DJ6
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Łódź
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Oj bidulki, jaka straszna sytuacja...w której znajduje się cały kurna świat. Chcą być traktowani jak pracownicy, to niech się przestaną żalić. Nie są na tyle dobrzy, żeby być nietykalnymi, z wymienionych nazwisk zagrożonych tylko Lengleta byłoby prawdziwie mi szkoda i ewentualnie Todibo i Wague, ale bez przesady. Zarabiają nieadekwatne sumy co do swoich umiejętności i im tyłek ściska z bólu, bo żaden inny klub nawet nie pomyślałby o takich kontraktach dla nich, a tu słońce, plaża, piękne miasto, treningi jak w Ciechocinku za takie pieniądze, to nie dziwota, że teraz pojawiły się nerwy. Wszyscy drżą o swoją pracę i wiadomo że kiedy trzeba się kogoś pozbyć to pracodawca zaczyna od tych najgorszych, no traf chciał że u nas jest w czym wybierać, bo ci piłkarze to żadne rarytasy w kontekście takiego klubu jak Barcelona.
Czasy się zmieniły, Barcelona była rozrzutna i sentymenty się skończyły, a ten kryzys może bardzo skutecznie oczyścić szatnię z budżetowców. Trzeba wprowadzić trochę życia do tego ciągle zagubionego środka pola, martwych boków obrony i skrzydłach - mam uwierzyć, że Rakitic, Roberto, Griezmann (nietykalny, o Chryste....), nie robiący prawie żadnych postępów Semedo i Arthur mają tego dokonać? Trzeba było wziąć się do roboty jak był na to czas, ale nie, woleli usiąść na laurach, korzystać z łagodnych trenerów i zarządu i ciągnąć absurdalny hajs. Oj bidulki.
3
@Kriksos Sarkazm nieodczytany -> "Wczoraj w fakcie..." ;)
0
@marcin000019 Jeśli Liverpool jest śmieszny, to jacy my jesteśmy po żałosnym rewanżu na Anfield?
0
Cóż, można się było spodziewać jakieś kontuzji po powrocie z tak długiej przerwy, jednak ciągle powtarzają się te same nazwiska pod tym względem i myślę, że dostali oni już wystarczająco szans na powrót. Szkoda, bo Umtiti w formie to absolutna skała, która wcale nie jest powolna i potrafi coś rozegrać. Lenglet nie ma takiego potencjału jak Big Sam, ale można na nim polegać i na to chwilę tak powinno zostać. Zaciąg francuski kiepsko się udał. Myślę że Barcelona wykazała wystarczającą cierpliwość do wiecznie kontuzjowanych (o ile nie jest to wina sztabu medycznego) i czas zmiany.
0
@SeeleyBooth Śmiałbym się, gdyby to nie było możliwe... Jestem pewien że Mbappe tam trafi, a Halaand i De Bruyne raczej też im nie odmówią.
0
Ten Karbownik coś tam potrafi, ale trzeba pamiętać że gra w bardzo słabej lidze, więc ciężko zmierzyć jego potencjał.
Pewnie to tylko plotki, ale cieszę się, że Arthur nie jest nietykalny, do tej pory w sumie niewiele pokazał, oczywiście to prawdopodobnie kwestia trenerów i taktyki, ale Melo bardzo rzadko się wyróżnia, a potrafi nawet przeszkadzać w akcjach i je spowalniać. To powinien być dla niego impuls, żeby wziął się do roboty, bo to Barcelona a nie Tadżykistan, tu samym potencjałem daleko nie zajedziesz...przynajmniej nie powinieneś...
Ivan powinien odejść już rok temu, trzeba ładnie mu podziękować za ciężką pracę i pokorę. Fakt w tym sezonie potrafił poukładać środek pola, kiedy Arthur i De Jong mieli dzień kopania się po czołach, ale jego czas minął, idzie nowe, a dla mnie Rakitic jest symbolem całej tej ery zmarnowanego potencjału, braku jaj, nudy i bezsilności.
