16

my w składzie nie mamy żadnego Typowego rozgrywającego, wszyscy to ofensywni pomocnicy, albo skrzydłowi, pchani na siłe w pomoc i jak z takim graczami mamy zdominować środek pola? Pojawiła się kandydatura piłkarza, który jest zawodnikiem o takim profilu + plus jeszcze świetnie się z niej wywiązuję(obecnie top pomocników o takim profilu) a fala hejtu na niego, za co?

1

jeszcze mógł sukienkę założyć...

0

rozumiem o co Ci chodzi, Tylko gdzie jest Rafinha wystawiany w Barcelonie, często na pozycji tego cofniętego rozgrywającego a w Celcie na "10", miał pełną swobodę, nie był ograniczony pracą z tyłu. Z samego sposobu poruszania się na boisku i pokazywania się do gry Seri jest dużo lepszy niż wspomniany Rakitić, Jest szybszy z lepszą techniką, jego drybling nie kończy się na stracie, dużo zagrań niekonwencjonalnych z lepszym przeglądem pola a statystyki odbiorów na podobnym poziomie (podobno największy atut Ivana)
Przyjemniej patrzy mi się na grę Seriego, cieszy bardziej moje oko. Dlatego tak uważam, możecie się nie zgadzać.
PS. A co do doświadczenia, Monaco, bardzo młoda bez doświadczenia drużyna, a zaszła dalej niż my i grała jak równy z równym z Juventusem, więc doświadczenie aż tak chyba ważne nie jest. Nie u każdego, zależy od głowy piłkarza.

0

Rafinha znakomity rozgrywający w Celcie? Przecież on nie grał tam na tej pozycji, to była typowa "10", mały udział miał na grę w środku pola, był odpowiedzialny za ostatnie podanie, a nie rozrzucaniu i przytrzymywania piłek
37 podań na mecz w Celcie, ze skutecznością 83% w Barcelonie te statystyki jeszcze spadły niżej.

Rafinha to zawodnik bardzo ofensywny, to nie jest mózg zespołu tak jak Verratti, Seri czy Thiago, nigdy nim nie był i nie będzie.

0

Najczęściej odbierający piłkę pomocnik? A to ciekawe, bo 1,5 odbioru na mecz to nie za wiele, dla porównania Neymar 1,4 czy Iniesta dużo bardziej ofensywny gracz 1,3

0

tylko nowa umowa podbija cenę, Alexis też podobno na sprzedaż nie był i w ogóle a pojawiła się śmieszna oferta z Arsenalu i odszedł

5

jeśli mamy przywrócić blask naszej pomocy to na pewno nie z Rakiticiem, a jeśli można na nim zarobić to powinien odejść.

1

myślę, że w lidze francuskiej mają takich samych przeciwników, jeśli ściągniesz nam Verrattiego za mniej niż 100mln to spoko, odejdę od jego kandydatury, ale wiemy że to jest niemożliwe.
I trzeba szukać innych zawodników a Seri to jego kopia, może nie tak dobra, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi to co ma.

0

to ciekawe co mówisz:
Messi 50 podań na mecz, ze skutecznością 80%
Neymar 50 podań na mecz, ze skutecznością 76%

dla porównania Di Maria przy Verrattim, ma 42 podania i 77% skuteczności
Jak widać MSN jakoś bardzo dużo nie nabija tych statystyk

0

a najlepsze, że ja pierwszy raz słyszę o tym bramkarzu

0

whoscored.com

7

Porównanie Seriego i Verrattiego w suchy statystykach:
Seri 42 spotkania, 3266 minut
7 goli i 9 asyst
80 podań na mecz, ze skutecznością 89%
4,6 przerzutów na mecz
2,1 kluczowych podań na mecz
1,1 dryblingu na mecz
1,1 odbioru na mecz
Ps. Sprawdziłem statystyki z poprzedniego sezonu i był bardzo podobne, więc to nie jest piłkarz jak niektórzy mówią jednego sezonu.

Verratti 49 spotkań, 2758 minut
3 gole i 7 asyst
87 podań na mecz, ze skutecznością 88%
4,5 przerzutów na mecz
1,6 kluczowych podań
2 dryblingi na mecz
3,3 odbiory na mecz
Po samych statystykach widać, że to bardzo podobni do siebie gracze o podobnej charakterystyce, typowi rozgrywający, których nam potrzeba, tylko że jeden kosztuję pewnie ze 100mln a drugi podobno 20mln.

A teraz porównania z Gomesem, bo mówi się że Seri to kolejny półśrodek jak Andre:
Andre Gomes w Valencii 30 spotkań, 2381 minut
3 gole i 3 asysty
43 podania na mecz, ze skutecznością 81%
2,6 przerzutów na mecz
0,9 kluczowych podań
1,7 dryblingu na mecz
1,1 odbioru na mecz
Gomes wygląda bardzo słabo w porównaniu do nich i kompletnie nie rozumiem tym bardzie wyboru jego na zastępce Xaviego, to nie piłkarz o takim profilu.

