Azi

2

Tyle że @karol97 ma racje. Wobec LM rozgrywki LL schodzą na drugi plan. Moim zdaniem popełniliśmy błąd ograniczając rotacje w PK - mam tutaj na myśli głównie przeciążanie Busiego i Rakitica.

Te dwa dni wolnego nie załatwią sprawy. W lidze jest 7 punktów przewagi + mecz u siebie z Atletico za 3 tygodnie. Forma ma być na ten mecz + dalsze fazy Ligi Mistrzów - ale do kolejnych faz trzeba jeszcze awansować. Ewentualne wpadki w lidze mają dużo, dużo mniejszy koszt niż potencjalna porażka z Chelsea. A oni na pewno przed nami nie klękną prosząc o łaskę.

W takich meczach jak z Eibarem ciężar gry powinien brać na siebie przede wszystkim Cou. Do tego Paco, Vidal, Semedo czy Digne oraz wprowadzanie Dembele. Dałbym też szansę w środki pola Denisowi oraz Gomesowi (a nie na boku pomocy) - może niekoniecznie razem ale jednak. Tyle że to nie może już być zastępowanie zawodników pierwszej 11 słabszym zmiennikiem ale zupełnie nowy pomysł na grę - może więc jakaś zmiana ustawienia np. na 4-3-3 albo 4-2-3-1? Może np: Mats - Semedo, Mina, Umtiti, Digne - Paulinho, (Busi/Rakitic), Denis - Messi, Cou - Paco
Pique spokojnie się doleczy, odpoczną S. Roberto, Alba, Iniesta i Busi albo Rakitic oraz Suarez.

Azi

1

Zakładając że Valverde chce mieć na ławce zmiennika na każdą pozycję najrozsądniejszym składem byłby:
MatS - S. Roberto, Pique, Mina, Alba - Vidal, Paulinho, Rakitic, Cou - Messi, Suarez
Na ławce byliby Semedo, Digne, Busi, Iniesta, Dembele i Paco
Busi oczywiście pełni rolę zmiennika do środka pola i za stopera

Azi

5

Costas ma doświadczenie w LL (małe ale jednak) - powinien dać radę. Nie ma co zamęczać Busiego przed LM grą na stoperze. Digne ma złamany palec.
Tak czy inaczej nasza obrona będzie wyglądała mega ekstremalnie :D
Może Semedo, Mina, Costas, Alba? ;)

Azi

27

Proponuję stadion Espanyolu - to nie w Barcelonie i ten całkiem nowy obiekt spełnia wszystkie wymagane kryteria ;)
Madryt lub Walencja. Innych opcji nie ma co rozważać. Chyba że chcą zagrać na Narodowym - ja jestem za jakby coś :)

Azi

1

Grać w pokera na stoliku z "lustrzanym" blatem. Mega pomysł!
Już nie wspominając o tym że nikt nie trzyma kart w rękach - no chyba że nie są w stanie zapamiętać tych swoich dwóch kart...
Za wrzucenie takiego zdjęcia PokerStars powinno rozwiązać z nim kontrakt.

Azi

0

Oriol już po operacji?

Azi

3

A ja na Narodowym ;)

Azi

5

W tym roku mieliśmy do rozegrania 11 spotkań a wiec 990 minut.Tak wyglądał rozkład minut rezerwowych:
Zawodnik - minuty rozegrane - mecze opuszczone z powodu urazu/choroby - % możliwych do rozegrania minut (czyli jak ktoś opuścił 1 mecz to dzielę przez 900 a nie 990 minut):

Gomes - 384 minuty - opuścił 2 mecze - (47%)
Semedo - 404 minuty - opuścił 1 mecz (45%)
Digne - 317 minut - opuścił 1 mecz - (35%)
Paco - 100 minut - opuścił 6 meczy (22%)
Vidal - 211 minut - opuścił 0 spotkań - (21%)
Denis - 166 minut - opuścił 0 spotkań - (17%)

Wydaje mi się że trochę za mało rotacji mieliśmy. Oczywiście byłoby więcej gdyby zdrowy był Vermaelen (i tak zaliczył 448 minut ale z uwagi na uraz Umtitiego nie liczę go jako rezerwowego). Na pierwszy rzut oka widać jednak kto odstaje w kadrze. Denis nie gra i jestem ciekaw czy to się zmieni. Vidal też pewnie lepiej by wyszedł gdyby odszedł. Paco leczył uraz i ciężko go wprowadzać od razu na całe mecze.

