Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Kogo byście chcieli na półfinał PK? Ja Gironę :D
1
Nie wyciągajmy daleko idących wniosków po jednym meczu. Tak samo jak po Romie nie byliśmy beznadziejni tak samo po Sevilli nie jesteśmy niepokonani.
Wczoraj obrona rywali łamała się przy co drugiej akcji. Mieli gigantyczne problemy z przekazywaniem sobie krycia i zwyczajnie to wykorzystaliśmy. Stąd bramka i Rakitica i S. Robero (a powinny być dwie). Obaj wychodzili z głębi pola i nikt nie próbował nawet ich kryć. Nawet druga bramka Cou to kuriozum bo Promes dosłownie go odpuścił. Bramka Suareza to samo - wchodzi w pole karne a rywale tylko się przyglądają.
Rywale nas nie przyzwyczajają do takiej gry. Ale bardzo dobrze, że umiemy wykorzystać błędy rywali.
1
Pamiętaj że podanie to jedno ale nie mniej ważne jest , że ktoś musi wychodzić na pozycję aby do takiego podania w ogóle doszło. Arthur zaliczył genialne zagranie - i oby jak najwięcej takich. Ale to ruch Rakitica i jego urwanie się z krycia dał możliwość do takiego zagrania.
Swoją drogą odniosłem wczoraj wrażenie że gra 5 w linii obrony wychodzi Sevilli bokiem. Mieli gigantyczne problemy z przekazywaniem sobie krycia i co rusz ktoś im się urywał.
0
Kibicu Sevilli. Rzuć ten szalik. Idź do sklepu i kup coś w barwach Blaugrana :)
0
Może uważać sobie co tylko chce. To świadczy tylko o nim a mnie mało interesuje. No dobra - w ogóle mnie nie interesuje :)
Mam za to duży szacunek do osób, które potrafią się przyznać do błędu oraz do tych, które sprawdzają dane zanim wymyślą sobie jakąś teorię.
0
Muszą mieć na niego mocne papiery. Szkoda mi chłopaka. Inteligencja i skromność nie należą do jego zalet ale - nie oszukując się - to zwykły chłopaczek na posyłki. W dodatku będzie kozłem ofiarnym, bo nie wierzę aby ktoś wydawał mu polecenia na piśmie.
4
Valverde dostał rozbity zespół po odejściu Neymara, więc i ławkę (chcąc nie chcąc) miał jeszcze mniej atrakcyjną. W dodatku w trakcie sezonu odszedł jeszcze Masche.
Sorry ale wymyśliłeś sobie teorię a teraz próbujesz pod nią naciągać fakty.
0
A ja wolałbym Vermaelena za Pique.
0
W zeszłym tygodniu totalnie nie trafili ze składem. Nie podali ani Malcoma ani Boatenga a Semedo grał na lewej stronie.
2
14 na 64 wygrane.
20% więc nie jest źle.
Lucho ma 21%
Pep ma 23%
(liczba zwycięstw 1 bramką / liczbę zwycięstw)
EV wypada więc najlepiej.
1
Nie mamy już Neymara, odszedł Iniesta, Busi się starzeje szybciej niż można było się tego spodziewać. Suarez już się zestarzał - ma przebłyski dawnej świetności ale coraz rzadziej niestety. Pewien cykl - najwybitniejsza generacja w historii - już się kończy i trzeba się pogodzić z tym, że nie wróci.
Drużyna jest wybitnie w okresie przebudowy i odmładzania, brakuje jeszcze automatyzmów a nawet wypracowanych schematów akcji. Myślę że o takich sprawach będzie można pogadać dopiero kiedy do drużyny dołączy de Jong a Cou ustawi się tak żeby wycisnąć z niego max umiejętności a jednocześnie ukryje jego mankamenty. Bo to jest ten typ zawodnika za którego koledzy muszą ciężko harować. Z drugiej strony tylko Leo i Dembele potrafią tak mijać rywali.
Z drugiej strony: dziś funkcjonujemy nieporównywalnie lepiej jako zespół. Nie ma przepychanek i narzekania. I przede wszystkim: nie jesteśmy zależni od formy MSN.
1
Trochę to ironicznie bo za dużo to razem nie pograli.
Konkretnie to (liczę tylko minuty razem na boisku) zagrali ze sobą 490 minut w 10 spotkaniach (w tym 180 z Herculesem w PK).
33
Pół roku w pierwszej drużynie Barcelony z możliwością trenowania z najlepszymi zawodnikami na świecie. Faktycznie brzmi jak koszmar...
