pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
W czym piętnujecie Messiego a nie piętnujecie innych.
1. Straty – oczywiście straty mogą wpływać na ocenę zawodnika, jednak ilość strat jest podawana tylko wobec Messiego, jest on punktowany za każde złe zagranie, gdy np. 15 strat w meczu z Sevilla miał Alexis ale o tym u was cisza. Pokazujecie tylko straty Messiego, już nie tylko ogólne, ale je wyliczacie i dzielicie je ile w każdej połowie. Innym tego nie robicie. Dlaczego ?? W ostatnim meczu Messi miał mniej strat od waszych pupilków- Xaviego, Iniesty, Fabregasa i Pedro, ale o tym nie wspominacie w opisie, dlaczego ….hmmmm, no własnie, dlaczego ??
2. 2. Egoistyczna gra- oprócz tak naprawdę 2-3 zagrań w meczu z Walencią Messi nie grał w ostatnich spotkaniach egoistycznie, co innego że często zaplatywał się w dryblingach, tylko że dryblingi stosował wtedy gdy nie miał komu podać. W ostatnim meczu Iniesta miał dużo nie udanych dryblingów, zobaczymy czy o tym napiszecie. Wielu zawodników ma czasem totalnie egoistyczną akcję – taka jak Xavi w meczu z Sevilla gdy uderzał na bramkę trafiając w obrońcę zamiast podawać do wchodzącego przy nim Montoyi który wychodził na sam na sam z bramkarzem. Ale o tym wy nie napisaliście, o egoizmie innych nie piszecie, ale wystarczy że gdzieś odnajdziecie jakieś zagranie które mogłoby być za takowe uznane już go nie pomijacie w opisach.
0
3. Asysty- tutaj również Messi jest bagatelizowany, praktycznie w każdym meczu ma asystę, w ostatnich 5 spotkaniach zanotował 6 asyst, ani razu w tych spotkaniach nie został graczem meczu według redakcji, bo tym razem redakcja przyjęła inne kryteria, raz strzelanie bramek (Levante), gra indywidualna i regularność (Sevilla), odwaga, mała ilość strat (RSSS), itd…
4. Kreacja, przegląd pola – tutaj również jest najbardziej niedocenianym zawodnikiem, grając jako „9” lub jako fałszywa ‘9”, ma duzo mniej kracji gry niż xavi, Fabregas, Iniesta, gdyż przed Messim mogą znajdować się tylko skrzydłowi, jednak on ich przeważnie świetnie znajduje, rozprowadza świetne piłki z 16-20 metra wypuszczając gre raz lewym raz prawym skrzydłem, jednak nie jest on za to chwalony, a gra zespołowa jest pieczołowicie pomijana. Ciągła nagonka na Messiego za gre egoistyczną wbrew logice, statystykom i wynikom jest zauważana nie tylko przeze mnie. Messi kreuje grę ofensywną całej drużyny, napędza prawie każda akcję, jeśli nie uczestniczy bezpośrednio w akcji absorbuje 2-3 obrońców, pamiętam gdy robił to Villa redakcja piała z zachwytu i wywyższała takie zachowanie. Messi albo kreuje grę, albo ściąga obrońców. na siebie , robiąc przestrzeń dla innych.
0
2. Kluczowe zagrania- tu najbardziej jest Messi krzywdzony przez redakcję – Gdy Xavi ma dwa kluczowe dogrania (Walencia) redakcja pieje z zachwytu, robi z niego zawodnika meczu, a samo stwierdzenie o dwóch kluczowych podaniach znajduje się w opisie. Gdy Fabregas ma trzy kluczowe dogrania redakcja pieje z zachwytu robi z niego zawodnikia meczu, oczywiście wyszczególnia ten fakt w opisie i nazywa Fabregasa „Liderem kluczowych podań”. Gdy Messi ma 6 (słownie SZEŚĆ) kluczowych podań w meczu z Walencią redakcja milczy na ten temat, nie zasługuje on na bycie liderem kluczowych podań(w wcześniejszym meczu z Levante również miał sześć kluczowych zgrań-nikt z innych zawodników nie miał nawet takiego pojedyńczego spotkania), gdy w meczu z RSSS Messi ma dwa kluczowe podania i są ta podania wystawiające piłki sam na sam redakcja przemilcza ten temat, gdy w meczu z Sevilla Messi wystawia trzy kluczowe dogrania, najwięcej z drużyny, redakcja przemilcza ten temat, mimo że Fabregas mając tyle samo staje się bohaterem , liderem kluczowych podań w przypadku Messiego jest to aspekt całkowicie pomijany. Dlaczego ???
