pax

0

Tylko w tym przypadku masche zamiast pilnować swojej pozycji, będąc ostatnim zawodnikiem przed własną bramką, w chwili straty poszedł mimo że był spóźniony do odbioru. Zostawił całą połowę boiska wolną. W każdym meczu każdy zespół ma straty, ale błędy padają po błędach asekurujacych zawodników. Tak było w tym przypadku.

pax

0

Strata alvesa ale utracie bramki jest winny mascherano, który odpuścił środek obrony i w nieudany sposób zabawił się w defensywnego pomocnika. Gdzie on był jak piłka była podana przez środek pola ? Takie straty się zdarzają, po to jest obrona i dp aby zneutralizować kontry. Skręt, ale w tej akcji brak było stopera i to był wina utraty bramki.

pax

0

m_0_z
Strata Messiego winą utraty bramki ?? Stracić pilkę w TAKIM MIEJSCU ?? Ty chyba sobie jaja robisz. Messi zrobil nieudana wrzutkę w pole karne przeciwnika - 90 metrow od wlasnej bramki. Głupią strate to mozna mieć we wlasnym polu karnym, albo co najwyżej na wlasnej połowie. Tu nie ma winy graczy ofensywnych. Przy pierwszej zawalił Mascherano a przy drugiej Busquets i bartra.

pax

0

Teraz oglądam pod kątem analizy gry Alvesa mecz, aby sprawdzić czy jest tak jak mówisz. I na razie sprawdziłem 2 połowę. Alves był - najlepszy na boisku. Alves biegał w tą i z powrotem przy czterech kontrach Realu na sprincie przebiegł calą dlugość boiska, przy bramce nie zdążył wrócić, ale nie była tu żadna jego wina, on jest w ataku pozycyjnym ustawiany jako skrzydłowy a jego strona jest asekurowana przez sergio i Bartrę, którzy oboje dali d...y, a bale pojechał z 60 metrów na pełnej prędkości, więc nawet Alba czy Pedro by nie zdążyli. W ofensywie jego wrzutki mało dawały, ale dawały więcej niż gra Iniesty, Messiego czy nawet Xaviego (świetny mecz). W drugiej polowie Alves 7 krotnie wrzucał piłkę, każde dogranie było w pole karne (ani razu nie było bobola ponad bramką, czy piłki wiszącej), z 7 dośrodkowań - 3 wybili obrońcy lub Casillas, a cztery doszły do adresatów 73 Pedro, 77 Messi, 78 Pedro (ideał dogranie-Pedro nie trafił w piłkę), 92 Pedro. NIkt z zawodników ofensywnych nie dograł tylu celnych piłek w pole karne. NIe piszę że zagrał świetne spotkanie, ale na tle drużyny był jednym z najlepszych, a hejt na niego jest bezsensowny i nie odpowiada rzeczywistości. W ofensywie najsłabszy w drugiej połowie był Iniesta - który nie miał ani jednego wejścia w pole karne czy ani jednego dogrania (celnego) w pole karne - raz zagrał dobrą piłkę dopiero w 82 minucie, ale i tak Pepe był szybszy od Neymara.

pax

0

Niech mi ktoś napiszę co złego w tym meczu zrobił Alves. Bo czytam hejty, ale żadnego merytorycznego zarzutu. Zagrał najwięcej celnych ograń w pole karne przeciwnika, tyrał na całej prawej stronie- jako obrońca, pomocnik i skrzydłowy. czy to jego wina, że przy pierwszej bramce fatalnie zachował się Mascherano a przy drugiej Busquets i Bartra ??

