pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@arasz1819
Ja nie potrzebuję mieć ostatniego zdania, głupoty o Covidzie, presezonie są nie do obrony, więc nawet słowem o nich już nie wspominasz, tak jak wpływ kampanii na wyniki drużyny, też temat zniknął gdy uświadomiłem Ci, że Barcelona miała wtedy najlepsze wyniki w sezonie. Co jeszcze wymyślisz, aby wybielić Koemana.
Co do ćwierćfinału, tak uważam że ćwierć finał jest w zasięgu Barcelony, ćwierć finał czyli najlepsze 8 drużyn Europy. Moja pomyłka bo napisałem 1/8 a nie 8 najlepszych drużyn, Szybko jednak wytłumaczyłem że pisząc 1/8 chodziło o ćwierćfinał. Może rzeczywiście o jeden poziom mogłeś zrozumieć mniej bo napisałem 1/8 rozgrywek, ale gdy wytłumaczyłem że pisząc 1/8 chodziło mi o ćwierćfinał, sądziłem że zrozumiesz. Wątpię abyś tak małostkowo (chyba że się mylę) podchodził do tego wpisu (który został wytłumaczony), raczej brak zrozumienia prostego tekstu. Dostałeś więc odpowiedź na moje oczekiwania względem Barcelony. " Zobaczymy czy padnie konkret czy dalsze rozstrząsanie :]". Dostałeś odpowiedź, okazała się nieprecyzyjna, więc wytłumaczyłem. Ja na moje pytania nie dostaję odpowiedzi oprócz kłamstw.
Możesz konkretnie napisac jaki wpływ miała kampania wyborcza na wyniki drużyny w okresie kampanii?
Jaki wpływ miało opuszczenie przez Messiego 8 dni treningu dla wyników drużyny przez cały sezon, szczególnie w maju. Z tego co sprawdziłem był najlepszym strzelcem i asystentem to chyba jego gra i współpraca z partnerami się układała.
Jaki wpływ miał Covid na wyniki Barcelony w porównaniu do innych czołowych drużyn? Czy oddziaływanie Covidu nie dotykało jednakowo wszystkich zespołów czy tylko Barcelony?
Czy Barcelona nie zrobiła zakupów jak pisałeś przed ubiegłym sezonem?
ja precyzyjnie odpowiedziałem na 1 z dwóch pytań a przy drugim zwróciłem Ci uwagę że błędnie wskazałeś tam na czynniki mające wpływ na wyniki. Zobaczymy czy odpowiesz na moje czy uciekniesz od dyskusji dorzucając docinki personalne.
1
@arasz1819
Wracamy więc do twoich określeń ad personam i braku argumentów w dyskusji. Niczego więcej się nie spodziewałem.
1
@arasz1819
Ad.1 tak Jak pisałem ćwierćfinał, czyli 8 najlepszych drużyn LM.
2. Co do drugiego, budujesz błędne założenia i chcesz aby je zaakceptować. To nie przedszkole. Drużyna nie osiągnęła sukcesu z wielu powodów, jednym z najważniejszych była słaba postawa trenera. sam napisałeś wcześniej, że druzyny które według Ciebie były w podobnej sytuacji zmieniały trenerów bo Ci się nie sprawdzali.
Drużyny w podobnej sytuacji? sam tak założyłeś i na tej błędnej retoryce budujesz swoje błędne wywody. Najlepszy piłkarz świata w składzie, podebrany sezon wcześniej najlepszy zawodnik jednego z głównych konkurentów, zakup sezon wcześniej podobno najlepszego pomocnika młodego pokolenia faworyta u trenera. Jednak dla Ciebie złe wyniki to przez covid który miał wpływ przecież tylko na Barcelonę i brak Messiego na treningach przez 8 dni w presezonie. Przeczytaj co piszesz, bo to jest nie tyle infantylne co żenujące.
2
@arasz1819
Najpierw ironicznie:
"no tak, trener podpisuje kontrakt i od razu jest presezon:]"
Potem jednak posługujesz się tymi danymi. OK, fajnie że przyznałes się do błędu, chociaż niepotrzebnie było to trwanie w nim.
Zadałes mi dwa główne pytania.
Jedno dotyczące moich oczekiwań na obecny sezon. Gdzie odpowiedziałem 1-2 w LL i 1/8 w LM.
