pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Ying
Ronaldo, tyle samo mistrzostw co Douglas :)
0
@JohnnyBarca
Sądzisz, że nie osiągnąłby więcej niż 2 bramki i 2 asysty w 82 spotkaniach ligowych ?
1
@Kgorecki2500
W Pentagon się udało, czwarty zmierzał w stronę Waszyngtonu celem prawdopodobnie miał być Biały Dom lub Kapitol ale się nie udało
1
@Kgorecki2500
Były jeszcze 2 samoloty
0
@aleksandrowielki
Jasne, może tak będzie kiedyś.
Po prostu jako jeden z organizatorów i prelegentów chciałem Cię zaprosić, bo jest to w tej tematyce największa konferencja w tym roku, no ale jak wszystko wiesz w tym temacie... :)
https://sites.google.com/view/ptbnonline/20latwtc
1
@aleksandrowielki
Chętnie poczytam coś po konferencji. Chcesz coś napisać o wojnie asymetrycznej i terroryzmie? Z wojną hybrydową i geopolityka nie wyszło to może tu wyjdzie, próbuj :)
0
@aleksandrowielki
Po prostu pomyślałem, że chciałbyś się czegoś dowiedzieć od osób mających wiedzę. Widzę, że jednak chęć zgłębienia wiedzy wolisz potraktować ironicznie.
0
@aleksandrowielki
Jeśli chcesz się dowiedzieć coś ciekawego na temat bezpieczeństwa, geopolityki, wojny hybrydowej, konfliktów asymetrycznych czy terroryzmu to zapraszam jutro na konferencję naukową z okazji XX rocznicy zamachów z 11 września która będzie na Uniwersytecie Wrocławskim.
Uwaga, będzie tam merytorycznie.
0
@aleksandrowielki
Cieszę się, że nie nawiązałeś jeszcze do takich pojęć jak konflikt asymetryczny czy terroryzm państwowy. To dopiero by było :)
3
@aleksandrowielki
Zauważ, że zaprzeczasz sam sobie. Uważasz, że stan wyjątkowy należało wprowadzić, że wszystkie przesłanki konstytucyjne i ustawowe zostały wyczerpane. Piszesz, o konflikcie militarnym, porównujesz sytuację do agresji na Ukrainę po czym zaprzeczasz temu pisząc: "Uważam, że stan wyjątkowy nie jest koniecznością, [...] I jasne, da się to zrobić bez stanu wyjątkowego".
Fajnie, się dyskutuje :)))
2
@aleksandrowielki
Na temat nie odpowiedziałeś.
Odpowiedź na temat zagrożeń dla konstytucyjnego ustroju Polski zacząłeś zasłaniać geopolityką i tym że nikt oprócz Ciebie się nie zna, ale merytorycznej odpowiedzi nie było.
5
@aleksandrowielki
"Zagrożenie konstytucyjnego ustroju państwa, to nie tylko okrojenie Konstytucji, czy zmienienie ustroju".
Nie napisałem okrojenie konstytucji ale oktrojowanie - podstawowa wiedza z politologii się kłania.
"Przecież w Rosji też jest Konstytucja, nawet mająca wiele wspólnego z demokracją, a widzimy jak to wygląda".
Co to ma do dyskusji o zagrożeniu ustroju konstytucyjnego w Polsce? Nic.
"To co w tej chwili odbywa się na naszej granicy, to wojna hybrydowa. Dla Ciebie, wnioskując po poprzednich stwierdzeniach wojna to coś spłyconego. Czołgi, ingerencja militarna itd".
Rozumiem, że założyłeś coś sobie a potem zacząłeś komentować to co sobie założyłeś jako moje stwierdzenia. Gdzie ja pisałem o czołgach? Fajnie, że słyszałeś o pojęciu wojna hybrydowa, tylko trzeba wiedzieć co to oznacza i przede wszystkim jakimi głównymi metodami jest prowadzona..
"Kryzys migracyjny działa tak, żeby poróżnić społeczeństwo, zdestabilizować scenę polityczną, doprowadzić do krótkiej konfrontacji militarnej. Zapewne się nie domyslisz, ale podpowiem Ci, że takie właśnie sytuacje czyli wywoływane kryzysy graniczne, wywołują wiele innych skutków, czynników które wpływają na stabilizację państwa".
Kryzys migracyjny działa tak aby poróżnić społeczeństwo? Raczej skonsolidować wobec zagrożenia. Uchodźcy/migranci są przerzucani przez Białoruś od wielu wielu miesięcy i zwykłe unormowania konstytucyjne wystarczały. Teraz piszesz że kryzys ma według twoich założeń doprowadzić do konfrontacji militarnej? Wyjaśnij więc jakie strony tego militarnego konfliktu będą w tym uczestniczyć? Jestem na 100% pewny, że nie napiszesz i nie wymienisz tych stron, tylko co najwyżej że tylko Ty się znasz i że to geopolityka na której nikt inny oprócz Ciebie się nie zna.
