0

@sebasek99 tez z deepl, czy potrafisz?

pytam serio, bo czemu mialby nie potrafic

2

@sebasek99 zabrzmialo tak doniosle, ze wrzuce to w translator, nie wiem co wyjdzie

May I wake up one day in Poland, which will be free of sick right-wing ideologies, of rude incorrectness, seeing one side of the medal and not seeing its shoe and indirectly harming others . To make it a country where the church is primarily concerned with religion rather than politics, and where in the homeland itself there will be room for people of other beliefs or even without. Exactly, to make it a Poland for all, not for the few. It is a pity that there is a long way to go. For the time being, the Hungarian script can only be dismissed and not thrown away completely.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

#IhaveAdream

3

@tristan87 przerzucanie sie tym, kto ma gorszy elektorat nie ma konca :)

1

Ej ciemniaki bogobojne!



5

8 lipca 1986 ok. godz. 18:30, po 5 dniach wspinaczki, Piotrowski i Jerzy Kukuczka stanęli na wierzchołku K2 po zdobyciu środka południowej ściany nową drogą (zwaną dziś Polish Line, dotąd niepowtórzoną w całości). Do ataku szczytowego – po biwaku na wysokości ok. 8200 m, gdzie skończył im się gaz do palnika – w obawie przed zmrokiem ruszyli na lekko, bez śpiworów puchowych i namiotu. Podczas zejścia – zwykłą drogą, na której niżej znajdują się obozy innych wypraw – w pogarszającej się pogodzie musieli jeszcze dwukrotnie biwakować, na wysokości ok. 8300 i 7900 m, mając już tylko cienką płachtę biwakową, w dodatku pozbawieni jedzenia i picia. Niedługo po wyruszeniu z drugiego biwaku, wskutek awarii raków wspinaczkowych (bądź też niewłaściwego ich założenia, prawdopodobnie w wyniku zmęczenia[5]), na zalodzonym odcinku tuż poniżej zwieńczenia Żebra Abruzzów Piotrowski spadł wprost na partnera, który nie był w stanie go zatrzymać przed dalszym upadkiem w przepaść[6]. Piotrowski stał się piątą z 13 ofiar tragicznego sezonu 1986 na K2.

0

@Persyfl wiele tresci w tym nie bylo, po prostu - "jedynie sluszny wiek", nie byly to zadne elaboraty.

0

@Persyfl Nie zmyslam, pisalo, dlatego o tym wspomialem, niektore osoby maja po prostu problem z tym, ze istnieja rozne stadia rozwoju, a akceputja jako jedyna te, w ktorym sami sie znadjuja (blondyn, Berlin, 40 lat, niwierzacy, poglady lewicowe - moze glosowac,)
Korwin sie nei szczypie i mow wprost, by zabrac wielu ludziom prawo do glosu, ale przynajmniej nie jest hipo-potamem.

Ja dokladnie wiem o czym pisal @NGTRX , nie jestem az tak glupi na jakiego wygladam. Ja pisalem tez o czym innym. Czlowiek zna sie na forum jak lyse konie, konwersacje odybwaja sie na roznych poziomach.
Niekonwekwencja to nasza wspolna cecha.


#stworzylisciePotwora

0

@Persyfl Wlasnie dlatego nazwalem to wyliczankami : na przyzwoitosc albo na skale lajdactwa.
Kilka osob o tym pisalo. Ja nie wzialem tego na powaznie, ale tak bylo. Wpis bardziej humorystyczny, wymiana zdan.

0

@NGTRX rozmawiamy przeciez. A nepotzym spotyka sie nie tylko w polityce...

0

@NeroTFP taki spory Amerykanin to gotuje - kolo 15 minut video.

5

@NGTRX Chodzi o porownanie. I prosze nie baw sie w analize (projekcja).
Ja bardzo dobrze Cie zrozumialem. Po prostu nieptorzebnie napisales, ze " prawa człowieka to w Polsce bardzo egzotyczne poglądy, więc nie dodam." - mialo byc zabawnie, wiec moj wpis traktuj tez jako lekko idacy w tym kierunku. Nie bede pisal, ze sie spiale, bo wyjdzie, ze to teraz ja Cie analizuje ;)

Jesli mialbys kogos pouczac, kto dzieli ludzi na lepszych i gorszych, tzn na lewica i wredna prawice, to jest to @Chwytliwy , ale czy to zrobisz?

0

@NeroTFP widziales przepis, ktory wrzucalem?

1

@NaFazieHitman Ogladalem reportaz ZDF na temat Polski, naprawde bardzo tendecyjny - Polska zacofana, glupia - Polska Dudy, ale o tych przedsibiorach, ktorzy na niego glosowali mowy nie bylo.
W sumie nie wazne, bo i tak nie spodziewalem sie rzetelnosci.

1

@NeroTFP W piatek? Widac, ze nie katolik - u mnie bolognese ;)

2

@Janiama Wytnij Biuston. Dobry glos.

9

@NGTRX Z drugiej strony, jesli juz tak ciagniemy takie ogolniki i wyliczanki ( oceniajac USA, Polska jako calosc) to mozna tez powiedziec, ze przyzwoite osoby nie beda za aborcja, beda za zakazem aborcji (ale co tam przejmowac sie zlepikiem komorek). Dodatkowo niektorzy przedstawiciele lewicy widac, ze maja problem z wiekiem ludzi (zbyt mlodym - plod oraz zbyt starym) - bo starsze osoby pozbawilyby praw wyborczych, mlodszych w sumie tez, bo nic nie wiedza o zyciu (z Konfederacji sie wyrasta, no chyba, ze glosy Trzaskowskiemu sie przekaze).

Ale to tylko wyliczanki na temat przyzwoitosci.

3

@Bykunn a moze to byl ten Polak z Virginii, tzn Amerykanin z Virginii?

1

@LioMessi10 boli go czerwo

2

Wybory w krzywym zwierciadle, tym razem filmowym.
https://pbs.twimg.com/media/Eck5gzVWsAYQIey?format=jpg&name=medium

0

Zoltek chyba sie przeliczy, po ten plankton 45 tysiecy glosow nikt juz nie zawalczy. Chociaz ....
https://pbs.twimg.com/media/EckxwkSXoAEUYnU?format=jpg&name=large

1

Klasyczny sos bolognese, slinka sama cieknie.


1

@13th precz z komuna?


1

@Hiacynk Crespo, również z sympatii, Trezeguet też bardzo dobry

17

@Kusco15 to niestety częsta postawa u zagorzałych krytyków PiS ukryty radykalizm, klapki na oczach.
Poglądowy rasizm .

0

@Kusco15 Pan od Równości - to z Tarantino?

0

@Odesseiron no właśnie , po co to szczypanie

0

@Ghotti tu akurat się nie zgadzam

0

@Transu96 ja tam w ogóle cisze bym zniósł - jedynie kilometr od lokali strefa wolna od agitatcji

0

@Odesseiron budyń , dżem

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?