Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Jak to co? Wypożyczymy! ;)
2
Też tak uważam. Dla mnie Cou powinien zagrać na lewej stonie .Na prawej S. Roberto z Vidalem za plecami. Ale zapewne będzie odwrotnie.
1
Kolega zainstalował sobie demo gry championship manager 97/98 i chciał grać we 2. On wybrał sobie Real a ja nie znałem żadnej drużyny (miałem 10 lat) więc polecił mi Barcelonę. Oczywiście ogrywałem go niemiłosiernie :D
I ten skład! Baia, Hesp, Busquets, Abelardo, Couto, Nadal, Sergi, Ferrer, Reiziger, Guardiola, Amor, Lucho, de la Pena, Stoichkov, Amunake, Ciric, Pizzi, Giovanni, Rivaldo i moich dwóch ulubieńców, którzy w rzeczywistości nie zrobili wielkich karier - Oscar Garcia i Sonny Anderson.
Był jeszcze Figo ale kto by go tam pamiętał :P
A dalej to już standardowo - koszulki, pamiątki itp. itd.
Pamiętam ja z utęsknieniem czekałem na nowy numer Piłki Nożnej żeby zobaczyć wynik Barcelony (nie miałem w domu neta ani kablówki - nie te czasy co dziś;)
1
Moje marzenie ale niestety nie wierzę w realizację.
1
Od 6 miesięcy gramy 442 a ludzi nadal upierają się na 433 i S. Roberto w pomocy :)
Podoba mi się opcja z Vidalem na obronie i S. Roberto w pomocy ale w tym sezonie tak nie wyszliśmy i nie wierzę w taką możliwość.
0
Vidal na prawą stronę i jedziemy. A najlepiej niech Vidal zagra na obronie a S. Roberto będzie mógł ścinać do środka.
0
Kadrowej.
3
Wydaje mi się że porównywanie minut z zeszłego sezonu nie jest do końca obiektywne. Teraz gra wygląda inaczej. Jest dużo, dużo większy udział środka pola. Zakładam też, że wykonuje się mniej sprintów i pustych przebiegów. Dobrze byłoby mieć chociaż porównanie ile km przebiegli w tym czasie poszczególni zawodnicy. Same minuty niewiele obrazują.
Patrząc na naszą grę i dobre drugie połowy oraz fakt, że nie mamy żadnych objawów kryzysu (o takich można było ewentualnie mówić na przełomie listopada i grudnia) jestem dobrej myśli na drugą połowę sezonu :)
Jedyne co mnie trochę niepokoi to brak zmiennika dla Busiego/Rakitica. Dałbym szansę Gomesowi w środku pola (więcej zadań defensywnych) bo w tych spotkaniach, w których grał na środku pomocy (a nie na bokach) wyglądał chyba najlepiej - Sporting i Celta (1:1)
23
No i bardzo dobrze. Nie ma co robić gigantycznej rewolucji w składzie. Po sezonie Valverde będzie miał więcej danych i czasu na zastanawianie się nad kadrą na kolejny sezon.
0
Zidane - po dwóch sezonach pełnych sukcesów pora na dłuższy urlop ;)
0
Dodaj drobnym druczkiem na dole dokładną datę kolejnego ;)
0
Ciekawe co mówi się teraz w Juvenil A?
Rezerwy skupują zawodników (nie oceniam czy dobrych - to sie okaże) a wychowankowie znowu poczekają.
Rozumiem że ważne jest utrzymanie rezerw w lidze ale chyba wolałbym nawet spadek ale żeby opierać się w większości na zawodnikach wychowanych w klubie. Oznacza to stopniową ale stałą degradację La Masii :/
0
Rezerwy nie grają w styczniu w środę. Nie ma przeszkody ogrywania Oriola w PK w środku tygodnia.
0
Decyzja Valverde za kogo. Dla Aleni znalazł miejsce - nawet wyjściową 11 - choć rywali do miejsca w składzie ma więcej.
Nie bawię się w gdybanie. Fakt jest taki że nie dostaje powołań. Ale mam nadzieje że będą z niego ludzie.
0
Ludzie czytajcie ze zrozumieniem: ja nie napisałem że ma siedzieć w każdym meczu na ławce - tylko że nie jest powoływany na żaden mecz.
Równa się = pierwsza drużyna gra teraz co 3 dni a rezerwy tylko w weekend. A jednak w PK na ławce go nie ma (a powinien być jako ewentualny zmiennik Busiego/Rakitica).
