2

@Ratamahatta Mozesz mnie wykluczyc z tej ogolnej  oceny? Bardzo Cie prosze.

0

@MarioVeB! Jaroslaw lubi Biedronia.

0

@MarioVeB!Czesto bywa tak, ze elektoraty wcale sie nie sumuja, prawda.

2

@NGTRX Chyba przesadzasz z ta fala, ale moge sie mylic. Ja akurat gratulowalem tym, ktorzy maja swoich przdstawicieli. To ze PiS przekupuje obywateli to jest fakt, mozna sie tylko spierac, dlaczgo dajemy sie przekupic i tyle. Polityka to marketing - kto lepiej sie sprzeda, dyskredytujac przy tym konkurecje ten wygrywa. Problem jest trudny, bo z jednej strony chcemy dac mozliwosc glosowania dla wszystkich, z drugiej czesto glosuja ludzie, ktorzy elekjce widzda jak ulotke z Biedronki, nie majac podstawowej wiedzy. 
MOim zdaniem Koalicja E. przegrala miedzy innym dlatego, bo film "Tylko nie mow nikomu" zmobilizowal twardy katolicki elektorat PiSu. Film moze dobry w przekazie, ale timing jego prezentacji bardzo zly.

edit. inteligencja to nie madrosc - byl taki przyklad funduszu intestycyjnego, w ktorym zebraly sie najlepsze glowy branzy, ale upadl on z kretesem

0

@MarioVeB! Pisalem tylko o wolnosciowej czesi Konfederacji, kiedys nie bylo Konfedracji, a wyniki dla UPR i innych partii mierne, wiec..

2

@Ratamahatta Mozesz dalej obrazac wolnosciowcow, ale fakt jest taki, ze to ludzie, ktorym chodzi o gospodarke, o to by panstwo odwalilo sie od obywatela, przestalo zniewalac go masa przepisow, dyrektwy i regulacji. Unia chce regulowac doslownie wzsystko, niedlugo moze rowniez wschody i zachody slonca.A co do teorii spiskowych. Oczywiscie, ze wiekszosc sie nie zgadza, ale o to w nich chodzi,  by myslec, ze one nie istnieja. Tak zawsze bylo w historii. W wyborach czesto zapominany, ze to nie Eurowizja, ze przeciez chodzi o dobro Polakow i naszego kraju. Ci ktrorzy glosuja na tzw mniejsze zlo, dokladaja sie do tzw status quo, czyli chcemy zmian, ale w zasadzie ich nie chcemy.

2

@Nano22 @Ratamahatta byl w komisji wiec walki wykluczone :) on jest znany z wyważonych opinii . Nie ważne kto liczy głosy ;) ważne , kto głosuje . 

0

@Bobo25 Nie ma za co :)  Ja ogolnie mam duza wiare w jednostki, nie tylko wybitne. A wybitne jednostka , tez na poczatku musi jakos zaczac.

2

My tu sie ludzilismy, a Niemcy juz wczoraj wiedzieli, ze Konfederacja nie wejdzie :)https://pbs.twimg.com/media/D7hUakZWkAAMCPh?format=jpg&name=medium

7

@Bobo25 To nie teoria, to spostrzeżenie. Ale to takie typowe, ze skupiasz sie na watkup pobocznym postu - jak rasowy polityk :DMoge Tobie wyliczac z historie jaka sila potrafi miec jednostka. Nawet w naszym pilkarskim ogrodku. Pamietasz Puyola, Cruyffa i innych?
Yerby nie zna kazdy, prawda, ale Cejrowski zrobil ja na tyle popularna, ze jestesmy jednym z wiekszych jej odbiorcow w Europie.

2

@Bykunn "cala"  w sensie, ze jest popularna, chociaz nic na to pozornie nie wskazuje. No chyba, ze idzie sladem herbaty i kawy, ktore przeciez u nas tez nie rosna. NO i fakt, ze wiesz w ogole czym jest mate. 

