4

Błaszczak trzymał mnie kilka godzin w piwnicy i kazał napisać wierszyk.

Na Polskę spadł dron od ruska - wina Tuska
Przestał działać satelita od Muska - wina Tuska
Mąż zamiast Princessy kupił pieguska - wina Tuska
W totka jest trójka, miała być szóstka - wina Tuska
Lekarz onkolog wykrył gdzieś guzka - wina Tuska
Od rządu bije narracja pruska - wina Tuska

@Roobo Może być? Dasz lajka?

1

@Bocheno1 Danych wrażliwych nie ujawnia się na necie. Ale jestem urodzony w latach 70-tych

4

@pt9 Dzieciństwo lata 80-te, cudne lata dla dzieciaków, rozkopane osiedla, mnóstwo zaułków i zakamarków by się schować, kombinowanie, wymyślanie, kreatywnie na dworze, godziny latania za piłką, zabawy itd.

Żadne zasrane gnicie przed konsolą czy kąkuterem.

PS. życie towarzyskie i społeczne kwitło.

2

@michal26 Jestem liberalny, a drażni mnie powszechny w przestrzeni publicznej zwyczaj, a może nazwać to trend, dyskredytowania dzieci, ich obecności w przestrzeni publicznej oraz traktowania ich jak przeszkody życiowej. Podoba mi się model rodziny 2+2 lub więcej, uważam, że to najlepszy model zdrowego społeczeństwa.

Również, choć jestem wielki orędownikiem prawa do decydowaniu o usunięciu ciąży, nie popieram usuwania ciąży jako takiego.

Również jako skutek rozbuchanego liberalizmu postrzegam okropną i szkodliwą społecznie indywidualizację życia, skupienie na siebie i krzewienie egoizmów.

0

@clyde Tak, i co w związku z tym?

A media polskie reprezentatywne to jakie? "Gazeta Polska"? Skąd wiesz, które media żydowskie pisały co, i jaką masz pewność, że niektóre radykalnie prawicowe nie tłukły narracji Netanjahu? Ty nie znasz żydowskiego rynku medialnego.
Media w dowolnym kraju są różne i trzeba umieć je rozróżniać.

Nieważne, ważne, żeby nie przydawać gówno wydarzeniom absurdalnie wysokiej rangi, co zrobiła konserwa z LR (nie mam na myśli Ciebie konkretnie, choć też przesadziłaś) robiąc z tego koniec świata.

A pisząc, że Sikorski podkulił ogon, rozumiem, że dalej nie końca rozumiesz jak dyplomata powinien zachować się w takiej sytuacji. Czyli tydzień po czasie nie ma efektu ochłonięcia? Dla mnie to syndrom internetowy, gdzie ważne jest z kim jakaś Ziutka zatańczy w TVN, albo co zryty beret kibolski wybluzga z siebie na meczu. Aż dziw, że można tego nie dostrzegać.

0

@clyde Ty mi powiedz po tygodniu jakie to ważne fakty znałaś dotyczące incydentu stadionowego w Izraelu, że mi kazałaś się nie wypowiadać, a sama uczestniczyłaś w wielkim uniesieniu?

Po tygodniu - wielkie wydarzenie i wielki skandal jak sugerowałaś, czy burza w szklance wody spowodowana przez bandę głupków?

Czy rozumiesz o czym pisałem tydzień temu, czy zawsze będziesz się tak łatwo odpalać?

3

@Conradxc Silny syndrom wyparcia u kolegi widzę, jeśli domagasz się tłumaczenia, na czym polegało uprzywilejowanie mężczyzn przez całe wieki.

O możliwość wyboru - kobiety były wtłoczone w pewne role, nie miały dostępu do innych w tym karier zawodowych, pracowały (i ciągle średnio nadal pracują) za mniejsza kasę.
To faceci byli podmiotami, kobiety im dalej wstecz, tym bardziej nimi nie były.

Jest tyle lektur traktujących o tym temacie, a Ty z pytaniem wyskakujesz jak fiilp z konopii. Niesłychane wyparcie rzeczywistości.

0

@maroon To, że jest na ławce jest wymowne i można bez niego wygrać. Ten klub to pół wartości Lecha. Czesi nie kupują słynnych Luizów i też potrafią się przebić. Co jakiś czas jest niespodziewany gość w LM, a Polacy jakoś nie potrafią.

6

Trochę to brzmi niepoważnie, dlatego, że Casado w zeszłym sezonie mocno się zasłużył dla naszego klubu. Gdyby po sezonie okazało się, że nie ma minut, to wyglądałoby inaczej, a tak to mamy sytuację typu: wygrałeś z nami mistrza, uratowałeś nam tyłek pod nieobecność innych zawodników świetnie wykonując robotę, a teraz przy pierwszej okazji kop w tyłek i nara.

5

I co mam teraz myśleć o Lechu Poznań? Typowe polskie futbolowe januszowanie, gdy przychodzi do walki o LM. A rywal to, a rywal tamto, Crvena to niemal ekipa samych Messich, nie do ogrania, tu trzeba cudu, nie ma co wymagać.