"Państwo słabe jak Ukraina w 2014 roku, straciła część swojego terytorium, nie mówiąc już o innych, gospodarczych i instytucjonalnych problemach".
Tu właśnie widać brak elementarnej wiedzy politycznej. Różnica między Polską a Ukrainą, Polska jest w NATO i UE a Ukraina nie, w Ukrainie był długo prokremlowski premier, duża część ludności wschodniej Ukrainy to byli Rosjanie a przemysł był uzależniony od Rosji i tak można długo wymieniać.
"Jeżeli okażemy sie słabym państwem, z niezdolnym do obrony systemem bezpieczeństwa, to wpłynie to na naszą sferę instytucjonalna".
Tu dochodzimy do sedna, jakie działania ekstraordynaryjne zostały wykonane w ramach stanu wyjątkowego w kontekście wzmocnienia jak to napisałeś systemu obrony, których nie można byłoby wykonać w zwykłym trybie? Przerzucenie wojsk i dodatkowych jednostek SG i Policji można wykonać w zwykłym trybie. Czemu Polska nie zawnioskowała o użycie Frontexu?
Puste używanie hasła geopolityka czy wojna hybrydowa, raczej wskazuje na pewną megalomanię, chcąc wytłumaczyć tymi słowami brak przesłanek do wprowadzenia stanu wyjątkowego, ale jakoś Ci to nie wychodzi.
Zrozum nikt tu nie jest przeciwko zwiększeniu bezpieczeństwa Polski, uszczelnieniu granicy i wsparcia jednostek przygranicznych, tylko mamy siły i środki i możliwości prawne aby to wprowadzić nie urządzając politycznego show i nie wprowadzając stanu wyjątkowego wymierzonego w Polaków i polskich dziennikarzy.
2
@aleksandrowielki
Ty
"Lubisz zadawać pytania, więc zadaj kilka. Co chcesz wiedzieć, słucham".
Ja
"Masz pytanie i odpisz, kto obecnie zagraża konstytucyjnemu ustrojowi Polski. "
TY
"Sorki, szkoda mi czasu, bo i tak nic nie zrozumiesz, albo nie chcesz zrozumieć".
:)
3
@aleksandrowielki
Wiesz, że nie odpowiedziałeś. Pytanie było konkretne ale zacząłeś wymyślać, snuć teorie. Pisać o rzeczach o które nie pytałem. Chciałeś pytanie, dostałeś, nie odpowiedziałeś.
Dajesz Przypadek Ukrainy, do tego wplątujesz Niemiec, Amerykanów to kuriozum. Po prostu moja prośba napisz na temat.
Masz pytanie i odpisz, kto obecnie zagraża konstytucyjnemu ustrojowi Polski. Bez wplątywania niepotrzebnych teorii na które nie ma potwierdzenia.
3
@aleksandrowielki
Czyli nic o zagrozrniiu konstytucyjnego ustroju. Ehhh. Myślałem że dyskusja będzie poważna, a tu nic konkretnego, bez argumentów
3
@aleksandrowielki
Ale ja zadaję a Ty nie odpowiadasz.
Skoro stwierdziłeś że zagrożony jest konstytucyjny ustrój Polski to wytłumacz w jaki sposób? Ktoś chce nam oktrojowac konstytucję? Kto chce zmienić ustrój w Polsce? Pomijam pomysły pewnego posła Konfederacji który chciałby wprowadzić w Polsce królestwo i koronować Jezusa na króla. Tak poważnie jakie są obecnie obecne zagrożenia dla konstytucyjnego ustroju państwa przy granicy państwa?
3
@aleksandrowielki
Czyli nic nie wiesz na ten temat, rozumiem. Wymyśliłeś hipotezę którą nie potrafisz potwierdzić. Zdarza się. Głowa do góry. Pozdrawiam
6
@aleksandrowielki
Wiesz, że się miotasz. Zadałem konkretne pytanie, kto chce w Polsce zmienić ustrój bo uważasz że tak jest. Ale jak widzisz, nie potrafisz na to odpowiedzieć, chyba że rozumiem że "aktywiści" i dziennikarze chcą dokonać w Polsce zamachu stanu i jeszcze robią to na granicy państwa a nie w budynkach centralnych instytucji państwowych? Wytłumacz jak zagrażają konstytucyjnemu ustrojowi państwa?