W kwestii Neymara i Sancho, to można zapomnieć, nie stać nas na to (w przypadku Neymara to akurat błogosławieństwo). Skrzydła u nas leżą, mamy tam zawodników, którzy albo się nie nadają, albo za młodych, albo wiecznie kontuzjowanych, tutaj będzie ciężko o dobre i finansowo możliwe rozwiązanie.
1
No i bardzo dobrze, Roberto nie jest jakimś asem, żeby mógł czuć się nietykalny, jego mocna pozycja w Barcelonie wynika tylko z braku naprawdę dobrego, prawego obrońcy. Semedo wydaje się od niego lepszy niemal pod każdym względem, ale za cholerę nie umie grać drużynowo, nic nie widzi, nie potrafi wyczuć tempa akcji i podaje głównie do tyłu. Największym atutem Roberto jest jego względna uniwersalność i pokora. Coś się musi na tej prawej stronie ruszyć.
2
Jedyna 9tka Barcelony dorównująca Suarezowi w topowej formie, Eto'o był niesamowity, bardzo szybki, silny i nieprzewidywalny. Pamiętam ile okazji marnował, ale zaraz potem otwierał się worek z bramkami - brzmi znajomo? ;) Poza tym to był wielki charakter, charyzmatyczny i nieustępliwy, bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników w historii Barcelony.
1
Brawo, cieszę się że tak się stało, zwracam honor i chylę czoła. Podejrzewałem że opóźnienie może wynikać z procedur itd. ale wątpiłem w ten argument, na szczęście nie jest jeszcze tak źle - chapeau bas
0
@DJ6 ups, zapomniałem że Verthonghen gra na lewej stronie, a tutaj konkurencję mamy na tyle dużą że moim zdaniem dla kogoś z dwójki Lenglet-Umtiti ten, lub następny sezon będzie ostatnim.
0
O kurcze David Silva brzmi ciekawie, toż to kopia ksero Iniesty (no może nie tak dobra;) Niestety sprowadzając go to sobie zablokujemy Alenię i Puiga, ale wyobrażenie sobie środka pola Silva-Arthur-De Jong przyprawia mnie o ciarki :D No ale nikt nie cofnie Arthura i De Jonga a tym bardziej nie posadzi Busquetsa, ech... Mounier jak najbardziej brzmi zachęcająco, bo ta prawa obrona to już za długo kuleje, ale z drugiej strony Wague i Emerson. Verthongen zawsze mi do Barcy pasował, ale tu znowu kwestia posadzenia Pique, no i jeszcze Todibo i Araujo... Na pewno temat do rozważenia.
0
To chyba najlepsza opcja na tą chwilę, Setien być może nie będzie w stanie być trenerem na jakiego czekamy, ale myślę że wyrok będzie można wydać dopiero po pełnym presezonie...no chyba że zaczniemy dostawać po 3:0 w co drugim meczu, to już raczej nie będzie to potrzebne
1
@Pablit Oczywiście że nie trzeba, dla Neymara drzwi są zamknięte i oby tak zostało, Griezmann był pomyłką, tak jak Coutinho, z tych drogich transferów to profilem najbardziej potrzebny był nam Dembele, ale tu też się wszystko posypało. Próbowaliśmy coś zdobyć dla Messiego, nie udało się, czas budować drużynę na dłużej. To już wolałbym powrót Malcoma. Środek pola bym zostawił, trzeba podziękować Rakiticowi i Vidalowi i dać szansę Alenii i Puigowi, będzie też Matheus Fernandes. Trzeba też się zając prawą obroną, bo Roberto i Semedo dają nam stanowczo za mało, Wague i Emerson czekają.
