Azi

0

Ad. 1 - to była oczywista ironia. I Ty mi zarzucasz że nie czytam ze zrozumieniem?
Ad. 2 - miałem na myśli że wyróżnia się pod tym meczu na minus. Odstaje od zespołu. Wymaga asekuracji itp. itd.
Ad. 3 - uwielbiam takie pseudo "argumenty" w stylu "tak, bo tak" nie ma w tym ani logiki ani sensu a tylko świadczy o uprzedzeniach.
Ad 4. - chciałeś napisać że GRALI w systemie rotacyjnym. Ale od meczu z Valencią, który Semedo zawalił, gra już tylko S. Roberto. A Semedo pojawia się głównie wtedy, kiedy Valverde daje grać rezerwowym. Od końca listopada Semedo zagrał oszołamiające 36 minut w lidze (w 5 kolejnych spotkaniach). Jest to bardzo ciekawy przykład "rotacji".
I jaki związek mają minuty Semedo z minutami Gomesa? O.o

Ja naprawdę rozumiem że można Gomesa nie lubić. Sam nie jestem jakimś jego wielkim i ukrytym fanem i uważam że ogólnie rzecz biorąc (jak się nad tym zastanawiam) to nie ma dla niego miejsca w Barcelonie bo się chłopak zwyczajnie marnuje. Do 11 na środek pomocy się nie załapie ale od czasu do czasu może zagrać na prawej albo lewej stronie.
Ale to co myślę nie zmienia faktu że zagrał naprawdę dobre zawody. I miał udział przy pierwszych 2 bramkach (przy 1 odciągał jednego z rywali od Messiego - co pewnie i tak niewiele by zmieniło ale liczy się fakt; natomiast przy 2 to on zagrał z pierwszej piłki do Messiego). Po za tym dobrze się ustawiał, nie pozorował gry - co miał w zwyczaju w poprzednim sezonie, pokazywał się do gry i przede wszystkim myślał dzięki czemu nawet jeżeli nie brał czynnego udziału w akcji to swoim ruchem odciągał rywali od Messiego (akcje z 5 i 8 minuty). Nie bądź ignorantem - jeżeli masz wątpliwości to zwyczajnie zobacz sobie na spokojnie pierwszą połowę - choćby do 20 minuty, bo potem było już po meczu.

Azi

0

Dawno czegoś równie głupiego nie czytałem :D
Oj chłopie nie masz Ty pojęcia o piłce... I widzisz tylko to co chcesz dostrzec a nawet więcej skoro czytasz w myślach zawodnikom :D

A co do Semedo - swoimi błędami sprezentował dwie akcje rywalom z czego jedną groźną (sam ją wyratował wślizgiem). Nie był to jakiś szczególnie słaby mecz w jego wykonaniu ale szału nie ma. Tak jak pewności w jego grze czy umiejętności wyjścia spod pressingu. A fakt, że popełnia takie błędy wyraźnie pokazuje dlaczego na prawej obronie gra S. Roberto a nie on (i szybko się to nie zmieni).

Azi

0

Zdecydowanie chciałbym żebyśmy trafili na Espanyol. Nie obraziłbym się na dwumecz z Realem, szczególnie jeżeli mógłby zadebiutować Cou, ale takim smaczkiem najlepiej delektować się w finale!

Azi

0

jakie 3 punkty? ;)

Azi

0

To chyba nie jest 4-3-3 a ulubione Valverde 4-2-3-1

Azi

6

Dembele ma nutkę Messiego - nie szuka najprostszych rozwiązań i nie boi się iść w drybling :D

Azi

0

Ale co schrzanił wcześniej?! Słaby mecz gra niestety :/

Azi

0

Arnaiz za Iniestę i gramy 4-3-3 wreszcie :)
e: Gomes od razu przeszedł na lewą stronę. Widać planowana zmiana:

Azi

1

Semedo jest szybki i nieźle gra w defensywie ale podania to on nie ma niestety i słabo sobie radzi z pressingiem :/

Azi

1

Jakiś uraz Pique bo to nie wygląda jak planowana zmiana?

Azi

1

Gomes gra dziś świetny mecz. Ludzie piszą jak zwykle bzdury o nim...
Pięknie asekuruje Semedo (który gra z kolei słabo) i pokazuje się do gry. Często zmienia się pozycjami z Messim a kiedy ten dostaje piłkę to schodzi ze środka do boku robiąc wolne pole w środkowej strefie. Można go nie lubić, można nie dostrzegać jego pracy ale gość robi dziś świetną robotę.

Azi

0

Słaby mecz gra Semedo - widać że nie radzi sobie jeszcze z wysokim pressingiem. Do tego w 39 minucie spartaczył krótkie podanie do Suareza. Na plus powrót z 23 minuty (warto też zwrócić uwagę kto sprintem wracał tuż za nim;). Na ten moment S. Roberto nie ma konkurencji na boku obrony.

Azi

0

Zobacz kto robi wolne pole Messiemu. Gomes schodzi na jego pozycję kiedy Messi się cofa po czym ściąga jednego z pomocników do boku robiąc miejsce Messiemu. Maestria taktyczna. Słabo gra Semedo choć trzeba mu przyznać ze w 23 minucie zaliczył ładny powrót (przy okazji piękny sprint w defensywie Messiego). Ale Gomes widzi kiedy Semedo się zapuszcza do przodu i nadąża z asekuracją. Dla mnie Gomes 8/10 na ten moment.