Czekam na propozycję, które byłby lepsze od Seriego, tylko błagam bez pisania Verratti, Thaigo, bo oni są nie do wyciągnięcia i również bez kandydatur Coutinho, Eriksen, bo to inna rola na boisku.
Ps. I proszę bez pisania: "W ogórkowej lidze i w drużynie słabej to i Gomes by takie statystki nabił.


2

Thiago, Verratti dwaj kluczowi zawodnicy, którzy są mózgami na boisku, no na pewno sprzedadzą nam ich za drobne a Coutinho i Eriksen to nie są zawodnicy na pozycję rozgrywającego, naprawdę chcesz ich cofnąć głębiej? Ich miejsce to Ofensywny Pomocnik, który jest odpowiedzialny za ostatnie podanie a nie za stałe bycie pod grą i rozprowadzanie akcji.

0

tylko podaj mi zawodnika, który jest realny i ma odpowiednią jakość na pozycję rozgrywającego, wszyscy topowi grają w dużych klubach i nie chcą odchodzić, a jak chcą to kosztują fortunę...

0

Kante też 2 lata temu był nikim i grał w słabym Caen, a teraz najlepszy piłkarz w lidze Angielskiej. Nic mówię, że będzie nowym Kante, ale to naprawdę dobry piłkarz i ma umiejętności, których raczej nie zapomni po 2 miesiącach i po zmianie klimatu, transfery z Francji zawsze dobrze nam wychodziły, były tanie i miały odpowiednią jakość. Jestem jednym z największych przeciwników sprowadzania półśrodków, ale u tego piłkarza widzę światełko w tunelu i dałbym mu szansę.

Jeśli Valverde go chce, to ma raczej pomysł na niego w tym zespole. 100 razy lepszy od Gomesa i Turana w środku pola z nimi walczylismy o Mistrzostwo do ostatniej kolejki.

12

Sypnie, ale w swoją kieszeń, dopóki może...

15

Jak patrzę na Bartomeu to jakbym trzymał dwa palce w buzi, na wymioty mi się zbiera, ten koleś to parodia Prezydenta...

0

Valverde?! Ale, wybór z kosmosu, kto by się spodziewal?

1

też tego nie rozumiem, bo nie znają nazwiska to musi być słaby a w tym sezonie poziom taki jak Verratti a nawet trochę lepszy, porównują do Gomesa, ale Andre nigdy jakoś nie błyszczał ani w liczbach ani w grze a Seri, jeden z lepszych pomocników w lidze, jak nie najlepszy w tym sezonie, do tego świetne liczby, Cena 20 mln to prawie nic.

2

tylko, że on obecnie to półka wyżej niż Gomes, jeśli ma przyjść za niego czy Turana w cenie mniej niż 20mln to będzie dobry interes, bo jeszcze pewnie zarobimy a jestem pewien, że da więcej jakości niż Turan czy Gomes w środku pola, a to nie wyklucza transferu Coutinho czy Verrattiego.

0

jeśli za takie pieniądze to go brać, świetny sezon i ma wszystko czego potrzeba pomocnikowi w Barcelonie, technika, drybling, wyjście spod pressingu, przegląd pola, stałe pokazywanie się do gry.

0

no tak, bo wikipedia szybciej wie od Bartomeu, dopóki on nie ogłosi, to jest to informacja nieprawdziwa

19

Nie wiem czy mam się cieszyć czy martwić

2

ten piłkarz to obecnie poziom Alaves, strasznie jednowymiarowy, piła do przodu i sprint a na końcu wrzuta i tak wkoło...

47

Leo Messi:
"Życzę Ci powodzenia w następnym etapie twojego życia, Dziękuję Ci za wszystko w ciągu ostatnich lat."
https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/18700391_1835336773152575_2313681915918410596_o.jpg?efg=eyJpIjoiYiJ9&oh=4aab54399c829c47e492612504bb5a29&oe=59AE5311

1

też bym wolał Grimaldo, ale jeśli ma nas wynieść to drożej niż sprowadzenie Digne, to była kolejna kompromitacja zarządu

10

i po co go sprzedawać(oczywiście jeśli mają taki zamiar), dobry zmiennik, nie był drogi, sam też nie płacze z powodu, że nie gra tak dużo jakby chciał a jeśli go sprzedamy, to będziemy musieli szukać LO a wątpię, że znajdziemy takiego solidnego zawodnika za małą kwotę.

0

trochę podobne do tych co były w ostatnim sezonie Guardioli

7

Totti pierwszy idol, pierwsza koszulka piłkarska z jego nazwiskiem... Ehhh, smutno, wielki piłkarz i jeden z nielicznych dla którego w sporcie nie są najważniejsze pieniądze. Szacunek do końca życia!

3

No i co takiego złego robił w Bilbao? No, wiem z tą kadrą powinien co rok mistrzostwo wygrywać...
Zajmował miejsca na, które potencjał pozwalał a z nimi zawsze grało nam się ciężko i jeśli wygrywalismy, to po bardzo wyrównanym meczu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?