1
Możliwe, że ta zwłoka wynika ze skomplikowanych kontraktów, jakie mają piłkarze na tym poziomie, ale jakoś w to wątpię. To wstyd że ludzie mający przywilej zarabiać wielkie kwoty ze swojej pasji, są tak pazerni i niewdzięczni. To pokazuje też jak bardzo zmieniło się podejście w FCB, ciężko mi sobie wyobrazić żeby miał coś przeciwko Iniesta, Puyol, czy chociażby Villa. To kolejny z wielu znaków, mówiący że zmiany są potrzebne, bo jak na razie to wygląda jakby piłkarze robili łaskę Barcelonie, że grają w jej barwach. Przez tyle lat byliśmy przykładem i wzorem, a najgorsze jest, że w składzie nadal mamy piłkarzy pamiętających te lata. Upadek sportowy trwa, ale wizerunkowy już się dokonał.
3
Kolejna kompromitacja zarządu? To już taka tradycja, samo podjęcie próby tego transferu będzie żałosne, no ale oni nie znają wstydu. Ten pociąg odjechał, perony zamknięte, bilety cofnięte, tak dla bezpieczeństwa przeciw zarazie głupoty, arogancji, pychy, zachłanności i oszustwa.
Ja tam widzę go w bieli, wręcz idealnie nań skrojona, choć paryski granat też spoko, ewentualnie jeszcze londyński błękit, ale tak bardziej pod batutą The Special Five, więc już nie do końca.
Żadne argumenty sportowe mnie nie przekonają, raz że nie są wystarczająco mocne (nie te czasy), a dwa że hasło Mes Que un Club jest dla mnie znacznie ważniejsze i chyba pora żeby odzyskało swoją moc - ten transfer by ją tylko odebrał jeszcze bardziej.
0
No i oby tego się trzymali, Alena jest aktywny i nie boi się strzelać, często wchodzi w pole karne. Razem z Puigem powinni być podstawowymi rezerwowymi dla Arthura i De Jonga.
0
Dla mnie to już nie Barcelona tylko jakaś chińska podróbka. Nasz charakter zupełnie zniknął, jest tylko bezsensowne kopanie bez ładu i składu, gra jest za wolna, przewidywalna i płytka, brak kondycji powoduje brak ruchu bez piłki i pressingu. Jesteśmy tylko zdani na szczęście i formę Messiego. Valverde zniszczył naszego ducha i to potrwa żeby go odzyskać, nie wiem, czy Setien da radę tego dokonać. Najbardziej denerwują mnie indywidualne błędy i bojaźliwość, grają jak świeżaki,które są w jednym klubie dopiero od tygodnia. Nie ma ani akcji drużynowych, ani indywidualnych. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo tytułów przez jakiś czas raczej nie będzie.
0
Strasznie się to oglądało, jeden z najgorszych meczy Barcelony ostatnich lat, festiwal błędów, bezradności i bezpłciowości. Mieliśmy w pomocy Busquetsa, Arthura, De Jonga i Vidala, a wyglądali jak czterech Rasiaków.
Kolejny raz brak ruchliwości, a więc i brak okazji do prostopadłych podań i tworzenia przestrzeni, a jak już się zdarzały, to nikt tego nie dostrzegał, precyzja podań, nawet tych najprostszych była do niczego.
Wymiana Firpo na Albę prawie nic nie dała, boki obrony nadal wyglądają strasznie nieskuteczne, Semedo jest świetny fizycznie, ale nie ma za grosz inteligencji boiskowej i wpada w panikę, gdy ma piłkę w dogodnej sytuacji, ciągle podania do tyłu i żadnego zagrożenia. Strasznie wygląda też zgranie...właściwie to go nie ma, żadnych automatyzmów, gry na jeden kontakt i szybkiej wymiany - kompletnie nic.
Griezmann był chyba najgorszy na boisku, zupełnie bezproduktywny, szybko tracący piłkę, bez polotu, pomysłu i odwagi, kolejny chybiony transfer.
Tradycyjnie zawiodła kondycja, co zaowocowało żałosnym pressingiem, przy którym Real robił czasem co chciał.
Mentalnie też leżymy, w drugiej połowie poddawaliśmy się coraz bardziej presji, a po pierwszej bramce zupełne straciliśmy głowy, tracąc piłkę na 40 metrze.
