Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Cieszę się, że skłoniłem Cię do przeczytania choćby fragmentu Pisma Świętego.
Ale jeżeli wydaje Ci się, że mnie zaskoczyłeś to jesteś w błędzie. W Biblii zawartych jest dużo więcej praw Mojżeszowych, które okazują się o wiele bardziej szokujące. Dla przykładu - ostatnio u mnie w parafii ksiądz rekolekcjonista opowiadał o Św. Józefie (małżonek Marii). Tenże - wychowany w tych prawach Mojżeszowych - powinien wydać Maryję na ukamienowanie w momencie, gdy tylko dowiedział się, że jest ona w ciąży. Co jeszcze ciekawsze - Bóg objawił mu się we śnie i nie wcale nie zakazywał wydawania swojej narzeczonej - tylko pozostawił mu wybór.
Jeżeli więc myślisz, że przeczytawszy jeden czy nawet kilka fragmentów Pisma Świętego, jesteś w stanie zrozumieć Boga albo ocenić Chrześcijaństwo to jeszcze bardziej wystawiasz się na śmieszność.
Albo współczucie.
Ale nie martw się - nie jesteś ani pierwszym ani ostatnim, który cytuje Biblię (głównie Stary Testament właśnie) i uważa się za nie wiadomo jak rozsądnego, że "nie wierzy w te głupoty". Ale w tym wszystkim najzabawniejsze jest tylko to, że żaden z tych "cytujących" nie zadał sobie dość trudu, by przeczytać choćby całą księgę, żeby nie mówić o całym Piśmie Świętym.
2
W samym Starym Testamencie (spisywanym mniej więcej od XIV do II w. przed narodzeniem Chrystusa) jest ponad 300 proroctw dotyczących narodzin, czynów i śmierci Jezusa. Nie muszę chyba dodawać, że wszystkie się wypełniły? Ale Jezus Chrystus na pewno był takim sobie facetem, który chodził i nauczał a reszta to przypadek...
Ludzie weźcie przeczytajcie sobie Biblię - jest łatwo dostępna nawet w wersji na telefon - i sami oceńcie. Wypowiadanie się w podobny sposób o sprawach o których się nie ma pojęcia to robienie z siebie głupka.
10
Od jakiegoś czasu oglądam te urywki z jego udziałem i marzy mi się żeby mieć czas na zobaczenie jego pełnego meczu. Na razie jednak widzę że ma on bardzo dobre nawyki. W zasadzie po każdym podaniu od razu robi ruch jakby chciał otrzymać piłkę zwrotną. Cofa się lub wychodzi do przodu. Dużo widzi i nie szuka podania do najbliższego kolegi. Szuka gry. Mentalnie i technicznie na pewno jest na odpowiednim poziomie.
Pozostaje jednak pytanie jak poradzi sobie w grze na dużo mniejszej przestrzeni? Na tych urywkach widać, że kiedy Arthur dostaje piłkę to koledzy z ataku są już często pod polem karnym rywala a obrona nadal jest bardzo głęboko. Tworzy się bardzo dużo wolnych przestrzeni (co Arthur dobrze wykorzystuje) ale to jest zupełnie inny poziom. Na pewno będzie potrzebował czasu na adaptację. Ale myślę że kwota 30 mln jest raczej niewielkim ryzykiem jak na możliwość sprowadzenia rozgrywającego z potencjałem na duży kaliber.
9
Liczę że na MŚ nasza kadra zaprezentuje się godnie ale nie oszukuję się. Dla nas wyjście z grupy to już będzie dużo.
17
Życzę Królowi żeby w tym roku wygrał wszystko - zarówno z klubem jak i reprezentacją.
1
To straszna Głupota z tym Nacho ale cytując Sapkowskiego:
"Są i tacy, którzy przedkładają owce nad dziewczęta. Cóż, tylko im współczuć, jednym i drugim"
0
Szach mat!
3
Kto by pomyślał że w przerwie reprezentacyjnej Król sobie odpocznie? :)
Podczas gdy CR za to ciężko trenuje... aktorstwo :)
2
Na ten moment jego jedyną zaletą jest to że nie trzeba za niego płacić. Ale więcej korzyści nie widzę, bo najmłodszy też już nie jest (rocznikowo 23 lata) i mamy w Barcelonie B bardzo utalentowanych graczy na LO. Transfer bez sensu i odbieranie szans dla wychowanków.
0
"Kasa, misiu, kasa".
Wcale się nie dziwię sytuacji. Też wolałbym dostać więcej niż mniej. Zwykły element negocjacji. Jest naszym zawodnikiem i to się nie zmieni, chyba że po raz kolejny okażemy się kretynami negocjacyjnymi. A spora podwyżka mu się należy. Tym bardziej że klauzula też niższa niż jakieś 300 baniek być nie powinna.
0
Bardzo fajny i obiecujący zawodnik. Style przypomina trochę mieszankę Busiego i Iniesty z zagraniami Xaviego. Dużo widzi, ma też niezłą technikę i nie ma oporów przed niekonwencjonalnymi zagraniami.
Ale... Gra w lidze gdzie rywale rozciągają się na 50 i więcej metrów a między liniami można jeździć czołgiem. U nas gra toczy się na długości 30 metrów, a często nawet mniej. I jest to ogromna różnica, która pokazuje dlaczego Holenderskie kluby nic już nie znaczą w pucharach.
No i młody ma tendencje do długiego holowania piłki co może być plusem dla zawodnika grającego przy linii ale dla zawodnika ze środka jest grzechem śmiertelnym.
