DJ6
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Łódź
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Suarez to powinien być przyspawany do ławki w najlepszym wypadku w przyszłym sezonie, przyjmuje piłkę jak w ekstraklapie, podaje nie w tempo i znika z oczu na długie momenty, plus jeszcze beznadziejna żółta kartka, bardzo słusznie przyznana, arogancki buc i symulant.
Ciężko będzie znaleźć jednak zastępstwo, nie widzę nikogo, kto by się nadawał.
0
@333tricampeones333 yyy nie
1
@Jurij nikt nie twierdzi że go potrzebują, ale obowiązuje go kontrakt i jego obowiązkiem jest go wypełnić. Jak ty nie przyjdziesz do pracy to dostajesz po premii.
2
Nie to żeby kadra na tym cierpiała, ale dowalić mu karę za branie hajsu za leżenie
1
Wspaniale, jest na swoim miejscu i przede wszystkim z dala od Barcelony, co mnie bardzo cieszy, trzymam kciuki żeby tak zostało ;)
0
@zibi Właśnie napisałem, że kilka razy i nic więcej, pewnie że się wkomponował, bo grał tak samo bojaźliwie i bezbarwnie jak reszta. Dla mnie to nie jest błąd, bo piłkarz w jego wieku powinien pokazać progres w swoim drugim sezonie, a tu nie było żadnego, moim zdaniem to w praktyce drugi Andre Gomes, ale mogę się mylić.
U Coutinho nie zauważyłem żadnej znakomitości, było ok i nic poza tym, dwie, trzy bramki z dystansu, trochę podań, było poprawnie i obiecująco, nic więcej moim zdaniem.
0
@zibi Różnica polega na tym że Arthur prawie nigdy niczym nie zaimponował przez cały swój pobyt na Camp Nou, podnieta wynikała z pustych haseł i kompilacji na YT. Bardzo dobre występy można policzyć na palcach jednej ręki, zdecydowana większość była zachowawcza i niemal zupełnie bezproduktywna.
Pierwsze 6 miesięcy Coutinho nie były znakomite, były dobre, co jest wystarczające dla każdego nowego zawodnika Barcelony, potem zderzenie z rzeczywistością w postaci szybkich i dobrych technicznie obrońców La Ligi, którzy dość szybko połapali się w jego grze i dryblingach, a Dembele gdy nie był kontuzjowany, to połykał go w całości bez popity (w ramach obiektywizmu dodam że Coutinho był sprowadzony na nieswoją pozycję).
Duet Puig - De Jong to moim zdaniem najlepsza opcja, pozostali pomocnicy powinni być dla nich jedynie wsparciem i zmiennikami.
0
@Tom_Sta nowy Xavi...yyy nie, będzie dobrze jak dobije do poziomu De La Peni
2
@mika_barca Andres na Boga, ANDRES!
0
@prodigy Myślę że tu bierze się pod uwagę odejście Rakitica i/lub Vidala. Pjanic może grać wszędzie w środku, ale to przede wszystkim defensywny pomocnik i w obliczu słabnącej formy Busquetsa i obniżania średniej wieku, to ktoś z takim doświadczeniem, względną uniwersalnością i konkretnymi umiejętnościami na pewno może się przydać.
0
Myślę, że tu Marca chce trochę zamieszać i wzbudzić niepokój wśród kibiców. Według mnie decyzja jest już podjęta w głowie każdego, kto ma w tej sprawie coś do powiedzenia, ale na oficjalne stałe dołączenie przyjdzie czas.
Myślę że nikt nie ma co do tego wątpliwości, bo w tym momencie Puig zapracował nie tylko na pierwszą drużynę, ale i na wyjściowy skład, bo aktualnie nikt z potencjalnych rywali na jego pozycję nie stwarza mu konkurencji, jeżeli 20-latek jest w stanie wypracować coś takiego w ciągu kilku meczy, to ja nie wiem co jeszcze może zrobić.
