0

@osa91 wlosy go nie zaslonily.

0

Alex Sandro uff...

3

Kodek H.266 znany także jako Versatile Video Coding został sfinalizowany i stanowi bezpośredniego następcę standardu HEVC. Prace trwały kilka lat, a były w nie zaangażowane największe firmy, w tym Apple, Ericsson, Huawei, Intel, Microsoft, Qualcomm oraz Sony.
W dłuższej perspektywie ma to pomóc odciążyć internet, w którym dzisiaj – według informacji Fraunhofer HHI – aż 80 proc. ruchu to przesyłanie skompresowanego wideo.

Aby unaocznić atuty nowego kodeka, twórcy posługują się przykładem. Jeśli 90-minutowy film w rozdzielczości UHD zapisany w H.265/HEVC zajmuje 10 GB, to w przypadku H.266/VVC wystarczy 5 GB, by zapisać materiał z taką samą jakością. Pierwszy program (dekoder oraz enkoder) obsługujący H.266 ma zostać zaprezentowany jesienią bieżącego roku.

https://www.dobreprogramy.pl/Nowy-kodek-VVC-H.266-zostal-ukonczony.-Pliki-sa-2razy-mniejsze-niz-w-HEVC,News,108804.html

0

@puyol_presidend5 wybieram Yorke

0

@don'T.R.I.P.e tak, w tzw. peaku

0

@Transu96 yes, i do not.

0

@Szreko a gdybys lubil?

2

Bramka matki Rabiota.
https://streamja.com/vVO5q

2

@sendesara Vincent.

0

@Transu96 no, tzn. tak.

1

@sendesara zdecydowanie Balise, ale tylko za to


0

@dominik127pl Fortune favors the bold?

0

Veron czy Riquelme?

2

@sendesara Luka

1

@Danny Gaucho Robote mi zabierasz Ty.

4

0

@FilozofXD racja, nie wiem, dlaczego napisalem pure. Pure mistake.

15

0

@Lord_Vader i pewnie tak jest

0

@Lord_Vader tego nawet nie traktuje jako argument, to sa raczej duze spekulacje.

0

@Lord_Vader zdrowy rozsadek podpowiada, ze lepiej rodzina skladajaca sie z dwoch osob tej samej plci niz samotny rodzic, mimo chyba braku badan na ten temat.
Ciezki temat, bo chodzi o dzieci.
Pojawia sie pytania - jesli homoseksualisci czuja sie przesladowwani, to pewnie ich dzieci tez z tego powodu bede gnebione w szkole (ze maja dwie mamy lub tatusiow).
Pary hetero pewno beda sie baly, ze pary homo beda faworyzowane przy wyborze rodziny dla dziecka - a i tak jest bardzo trudno.

0

@Lenioq nie, ale ktos tu byl, kto posiada wlasna pasieke.

1

Zabojczy trojkacz trzech "P", ktore zabijaja pszczoly - pasozyty, pestycydy, pure nutrition (niska jakosc pokarmu)
Dochodza rowniez patogeny.

Zabójczy trójkąt czynników zabija amerykańskie pszczoły miodne. W zeszłym roku czterdzieści procent rodzin pszczelich zginęło w USA, kontynuując alarmujący trend. Entomolog Sammy Ramsey opowiada o "trzech "P" i o tym, co słuchacze mogą zrobić, by pomóc naszym przyjaciołom.

https://www.npr.org/2020/07/03/887066317/honeybees-need-your-help?t=1594150191781

0

@sebasek99 To trzeba go wpisac w poczet wolnorynkowcow.

1

@Hiacynk giganci. Caly czas ciekawi mnie jakby potoczylaby sie historia Barcy i samego R9, gdyby gral z nami tak z 5 sezownow....
Gdybanie pozostaje, w najgorszym przypadku wszystkie linie czasowe zostalyby pomieszane i nie byloby Barcy Pepa.

1

Dlaczego kobity zyja dluzej.

https://x.com/i/status/1279898170147975168

5

2

Historia lubi sie powtarzac.
"(...)Obecnie zwolennikami leseferyzmu są niektóre środowiska konserwatywno-liberalne oraz libertariańskie. Leseferyzm wykorzystywał m.in. Benito Mussolini do udobruchania prawicowej opozycji, jednak utworzony przez niego w 1922 roku rząd faszystowski od początku stosował idee odwrotne do leseferyzmu i wprowadzał korporacjonizm."

https://pbs.twimg.com/media/EcV_q-xXYAYSaGC?format=jpg&name=medium

0

Recoba czy Falcao?
Mendieta czy Mata?
Kily Gonzales czy Claudio Lopez?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?