0
Mam nadzieję, że redakcja odpowie , chociaż raz.
W czym nie doceniacie Messiego a doceniacie innych.
1. Strzelanie bramek - jeden z aspektów w którym nie jest on doceniany przez redakcję – jak bramki strzela Tello lub Alexis redakcja pieje z zachwytu i robi z nich graczy spotkania (nawet w – jak bramki strzela Tello lub Alexis redakcja pieje z zachwytu i robi z nich graczy spotkania (nawet w przypadku Levante gdy Messi miał więcej punktów w ocenach – oczywiście po interwencji czytelników a nie redakcji), strzelenie bramki w meczu z Walencia, kolejnych dwóch decydujących o wyniku w meczu z RSSS nie dało podstaw dla redakcji do zrobienia z niego zawodnika meczu , mimo że w przypadku meczu z RSSS Messi miał 100 skuteczność – dwa strzały – dwie bramki, Tello 60 % i to wszystkie idealne piłki wystawione na sam na sam przez Messiego – motto wasze przy dawaniu ZM Tello brzmaiło, „oddajmy cesarzowi co cesarskie” obowiązuje wszystkich tylko nie….Leo..
0
matifcb1899,
Tylko Messi jest hejtowany przez redakcje, nie zaczyna meczu z czytym kontem, bo jego gra jest oceniana przez inne jego mecze, tylko jemu wypomina się staraty i tylko jemu nie dopisuje się kluczowych podań, tylko jemu wypomina się egoizm boiskowy itd...
0
Tak jest od wielu miesięcy, w styczniu dwa totalnie hejtujące felietony na temat Messiego - Messidependencja i Złota Piłka a teraz praktycznie cały czas od powrotu Messiego albo zaniżanie ocen (chociaż tutaj te oceny Messiego są dość odpowiednie-raczej innym są zawyżane), albo nie wybieranie go ZM a najbardziej totalnie hejtujacy opis tak jak z Walencią czy ostatni mecz z RSSS.
0
To że messi nie zostanie wybrany zm było wiadome zanim mecz się zaczął. Drażni mnie hejtowski opis messiego. Jak nie ma się do czego przyczepić w przypadku messiego wypomina mu się wcześniejsze mecze - teraz z valencia, wcześniej z levante. Gdy messi ma najwięcej strat redakcja ogłasza to całemu światu. Gdy dzisiaj messi ma mniej strat od nieśmy, fabrregasa czy zabiegi lub pedro to o tym cisza. O kreacji i kluczowych dograniach messi nie ma się co rozpisywac bo i tak redakcja ma to w poważaniu. Nie wiem jak liczone są odbiory ale w jednej akcji w przeciągu 15 sekund zanotował dwa, nie licząc akcji bramkowej.
0
Przestań gadać pierdołu !! Zero powrotu ?? Wymyślać sobie możesz, Alves biegł do obrony, poszła kontra, a jego strona była asekurowana przez Busquetsa który zawalił i dopuścił do przyjścia i dosrodkowania ze skrzydla. Alves nie miał szans na powrót przy tej kontrze, co nie oznacza że nie biegł do obrony.
0
Messi dwa odbiory w 20 sekund, mega
0
1:1
0
Boże ile kluczowych podań ma messi a inni nie potrafią mu zrobić z tego asysty
0
raczej affelay
0
jedyny który w ataku robi różnice i napedza wszystkie akcje to messi
0
Hejt redakcji z ostatniego meczu "Wykańczanie akcji kompletnie mu nie idzie" - zawalił jedną akcję, podobnie jak Alexis, Pedro i Cesc, ale oni nie dostali takiego generalizującego opisu. Dalej - "Leo zupełnie nie potrafi dostosować się do swojej obecnej dyspozycji" - zdanie bez sensu ale ważne aby brzmiało negatywnie. Kto jak kto ale jak ktoś może sam do siebie nie móc się dostosować ?? Dalej "powinniśmy od niego oczekiwać dużo więcej gry zespołowej " - nie grał egoistycznie, (dobrze kreował, rozprowadzał grę skrzydłami), nie miał akcji gdzie egoizm boiskowy wziąłby górę, najważniejsze aby obrzucić gównem, bo wiadomo, że coś się przyklei. Dalej "Messi zawodzi jeśli chodzi o grę altruistyczną" - to zdanie nic nie wnosi do opisu, bo powtarza to co już redakcja napisała powyżej, ale jakby jednego zdania było za mało, to trzeba napisać drugie takie same, krytykujące za to samo, a co dwa zdania to nie jedno. Redakcja usunęła kolejne negatywne zdanie o Messim. Tam zarzucała że Messi wchodził na pozycję Fabregasa i nie pozwolił mu na pokazanie swoich możliwości (dziwne bo Cesc został graczem spotkania dla redakcji). Dalej w tym zdaniu redakcja zarzuciła Messiemu, że nie dogrywał tak doskonałych piłek jak w meczu z Levante. Czyli hejt na Messiego że wchodzi w buty rozgrywającego i hejt że tego nie robił. Tak źle i tak nie dobrze. Ważne, aby Messi był pokazany w negatywnym świetle. Nie ma to jak wypomnieć zawodnikowi mecz sprzed miesiąca i według tego dawać ocenę, w sumie mogli napisać że w Manicie w 2010 zagrał lepiej i obniżyć mu teraz ocenę. Łącznie na Messiego redakcja poświęciła 6-7 zdań, Z tego w 4-5 go skrytykowała, w 1 pochwaliła i w jednym podsumowała a dała mu ocenę ponad przeciętną (6), coś tu więc nie gra. Opis ma się nijak do oceny.