Do pytania drugiego się odniosłem, ale nie odpowiedziałem tak jak Ty chciałeś, bo wskazałem że pytanie jest tendencyjnie i oparte na błędnych założeniach.
"2. Przykład drużyny, która miała podobne problemy jak Barca, w tak ogromnej ilości i nawarstwienia i osiągnęła sukces. Wg Ciebie sie da, wiec pewnie to nie będzie problem. Przypomnę tylko: 1.5mld w plecy, brak prezydenta, brak najlepszego piłkarza w 3/4 sezonu przygotowawczego, brak transferów (kłamstewko juz Ci uwypukliłem), kontuzje w takiej liczbie itp itd"
Jak miałbym się odnieść gdy sam przyznałeś się do błędu przy tym pytaniu odnośnie presezonu, piszesz że nie było transferów a były, brak prezydenta- jednak okres w którym straciliśmy szanse na mistrzostwo był wtedy gdy sytuacja klubu pod względem instytucjonalnym była stabilna, a najlepsze wyniki były wtedy gdy był tylko p.o obowiązki przeydenta, itd... Zadajesz pytanie z błędnymi założeniami i oczekujesz odpowiedzi. Dziecinne. Sam widzisz, że brakuje argumentów, wskazuję Ci że to co piszesz nie ma związku rzeczywistością, a Ty próbujesz na tych błędach budować pytanie.
1
@arasz1819
Uciekaj od odpowiedzi, nic innego po takim ośmieszeniu się nie spodziewałem i nic innego nie dostałem. Wygłupiłeś się z presezonem ale najgorsze że dalej tkisz w tej głupiej wypowiedzi. Nie jesteś w stanie rozwiązać zadania które jak sam napisałeś jest na poziomie 3 klasy. Następnym razem nie dawaj sobie tak wygórowanych zadań.
2
@arasz1819
Czyli nie rozwiążesz własnego zadania? Nie spodziewałem się niczego innego, ani odpowiedzi, ani argumentów. Rozumiem, że przerosło.
"bo moja diagnoza była celna od początku" nie masz argumentów, nie dajesz odpowiedzi praktycznie na nic, wyspisujesz głupoty i nazywasz je argumentami, ale uważasz że twoje zdanie/diagnoza jest celna a ktoś tu pisałem o mniemaniu o sobie.
Takie dyskusje zawsze kończą się tak samo moim uśmiechem i ucieczką z pod kulonym ogonkiem adwersarza.
2
@arasz1819
Ok już Cię nie dobijam. Zrozumiałem eufemistycznie że przyznałeś się do błędu, zamiast jak mężczyzna napisać pomyliłem się, to wolisz napisać "lekko wyolbrzymiłem", nie tak lekko, bo napisałes że Leo nie było 3/4 presezonu a było wprost odwrotnie.
Pierwszy trening Koeman poprowadził 31.08
Leo był po tygodniu na pierwszym treningu a do końca presezonu zostało 3 tygodnie. To nie lekkie wyolbrzymienie ale celowy błąd i proporcje się odwróciły. Jednak Ty wolisz nawet rzeczywistość zakrzywiać do swoich teorii.
1
@arasz1819
czyli nie odpowiesz, wiedziałem, że się nie przyznasz że napisałeś głupotę:)
Które dane wypisałem pod siebie?
Skoro według Ciebie presezon trwał 19 dni to Messi w takim przypadku byłby dostępny w 100% całego presezonu.
ooo, już o TVP piszesz, słabe, ale niczego innego się nie spodziewałem, jak brakuje argumentów
3
@arasz1819
"O mój Boże :] dalej brniesz? Nie masz za grosz godności, żeby się przyznać, że poległeś na zadaniu dla 3klasisty? Ok, policzmy:"
Rozwiąż więc to zadanie.
Leo był 20 dni w presezonie do dyspozycji trenera, dla Ciebie było to 1/4 presezonu bo 3/4 był niedostępny dla trenera.
Odpowiedź ile trwał presezon? Proste pytanie. Masz podane dane powyżej.
3
@arasz1819
Jak mówiłem, wystarczyło abyś napisał że się pomyliłeś. A tak sam widzisz, że się miotasz i piszesz głupoty.