18

 Jest mi zwyczajnie po ludzku przykro. Najbardziej chcialem, by do Europarlamentu wszedl Dobromir Sosnierz. Wykonywal tam swietna praca, jego filmiki powinno byc pokazywane w calej Europie. Jesli wierzy sie w moc jednostki, a ja wierze (przez kogo cala Polska pije yerba mate, no chyba nie przez Suareza?), to wie, ze jeden glos jest bardzo wazny. A byl to glos rozsadku, sprzeciwu, podszyty humorem wobec tej nadetej, zbednej i groteskowej maszyny biurokratycznej. Nie bedziemy mieli w tej kadencji kogos z Polski , kto mowi prawde, relacjonuje codzienny obled tych instytucji, pokazje to wszystko od kuchni. Chcialbym sie mylic, ale watpie by  jego role przejmie osoba z innego kraju. Gratuluje i zazdroszcze wszystkim, ktorzy maja swoich przedstawicieli. 

7

Guardiola vs Warnock, inna filozofia, ta sama inspiracja. W tle muzyka min. z Gladiatora.https://x.com/i/status/1132856870237102080

0

@Bobo25 mocne        

1

@Ermitano Dopiero teraz zauwazylem caly Twoj post. Bardzo mi przykro.

0

@michal26  "o dobru Polski"

0

@Colon zapraszam do dyskusji @Cochise 

1

@michal26 No wlasnie, prawdopodobnie tylko tapnicie moze cos zmienic. Nawet Michalkiwicz chyba sie myli i jego slynne : "Nie po to Mojzesz..."

0

@kerouac Hehe.               

1

@kerouac Moze sie sam pochwali, ale chyba znowu ma tutaj #notWritingChallange

0

@michal26 Gdy zauwayzli, ze slupek Konfederacji rosnie, to najpierw byla prosba /grozba od Macierewicza - cos tam mowil o dobrze Polski i zeby sie wycofali, a gdy to nie pomoglo to zrobili wywiad z Marianem Kowalskim jak ten zwyzywal Konfedracje od opcji pro rosyjskiej. 

15

Czasem zapominamy o takich oczywistosciach. Dlaczgo podczas burzy nie powinno  chowac sie pod drzewem.https://x.com/i/status/1132328171670593536

1

@kerouac Gratul. Moj znajomy i Twoj tez, chyba 5 kola zgarnal.

0

@michal26 Ciezko mi uwierzyc, ze do jesieni sie cos zmieni. Dzis mialem rodzinne rozmowy (cisza wyborcza haah) - a rodzine mam podzielona politycznie - i czes wlasnie glowsowala przeciwko komus. Szkoda.

0

@michal26 LR - la Rambla :D           

0

@Pyke Powiem CI, ze ciezko to jakos wymiernie ocenic. Bo niby szkodzi, bo gada glupoty niepotrzebne, ale z drugiej storny to on i np. Michalkiewicz od 40 lat, 40 lat czy to za komuny, czy potem propaguja idee wolnosciwowa. Moze gdyby Korwin nie byl wyrazny , to przeszedlby niezauwazony Teraz mlodsi zbieraja jego owoce, jak Chinczycy, ktorzy najpierw kopiuja, a potem ulepszaja.

7

A w niemieckim ZDF bez zmian. Konfederacji nie ma i nie bylo :)   https://pbs.twimg.com/media/D7hUakZWkAAMCPh?format=jpg&name=medium

1

Skoro już wszyscy ogłosili zwycięstwo to ja mogę się przyznać do porażki. Dziękuję za każdy oddany na nas głos. Dziękuję wszystkim którzy pomagali nam te głosy pozyskać. I tym, którzy zechcieli z naszych list kandydować. Niestety jest nas za mało.Robert Gwiadzowski

1

@Ermitano Nie ma sprawy. Polecam caly album, wiekszosc klimatow to cos jak to, ale bywa tez bardzo mrocznie."Selected Ambient Works vol2"

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?