0
Za nic ?? ciągnął grę do przodu, zanotował bramkę, asystę i 6 (słownie SZEŚĆ) kluczowych podań, został oceniony poniżej przeciętnej. Za mecz z RSSS został bardzo słabo a redakcja go z hejtowała i to w sposób urągający poziomowi tego portalu. Messiemu wylicza się wszystkie straty i nie wylicza się kluczowych podań w których góruje nad pozostałymi.
0
A jakieś argumenty oprócz napinki ??
0
AdimasteR15,
Podam Ci przykłady - mecz z Levante, świetny mecz Messiego, 6 cudownych dograń z których padaja 4 bramki, 3 strzela Tello, ale też nie wykorzystuje wszystkich sytuacji, całą kreację gry robi Messi nieprzeciętnymi podaniami - gracz meczu kibiców - Messi , gracz meczu redakcji - Tello, bo strzelił bramki (tutaj kreatywność w rozegraniu i kluczowe podania były mniej brane pod uwagę przez redakcję niż bramki). Mecz z Walencią - Messi bramka, asysta, 6 kluczowych dograń - gracz meczu redakcji Xavi bo miał dwa kluczowe dogrania, doceniony za kreację i małą ilość strat (tutaj liczyły się tylko straty bo zarówno bramki i kreacja gry były po stronie Messiego). RSSS - Messi świetne strzały (rzut wolny w spojenie, ekwilibrystyczny strzał z pierwszej piłki w ostatnich minutach, 2 kluczowe dogrania, napędzał grę skrzydłami - nie doceniony za kreatywność - gracz meczu kibiców, wyhejtowany prze redakcje, zarzucono mu niestworzone rzeczy, Fabregas - 3 kluczowe dogrania, wyidealizowany obraz gry, doceniony właśnie za trzy dogrania piłki *tu doceniono kreatywność Cesca). Kreatywność jest doceniana tylko wtedy gdy nie dotyczy ona Messiego. Sevilla - Messi -2 bramki, asysta i 3 kluczowe dogrania, gra do przesady dla drużyny zawodnik meczu według kibiców, Iniesta - 0 bramek, jedna asysta, dwa kluczowe dogrania - zawodnik meczu według redakcji (tutaj kryterium nie jest bramki, asysty czy kluczowe dogrania ale gra indywidualna i straty).
Dopasowuja tak kryteria i opisy aby dalo się nie dać ZM Messiemu, prawie zawsze jest inne kryterium jest brane pod uwagę,
0
A co widziałeś ? Ile wejść Iniesty w pole karne, ile kluczowych dryblingów dających przewagę, ile ciekawych dograń, prostopadłych piłek ??
0
Ja raz bym chciał odwrotnie. Iniesta wg kibiców a Messi według redakcji, ale bardziej prawdopodobne że wygram w totka albo, Betis zostanie mistrzem ligi. tu nie chodzi tylko o ten mecz , ale o ciągłe hejtowanie Messiego przez redakcje przykłady masz w tym wątku, na drugiej stronie. Redakcja stosuje subiektywne oceny w taki sposób aby Messiemu nie przyznawać ZM i tylko o to chodzi.
0
Iniesta zagrał bardzo dobre spotkanie, ale nie fenomenalne, jeden strzał i to niecelny zabierając piłkę z buta xaviego do którego dogrywał Pedro było raczej tragifarsą niż strzałem zawodnika meczu. Iniseta dobrze rozgrywał w pierwszej fazie akcji, ale im bliżej bramki przeciwnika tym było gorzej, dlatego tylko 2 kluczowe dogrania ma na koncie.