Skoro według Ciebie presezon trwał 19 dni dni, to wytłumacz co Koeman robił przez pozostałą część presezonu skoro został trenerem 19 sierpnia a pierwszy mecz sezonu zagrał 27 września? 38 dni miał czas na przygotowanie drużyny, ale według Ciebie 19 dni. W presezonie Messi zagrał 12 września z Gimnasticiem i 19 z Elche, między tymi meczami jest 7 dni, ale przecież presezon z Messim według Ciebie trwał 5 dni.
Wystarczyło napisać, że się pomyliłeś zamiast się pogrążać.
4
@arasz1819
1. LM Ćwierćfinał.
2. Skoro wykazałem jak bardzo się mylisz ustawiając tendencyjnie pytanie to samo pytanie jest z tezą, bo odpowiedź na nie oznaczałoby że uznaję że presezon trwał 12 tygodni jak napisałeś, że w trakcie kampanii wyborczej zawodnicy grali gorzej co jest nieprawdą. Ty dalej brniesz w te swoje głupoty.
Czy w trakcie wyborów i intensywnej kampanii drużyna grała lepiej czy gorzej niż wtedy gdy sytuacja władz była stabilna?
Czy kwestia covidu byłą tylko w Barcelonie? Skoro dla Ciebie była to jedna z przyczyn dlaczego Koeman nie osiągnął sukcesu w pierwszym sezonie.
"brak najlepszego piłkarza w 3/4 sezonu przygotowawczego" więc wyjaśnij - skoro swój wywód, skoro był 3 tygodnie w sezonie przygotowawczym a napisałeś że był obecny w 1/4 sezonu przygotowawczego to ile trwał sezon? Proszę oblicz i się nie kompromituj. Bo ja nawet humanista potrafię to policzyć.
4
@arasz1819
Mam straszny ubaw.
Messi był 3 tygodnie do dyspozycji w presezonie. TY napisałeś że nie było go 3/4 presezonu. Jeżeli 3 tygodnie to 1/4 to według Ciebie presezon trwał 12 tygodni. A wystarczyło napisać że się pomyliłeś zamiast brnąć w głupotę. Policz sobie :))))
1
@arasz1819
Mam straszny ubaw. Chcesz odpowiedzi, proszę bardzo. Pierwsza dwójka w lidze to podstawa. Dla mnie takie zespoły jak Granada czy Celta są w zasięgu Barcelony a wygrane z takimi drużynani nie jest ponad stan. Ale tu się różnimy.
4
@arasz1819
" brak najlepszego piłkarza w 3/4 sezonu przygotowawczego"
Uwielbiam uwypuklać kłamstewka :)
25.08 Leo wysyła burofax
06.09 Koeman wie że jutro Leo pojawi się na treningu
27.09 pierwszy mecz ligowy
Sytuacja z Leo trwała maksymalnie 11-12 dni. Leo wystąpił we wszystkich 3 spotkaniach presezonu.
Naprawdę mam ubaw, Skoro Leo 3 tygodnie miał sezon przygotowawczy to według Ciebie sezon przygotowawczy za Koemana trwał 12 tygodni, czyli rozpoczął się przed zatrudnieniem Koemana. Naprawdę nie pisz takich bzdur, bo nie zasnę ze śmiechu.
Brak prezydenta?? W maju Barcelona nie miała prezydenta?? Napisałem, że w okresie gdy "go nie miała" gdy była kampania wyborcza i ogólne zawirowania to wtedy Barcelona grała najlepiej , więc chyba widać że to co w biurze nie przekładało się na to co na boisku, ale Ty masz swoje teorie.
"brak transferów" kłamstwo - zapomniałeś chociażby o Deście czy Pedrim, a Garcię Barcelona chciała zanim w klubie jako trener pojawił się Koeman (więc tak samo można wskazać na Trincao).
Kontuzje - jakby taki Real ich nie miał, albo Juventus.
1.5 mld w plecy - tak to właśnie przyczyna porażek z Grenadą i Celtą, czytasz czasem to co piszesz?
Wymyśl coś jeszcze aby przykryć słabą pracę trenerską Koemana w ubiegłym sezonie. Usprawiedliw jakoś jego złe wybory składu, złe ustawienia, złą taktykę, brak zmian.
4
@arasz1819
"Po prostu nabrali apetytu, a na koniec zaliczyliśmy słabsze mecze. Ale nie można przez to zwiększać wymagań względem całego sezonu, bo to nonsens".
