Colon
Dołączył/a: luty 2018
32 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Odesseiron Serio odchodzisz czy tylko sie droczysz, by zobaczyc, kto Cie lubi?
3
8 lipca 1986 roku- Jerzy Kukuczka i Tadeusz Piotrowski wytyczyli na K2 nową drogę (Polish Line), atakowali stylem alpejskim i nie korzystali z butli z tlenem.
1
@mr_robot spory
0
@sebasek99 wlasnie o to mi chodzilo, ze rozmowy, nie przebiegaj na wielu plaszczyznach - i wiem, ze dokladnie z tego zdajesz sobie sprawe.
W tym sie chociaz zgadzamy.
A wracjajac do meritum, to nie widze problemu bys na temat ideologii mial inne zdanie niz ja.
Czy to ideologia czy tez tylko zalazki ideologii LGBT niech pozostanie kwestia sporna.
O cos jednak walczysz.
0
@sebasek99 W wielu dyskujach to robisz, przyklad szukania dziury w calym np. w zwyklym cyklu muzyczynym- potem to prostowales ale niesmak pozostal potem "co Wy widziecie w Puigu" . "lewaccy naukowcy" itd.
Ja znam te technike - bedziesz udawal, ze nie wiesz o co chodzi, a ja uwazam, ze znajac psychologie, wiesz, ze komunikajca odbywa sie na wielu poziomach.
Zreszta kiedys sie do tego przyznales, ze lubisz byc wredny i uszczypliwy.
A jesli chodzi o kulture dyskuji, to Twoja przesmiewczosc, szydzenie i iroznizowanie jest na porzadku dziennym np wczoraj "Bo na mój chłopski rozum, to ono wyrośnie se nienormalne przez to??? łatwe nie." - a propos adopcji par homo. Itd, itp.. Oczywiscie brzmi to modnie, ala pan Wojewodzki, ale czy wnosi cos do kultury dyskusji, o ktora walczysz?
ps. do tego dochodzi zjawisko projekcji oraz osobiste animozje.
5
Jesiotr w jeziorze Michigan.
https://pbs.twimg.com/media/Eca0T8DWkAE53dg?format=jpg&name=900x900
Za: Brandon BG Guiles
Jesiotr w jeziorze Michigan.
fot. Brandon BG Guiles
0
@msmsms w sumie kazda z tych technik jest na cos innego, mi obojetnie.
0
@Persyfl tez o tym troche pisalem, ale chyba nikt tego nie przeczytal (postulat wolnosciowy w kontekscie walki o adopcje), a druga sprawa, ze odcialem sie od dehumanizacji kogokolwiek.
0
@sebasek99 Mamy tutaj wiele procesow - np taki, w ktorym osoba neguje dla samej negacji, a jesli ktos stwierdzi, ze czesc jego pogladow moze miec sens, to neguje to dalej. Proces negacji innych pogladaow na potrzeby dyskujji by zachwoac koherence swoich przekonan i posrzteganie samego siebie, jako kogos wyjatkowo innego.
Ktos to kiedys okreslil na przydladzie wojujacych ateistow - gdyby pan Bog sie przed nimi ukazal to i tak by nie uwierzyli.
Jesli zarzucasz mi czy tzw moim kolegom, to z wybiorczo traktujemy temat, to musiszt tez sie pochylic nad soba oraz nad tym , ze nie jest to i dyskuja naukowa, wiec niepotrzebnie trakutjesz nas z gory.
Twoje pojecie ideologii jest po prostu inne niz moje.
Np. moim ograniczeniem jest slabe wyrazanie tego, jak to okreslila SZymborska - co pomysli glowa. Sa ludzie duzeo lepis - np. @kerouac , ktorego chetnie czytam. Byc moze problem polega wlasnie w komunikacji, przez pryzmat ktorej mnie oceniasz - bo faktycznie nie masz innej perspektywy.
Podsumowujac - polecasz wiec traktowac LGBT tylko jako zbior skrotwo Lesbian, Gay... itd, jako temat zastepszy?
0
@semafor mogę z pierwotnego wpisu usunąć Korwina (jesli uważasz , że on był glownym tematem) i zostawić sam przekaz.
Odpowiedzialem stosownie na Twoj pierwszy wpis, który był jaki w wymowie?
0
@semafor Teraz bardziej sensownie piszesz.
0
@sebasek99 @Persyfl to bylo pytanie - nie foch. Nie rozumiem po co nadinterpretacja z fochem - ok medium pisane pozostawia taka furtke.
To znaczy dokladnie rozumiem po co ona byla, bo o tym tez pisal min. @kerouac
Kerouc pisal wlasnie o tym mechanizmie. A jesli pojdziemy dalej - to nie tylko jego wpisa dotkanal tematu (powierzchownosc), ale tez cala dyskuja.