10
Większość zachłysnęła się Fatim i w sumie trudno się dziwić, bo taka postawa w wieku 17 lat, to rzadkość, ale Puig zaatakował kadrę blitzkriegiem, pokazując jaśniej niż kiedykolwiek jak bardzo zatrzetrzewiony jest nasz środek pola, do bólu zachowawczy i powolny. Myślę że Puig może też pozytywnie wpłynąć na De Jonga, który zamiast postawić na swoim, to dostosował się do dziadów, teraz kiedy widzi kogoś tak dynamicznego i odważnego jak jego byli koledzy z Ajaxu, to sam też może odzyskać ten entuzjazm - oby. Jestem ciekaw jego postawy w LM, umiejętności na pewno ma wystarczające, pytanie czy psycha wytrzyma, to będzie największy test po Atletico.
0
@monsterrize Dembele bez kontuzji był dla nas ogromnym wzmocnieniem, to jest dokładnie ten profil zawodnika, którego potrzebujemy w ataku, gość ma niewątpliwy talent i spośród tych ostatnich drogich transferów, to jego najbardziej mnie boli, bo moim zdaniem miał zdecydowanie największe szanse na hit.
3
Nie rozumiem, czemu oni sami siebie sabotują? Ten sezon jest tak nieudany, że będą go podawać jako przykład w książkach i na wykładach.
1
@ElmaXeen Niezbyt się zgadzam, Coutinho i Griezmann zostali sprowadzeni na nieswoje pozycje, żaden z nich nie potrafi grać na skrzydle, w przypadku Griezmanna wymienność pozycji z Messim daje jakiś skutek, ale jednocześnie pokazuje jak bardzo ten transfer był nieprzemyślany, bo potrzebowaliśmy przede wszystkim skrzydłowego. Dembele zjadły kontuzje i przypuszczalne złe prowadzenie się, jego gra była w dużej mierze niezależna od Messiego, często próbował grać indywidualnie i w poprzednim sezonie gdyby nie kontuzja, to Coutinho prawdopodobnie grałby znacznie mniej. De Jong zaliczył spory spadek, ale tu też nastąpiła zmiana pozycji, bo w Ajaxie grał jako defensywny pomocnik. Jeśli chodzi o Neymara, to wolę Barcelonę walczącą o utrzymanie niż jego powrót.
6
Widać tu żal, frustrację i po prostu smutek, zgadzam się prawie ze wszystkim, bo jednak wypadałoby docenić wysiłek Osacuny. Najgorszy jest brak wyciągania wniosków, ten udany mecz z Villarealem był taki bo rywale nam na to pozwolili, postawili na wymianę ciosów dając nam mnóstwo miejsca. Poza tym meczem, jeszcze tylko z Altetico wyglądało to nieźle, ale tu zadecydowała klasa rywala. Cała reszta spotkań po wznowieniu rozgrywek to była straszna męczarnia i tak jak stwierdził Messi, to było odzwierciedlenie całego roku. Bartomeu, trzymaj tak dalej, ja już zamówiłem taczkę dla ciebie, gnój też się znajdzie ;)
3
To jest właśnie różnica między Realem i Barceloną, oni nawet kiedy grają totalny piach to i tak wcisną bramki i wygrywają, tak jest od lat. My natomiast od pewnego czasu staliśmy się strasznie słabi psychicznie, nawet jak nam dobrze idzie, to nieudane akcje nas wypalają, potem jeden błąd, jedna kontra i tracimy gola, ten schemat powtarza się już od dłuższego czasu i to nie może być przypadek.
Inna sprawa to nasza kondycja, to wygląda dramatycznie, kiedy piłkarze wpuszczeni od 60 minuty nie mają siły.
Real był słaby, ale konsekwentny, nie poddali się presji i byli skuteczni tam gdzie powinni, czy pomógł im VAR? Uważam że tak, ale zdecydowanie bardziej pomogliśmy im my z trzema remisami, więc nie ma żadnego wytłumaczenia.