Ta straszna Barcelona z tym Koemanem źle zrobiła, że wygrywała mecze ligowe ze słabszymi drużynami w trakcie sezonu, gdy inni faworyci tracili punkty, bo rozbudziła apetyty kibiców. A feee. Na szczęście Koeman z Barceloną się zreflektował pod koniec sezonu i drużyna przegrała z Granadą, Celtą czy zremisowała z Levante i Atletico bo odniesienie zwycięstw byłoby wyciągnięcie ponad stan i zapewniłoby mistrzostwo. A przecież nie o to chodzi, bo nie można zakładać zwycięstw ponad stan jaki im założył kibic z Polski.
Rozumiem, że w obecnym sezonie pokonanie takich drużyn jak Levante, Granada i Celta również będzie czymś ponad stan, bo dalej według Ciebie jest okres przejściowy a kadra jeszcze słabsza niż rok temu.
3
@martin3131
Jak pisałem, świetnie wszedł w ten sezon i trzy mecze ligowe to jego trzy najlepsze z rzędu mecze w Barcelonie.
NIe próbowałem tylko udowadniałem. Jeżeli miał w poprzednim sezonie 4 asysty w lidze w 37 spotkaniach a obecnie po 3 spotkaniach ma już 2 to chyba widać że jego użyteczność się zwiększyła, do tego dodając że jego liczby ofensywne z ubiegłego sezonu to głównie wynik przesunięcia go chwilowo na cofniętą "9" więc nie na nominalną pomoc, bo tam grał bardzo przeciętnie. Obecnie w porównaniu do ubiegłych sezonów zwiększyła się średnia liczba przerzutów, kluczowych podań czy wrzutek to chyba jest progres w tej kwestii. Obecnie nawet statystyki odbiorów ma lepsze, nie wspominając że po Lenglecie w ubiegłym sezonie był współwinnym utraty największej ilości bramek.
Więc obecnie jestem bardzo zadowolony z jego formy i trzymam kciuki aby ją utrzymał do końca sezonu.
3
@arasz1819
"Dostales listę merytorycznych argumentów, a Ty piszesz o docinkach, o personalnych uwagach. Odnosisz się do każdego w ten sam sposób. Najogólniej rzecz biorąc "ja tak nie uważam". I to wg Ciebie załatwił sprawę".
Według Ciebie napisanie, że są merytoryczne załatwia sprawę, większość z nich takie jak o Covidzie czy Messim są śmieszne, żeby nie powiedzieć żałosne.
Nie odniosłeś się czy inne kluby były zagrożone covidem, czy tylko w Barcelonie było takie zagrożenie?
Piszesz, że Barcelona miała słaby skład, to Ci go wymieniam to masz pretensje o to że go wymieniam bo to w stylu Bartomeu. Ja mam ubaw, bo argumentów twoich nigdzie nie widzę:)
"Dembele przepłacony, więcej na L4 niż grania",
Dziwne, bo za Koemana w samej lidze w ubiegłym sezonie grał w 30 spotkaniach, no ale, kto by się czepiał.
" Tu nie chodziło o Koemana, a o zawodników. Sytuacja była bardzo niekomfortowa, bo wykorzystywano ich w kampanii. To wszystko ma wpływ na nich, a potem na ich grę".
Aaaa, Koeman stawiał na zawodników którzy byli wykorzystywani w kampanii i przez to grali słabo. Hit. On wiedząc że są wykorzystywani w kampanii specjalnie na nich stawiał? Już myślałem, że stawiał głównie na Pedriego, de Jonga, Araujo, Messiego, Grizmann, Dembele, Albę, Minguezę, Lengleta. Którzy byli tak strasznie wykorzystywani w kampanii, że przechodzili załamanie i nie potrafili utrzymać poziomu piłkarskiego? Tylko nie widzisz faktu, że w chwili kampani wyborczej Barcelona przeżywała najlepszy okres gry i wyników w sezonie. Więc tyle są warte twoje argumenty.
Tak, tak, 2 tygodnie absencji Messiego na treningach w presezonie wpłynęło na fatalną postawę w maju 9 miesięcy później, ale nie wpłynęło na grudzien, styczeń, luty, marzec gdy Barcelona notowała dobre wyniki. Kolejny logiczny hit.
Koeman w maju wykazał bardzo słabą postawę jako trener i Barcelona straciła mega szanse na mistrzostwo. Rozumiem, że w maju trwała jeszcze kampania, były skutki chęci odejścia Leo w sierpniu 9 miesięcy wcześniej, był covid tylko w Barcelonie bo przecież nie w Atletico, które sięgnęło po mistrzostwo. Czekam na kolejną dawkę "argumentów", mam ubaw.