Polscy włodarze klubów nie umieją ich budować, a budżety mają naprawdę przyzwoite. Lech był totalnie nieprzygotowany do rywalizacji, od zarządu, przez trenera, po zawodników.

Jakiś Pafos z Cypru wart 20 mln najwidoczniej nie przejmował się takimi bzdurami, jak legendarność mitycznej Crveny, tylko przyjechali z planem na mecz i wygrali.
Lech wart 44 mln ma twarz Rząsy, Rutkowskiego i komitetu transferowego.
W Poznaniu nawet obronić tytuł mistrza to zadanie niewykonalne, a co dopiero pomarzyć o LM, co o dziwo biedniejsze kluby potrafią sobie wyobrazić.

Ale mnie wkurza ten klub.

10

Gdyby Barca tak grała, La Rambla sprzedałaby 90% składu i krzyczała "Flick do lipca!"

0

Oceniam, że taki Real walczyłby o pozycje 12-15 w Bundeslidze.

2

My oglądamy nudny mecz, a spece z Real TV już wyłapali co najmniej 4 kardynalne błędy na rzecz Osasuny i szerzej Barcelony.

6

Szkoda, że nie można tego przewinąć 60 minut do przodu

0

śmietankowa nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuda

1

Najlepsza akcja Realu przez 20 minut to strzał Huijsena z 30 metrów. To mówi wiele...

1

@Barcafan2020 Żart kolego, to żart. Na razie klepią bo klepią.

8

Vinicius - nowy sezon, stara gęba

14

Jeszcze 15 minut i trzeba dzwonić do Mediolanu po Modricia.

4

Te 10 minut Realu w nowym sezonie, to na razie najlepszy futbol jaki widziałem w życiu.

1

Sezon się zaczyna gdy grają Niemcy i Real. Oto moja prawda futbolu.

1

@blakkudium Roberta trzeba wciągnąć na czarną listę. Haniebne poczucie humoru.

1

@Faro Ok, nikt Ci tego nie odmawia, ale Gavi wysoką jakość wnosił przez 20 minut, a de Jong był częścią lepszej drużyny przez większy wymiar czasowy, co nawet przy średnio niższym poziomie jego gry daje tę samą notę końcową.

Nie widzę w tej nocie żadnej kontrowersji. Poza tym nie przesadzałbym z tą asystą Gaviego, ona zaistniała czysto formalnie.

1

@Faro Nie wiem czy wiesz, ale zawodnik bez asysty, który pracuję na notę przez 90 minut całościowo może wnieść tyle samo jakości co gracz przez 20 minut z asystą.

Dokładnie tą samą logiką kieruje się od dziesiątek lat, wielu dziennikarzy, wielu gazet sportowych w całej Europie.

To Ty tutaj odkrywasz Amerykę.

17

"Na minus kilka (...) nie udanych dryblingów". Nigdy nie zrozumiem dlaczego kilka nieudanych dryblingów to minus. Uczciwiej byłoby pokazać procent udanych dryblingów i wtedy ocenić całościowo, czy poziom dryblowania zawodnika w meczu był niski, średni, wysoki itd.

Nie ma absolutnie nic złego w nieudanych dryblingach pod warunkiem, że na każdy nieudany przypada odpowiednia liczba udanych. Pewna liczba nieudanych dryblingów jest niemal pewnikiem.

To trochę tak jakby w koszykówce napisać "na minus 10 niecelnych rzutów" i nie dodać, że 20 było celnych, co daje zawrotne 66% skuteczności. A samo zdanie "na minus ...." z wyłączeniem aspektu udanych jednostek danego elementu, w moim przekonaniu całkowicie wypacza ocenę tego elementu.

Zbulwersowany kibic,

Comentateiro

1

@blakkudium Dramat. Co się wyczynia w potężnym Bayernie?

5

Właśnie dowiedziałem się, że Neymar dostał 0:6 w cymbał w niedzielę.
Przykro się patrzy na agonię gracza, który swojego czasu miał potencjał by podbić cały piłkarski świat.

4

System ochrony zdrowia systemem, ale pacjent i jego powaga swoja drogą.

Jak podano, w 2024 roku w Wielkopolsce z powodu niezgłoszenia się pacjentów w wyznaczonym terminie nie zrealizowano 95 tysięcy świadczeń medycznych w zakresie ortopedii i traumatologii, kardiologii, endokrynologii oraz onkologii. W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy bieżącego roku utracono już 78 tysięcy terminów, obejmujących również nowe obszary monitorowane przez NFZ: neurologię, nefrologię, urologię, okulistykę, pulmonologię, otolaryngologię, diabetologię oraz gastroenterologię.

Nieodwołane ale niezrealizowane wizyty to koszty. Aż dziw, że państwo nie wzięło się za ten proceder. Opłacenie kosztów niezrealizowanej wizyty skutecznie nauczyłoby ludzie nie marnowania państwowej kasy.

3

@Faro Dobry jesteś, zrób to na stronie smietankowych.

2

@Faro Z całą pewnością jesteś lepszym znawcą tej futbolowej materii niż Hansi Flick.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?