Azi

1

@Derean Gavi chyba skorzystał z tego że nie grał w piłkę i mocno poprawił muskulaturę.

Azi

2

Trzeba wspierać rodzime rynki i jeść dużo mięsa!
Weganie i wegetarianie porzućcie, dla dobra kraju, swe niegodziwe przekonania! :P
https://businessinsider.com.pl/biznes/polskie-dobro-eksportowe-ma-problem-szuka-szczescia-poza-europa/fwtxsgq

Azi

4

Ja z czystej dobroci serca życzę im aby spokojnie i długo wracali do zdrowia. Nawet Ceballosowi, choć to grzmot straszliwy.

Azi

3

@Aragorn33 jak ulał pasuje do karnego z Vinim :D

Azi

1

@DLFCB Ktoś z Was biega łącząc nogi wyprostowane?
https://zapodaj.net/images/4fac2fb6360c1.jpg

Tak - to jest ujęcie dosłownie ułamek sekundy przed kontaktem z bramkarzem. Bardzo "naturalnym" kontaktem.

Azi

1

Real zmienił się w Barcelonę jeżeli chodzi o kartki za kłótnie

Azi

0

Mam wrażenie że Betis biega tak bardzo bez pomysłu i wiary do ataku że to bardziej na rozbieganie niż z nadzieją że coś ustrzela

Azi

0

@zodiak_10 bo jest na to popyt

Azi

0

@cules100pro możliwe ale koleś wygląda jakby przyszedł z ligi polamatorskiej i się dziwił że tutaj trzeba podejmować decyzje dużo szybciej

Azi

0

@AmigoBlancos tyle ile sznurek dla snopowiązałki

Azi

0

@ShawnC najbliższych 10 bo potem 2 połowa ;)

Azi

3

Niestety takie mecze nie kończą się 0:0. Tutaj należy się spodziewać że ktoś wepchnie przypadkową bramkę. Boje się że raczej real.

Betis nie ma nikogo kto by budował akcje, dyktował tempo.

A gra realu jest tak chaotyczna że ciężko określić czy to jest pomysł na grę czy ktoś im rzucił piłkę i powiedział próbujcie coś strzelić.

Azi

1

Szkoda teraz bardzo bo przed polem karnym stał zawodnik zupełnie nie kryty :/

Azi

0

@patrys218 kontuzja niestety

Azi

3

@norbi77 wystarczyłby jeden. Real zostawia hektar wolnej przestrzeni między liniami i nikt z tego nie korzysta niestety

Azi

0

Bez zawodnika typu Isco Betis bardzo źle wygląda w budowaniu akcji. Zostaje im gra z kontry

Azi

0

@Ibru123 albo po meczach kadry albo jeszcze później

Azi

4

@Mixtape szuka zastępstwa za Kroosa. Ale będę bardzo zdziwiony jeżeli pomysł z Ceballosem wypali. To jest pierwszorzędny kretyn

Azi

1

@juarez zapomniałeś dodać słowo cebularze ;)

Azi

9

@rafal314 lepiej ty sobie poszukaj innego forum bo bredzisz strasznie :D

Azi

0

@Roobo tak - niech wymieni na lepsze auto albo radia słucha w lawecie :p

Azi

1

@dawidlampa raczej następnej. Wczorajszy mecz jednak trochę odbiegał od poprzednich 3, więc ciężko wysnuć daleko idące wnioski.

W zasadzie na teraz można by przeanalizować wyprowadzanie piłki oraz jak radzimy sobie z odkrytymi skrzydłami przy pressingu.

A z innej beczki: bardzo liczę na powrót Ansu. Wydaje mi się, że rola jaką wczoraj odgrywał Rapha powinna bardzo mu pasować, więc - po cichu - wierzę w jego odbudowę.
Jestem też ciekaw czy Flick postawiłby odważnie na Frankiego w miejsce wczorajszego Casado. Z jednej strony brzmi to jak szaleństwo ale z drugiej jeżeli po Gamperze ktoś powiedziałby mi jak będziemy grali na początku ligi to bym go wyśmiał.

Azi

3

Wczoraj pierwszy raz wyszliśmy innym ustawieniem niż 4231. Zgodnie z przewidywaniami - brak klasycznego pivota dodał trochę więcej zdań defensywnych i Pedriemu i Olmo. Ale efekt był więcej niż zadowalający.



Jeżeli ktoś ma dane dot. liczby skoków pressingowych, np. ze statsbomb, to będę wdzięczny za podrzucenie

Azi

3

@Rastafarnianin

Azi

1

Co do tego powiększania pola dla Lewego to działa to w dwie strony i nie tylko w tym meczu. We wszystkich meczach fałszywy lewy skrzydłowy trzyma się blisko Lewego. Widać to po średnich pozycjach:
https://zapodaj.net/images/875c1ebbc015e.jpg

Są jeszcze dwa inne stałe elementy: pierwszy to trójkącik Yamal-Kounde-ofensywny pomocnik (niezależnie od tego czy to Rapha czy Olmo) oraz całe lewe skrzydło dla lewego obrońcy. W praktyce wygląda to tak:
https://zapodaj.net/images/12ba75e502868.jpg

A co do współpracy Lewy-Rapha to właśnie zejście Lewego, ze stoperem, bliżej środka oraz danie znać brazylijczykowi, żeby wyszedł do przodu, przyniosło bramkę.
Tutaj dwa zrzuty ekranu (z różnych ujęć) pokazujące dość wyraźnie jak Lewy pokazuje gdzie ma biec Rapha:
https://zapodaj.net/images/44059efd7cc99.jpg
https://zapodaj.net/images/c0820bd1766cd.jpg

e: w ogóle warto obejrzeć zachowanie Lewego na powtórce z tej akcji.

Azi

0

McLaren chyba nie wierzy w to, że Lando ma szansę dogonić Maxa :/

Azi

0

@mekston Piastri zamieni się miejscami z Lando?

Azi

2

@Lucho_Juchacho Javier Alberola Rojas, w LL sędziował realowi 8 spotkąń z czego wygrali 4. Można chyba założyć że to jeden z tych sędziów, który nie sprzedaje się madrytczykom

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?