2
@Maker0
Chodzi głównie o z góry negatywne lub pozytywne komentarze które się często pojawiają w zupełnym oderwaniu od spotkania. Przed meczem wiesz kto jak zagrał i jaką dostanie ocenę, zobaczysz wyzwiska pod "znamy składy" i już nie musisz oglądać spotkania. Jestem zwolennikiem opinii na temat gry zawodników nawet skrajnych, ale po meczu a nie przed.
1
@pt9
1. Sprawdź od jakiego słowa pochodzi słowo hejter i co ono oznacza.
2. Krytkować można każdego zawodnika, ale krytyka różni się od hejtu.
3. Co do de Jonga przekonaj mnie argumentami do zmiany zdania.
11
Śledzę wpisy na portalu od wielu, wielu lat i znów podzielę się swoimi przemyśleniami. Większość z nas (oprócz gości) są kibicami Azulgrany, jednak częstym zjawiskiem jest to o czym już kilka razy pisałem hypowanie i dissowanie zawodników. Są tu dwie tendencje z którymi od lat walczę, z różnym skutkiem. Pierwsza to wyzywanie zawodników tylko dlatego że według niektórych nie są godni nosić granatowo-bordowych barw. Nie jest tu istotna ich gra w jakimś spotkaniu, bo nawet po dobrych spotkaniach fala wyzwisk się nie zmniejsza. Wyzwiska i negatywne opinie zaczynają się na długo przed spotkaniem a kulminacja jest na godzinę przed w newsie „znamy składy”. Wtedy Od czci i wiary odsądzani byli Roberto, Busquets, Pique, Lenglet, Griezmann. Niektórzy stają się nie tyle kibicami Barcelony ale antyfanami jakiegoś zawodnika nieważne jak on gra. Drugie zjawisko to pewna odwrotność, czyli pisanie tekstów po jakieś dobrej akcji zawodnika (bramce, asyście) „zamknął japy hejterom” itd. Co ma ta dobra akcja do poprzednich 5 spotkań gdy ten zawodnik zagrał słabo i często był słusznie krytykowany? Czy ta jedna akcja zmazuje jego wcześniejsza słabą postawę? Nie, ale właśnie wtedy fanboye czekając na jakąś jedną akcję swojego ulubieńca starają się pokazać, jak inni się mylili we wcześniejszych ocenach.
Sam od lat oceniam zawodników, piszę analizy robię to jednak po spotkaniach czy po sezonach. Od lat obserwuję jak fale dissu przelewały się przez ramblę – jak Gomes, Alves, Busquets czy Roberto ją dostawali czy hypu - de Jong, Pedri, Dest, Araujo czy Arthur. Dlatego starajmy się oceniać bez własnych uprzedzeń do zawodników ich grę bo i tak ich oceniamy w ocenach, artykułach czy rambli. Ja krytykowałem często Semedo, ale nigdy nie zdarzyło mi się abym go wyzywał, sprzedawał czy widział poza klubem, gdy był zawodnikiem Barcelony. Wskazywałem słabe spotkania, podawałem statystyki. Po jego rzadkich lepszych spotkaniach go chwaliłem. Nie mam problemu skrytykować jakiegoś zawodnika czy go pochwalić. Kiedyś krytykowałem Villę, Mascherano, Albę czy nawet Iniestę gdy miał spadek formy by po chwili ich wychwalać za świetne spotkania. Podobnie teraz mogę napisać że de Jong pierwszy sezon w Barcelonie miał słaby, drugi bardzo przeciętny a obecnie ma za sobą trzy najlepsze z rzędu spotkania w Blaugranie, trzymając kciuki aby utrzymał dyspozycję przez cały sezon. Podobnie jest z Koemanem, z punktu widzenia poprzedniego sezonu widzę wiele jego błędów które m.in., spowodowały najgorszy sezon od 13 lat co nie przeszkadza mi wierzyć że pod jego przywództwem zdobędziemy co najmniej ligę, bo zawsze wierzę że ktoś może się polepszyć. Krytykujmy ale nie wyzywajmy, krytykujmy po spotkaniach za grę a nie przed spotkaniami bo kogoś nie lubimy, bądźmy kibicami klubu a nie hejterami zawodników lub ich fanboyami. Pozdrawiam
6
@arasz1819
Uwielbiam takie nie merytoryczne wpisy, pełne odnośników personalnych ("Jesteś zero-jedynkowcem"). Dla mnie to pokazuje totalny brak argumentów i wtedy jedynym wyjściem jest miotanie się personalnymi docinkami. Dla mnie słabe, ale każdy ma swój poziom.
