Azi

1

Całego meczu nie widziałem ale nie dziwi mnie że nie łapie się do kadry meczowej i rozglądają się za innymi rezerwowymi.
Dobrze gra 1 na 1, świetnie przecina wrzutki ale gubi krycie i nie czyta gry. Wczoraj S. Roberto musiał go asekurować i dostał czerwo.

Azi

0

Nie ma Busiego i Rakiety. Czuję że w środku zagra Gomes i S. Roberto

Azi

1

Patrząc na termin większość zawodników będzie jeszcze na wakacjach. Także mocno się nie zmęczą tym wyjazdem

Azi

1

Isco / Thiago / Saul / Pjanic / Kimmich

Z młodzieży de Ligt / Kluivert / Amadou Diawara / Houssem Aouar i Odriozola

Azi

0

Bo i kto by się tego spotkania spodziewał... :'(

Azi

0

Każdy finał w którym nie gra Barcelona jest mi obojętny. Tutaj byłbym bardziej za Bayernem bo chciałbym żeby Lewy wygrał LM.

Azi

0

Zapewne będą 3 roszady: Cou z Inieste, Gomes za Rakitica i Dembele za Semedo (S. Roberto oczywiście na obronę). Ale zawodnicy dostaną dużo większą swobodę.

W Valencii pewnie się spodziewają rozbitej Barcelony ale mogę się natknąć (oby!) na zmotywowany zespół, który będzie chciał się mścić. 3 zespół ligi ;) jest do tego idealny.

Azi

0

Nie zdziwi mnie to za bardo. Chcesz żeby w meczu z Valencia (najsilniejszą od lat) za środek pola odpowiedzialny był Gomes? Nie należę do "śmieszków-gomeszków" ale taka perspektywa nie wprawia mnie w optymizm. Nawet pomimo niezłego meczu jaki ostatnio zagrał.

Azi

5

Mecze Barcelony powinny być zawsze o 20:45 - o wcześniejszej godzinie rozbija się cały dzień i coraz trudniej wytłumaczyć żonie że jest to niezwykle istotne spotkanie (jak każde poprzednie i każde kolejne) a zakupy/remonty/wypady do teściów/znajomych/i wiele innych spraw - spokojnie mogą poczekać ;)

Azi

0

już czas zacząć myśleć o czymś innym

Azi

1

Najlepszy obrońca najlepszej ekipy w historii footballu. Ergo - najlepszy obrońca w historii - przynajmniej dla mnie.

I nie chodzi nawet o to, że miał wyjątkowe umiejętności - chodzi o serce do walki i charakter. Nie bronił się przed zrobieniem szpaleru dla Realu. Nie pozwolił prowokować trybun. Nie dał Pique skarżyć się sędziemu na zapalniczki lecące z trybun. I wiele innych sytuacji. Ważny jest mecz i zachowanie klasy. Mało jest takich piłkarzy.

Bez Puyola Barcelona zaczęła zatracać swoje wartości. I tak lecimy w dół, lecimy...

Sto lat Kapitanie!

Azi

0

Griezmann w dwie minuty zmarnował dwie setki! O.O
Ale zarówno przy pierwszej akcji jak i przy drugiej - pięknie urwał się obrońcom. A jak to mówią czasem "nieważne że jest nieskuteczny, to przyjdzie, ważne że umie dojść do sytuacji".

Azi

0

Obstawiam MatS - S. Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Dembele, Paulinho, Gomes, Cou - Messi, Suarez

Azi

2

Taka gra to chodzenie ze skrajności w skrajność. Nic dobrego z tego nie wynika. Trzeba szukać konsensusu - tylko to da sukces.

Azi

0

Końcówka sezonu będzie teraz bardzo ważna. Kibice oczekują od trenera i zawodników że wygrają absolutnie wszystko (szczególnie PK i El Clasico) i to w pięknym stylu. Jedno potknięcie i rozpęta się polowanie na głowy. Nie zazdroszczę dziś ani Valverde ani zawodnikom. Niby liga pewna a PK trzeba wygrać tylko jeden mecz ale presja robi swoje.