0
Dramat, po co oni wychodzili na boisko, skoro byli przekonani o mistrzostwie Realu? Bo tak to wyglądało, zero wigoru, życia w tym meczu, mentalnie to oni leżą jakby byli pod niemiecką okupacją. Z takim pressingiem to się nawet na polskich boiskach nic nie osiągnie. Osacuna grała tak długo w 10 i nic to nie zmieniło. Ta ostatnia bramka to szczyt amatorszczyzny i piłkarskiej fuszerki, co do cholery zrobił Busquets? Myślał że to jest mecz towarzyski? Czemu Alba nie miał już siły biegać? Poziom niedokładności wy***** poza skalę, Messiemu znów tylko dobre pomysły, choć coraz rzadziej, ale nic poza tym, ilość strat nie wymagająca komentarza, bramka piękna, ale co z tego. Dajcie sobie spokój z Ligą Mistrzów, dwa lata blamażu z rzędu nam wystarczą, a tu szykuje się trzeci.
0
@rumilas Arthur*
0
@Destuuur Pochettino*
0
@Hipo10 Pochettino*
1
Jeśli ktoś zasługuje na podwyżkę i zaufanie, to właśnie Lenglet, chyba niewielu się spodziewało, że stanie się tak dla nas tak istotny i pewny, w tym ja. Okazało się jednak że regularność i dyscyplina dają efekty. Niestety Umtiti już raczej nie powróci do wielkiej formy, ale dzięki Lengletowi tego zbytnio nie odczuwamy.
0
No to teraz Suarez wjeżdża na pełnej...taa....
20
Hahaha, czuli się jak w muzeum, ciekawe czy to był zamierzony pstryczek ;) :D
1
@MalanFCB Stawianie Griezmanna na skrzydle, to świadome skazywanie się na grę w dziesięciu, on tam nic nie ugra, tak jak nic nie ugrał Coutinho. Mecz z Villarealem pokazał jedyne dobre rozwiązanie dla ustawienia Francuza, co pokazuje jak bardzo ten transfer jest nietrafiony , bo ciężko jest go upchnąć obok Messiego.
0
@JimMorrisonFCB Najlepiej pozbyć się Rakitica i Vidala, obaj wnoszą coraz mniej i póki jest zainteresowanie, to sprzedać ich i nie blokować nowej generacji. Nie do ruszenia są dla mnie Puig, De Jong i mimo wszystko Busquets, bo nie mamy dla niego żadnej alternatywy i zaliczył najmniejszy regres spośród wszystkich doświadczonych. Pjanic też odpada, bo dopiero co przyszedł i tylko jakaś ekstremalna sytuacja spowodowałaby jego odejście już teraz. Fernandes to dla mnie wielka niewiadoma i nie mam pojęcia jak się do niego odnieść.
Rafinha i Alena, tu mam zagwozdkę, bo Alcantara jest póki co lepszy, ale za to nękany przez kontuzję i chyba już nie chce u nas grać, Alena natomiast ma fajny ciąg na bramkę, ale jeszcze nie potwierdził jednoznacznie, że warto na niego postawić (jak np. Puig).
Możliwe że Barcelona chce pozbyć się obydwu i wypożyczyć dalej Fernandesa, na co wskazuje zainteresowanie Ndombele. Ważne żeby ten przesyt nie przekształcił się w niedobór.
1
@Dominikpiqe Obaj nie są pomocnikami.
0
@MNSbEstEver Póki nie będzie oficjalki, to dla mnie wracają, poza tym w tej wersji nadal jest dziewięciu.
6
Rakitic, Vidal, De Jong, Roberto, Pjanic, Puig, Busquets i wracający z wypożyczeń Alena, Rafinha, Pedri i Matheus Fernandes. 11 zawodników do środka pola, czas na wyprzedaż, oby mądrze...
1
Należała się żółta kartka i zagraliśmy dobry mecz - takie małe podsumowanie odcięcia od rzeczywistości pana Amora.