Skład najgorszy od lat? To go wymień z jakim składem zaczynaliśmy poprzedni sezon? Największa gwiazda Realu opuściła 2 lata wcześniej drużynę z Madrytu, największa gwiazda Atletico przeszła do nas, u nas został najlepszy piłkarz świata. Więc jaka to słaba kadra była? Griezmann, Messi, Dembele, Fati, de Jong, Busquets, Coutinho, Pique, Lenglet, Alba, Roberto. Najlepszy skład w lidze hiszpańskiej. Odeszli Ci którzy byli uważani za amigosów, których uważano za hamulcowych - Ivan, Vidal, Suarez. Wrócił z wypożyczenia Coutinho, Dembele był wreszcie zdrowy.
Jasne były kontuzje, jakby innym drużynom się nie zdarzały, w Realu był większy szpital, to normalne że takie sytuacje się zdarzają i trener musi umiejętnie reagować na te sytuacje.
"Mam wrażenie, że niezauważenie przekroczyliście cienką, czerwoną linię, za którą z jakichś negatywnie nastawionych ludzi do Koemana zmieniliście się w hejterów bez większej merytoryki".
Widzę, że strasznie próbujesz narzucić swoją retorykę gdy brakuje argumentów, wskaż gdzie hejtuję Koemana? Pokazuję jego błędy w konkretnych spotkaniach, tylko jak widzę jakakolwiek krytyka nie jest możliwa przy postawie zero-jedynkowej, bo jeśli ktoś nie uznaje Koemana za zbawcę i Boga to od razu ma łatkę hejtera. Piękna propaganda. Kto jest tu negatywnie nastawiony? Ja mu życzę jak najlepiej, życzę sukcesów w Barcelonie, ale uważam że wykazał się słabym warsztatem trenerskim w ubiegłym sezonie co przełożyło się bezpośrednio na wyniki drużyny, oby w tym sezonie pokazał się z lepszej strony.
"Covid. Czy Twoja ocena obejmuje coś takiego? Czy przez ostatnie13 lat zawodnicy przechodzili covid, kwarantanny, grali mecze co 3 dni przez CAŁY SEZON? Testy i wszystkie obostrzenia z tym związane?"
Muszę uświadomić, że Covid nie był obecny TYLKO W BARCELONIE, ale ten wirus obejmował większy obszar i takie druzyny jak Real i Atletico były z tego powodu w podobnej sytuacji a jednak ogrywały Barcelonę. Mało trafny argument.
"Jak można wystawić Pedriego jako prawoskrzydłowego w meczu z Realem?" Jeszcze niedawno nikt nie wiedział kto to jest Pedri, ale dzięki Koemanowi możesz sobie takie zdanie napisać".
Bo Koeman popełnił jeden z wielu błędów tym sezonie wystawiając go na skrzydle w tym spotkaniu, czy ten błąd zmazuje fakt że Koeman go powołał na to spotkanie? Według mnie nie, no ale rozumiem że mam się cieszyć że Koeman popełnia takie błędy bo lansuje młodych zawodników?
Bez transferów? Chciał 2 zawodników z których dostał jednego - Desta, dostał Pedriego. Uważasz że Koeman obejmując kadrę miał słabych zawodników - Messiego, Dembele, Coutinho, Griezmanna, Trincao, de Jonga, Busquetsa, Pedriego, Albę, Pique, Araujo, Lengleta, Roberto, Desta? Oni byli słabi i przez to że oni nie prezentują poziomu Koeman nie mógł z nimi odnieść sukcesu?
"Do marca klub nie miał prezydenta, a jakiś pseudo tymczasowy zarząd, przepychanka pomiędzy kandydatami w czasie kampanii wg Ciebie wpływała dobrze na klub? Kto będzie trenerem, jacy piłkarze powinni odejść itp? To jest totalna destabilizacja".