pax

0

Dalej brak kultury zastępujesz wyzwiskami. Nie mi oceniać Twojego sposobu wypowiedzi, kultury, wychowania, wartości.
1. Sam pisałeś o wrzutkach, więc nie pisz że ja zmieniam temat, bo to jedynie Twoja konfabulacja (sprawdź w słowniku znaczenie tego słowa). A kto najwięcej wrzucał - no Alves.
2. Widzę, że głównym kryterium jest skuteczność podań a nie kreacja sytuacji bramkowych czy samych bramek.
3. Messi ma być odpowiedzialny za kreację zespołu, ma klepać na obwodzie, hmmm, gratuluję, może jeszcze ma się cofać na stopera? To byłaby dopiero Messidependencja - Messi od wszystkiego. Od czego byli Iniesta, i Cesc ?? od nabijanie statystyk podaniami w poprzek boiska na 50 metrze od bramki ??
4. Widać że nigdy nie grałeś w sporty drużynowe, jak się kryje strefą to się nie podąża indywidualnie za zawodnikiem, Messi w tym spotkaniu czekał przeważnie między formacjami (liniami) obrony i nie dostawał podań. Poza tym w ataku pozycyjnym jaki grała Barcelona nie było miejsca na wejście na pozycję, zbyt mała odległość między stoperami a bramkarzem. Gdy Messi schodził na środek boiska to nikogo nie wyciągał, bo na tym polega krycie fermacjami w linii.
5. Twój największy argument - Messi nie dostawał podań od pomocników, więc sam powinien iść pod połowę boiska i tą piłkę rozgrywać. Jeżeli tego nie robił to znaczy że mu się nie chciało (Villa grając w Barcelonie nie cofał się po piłkę - nie konfabuluj, mówiłem Ci, Villa nie rozgrywał i nie kreował gry - liczba asyst i kluczowych podań jasno to pokazywała). Poza tym Messi wielokrotnie schodził na środek i rozgrywał, próbując dogrywać do kolegów w polu karnym.


Jednak to nie jest jego zadanie z którego chcesz go rozliczać.

pax

0

Jak widać dalej elementarny brak kultury, tłuku to mówiłem możesz mówić sobie do ojca jak nie nauczył Ciebie kultury, a pisząc o kimś tępy dajesz o sobie świadectwo. Oczywiście, fatalna analiza meczu, klepka - kto miał robić tą klepkę ?? Iniesta - zwiódł, Cesc - zawiódł, to kto miał klepać ?? Messi jako "9" tyłem do bramki ?? Gratuluję analizy. Ubawiłeś mnie. Wrzutki Ci się nie podobały ?? Szkoda, że przy fatalnej grze pomocników, to właśnie wrzutki Alvesa stanowiły najgroźniejszą broń Barcelony - Messi, Xavi, Neymar, byli po tych wrzutkach blisko strzelenie bramki. Alves lepiej kreował grę ofensywną wrzucając 2 dobre piłki na 5 wyrzutek niż wszyscy pomocnicy razem wzięci. Więc, znowu się wygłupiłeś. Weź teraz napisz mi odpowiedź, powyzywaj, ulżyj sobie, jeszcze raz pokaż swój styl, charakter i kulturę.

pax

0

a Messi nie mógł mieć przebłysku ??

pax

0

Tak jak sądziłem brak Ci argumentów i nadrabiasz to chamstwem, zamknij się to do tatusia sobie możesz mówić. Co tam kultura dyskusji, przecież jak sie nie ma siły argumentów to trzeba użyć argumentu siły. Atletico broniło 11 na 40 metrach na własnej połowie. dzisiaj grali wszyscy pomocnicy Barcelony, Messi wychodził i kreował gdy było na to miejsce, gdy nie było Cesca albo Iniesty albo Xaviego. skoro 5 klepało... co z tego gdy klepać mogli co nie przekładało się na tworzenie wolnych przestrzeni, wiem to trudno zrozumieć. Nie pasuje do Twojej wersji. Odpowiadam. 1. jeśli coś nie wychodzi to trzeba to zmienić-Martino zmienił najsłabszych na boisku Inieste i Cesca, nikomu nie wychodziło, ale akurat oni byli najsłabsi, więc zostali zmienieni.2. Wystarczyła jedna dobrze zagrana piłka Alvesa aby Messi zagrozil bramce Atletico, gubiąc obrońców, nikt inny go nie obsługiwał piłkami, 3. Obrońcy nie wychodzili za Messim bo kryli formacjami (to skomplikowane - taka taktyka. 4 - powtórzyłeś 3, (brak argumentów) - odpowiedziałem że nie było miejsca - Messi miał być 5 rozgrywającym ?? 5 z trybem przypuszcającym "może" , już na to odpowiedziałem, Barcelona nie rozklepała Atletico bo ono kryło strefami. NIe masz argumentów, I nie odpowiem Ci zamknij się, nie będę się zniżał do Twojego poziomu.