0
Wiem że logika podpowiada Pique. Ale on ma rozegrane w tydzień 3x 90 minut. Wystawienie go na 90 minut i dziś i w sobotę byłoby niepotrzebnym ryzykiem (tak, wiem że grał nawet więcej ale na dobre jego formie to nie wyszło). On ma 32 lata - urodziny w sobotę swoją drogą - a że nie ma sensownego zmiennika to trzeba na niego uważać. Nie możemy dopuścić aby zgubił formę na LM. Jeżeli odpadniemy z PK - trudno. Ale nie widzę powodu dla którego Vermaelen miałby zagrać gorzej.
Co do bocznych obrońców: potrzebujemy bardzo rozciągać rywala. W pierwszym meczu nie funkcjonowało to najlepiej (swoją drogą dziwną decyzją było dla mnie wystawianie Semedo na lewej stronie skoro po prawej biegał Malcom, który wręcz potrzebuje tego typu obrońcy i taki duet uważam za bardzo dobry - ale to nie ma teraz znaczenia). Zakładając, że wyjdziemy takim składem jak napisałem powyżej obstawiam że obaj boczni obrońcy będą mieli za zadanie głównie maksymalnie rozciągać rywala (a dopiero potem asekurować się w obronie) i robić miejsce dla Leo i Cou, którzy mają do spółki z Suarezem wypracowywać okazję (wspierać miałby ich Vidal a Busi i Arthur zajęliby się asekuracją środka pola).
0
Przypuszczalny skład na dziś: Cillessen - S. Roberto, Vermaelen, Lenglet, Alba - Busi, Arthur, Vidal - Messi, Suarez, Cou
S. Roberto odpoczywał z Gironą (wcześniej grał w każdym meczu w tym roku).
Pique zagrał 3 kolejne pełne mecze, więc nie obrażę się jeżeli dostanie dziś luzy.
Alba w pierwszym meczu wszedł dopiero w 80 minucie, więc nie powinien być przeciążony.
Busi dostał zmianę z Gironą i ostatnio miał dużo wolnego, więc powinien być dziś pewniakiem - w przeciwieństwie do Rakitica. Chorwat wprawdzie jest tytanem wytrzymałości ale prawie 500 minut w 17 dni to jednak za dużo i taka dawka może się na nim odbić w dalszej części sezonu.
Postawiłbym więc na linię z Arthurem z Vidalem (wystawienie Alena z Vidalem to jednak chyba zbyt duże ryzyko). Brazylijczyk gra w każdym meczu ale w LL dostaje trochę wolnego. Ponadto duet Busi - Arthur powinien być dobrym zrównoważeniem do bardziej ofensywnego Vidala. Taktycznie najlepiej wyglądałaby zapewne linia Busi-Arthur-Alena ale ostatni nie daje za dużo w obronie (a nie możemy tracić dziś bramek).
Cou potrzebuje rotacji - niestety problem w tym że nie ma sensownej konkurencji do czasu powrotu do zdrowia Dembele. Malcom? Bardzo duże ryzyko, więc się nie spodziewam.
Leo nie grał w pierwszym meczu a z Leganes też dostał dużo wolnego. Suarez gra głównie w lidze ale dziś trzeba strzelać bramki, wiec nie sądzę aby od początku grał Boateng. Za to może dać zmianę.
Taki skład uważam za bardzo dobry. Z wypowiedzi Valverde wynika, PK nie jest najważniejszy, dlatego spodziewam się pewnych rotacji a nie once de gala. Pozostaje pytanie czy Sevilla będzie się broniła (prawdopodobne z uwagi na ich problemy kadrowe) czy jednak dojdą do słusznego wniosku, że obrona może ich tylko pogrążyć i spróbują strzelić bramkę. Nie jest to ekipa nastawiona na obronę, więc zakładam że będą odważnie atakować i stosować wysoki pressing, dzięki czemu mecz powinien być dość widowiskowy.
0
Nie ruszają mnie ataki personalne. To strasznie dziecinne.
Wiecznie to samo: Pep to, Pep tamto... Tyle że Barcelona za Guardioli wcale tak nie wyglądała. Ale jeżeli czerpie się wiedzę (przypuszczalnie) z kompilacji na YT to wcale się nie dziwię że takie teorie potem funkcjonują na porządku dziennym.
Dam Ci dobrą radę. Odpal sobie pełen mecz z czasów Guardioli i oceń czy ta gra faktycznie była bardziej "wertykalna".
0
Bardzo podoba mi się powrót do naszego stylu. Jak lubisz "ofensywną" piłkę bardzo wertykalną to możesz przecież kibicować innej drużynie. Nawet Realowi.
Irytujące jest takie narzekanie osób które nie rozumieją naszej filozofii i chcą ją na siłę zmieniac... Tym bardziej że mało jest drużyn strzelających więcej bramek niż Barcelona, więc narzekanie na "ofensywną" piłkę jest głupie.
0
Dzięki
2
To nie jest typowy pomocnik. Za dużo go w akcji nie widziałem ale zakładam że jest to prawdopodobnie bardzo obiecujący mediapunta.