Hmmm, już myślałem że trener za tak grubą kasę będzie potrafił zajmować się trenowaniem zawodników a nie wchodzeniem w kompetencję zarządu i braniem udziału w te, jak piszesz przepychanki, lub się nimi przejmując co wpływałoby na jego profesjonalną postawę jako trenera. Koeman był trenerem w poprzednim sezonie i słaby był sezon w wykonaniu Barcelony bo Koeman nie wiedział jacy zawodnicy odejdą za kilka miesięcy z klubu? No, hit argument. Koeman miał ważny kontrakt i powinien w czasie jego trwania wykazywać profesjonalną postawę, a teraz czytam że jego słaba postawa może być usprawiedliwiana tym co mogłoby się wydarzyć po zakończeniu sezonu z zawodnikami (jacy zawodnicy powinni odejśc).
Koeman zawalił maj 2021 bo w sierpniu 2020 przez kilkanaście dni nie wiedział czy Leo zostanie, kolejny hit argument.
Cały czas czytam mniej lub bardziej bzdurne usprawiedliwienia bardzo słabego sezonu. Sezon był słabiutki i dużą część odpowiedzialności spada na trenera, który popełnił wiele błędów w przygotowaniu zespołu do spotkań czy braku reakcji na wydarzenia boiskowe.
"Po 3 meczach tego sezonu mamy tyle samo punktów co reszta czołówki, a tu już słychać głosy, że do zwolnienia".
Coś zgodnego z moimi wpisami, czy taka wrzutka bez celu, aby coś napisać? Gdzie piszę o jakimkolwiek zwolnieniu? Ja trzymam za niego kciuki, ale jak deszcz pada nie piszę, że świeci słońce.
6
@arasz1819
nie wiem jakim trzeba być ignorantem […] Ja wiem, ze masz wysokie mniemanie o sobie, ale jesteś amatorem […]
Jak sam widzisz, że z lubością piszesz ad personam gdy brakuje Ci argumentów. To mniemanie nazywa się szacunek do adwersarza.
Gra w poprzednim sezonie była słaba, największa przegrana od lat na własnym boisku w LM najpierw z Juventusem a potem z PSG.
Najgorsza zdobycz punktowa od 13 lat
Najgorsze miejsce w lidze od 13 lat
Najmniej strzelonych bramek od 13 lat
Najgorsza różnica pomiędzy liczbą strzelonych i straconych bramek od 13 lat.
Próbujesz zamazać fatalne wyniki pucharem króla, cieszę się że go zdobyliśmy. Zagraliśmy jeden dobry mecz w finale i męczarnie po dogrywkach z Granadą i Sevillą. Nie chodzi tylko o wyniki, ale o styl. Przegraliśmy wszystkie najważniejsze dwumecze mecze z mocnymi drużynami, gdzie tylko PSG miało mocniejszy skład. Nie trzeba być matematykiem aby wiedzieć że 2+2=4, tak nie trzeba być licencjonowanym trenerem aby widzieć, że drużyna nie gra dobrze i nie ma wyników. Koeman dostał mocny skład z którym w ubiegłym sezonie powinien wygrać ligę, aby taktycznie po prostu zawalił. Jak można wystawić Pedriego jako prawoskrzydłowego w meczu z Realem? Nie reagować na wydarzenia boiskowe robiąc większość zmian w 85 minucie, rzucać de Jongiem od stopera po „9”, zarżnąć Pedriego w 2 części sezonu, wystawiać graczy świeżo po kontuzji od pierwszej minuty, itd.? Brak rozpracowania przeciwników. Za ustawienie, zaangażowanie odpowiada trener. Brak pomysłów ofensywnych, słabe wprowadzanie konkurencyjności na pozycjach. Jak Koeman uruchamiał skrzydła, rozciągał grę, wprowadzał przyspieszenie?
Co takiego zrobił w poprzednim sezonie Koeman aby bardziej zaktywizować Griezmanna, co zrobił aby z de Jonga zrobić klasowego pomocnika.
Na początku sezonu z takim składem LL powinna być spokojnie w zasięgu. Barcelona była jednym z głównych trzech faworytów i skończyła rozgrywki w fatalnym stylu na ostatnim miejscu z grona faworytów, to bardzo słaby wynik mając na początku sezonu najmocniejszy skład. Może w tym sezonie Koeman pozytywnie zaskoczy warsztatem trenerskim, pomysłami, taktyką czy chociaż wpływem na takie elementy jak pressing i transmisja piłki. Jednak nie będę zakłamywał rzeczywistości, że w poprzednim sezonie jako trener się nie popisał. W decydującej fazie sezonu wygrać 2 z ostatnich 6 spotkań w lidze w tym zanotować porażki u siebie z Granadą czy Celtą i zanotować remisy z Levante i Atletico, nie wygrać 3 ostatnich spotkań na własnym boisku i pisać że Koeman „wyciągną coś ponad z tej drużyny” nie nazwę tego ignoranctwem, pozostawię jedynie do zastanowienia.