W jaki sposób uderzali w nienaruszalność granicy Polski, rozumiem że wzywali do przesunięcia granicy Polski?
Co do stanu wyjątkowego mają rosyjskie manewry? Stan wyjątkowy dotyczy zagrożeń wewnętrznych a stan wojenny zagrożeń zewnętrznych, dlaczego skoro ktoś wpadł na pomysł aby mieć objawy co do agresji rosyjskiej to raczej powinien był wprowadzony stan wojenny.
5
@aleksandrowielki
No właśnie nie. No ale jak uważasz że zagrożony jest ustrój w Polsce to powiedz kto zagraża konstytucyjnemu ustrojowi i czy ta zmiana idzie w kierunku dyktatury, królestwa, cesarstwa, teokracji?
Kto w Polsce wewnątrz państwa zagraża ustrojowi? Skoro tak sądzisz.
2
@aleksandrowielki
Czyli nie odpowiesz. Rozumiem.
5
@Cochise
Walczą o integralność państwa polskiego i jego granic.
Czyli mamy zbrojną agresję na nasze terytorium? To co piszesz nie istnieje w rzeczywistości a jakby istniało to mamy przesłanki do wprowadzenia stanu wojennego i zmiany gotowości obronnej państwa. Więc znowu pudło
5
@aleksandrowielki
bezpieczeństwo państwa, bezpieczeństwo obywateli lub porządek publiczny." Doprecyzuje w ustawą" Art. 230. W razie zagrożenia konstytucyjnego. ustroju państwa, bezpieczeństwa obywateli lub porządku publicznego"
Ktora przesłanka została spełniona?
10
@sebasek99
Problem mają teraz osoby popierające partię niby wolnościową która ręka w rękę jak to często robi postanowiła poprzeć ograniczenia dostępu do informacji, wolność przemieszczania się itd. Jak to wytłumaczyć gdy nie ma do tego nawet przesłanek?
5
@Cochise
Czy do nielegalnych imigrantów jest potrzebny stan wyjątkowy? Rozumiem że przekroczenia granicy są dopiero od 2 tygodni i działania policji, straży granicznej i wojska nie dały teraz sobie rady z tym niespotykanym nigdy wcześniej zjawiskiem?
5
@Cochise
Co ma wpuszczenie imigrantów do przestrzegania prawa?
9
@Cochise
Rozumiem że nie ma nic nie właściwego w dodrukowaniu pieniędzy i rozdawaniu dodatku po 5 tysięcy za rezygnację z pracy? Bo wiele ludzie by poparło taki pomysł? Zróbmy to bo ludzie tego chcą?
Dalej nie rozumiem co popierają mieszkańcy jak piszesz. Wielu nie popiera, właśnie chociażby Ci właściciele agroturystyki, ale niech będzie że popiera duża część. To co takiego popierają? Zwiększone patrole wojska, policji i straży granicznej - to można zrobić bez stanu wyjątkowego, więc co takiego popierają. Sama nazwa i tabliczki o stanie wyjątkowym pod nazwami miasteczek?
11
@Baron77
Może niektórzy chcą mieć pewność co do przestrzegania prawa. Pytałem się Ciebie dlaczego wprowadzono stan wyjątkowy i jakie przesłanki były aby go wprowadzić?
Ty piszesz, że to problem lewicy. To nie problem lewicy ale przestrzegania prawa.
14
@Cochise
Tylko nie ja rozpocząłem ten wątek, widząc w wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego nic nie właściwego. Pytam autora posta, który wypowiedział się na temat stanu wyjątkowego. Czyli rozumiem, że dalej nie wiesz po co go wprowadzono.
To, że część osób popiera stan wyjątkowy dalej nie potwierdza przyczyn jego wprowadzenia.
13
@Cochise
A ktoś tu twierdzi że stan wojenny i wyjątkowy to jest to samo?
Ludzie się cieszą, że służby działają, przecież tak samo by działały bez stanu wyjątkowego. Rozumiem, że nie wiesz po co wprowadzono stan wyjątkowy, ja też nie, dlatego pytam. To co robi policja, wojsko, Straż Graniczna to normalne działania które wprowadza się bez stanu wyjątkowego.
21
@Baron77 ; @Cochise
To po co wprowadzono stan wyjątkowy, skoro jak piszecie jest normalnie? Wojsko, policja działać może na podstawie decyzji dowódcy garnizonu i być przerzucona w dowolne miejsce. Tak pytam bo jestem ciekawy, po co jest więc stan wyjątkowy? Pomijając, że przesłanki do samego wprowadzenia stanu wojennego są mocno wątpliwe.