Azi

2

No cóż. Gorący stołek. Sprzedaż Neymara, wielka kampania aby pozbyć się Bartomeu, na stracie poważna kontuzja nowego nabytku a w międzyczasie ostry łomot od największego rywala. No i naśmiewanie się z transferu Paulinho (swoją drogą pokazał co potrafi póki miał siły).

Trzeba być wyrozumiałym jednak. W zasadzie niewiele można powiedzieć o tym, by coś ułatwiło mu pracę. Wprawdzie ma Messiego ale też Suareza który czasem strzela a czasem błaznuje. Ma Busiego i Rakitica ale ma też Gomesa i Denisa oraz Paulinho i żaden z nich nie bierze na siebie ciężaru gry. Ma Umtitiego i Pique ale Masche uciekł mu do Chin. Jest Vermaelen ale zawsze jest ryzyko że się połamie. Ma Albę ale Digne nie daje nawet ćwierć tego co powinien. Ma Semedo ale na obronie musi grać S. Roberto bo Portugalczyk nie do końca łapie jak ma wyglądać gra u nas na tej pozycji. No i ma Iniestę (na razie) ale ten ma już swoje lata i nie przypadkiem zastanawia się nad emeryturą.

Wnioski są proste: wyniki w lidze są ponad stan, PK trochę nas za bardzo przemęczył a LM to niespodziewana wtopa. Trzeba jednak Valvere dać szansę. Jeżeli wygra PK i ligę a do tego w przyszłym sezonie poprawi się styl a wyniki będą równie dobre (pomijam wtopę z Romą oczywiście) to należy mu się ta posada. A jak nie to pewnie też nie będzie się wgryzał w stołek aby tylko nie zostać zwolnionym. Praca jest bardzo fajna ale na pewno presja do przyjemnych nie należy.

Azi

0

Najlepsze w tym wszystkim jest jest dodawanie jako kontrargument Suareza w meczu z PSG, gdzie obrońca przecież jest bardzo zainteresowany piłką :)

Swoją drogą Suarez jest z tym swoim aktorstwem totalną padaką. Jestem za bezwzględnym karaniem wszelkiego nurkowania.

Azi

1

Smutne lecz prawdziwe :(

Azi

0

Niech se odpoczywają do woli. Nic mnie tak nie denerwuje w czasie meczu jak symulowanie :(

Azi

0

Od dawna mówi się, że powinno się karać symulantów a nikt nic w tym zakresie nie robi. Ciekawe ile meczy w sezonie rozegraliby Ronaldo i Suarez gdyby za każdą symulkę pauzowali powiedzmy po 2-3 mecze? :)

Azi

0

Oczywiście że nie mogli. Ale to nic nie zmienia. Ot zła decyzja :)

Azi

0

Bayern jest świetnie poukładany. Możemy im pod tym względem pozazdrościć. No i fajnie mieć takiego dziadka mroza który zawsze Cię poratuje w potrzebie :D

Azi

0

Mnie zawsze zastanawia w takich sytuacjach co sobie myśli sędzia? Jak to jest gwizdać taki karny że świadomością że za 10 min może się okazać że się zniszczyło komuś genialną robotę?

Ale i tak mistrzem jest TVP. Zrezygnowali z nudnego meczu gdzie dwumecz był już rozstrzygnięty :D
Na rzecz jakże ciekawego rewanżu w Monachium.
Mistrz :)

Azi

1

Wtopa ale żyć trzeba.

Real ma dużo farta w LM. Tamte decyzje sędziego w meczu Bayernem. Wczoraj karny w 93 minucie. Dziwne że nie zdarza się to w drugą stronę ale nie ma co tworzyć gównianych teorii spiskowych. Trzeba im oddać że w LM grać potrafią i liczyć na sprawiedliwość w swoim czasie :p
Na szczęście moje życie nie jest zależne od ich wyników ;)

Azi

2

Juventus będzie prowadzić 3:0 i sędzia podyktuje karnego z dupy w 93 minucie! Róbcie screeny!!!