6
@arasz1819
Jak ktoś nie ma argumentów to najpierw docinki ad personam, potem małostkowy komentarz o charakterze, a na końcu mało udana próba ironii. Przewidywalne.
Każdy ma swoją ocenę sezonu, ja wolę argumenty, Ty docinki personalne.
Wolałbym rozmowę na argumenty, to nie jest wysokie mniemanie o sobie, ale chęć nie zaniżania poziomu docinkami ad personam.
8
@arasz1819
Aaaaa, jak rozumiem to nie tylko jestem ignorantem, ale tez moja opinia nie może być właściwa bo nie jestem zawodowym trenerem.
Chcesz odpowiedzi na to pytanie: "W takim razie powiedz mi jak się nazywa ten marazm, w którym tkwi United od odejścia SAF? Albo to co się działo w Interze przez ostatnie lata. jak wymieniano trenerów i zero sukcesów?".
Sam je udzieliłeś, wymiana trenerów którzy się nie sprawdzili. Ubiegły sezon z Messim, Griezmannem, nadzwyczajnie zdrowym Dembele został przegrany wieloma nietrafionymi decyzjami trenerskimi.
Najsłabszy sezon od kilkunastu lat, to fakt, ale jak chcesz możesz pisać o amatorskiej ocenie. Tak robią raczej osoby którym brakuje argumentów więc nadrabiają docinkami ad personam.
13
@arasz1819
Uwielbiam jak ktoś podaje inny punkt widzenia i od razu zostaje nazwany ignorantem, . Był spokojnie skład na mistrza w ubiegłym sezonie, w realu był większy szpital a Atletico też nie miało tak dobrego składu w porównaniu z Barceloną. wystarczy popatrzeć na błędy w taktyce i ustawieniu które robił Koeman aby zdać sobie sprawę że ubiegły sezon był słabiutki. To nie tylko mecze z Realem, Atletico, Juventusem czy PSG, ale brak reakcji na wydarzenia boiskowe, zmiany w 88 minucie itd.
Ja Koemanowi życzę jak najlepiej bo tego życzę Barcelonie ale nie zakłamuję rzeczywistości, że jako trener nie podołał w ubiegłym sezonie. Oby ten był lepszy.
7
@arasz1819
https://www.fcbarca.com/97772-joan-laporta-nie-wierze-w-sezony-przejsciowe-w-barcelonie.html
W ubiegłym sezonie na 5 kolejek przed końcem Koeman miał wygrana ligę w swoim zasięgu, zależna tylko od Barcelony a drużyna skończyła w fatalnym stylu na trzecim miejscu.
Rozumiem, że w ubiegłym sezonie był sezon przejściowy, teraz zaczyna się okres przejściowy a potem jak nie będzie wyników to będzie era i epoka przejściowa ;)
3
@Takatiki
Z mojej strony nie jest jałowa, gdy punktuję prawie każde twoje zdanie, ale masz prawo uciec od dyskusji, w sumie już nie pierwszy raz ;)
Cieszę, się że przyznałeś że szczepionki są skuteczne (tylko że kilkumiesięczna skuteczność jest zbyt krótka), to już postęp ;)
2
@Takatiki
Dziękuję, że nie zaprzeczyłeś że napisałeś bzdurę pisząc, że nie ma takich instytucji. Teraz szukasz wytłumaczenia dla tej bzdury.
Przypadki są zgłaszane do systemu przez lekarza, więc o co chodzi że Sanepidu nie ma w praktyce w Polsce?
2
@Takatiki
Cieszę się, że uznajesz skuteczność szczepionek w walce z Covid-19. Tylko chciałbyś aby działanie ich było dłuższe. To dobrze, że masz takie zdanie. Chyba większość społeczeństwa ma takie :) W jednym się zgadzamy.
3
@Takatiki
Bzdurę napisałeś, że nie ma instytucji do raportowania NOPów, co Ci wykazałem.