Ponawiam pytanie - i nie mam focha, bo go nie mialem
Czy bedzie Wam lzej na sercu, kiedy powiem, ze nie ma ideologii LGBT?
Nie mam problemu z tym, byscie uwzali, ze nie ma ideologii LGBT - rozmawiamy tu o "problemie", czy rozmaiwiamy o tym , kto lepiej dyskutuje? Na jakiej plaszczyznie jestesmy?
0
@semafor ja sie nie dasam skad ta interpretacja?
0
@semafor bardzo smieszne, ale tak w Polsce ma miejsce wojna religina. Liliputow i Blefusku.
2
@chosenone Czy ktos tu napisal, ze on bylby aniolem? To jest Twoja interpretacja.
Ty juz go skazales przed rozprawa. To taki tok myslenia jak - "pierwszy milion trzeba ukrasc"
Czy Ty tak chcesz usprawiedliwic innych, mam nadzieje, ze nie?
0
@Persyfl @sebasek99 Jesli napisze, ze idologia LGBT nie istnieje, bedzie Wam lzej na sercu?
0
@chosenone Dobrze, ze za komuny, byli jednak ludzie, ktorzy nie mysleli tak konformistycznie.
13
Ktos pisal o megalomanii Konfederacji.
Nawet jesli paru jej czlonkow to megalomanie, to co w takim razie powiedziec o partiach rzadzacych tym naszym folwarkiem?
„Korwinizm zohydza Polakom państwo, wspólnotowość i solidaryzm.”
To co zohydza Polakom państwo, to:
- nepotyzm,
- etatyzm,
- partyjniactwo,
- biurokracja,
- ogromny fiskalizm,
- korupcja,
- pycha i bezczelność „wybrańców narodu”.
To są grzechy PiS, PO, SLD i PSL. Nie Korwina.
0
@masq Orientujesz sie czy PiS mocno i intesywnie protestowal, gdy byla podmianka pani Kidawy na pana Trzaskowskiego?
1
@sebasek99 W takim razie nasza dyskusja jest bardzo akademicka. "Kardynalny blad" w Twoim przekonaniu trzeba dodac. T
Ideologia LGBT jest na reke jej przeciwnikom, a jej zwolennicy nie chca sie z nia utozsamiac, bo czesto maja tu miejsce negatywne skojarzenia. Jednak ta ideologia istnieje i nie ma w tym nic zlego.
Kapitalizm nie jest oderwany od rzeczwistosc, nie istnieje w prozni, jest scisle zwiazany z ludzkim dzialaniem, kapitaliscie nie potrzebuja tego okreslenia, ale juz pzreciwnicy mowia np. o idologi neoliberalnej.
@kerouac przedstawil bardzo ciekawe psychologiczne podejscie do tego tematu.
0
@don'T.R.I.P.e klasyk
0
@sonek wiem, wiem, ale zawsze to mi sie niestety z Krakowem kojarzy.
0
@sebasek99 Tylko czy ja pisalem o kompletnej zmianie ustroju? Zaznaczylem od razu, ze termin ideologia nie musi miec nacechowania pejoratywnego. Nie mylmy go np. z indoktrynacja.
Kapitalista moze przeciez byc przeciwnikiem ideologi kapitalistyzcnej, a niekapitalista moze byc jej zwolennikem.
Tak samo jak ruch LGBT nie musi byc synonimem ideologii LGBT.
Nawet w ujeciu wolnosciowym postulat powiedzmy adopcji dzieci nie kloci z zabraniem / ograniczeniem wolnosci innym, wiec jest do zaakceptowania.
Mamy tutaj po prostu rozne zdanie. Nie zgadzam sie natomiast na postulat, ze LGBT to nie ludzie.
A czym w takim razie jest dla Ciebie LGBT?
3
@Shad Ewa Sonnet.
2
@sonek tu masz wszyskto - haha
2
@sebasek99 To srodowisko jest duze i niejednorodne, ale to nie wyklucza istnienia ideologii.
Ideologia LGBT to zbior postulatow gloszonych dla polepszenie sytuacji prawnej lub przeciwko pogorszeniu tejze sytuacji osob LGBT Te postulaty nie musza byc nawet gloszone przez osoby LGBT - TY sam chyba jestes tego przykladem.
Analogie mozna przeprowadzic na ideologii kapitalistycznej / wolnorynkowej.
0
@kerouac Dziwny blad.
1
Motyw z 007 w pewnym eksperymencie muzycznym. Sluchawki zalecane. Podniosle ,dziwne, mistyczne.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
@kerouac No wlasnie, z jakiegos powodu slowo ideologia ma konotacje negatywna, ale przeciez nie jest no norma.