pax

0

Tylko że barcelona grała 4 pomocnikami więc dublowalby pozycję xaviego iniesty, czy cesca. I kolejna klepanka na 40-50 metrze od bramki nic by nie dała. Więc twoje fantazje pokazują twój poziom.

pax

0

Czy jedyny wyznacznik gry to ilość przebiegnietych kilometrów ?? Messi grał jako "9" w ataku pozycyjnym, nie miał mozliwośc na szybkie sprinty, nie podawano mu piłek prostopadłych, był potrajany. Nie bronie go że zagrał dobrze, ale bronię go przed niesłusznym oskarżeniami, że albo Messi albo Barcelona, to głupie i dziecinne. Iniesta zagrał duzo gorzej od Messiego a przebiegł więcej , to samo Cesc i co to znaczy ??

pax

0

Dlaczego Messi grał gorzej ?? Messi nie miał dograń, nie miał kreowac a wykańczać, to Iniesta miał kreować a mu nie wychodziło.

pax

0

Sorry, ale Alves wczoraj był praktycznie najlepszy na boisku. Możesz go krytykować , ale za co, za to że co druga wrzutka była fatalna ?? Jasne , że możesz, ale tylko po jego wrzutkach Barcelona dochodziła do sytuacji bramkowych. On wystawil Messiemu, xaviemu i Neymarowi, w dwóch przypadkach zabrakło 20-30 centymetrów. Nikt więcej w ofensywie nie dał Barcelonie.

pax

5

Obok Fabregasa najsłabszy na boisku. Miał być silą napędową, miał dryblować i obsługiwać podaniami Messiego i lipa. Nie kreował gry, nie robił różnicy, nic mu nie szło. Fatalne dryblingi, niecelne podanie, duzo strat.

pax

0

Bronię Messiego a jestem kibicem barcelony. Tworząc podzialy jesteś kibicem Barcelony ?? sam sobie odpowiedz.

pax

0

To normalne, kiedy zawodnik jest ustwiony jako '9" a drużyna gra atak pozycyjny, gdzie miał biegać ?? Do lini srodkowej gdzie Barcelona miała 4 pomocników ??, to że nie dostawał piłek to jego wina ?/ Biegał mało fakt, ale w tak zagęśzczonej linii obrony Atletico trudno było zrobić miejsce na rajdy, wejścia w pole karne, piłki prostopadłe.

pax

1

Nie rozumiem co wy chcecie od Alvesa. Wrzuca raz dobre jest fatalne piłki, ale w dzisiejszym meczu tylko po jego wrzutkach Barcelona miała szanse bramkowe. Idealne obsłużył Messiego, Xaviego i Neymara. możecie na niego narzekać, ale nikt w Barcelonie nie stworzył tylu sytuacji bramkowych.

pax

0

Co wy chcecie od klepania ?/ jak Atletico broni w 11 na 30 metrach od własnej bramki, to jak inaczej grać ?? Tu nie ma możliwości szybkiego ataku. Wrzutki są bez sensu a i tak Alves miał z 3-4 bardzo groźne. Gra się tak jak przeciwnik pozwala, ważne aby znaleźć jakąś dziurę w obronie Atletico.

pax

0

miało być " gdy Bartra w drugiej połowie wziął Robbena ten nie powąchał pola karnego Barcelony".

pax

1

Z Bayernem zagrał świetny mecz. Był najlepszy na boisku obok Pique. Komentator canal + ostatnio cos wspomniał że Bartra grał słabo z Bayernem, a grał dobrze. Fatalnie wtedy zagrał Adriano którego Robben robił malym palcem, gdy Adriano w drugiej połowie wziął Robbena ten nie powąchał pola karnego Barcelony.
Wystarczy pamiętać mecz, a nie pisać głupot o meczu z Bayernem.