ViscaBarca123 wie chyba dużo na jego temat.
0
Prasa pisze bardzo różne rzeczy. Wierzenie we wszystko nie jest najlepszym wyjściem. Już pomijam fakt, że to trener decyduje kto ma gdzie grać a nie zarząd. A Valverde nie stawia na Cou w środku pola. Może zagrać na boku pomocy w 442 ale dawno już tak nie gramy.
To że napiszesz "Cou może grać w środku pola" to nic nie zmieni. Radziłbym nie robić sobie złudzeń w tym zakresie ale rób jak uważasz.
0
Skąd masz wiedzę jakie zamysły miał zarząd?
Gdyby Cou miał grać w środku pomocy to grałby teraz, kiedy potrzebujemy tam rotacji. Nie łudźmy się - on pasuje do naszego środka pola jak pięść do nosa.
0
Nie odnajdzie się. Nasz środek pola to nie jest pozycja dla niego. Może zagrać bliżej lewej strony (ewentualnie prawej) ale on potrzebuje dużo swobody i zwolnienia z zadań defensywnych a nie reżimu taktycznego.
Odpuszczanie pracy w defensywie - szczególnie pressingu - skutkuje dużym zagrożeniem pod naszą bramką. Tak było na przykład z Leganes gdzie odpuścił pressing i dostaliśmy piłkę za plecy z której padła bramka.
Na Cou nie ma dziś pomysłu. Ale nie wątpię, że Valverde znajdzie w końcu złoty środek między ramami taktycznymi a swobodą. Pozycja Cou będzie rzeczą względną, bo to wymagałoby przestawienia zadań dla w zasadzie całej drużyny. Zaczekamy więc zapewne do lata z takimi pomysłami.
0
Tak? Kiedy ostatnio?
0
Do LL2 też nie byłoby źle. Natomiast w rezerwach też zrobiłoby się tłoczno ze stoperami.
0
Zdziwiłbym się gdyby ktoś wykładał dużą kasę na stół za zawodnika, który w przeciągu 2 sezonów zagrał mniej niż 1500 minut.
0
#Tiki-Taka mówi że pomocnik :)
0
Kiedy ostatnio widziałeś Cou w środku pola? Ciągle przytaczacie ten temat a to czysta fantazja.
17
Czyli jeżeli Rabiot nie przyjdzie to Rakitic zostaje na dłużej. Same plusy!
Nie wymieniamy zawodnika na młodszy (i gorszy) model. W dodatku w pakiecie z mamusią.
Nie widzę żadnego sensu sprzedawania Rakitica. Nawet jak już dołączy de Jong to tłoku w środku pola nie będzie (Busi, Rakitic, Arthur, de Jong + Puig w perspektywie + Alena (dużo bardziej ofensywny) i ewentualnie Vidal/następca). Nie nazwałbym kwartetu tłokiem. Reszta wymienionych zawodników jest opcją do zmiany schematu gry - bardzo potrzebni ale raczej jako zadaniowcy a nie gracze pierwszego wyboru.
Sprzedaż Rakiety w najbliższe lato może pozwoliłoby nam zarobić jakieś sensowne pieniążki ale trzeba zastanowić się nad konsekwencjami:
w efekcie takiego transferu nasz środek pola nadal będzie bardzo obciążony (stan na dziś i poprzedni sezon) a nie mamy gwarancji, że de Jong z miejsca wejdzie na odpowiedni poziom. Byłoby to bardzo ryzykowne. Arthur jest tu pół roku a jeszcze mu trochę brakuje do ideału (oby więcej takich transferów!). Busi też do młodzieży nie należy, więc będzie potrzebował więcej odpoczynku. Mówiąc krótko - Rakitic musi zostać przynajmniej do czasu aż Puig zacznie prezentować dostateczny poziom do gry w pierwszej drużynie lub do czasu znalezienia jakiegoś dobrego zastępcy (oby nie Rabiot).
Rakieta ma umowę na jeszcze 2,5 sezonu. Dokładnie za dwa lata będzie się bardzo zbliżał do 33 urodzin. Jeżeli będzie nadal potrzeba korzystania z jego usług to się umowę przedłuży (o 2/3 sezony) w drugiej części przyszłego sezonu. A jeżeli nie to jest to taka marka, że spokojnie można go będzie sprzedać i do Chin za przyzwoite pieniążki (zakładając że zawodnik będzie chciał odejść).
1
Szukaj fachowca od naprawy pralek po prostu.
1
Ciekawy zawodnik ale chyba szału nie robi. 25 lat a już 5 klubów zaliczył. W kadrze gra tylko w towarzyskich (+ 6 minut w eliminacjach) ale za to regularnie ostatnio. Nieograny w LM, w LE 21 spotkań. Drogo szczerze powiedziawszy. Ale może odpali?