Inną kategorię (moim zdaniem) stanowią:
Paulinho - 559 minut - 0 pouszczonych spotkań - (56% możliwych do rozegrania minut) - rezerwowy z ponad 50%? ;)
Coutinho - 255 minut - ciężko mówić o opuszczonych - (57%)
Dembele - 141 minut - tak samo - (39%)

Rokowanie na pozostałą cześć sezonu są jednak dobre. Jeżeli do gry wróci Dembele i nikt się nie wykruszy to będziemy naprawdę mocni - pod warunkiem że uda się zapewnić trochę odpoczynku dla Busiego (801 minut - 89%) i Rakitica (753 minuty - 76%).

Azi

2

Zakładając nasze zwycięstwo i w lidze i w PK (i CL oczywiście;) to zamiast meczu o superpuchar powinni zagrać: finalista PK i 2 ekipa z LL o trofeum pocieszenia.

Azi

0

Mieli już 3 lata. Kibelków zaczyna brakować :D

Azi

1

Fakt. Ładnie tą główkę zaliczył :)
Trochę w ciemno zagrał wcześniej głową (powinien grać do boku nie za siebie) ale mniejsza. Widać wiarę w siebie i liczę że będzie dzikiem ;)

Azi

3

Nie rozumiem jak tak grająca Valencia mogła przegrać i z Realem i Atletico.

Mina solidnie wygląda (jeżeli chodzi o ustawianie się bo nic więcej nie mógł pokazać). Ciekawe czemu Valverde uważa że nie jest gotowy?

Azi

0

Spokojne 4:0. Dla nas oczywiście

Azi

0

Mówiąc w skrócie: marnowanie pieniędzy

Azi

0

Dajcie już spokój. Jeżeli Pique jest gotowy na 100% to zagra a jak nie to zagra Mina. To widać nawet po powołaniach. Jest 18 zawodników w tym 3 stoperów. Nie wierzę aby 2 miało siedzieć na ławce...

Azi

0

Kurs 1.00? O.O

Azi

5

Jak to leciało? Pa-ram-pam-pam? ;D

Azi

47

Nad czym się zastanawiamy? Kupujemy stopera (reprezentant kraju!) żeby wystawiać na stoperze Busiego albo perspektywicznego gościa z rezerw? Bez żartów.

Azi

1

Akurat w tym wypadku bym się nie zdziwił. Zawodnik podpisuje nowy kontrakt (i pewnie mu obiecali dużo ważniejszą rolę w zespole) a jest rezerwowym. Drużyna daje ciała i zawodnik może czuć się oszukany i zawiedziony. A w Realu tego typu zagrywki nie są niczym nowym chyba?

Azi

2

Literówka - poprawione. Hehe

Azi

0

Czasem prawda boli bardziej niż wyzwiska.

Azi

5

Klaskał z trybuny VIP

Azi

0

Valencia nie może ryzykować bardzo wysokiego pressingu bo jedna bramka straty będzie ich kosztowała konieczność strzelenia 3. Z pewnością więc się zamurują. Ważniejsza więc będzie druga linia niż obrona, która będzie raczej asekurowała ewentualne straty i kasowała kontry. Mina da radę, nawet jeżeli nie jest przygotowany kondycyjnie i mentalnie na 100%.

Ewentualnie mogą próbować coś szarpać "z zaskoczenia" na samym początku meczu ale na to powinniśmy być przygotowani.

Azi

1

Henrique przecież czeka na debiut. Dmytro niech solidnie trenuje to w końcu Pep da mu szansę.

Azi

2

Ludzie którzy dopuszczają obrażanie (z trybun) rywali i ich rodzin składają donosy na Pique za to, że ten mówi samą prawdę. Hipokryzja na poziomie "idioci".

Niech składają na zdrowie - toż się tylko kompromitują :D

Azi

0

W rezerwach jest jeszcze David Costas, który ma rozegrane 19 spotkań na poziomie LL.
A jeżeli miałbym przesuwać bocznego obrońcę na środek to byłby to Semedo, choć trochę brakuje mu warunków fizycznych.

Azi

1

Isco pewnie dziś żałuję przedłużenia kontraktu

Azi

0

19 punktów - nie ma się co martwić. Nawet jeżeli wygrają zaległy mecz. Teraz trzeba zadbać o rotacje i dobre przygotowanie do LM i kluczowych kwietnia + maj.
O ile o formę obrony i napastników się nie martwię to brak rotacji dla Busiego i Rakitic już tak.

Azi

0

Obstawianie rotację:
MatS - Semedo, Pique, Umtiti, Alba - Vidal, Paulinho, Rakitic, Cou - Messi, Paco
Odpoczą S. Roberto, Busi, Iniesta i Suarez

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?