Tak czy inaczej warto w niego zainwestować z nadzieją, że młody wiek pozwoli mu na nabranie prawidłowych nawyków. Tak jak po Dembele powoli zaczyna być widać, że włącza myślenie, tak de Jong może być naprawdę świetnym grajkiem.
1
Vidal nie będzie chciał grzać ławy kolejny sezon. A jeżeli przyjdzie Griezmann to już w ogóle nie będzie wchodził na boisko. To samo dotyczy Paco. Digne nie ma rywala a Alba potrzebuje zastępcy a Miranda nie łapie się jeszcze nawet do 11 w Barcy B.
Denis jest już skreślony a Gomes jest niewolnikiem ławki, choć powinien odejść choćby dla własnego zdrowia psychicznego. Przyjście Arthura wymusi wypożyczenie Miny, więc kasa będzie musiała pójść na obrońcę, bo Cuenca też nie jest gotowy na pierwszy zespół.
Valverde ma nad czym myśleć - za dużo zmian w kadrze to zawsze problem i rozwalanie drużyny, nawet jeżeli się nie rusza pierwszej 11 - patrz Real w tym sezonie.
5
Jego gra na kolana nie powala ale jeżeli byłby do wzięcia za darmo to czemu nie? Nie sądzę jednak aby był zainteresowany naszą ławką rezerwowych bo nie wierzę aby z miejsca wywalczył wyjściową 11stkę.
1
Kwintesencja La Rambla: psuje Ci się auto więc wchodzisz na LR :)
2
2 + Return to the Roots
0
Puyol
0
Chciałbym aby Andres został jeszcze na jeden sezon. Za kilka tygodni ma 34 urodziny i choć to już wiek, kiedy trzeba zacząć poważnie myśleć o emeryturze piłkarskiej, to jednak tego kalibru zawodnik nie powinien mieć problemów ze znalezieniem klubu w Chinach czy USA. A to ostatnia okazja na rozegranie porządnego sezonu w poważnym klubie. Inna sprawa, że jeżeli uda się w tym sezonie ugrać wszystko, to trudno sobie wymarzyć lepsze pożegnanie z klubem.
W Barcelonie następuje wymiana pokoleniowa. Ale to powinna być ewolucja a nie rewolucja. Tego co osiągnął Iniesta nikt mu nie odbierze ale to co jeszcze może dać - a może dużo - to zupełnie inna kwestia.
0
Chciałbym żebyśmy mieli majstra przed meczem. Ewentualne oddanie honoru mistrzowi rozładuje trochę napięcie i skończy się napinka choćby z tego tytułu. Nie mam nic przeciwko robieniu szpaleru dla najlepszego zespołu w danym sezonie bo to faktycznie najlepszy zespół i pewien szacunek po prostu się należy za dobrą robotę. A tego w LL bardzo dziś brakuje. Nie ma ujmy na honorze jak się pogratuluje mistrzowi. Czy Real nam czy w drugą stronę - co prędzej czy później też będzie miało miejsce. Ale to piłka i kultura oraz wzorce dla młodzieży być muszą. A na dziś jest propagowanie chamstwa i nienawiści. I po co to komu?
44
Podoba mi się inicjatywa. Wprawdzie piłka to biznes ale obniżenie ceny będzie pięknym ruchem. Zresztą nie oszukujmy się - Ci ludzie i tak zostawią te pieniądze w sklepie. Szczególnie jak się wypuści specjalne pamiątkowe koszulki przy tej okazji czy coś.
0
To wszystko siedzi w głowie. Dziś ciężko powiedzieć czy Dembele da radę wejść na najwyższy poziom. A co dopiero nastolatek? Niestety w dzisiejszych czasach uwielbia się nakładać presję już na dzieciaki...
0
Dwa dni później mają mecz z Juve na wyjeździe. Bardzo się zdziwię jeżeli na Las Palmas poleci więcej niż paru zawodników w pierwszej 11stki.
22
Wchodzi człek rano na LR a tam tylko Ronaldo! Ble, ble, ble. Ronaldo! Ble, ble, ble.
Dajcie już ludzie spokój...
3
A kogo obchodzi Ronaldo? W białej części Madrytu jest minus 15. CR może sobie robić co chce ale ligi im nie uratuje.
Z ciekawostek to jest ich terminarz tylko: wyjazd na Wyspy Kanaryjskie, dwa dni przerwy i Juve (wyjazd), Atletico, Juve. To będzie prawdziwy sprawdzian a nie (z całym szacunkiem) Girona, Eibar czy Getafe.
0
Rozumiem że kolega nie jest kibicem Legii ;D
0
Trochę bez sensu Alena posiedział na ławce zamiast grać w Barcy B ale co tam? Nie ma co płakać po fakcie.
0
C
Ale w ogóle mnie nie zdziwi jeżeli w obronie pojawi się Gomes i Digne
27
A od kiedy Bóg jest dżinem który spełnia ludzkie życzenia, namawia do lenistwa i uzdrawia nabytą głupotę?
0
W tym sezonie jeżeli Real nie mógł strzelić bramki to w samej końcówce jeszcze tracił. Juventus przynajmniej wybroniło remis ;)
2
Nie ma pojęcia o grze w obronie - ale jak sam przyznał nie miał się gdzie nauczyć skoro do przyjścia do Barcelony lali każdego rywala po 20:0.
Nic z niego nie będzie niestety :/
Takich braków się nie nadrabia w takim wieku. Zmarnowany talent niestety.
0
Jeżeli przejedziemy Romę to w półfinale biali będą wymarzonym rywalem dla poważnych drużynyn.