0
Widzę te minusy, tylko w ostatnich 2-3 meczach on naprawdę zaczął biegać, w niedzielę trzy razy atakował bramkarza, ostatnio po prawie każdej stracie stara się odzyskać, chyba nawet żółta kartkę dostał w meczu z RSSS właśnie za walkę i próbę odbioru. Ale faktycznie mogę uznać że mniej biega, ale drużynie daje tyle samo albo więcej, co z tego że biega mniej skoro np. w meczu z RSSS Pedro biegał cały mecz i miał jeden odbiór więcej od Messiego. Messi gra między formacjami i tak gra od czasów Pepa, statystyki go bronia całkowicie, największa ilośc bramek, asyst i kluczowych dograń od kiedy wrócił po kontuzji.
0
Nie rozśmieszaj mnie. Przeczytaj moje komentarze bo już nie chce mi się powtarzać wciąż tego samego.
0
Co jeszcze redakcja zrobi aby pokazać że Iniesta według nich był najlepszy. O przestrzelonej setce już tu wszyscy pisali, o stracie we własnym polu karnym też, o złym zachowaniu w czasie utraty bramki też, o braku odważnej gry, o braku wejść w pole karne również, o braku rajdów czy dryblingów na co najmniej 30 metrów od bramki rywala również. Teraz zobaczyłem że Iniestę wyszczególnili że miał kapitalne dogranie przy kontrze po której padła bramka. Kapitalny to wtedy był wślizg i odbiór Bartry, potem Montoya ma piłkę, następnie Xavi ma piłke a potem dostaje Iniesta, holuje ją z 10 metrów, i posyła piłke w kierunku Messiego, piłka nie dokładna i mało brakowało aby obrońca przeciął to podanie i tylko przytomność Adriano który dzibnał ja końcami palców uratowała to złe dogranie. Adriano do Messiego, Messi podciąga kilka metrów i podaje do Pedro, ten oddaje do Messiego, Messi na mokrej murawie potrafi podrzucić sobie piłkę i z powietrza uderzyć mocna , precyzyjna piłkę w dlugi róg. No, ale ważne aby zapisać Inieście kapitalne dogranie i "prawie" asystę.
0
Pisałem już, olej to, tutaj redaktorzy uparli się hejtować Messiego i zaniżać jego osiągnięcia, już ponad miesiąc temu były dwa felietony redakcji jaki Messi jest zły, że to egoista, arogant, despota itd...
0
Dziwne kolego, że Messi wypracował pierwszą bramkę, drugą wypracował i strzelił (Adriano-messi-pedro-messi), trzecią strzelił. Chłopie, jak gdyby Iniesta ?? Messi miał najwięcej kluczowych dograń i szarpał grę do przodu i nawet biegał w pressingu. Chyba nie znasz się na futbolu, aby wygrać mecz trzeba strzelać bramki, tacy zawodnicy jak Song, bartra czy Montoya sa po to aby meczu nie przegrać.
0
AdimasteR15,
A nawet gdyby, chodziło jedynie o to żeby pokazac że ktoś się myli, a ty masz rację, że ktoś nie ma podstaw, argumentacji a wygłasza osądy na temat innych. A może po prostu oceny i opisy redakcji tak kłują w oczy i są tak "kosmiczne' że nie da się na nie, nie odpowiedzieć.
0
Grał dobrze, ale nie fenomenalnie, nie miał decydującego wpływu na wynik spotkania. czepiamy się nie tyle ocen Iniesty co ciągłego hejtowania Messiego przez redakcję. Iniesta miał poważną stratę w swoim polu karnym bo zachciało mu się kiwać, przy utracie bramki krył na radar Boccę a w końcu odpuścił sobie krycie i pospacerował gdy po jego stronie poszła akcja Sevilli, nie wykorzystał doskonałego podania Messiego (potem sędzia odgwizdał spalonego), ale redakcja tylko idealizuje wszystkich którym daje ZM oprócz Messiego, który jest krytykowany za wszystko a jego osiągnięcia są pomijane, minimalizowane.
0
AdimasteR15,
Redakcja ma prawo wybierac kogo chce i tego prawa nikt jej nie odbiera tak jak my mamy prawo komentować ich wybory i argumentacje.
0
Olej to, redakcja staje na głowie aby zrobić wszystko aby Messi nie dostał ZM. Nie widzi nie udanych zagrań Iniesty, podciąga ocenę. Messi dostaje hejty za wszystko.
0
hen
pomyliłem się - chodzi o news fakty i ciekawostki w meczu z Sevillą - trzeci post od góry