0
Tak jak napisałem - żeby Busi i Rakitic mieli jakiegoś zmiennika. Parę minut w pierwszej drużynie da mu więcej niż pełen mecz w Barcy B.
1
Wierzę w jego talent ale trochę niepokoi mnie fakt, że wobec biedy zmienników dla Busiego i Rakitica - Oriol nie jest powoływany nawet do kadry w meczach gdzie można zastosować rotacje. Z pierwszą drużyną też nie trenuje chyba za często. Może Valverde nie jest do niego jeszcze przekonany?
0
Pierwszy pochodzi z Wybrzeża Kości Słoniowej a drugi to zapewne Irlandczyk jednak ;)
0
Zaliczył nawet debiut w pierwszej drużynie. Ale widać nawet juniorzy się ewakuują ;)
Chyba że to tylko tak na przekór Arsenalowi ten transfer?
2
W Milanie. Grał wtedy nawet w reprezentacji.
0
Proponuję od tej chwili każdego kto na La Rambla napisze coś w stylu "Kiedy Vermaelen będzie trenował?" walić cegłą w głowę.
1
Możliwe że wystąpił jakiś kontakt. Niepokojące jest jednak to, że nawet nie chciał nawiązać rozmów (bo co miał do stracenia że posłucha co mu się proponuje?), Kolejny talent odchodzi z akademii. Wyraźnie coś jest nie tak.
4
Bez jaj... :(
To przecież profil zawodnika Barcelony. Nie wolno wypuszczać takich zawodników ze szkółki.
33
Sto lat i wiele sezonów gry w Turcji Arda! ;)
1
Czymś zupełnie innym jest przeżycie 6 dni pod śniegiem z dobrym przygotowaniem (również sprzętowym) a czymś zupełnie innym z chorobą wysokościową i odmrożonymi kończynami. Zobacz w jakim stanie była ta Francuska schodząc kilometr niżej. Gdyby nie udzielona pomoc to nie zeszłaby już niżej sama. W takich warunkach on pewnie nie żył już w momencie kiedy ekipa wsiadała wysiadała ze śmigłowca.
Z tego co przekazywała Revol to on już nie kontaktował. Szkoda chłopa ale co zrobić? Hobby wybrał sobie ekstremalnie ryzykowne. Bardzo współczuje jego rodzinie ale tam nic się nie da zrobić. Ekipa ratownicza też to wie - przy złej pogodzie (i jednorazowym przechodzeniu z poziomu 4800 na 7400) zostaną tam trzy ciała (zakładając że pójdą we 2) a nie jedno.
0
Paulinho w ostatnich meczach pokazuje że jest słaby w defensywie. Gomes też gdyby miał zastępować Busiego albo Rakitica to grałby coś w styczniu za nich.
0
Absolutny brak zastępstwa dla Rakitica i Busiego :(
4
Cała dyskusja opiera się na dwojakim myśleniu: czy w takich sytuacjach karać "obrońcę" 11stką - choć nie ma tutaj mowy o celowości - czyli kara jest wymierzana za to że stał na drodze piłki. Czy karać zespół, który traci dobrą okazję?
Ciężko ocenić. Dla mnie z duchem gry jest nie gwizdanie karnego (i nie piszę tego dlatego że jestem kibicem Barcelony). Ale zamiast zastanawiać się nad celowością zagrania ręką w skrajnych przypadkach przyznawałbym atakującym rzut wolny pośredni. Tyle że to raczej też nie usatysfakcjonuje wszystkich. Zawsze ktoś będzie niezadowolony. Ale taka jest piłka- ktoś musi przegrać aby inny wygrał.
Podoba mi się podejście Valverde - dziś my zyskaliśmy na decyzji sędziego (mniejsza czy dobrej czy złej). W następnym meczu to nam nie uznają bramki albo nie będzie 11stki i też będzie trzeba żyć. Taka jest piłka.
6
Nie wierzę że nie ma swojego zdjęcia na tapecie!
2
Zacznijmy od tego że do tej kontry nie powinno dojść - wystarczyłoby żeby Paulinho asekurował Messiego a nie wchodził w tłok. Mógłby się ratować nawet faulem, gdyby był na swoim miejscu. To co się działo potem to już jest tylko efekt chaotycznej obrony (próba doskoku Rakitica i Pique do rywala). Tam nie ma czasu na komunikację czy rozglądanie się. Całość dopełnia wolny powrót Umtitiego i mamy bramkę. Zdarza się - to gra błędów w końcu.