[internet explorer]

Azi

0

Ja tam na przełomie grudnia i stycznie pisałem że w PK powinni grać rezerwowi wzmocnieni zawodnikami ze składu B (mecze PK nie pokrywają się z kalendarzem rezerw). Ale Valverde nie posłuchał :P

Azi

0

Nie mogę się z Tobą zgodzić, że Valverde nie zauważa rezerw.

Na szybko przeleciałem wszystkie sezony od początku pracy Pepa i wygląda to następująco: Trener - sezon - ilu zawodników występowało w oficjalnych meczach (ilu zagrało mniej niż 5 spotkań lub mniej niż 300 minut)

Pep - 08/09 - 31 (9)
Pep - 09/10 - 27 (5)
Pep - 10/11 - 32 (7)
Pep - 11/12 - 31 (6)
Tata Martino - 13/14 - 26 (5)
Lucho - 14/15 - 30 (8)
Lucho - 15/16 - 30 (6)
Lucho - 16/17 - 30 (9)
Valverde - 17/18 - 30 (6)

Jak widzisz nie odstaje od przyjętej normy. Chętnie też przeanalizuje (po zakończeniu sezonu) ile minut rozegrali poszczególni zawodnicy, czy pierwsza 11 gra % więcej niż w poprzednich sezonach itp. itd.

To nie jest tak że Valverde nie rotuje. Mogę się zgodzić, że czasem warto byłoby dać zagrać graczom z ławki ale jego wyniki naprawdę bronią. Pomijając mecz z Romą, gdzie zabrakło przede wszystkim agresji i zaangażowania, to naprawdę ciężko zarzucić Valverde że nie rozpracowuje rywali. Tego przemęczenia, dołków formy, też u naszych zawodników nie widać. Zobaczymy co będzie po wczorajszej wtopie - czy damy radę się podnieść. Kocham ten klub i wierzę że tak.

Azi

8

Wreszcie jakiś mecz przegraliśmy a ludzie panikują jakbyśmy sezon i puchary przegri :p

Azi

0

Zgadza się. Żartuje. Dobrze że załapałeś :)

Posłuchaj: dobrze że masz swoje zdanie i szanuje je. Nie bardzo jest ono dla mnie racjonalne ale to już nie jest istotne. Nie bardzo potrafisz powiedzieć co sprawia że uważasz tak jak uważasz i reagujesz jakaś agresją nie wiedzieć czemu?

Barcelona Valverde to nie Barcelona Lucho ani nawet Pepa. W dość dramatycznych okolicznościach straciliśmy Neymara, który stanowił 50% tego widowiskowego stylu. Nie dostaliśmy nikogo w zamian (Dembele to nie Neymar i jeszcze ta kontuzja) ale trener poskładał tą drużynę tak jak się dało. Podejmuje pewne decyzje i to jego ryzyko. Myślisz że on nie chciałby grać widowiskowej piłki z mnóstwem bramek? Ale za styl nie dają trofeów. Wczoraj nas zgromili. Jestem ciekaw jakie wnioski wyciągnie Valverde?

Azi

0

Taktyka miała się opierać na posiadaniu piłki i skład wyraźnie na to wskazuje. Nie rozumiem tylko dlaczego nagle zaczęliśmy grać dzidę do przodu i dlaczego za Suareza nie wszedł w przerwie np. Paulinho?

Wynik mnie tak strasznie nie boli, decyzje Valverde nie doprowadzają do szewskiej pasji - dziwi mnie jednak niezmiernie totalny brak agresji jaki wczoraj było widać u naszych graczy. Od superpucharu nie widziałem czegoś takiego. I to mnie smuci.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?