Azi

3

Chyba oglądasz jakiś inny mecz...

Azi

1

Genialnie taktycznie. Schodzi na pozycję Messiego a gdy przejmujemy piłkę schodzi do boku ściągając rywala i robiąc Mistrzowi wolne pole. Do tego asekuruje Semedo kiedy ten nie nadąża z powrotem.

Azi

3

Ależ Meczycho gramy!
O współpracy Messiego z Albą nie muszę wspominać ale zobaczcie z jakim wyczuciem Gomes robi wolne pole Messiemu! :D

Azi

0

Chciałbym (i liczę że tak będzie) abyśmy dziś wyszli takim ustawieniem:
-------------------Cillessen--------------------
-Semedo---Pique---Masche---Digne-
-------------------Busquets-------------------
------------Rakitic-----------Gomes---------
----Dembele----------------------Arnaiz----
----------------------Suarez---------------------

Ławka: MatS, Vermaelenm, Alba, S. Roberto, Iniesta, Alena, Messi
Poza składem: Paulinho.

Dla zwolenników ustawiania Barcelony Valverde w systemie 4-4-2 można ten sam skład podać tak:
-------------------Cillessen--------------------
-Semedo---Pique---Masche---Digne-
-Dembele---Rakitic----Busi---Gomes-
----------Suarez--------------Arnaiz---------
ale wydaje mi się że akurat dziś zagramy bardziej 4-3-3 niż 4-4-2.

Azi

4

Zapytaj kto jest liderem. Potem czy dużą ma przewagę nad resztą stawki. A potem czy ta drużyna gra piłkę bardziej angielską czy hiszpańską ;)

Azi

7

Wystarczy że Mina chajtnie się z Europejską i zwolni miejsce gracza bez paszportu UE? ;)

Azi

0

Wiem że Rakitic zastępuje. Ale (odpukać) w sytuacji gdy jeden doznaje kontuzji dobrze mieć w zapasie rezerwowego. Oriol nie jest jeszcze gotowy na trudniejszego rywala niestety.

Azi

1

Gomes może zastąpić Busiego. To jego przewaga nad Denisem. Zaliczył też dobre spotkania z Atletico i Sportingiem. Ale ogólnie rzecz biorąc obaj raczej się nie sprawdzą w Barcelonie, więc czy teraz czy latem raczej się ich pozbędziemy.

Azi

0

Już pomijając fakt że Busi nie miałby zastępstwa a Oriol za tydzień będzie miał dopiero 19 urodziny i nie jest gotowy do zastępstwa.

Azi

4

Arda jest w klubie od sezonu 15/16 ale mógł zostać zgłoszony dopiero w styczniu 2016 roku. Mamy więc 2 pełne lata w klubie z możliwości gry. Zważywszy że od pół roku jednak nie zagrał to wychodzi 1,5 sezonu na wyrobienie statystyk. W tym czasie zaliczył 55 występów, 15 bramek i 11 asyst. Dramatyczne słabe... ;)

Azi

0

Nie mam żadnej recepty na udane a nawet nieudane transfery. Tylko co to ma do rzeczy kiedy mówimy o ekonomii i wpływie zakupu zawodników na budżet? (a nie o samych transferach)
Serio - przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź ze zrozumieniem bo zdajesz dziwne pytania.

Azi

0

Polecam Ci się zapoznać z tego typu poradnikami:

http://język-polski.pl/czytanie-ze-zrozumieniem-jak-poradnik/993-jak-czytac-by-rozumiec-najlepsza-procedura

Azi

2

Valverde nie ma problemów ze stawianiem na młodych i graczy z rezerw. Skoro tego nie robi to widać ma jakieś powody. Akurat Alena często jest dołączany do treningu pierwszej drużyny i gdyby prezentował poziom wyższy od rywali do miejsca w składzie to z pewnością by grał.

Azi

5

Wiesz to zależy. Kupno głośnych nazwisk nakręca koniunkturę i przyciąga nowych sponsorów a na obecnych nakłada presję zwiększania kontraktów.
Przykład: http://www.fcbarca.com/80939-finansowe-zalety-sprowadzenia-yerry-ego-miny.html

Problem pojawia się kiedy w długim okresie dokonuje się zbyt dużej liczby nieudanych transferów.
Ja też chciałbym żebyśmy grali głównie wychowankami ale na ten moment w rezerwach nie widać gracza na takim poziomie jaki prezentuje Busi, Xavi, Ineista, Pique, że o Messim nie wspomnę.

Azi

0

Z.Z.:
"Nie! Bo nie! Domyśl się!"

Azi

39

Ten sezon zamyka usta wielu krzykaczom:

"Paulinho? Stary i słaby. Nie kupować! 40 mln!!!";
"Paco do sprzedania jak najszybciej!";
"Vermaelen za słaby na Barcelonę!".
"Dennis do pierwszego składu za Rakitica!"
itp. itd.



Jeszcze tylko brakuje żeby Gomes wywalczył pierwszy skład ;)

Ciekawy tylko jestem czy którykolwiek "znawca" krytykujący zawodników i wybory Valverde wyciągną jakieś wnioski?

Azi

0

Promocje im robimy.... :(

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?