pax

0

tylko ronaldo wykonywał 6 a messi 7

pax

2

Weźcie zróbcie korektę, bo straszny błąd.
"Oprócz tego brakuje mu już tylko jedenaście goli do rekordu najlepszego strzelca w historii ligi, czyli do byłego zawodnika Realu Madryt Telmo Zarry".
Zarra był Baskiem i całe życie grał w Atletic Bilbao a nie w Realu i to jeszcze za czasów Franco. Telmo przekręca się w grobie,

pax

1

Bzdura to jest to co napisałaś. W artykule nie jest napisane że Barcelona robiła dobrze. W artykule jest tylko napisane , że za to co robiła to Barcelonie wedle prawa może grozić np. wykluczenie z rozgrywek czy degradacja do II ligi niż zakaz transferów i tyle.

pax

0

racja, wydawało mi się że chodzi o przyczyne a nie o skutek

pax

0

Szkoda że artykuł jest nie na temat, tzn. nic nie ma o zatrudnianiu NIELETNICH w UE spoza UE, a zatrudnienia nieletnich to zupełnie inne przepisy i obostrzenia.

pax

0

Czytaj ze zrozumieniem, a potem wyzywaj od hipokrytów !!!
„Zasada jest prosta: nie możesz pozyskać młodych piłkarzy z innego kraju, chyba że jego rodzice również się przeprowadzą, ale z powodów zawodowych”
I podajesz przykład Iniesty, Alby czy Busquetsa.
To jest żałosne co piszesz, jeszcze wymyśl z jakich innych krajów oni pochodzą. Poza tym pierwszym klubem Alby była Barcelona w której grał już w wieku 9 lat. Kompromitujesz się.

pax

0

Messi kryty cały czas przez dwóch zawodników atletico, dlatego wychodząc robił przestrzeń dla Neymara czy Cesca. mimo krycia za podwójną gardą strzelił głową przy świetnej wrzutce Alvesa, bardzo dobrze wykonał rzut wolny i przeprowadził dwie-trzy indywidualne akcje które powinne zakończyć się bramką - raz spartolił Iniesta raz alexis. Ogólnie za mało aktywny, ale jako "9" szczelnie kryty a jako fałszywa "9" nie miał możliwości rozegrania gdy na boisku są wszyscy najlepsi pomocnicy Barcy - iniesta, xavi, Fabregas, Busi. Wystawiając mu ocenę dałbym mu 6.

pax

0

Masche na coste. Za niski, za wolny i za bardzo podatny na prowokacje. Ją bym wystawił bartre, w zeszłym roku z bayernem był najlepszy, jak robbena krył adriano to barca dostala 3 bramki, jak go zaczął kryć bartra to nawet nie pisnal. Nie było w ostatnim czasie meczu w którym masche nie zrobiłby karygodnych błędów.

pax

0

Alvesowi należy się dużo krytyki, ale ostatnie mecze grał bardzo bardzo dobrze. dzisiaj miałby 2-3 asysty gdyby np. Neymar trafił do pustej bramki, centra po której był podyktowany karny, była oczywiście od Alvesa.

pax

0

Najsłabszy jak zawsze Mascherano, faul na granicy pola karnego, fatalne krycie, głupie straty i faule poza tym 90 minuta i błąd mogący oddalić Barcelone od mistrzostwa. Od co najmniej 1,5 roku powtarzam, że Xavier jest za słaby na Barcelonę.
Drugi antybohater dla mnie to komentator canal+, który chyba tak nie lubi Barcelony, że nie potrafi obiektywnie komentować spotkań z jej udziałem. Dopatrzył się ręki neymara gdy jej nie było, potem stwierdził, że ręki nie było na powtórce ale on i tak będzie się trzymał wersji z ręką. Następnie określił neymara jako fabrykanta rzutów karnych i zaczął gadac bzdury iż nie było faulu Ramosa na Neymarze w GD. To tylko wycinek jego komentów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?