Messi też dziś kompletnie bez formy, ale najbardziej w jego kontekście irytowała mnie głupota jego kolegów w pierwszej połowie. Nawet w dogodnych sytuacjach koniecznie podawali do Leo.
Nie ma kto strzelać, nie ma kto kreować, nie ma kto oskrzydlać, nie ma kto naciskać - dramat.
0
@Matix90 Oczywiście, polaczki zawsze pierwsi do krytykowania i wyśmiewania, bezrefleksyjne alfy i omegi. Na resztę już odpowiedziałem, więc nie będę się powtarzać.
1
@Hellspawn_PGAC Nie ma się spodziewać niczego więcej po ludziach, którzy prawdopodobnie zakończą/zakończyli edukację na szkole podstawowej/gimnazjum (wnioskuję że część z nich jeszcze tam się "uczy") i pewnie skończą na zasiłkach, bo nie są fizycznie w stanie sobie wyobrazić że stworzenie czegoś wymaga pracy i rozwoju, a to wymaga czasu i zaangażowania. No ale pewnie zrobią karierę od ręki, bo takie z nich medialne bestie, imprezy zamknięte z Beyonce, audiencje u papieża, Karaiby i te sprawy ;)
0
Neymar to temat dla Barcy skończony, mam nadzieję. Nigdy nie powinien tu trafić, bo nie był godny tych barw, niech idzie gdziekolwiek i przynosi wstyd innym, bo to potrafi najlepiej. Oczekuję że kiedy Font wygra wybory, to utrzyma swoje zdanie względem tej aroganckiej, nurkującej primadonny i nie będzie się o niego starać. Dał już tyle argumentów żeby go olać, że naprawdę nie rozumiem, co ludzie w nim widzą, w żadnym wypadku nie uważam go za lidera i zbawcy Barcelony, a tym bardziej następcy Messiego.
10
Wszystkim dzieciaczkom i prostakom, którzy nabijają się z redaktorki proponuję powrót do swoich piwnic i wznowienie płaczu do lustra. Strona wyraźnie się rozwija, najpierw dostaliśmy dyskusje redakcji w postaci podcastów, potem wywiady wideo z nie byle kim, bo prawdziwą legendą Barcy, a teraz prawdziwą perełką wśród dziennikarzy sportowych. To pierwsze, a jednocześnie wielkie kroki dla redakcji, nie od razu Rzym zbudowano i potrzeba czasu by nabyć swobody i obycia w innych, bardziej bezpośrednich mediach, ja jestem z Was, redakcji, dumny, cieszę się że ciągle się rozwijacie i moim zdaniem obraliście świetny kierunek, dziękuję za zaangażowanie.
Co do samego wywiadu, to bardziej się zgodzić z gościem nie mogę, Messiego nie da się zastąpić i mam nadzieję, że kiedy jego era się skończy, to poszukamy innej opcji, innego lidera i sposobu gry, liczę na to, że ciężar gry i odpowiedzialność rozłoży się dużo bardziej równomiernie, tego potrzeba nam już dziś, ale z drugiej strony szkoda nie korzystać z geniuszu Leo. "Po Messim" jednak nie będzie wyjścia i oczekuję, że ludzie decydujący w tej sprawie też to widzą. Mnie osobiście zabrakło pytania jakich piłkarzy Ćwiąkała widziałby w Barcelonie, czy jest ktoś, kto jego zdaniem jest szyty na miarę Barcelonie.
3
Prawdziwe ucieleśnienie asa w rękawie, uwielbiam gościa.
1
Ech, słabe mamy te boki obrony, Roberto jest średni wszędzie gdzie gra, z pojedynczymi przebłyskami, ale najlepiej idzie mu jednak w obronie, jego ostatnie występy w pomocy, czy, o zgrozo, w ataku potwierdziły, że rzucanie go przez tyle lat po całym boisku zniszczyły jego tożsamość piłkarską. Jednak zawsze na Real spinał tyłek i robił niezły kocioł.
Firpo kiepsko się aklimatyzuje, a Semedo nie może się zgrać od trzech lat, widzieliśmy przełom, który okazał się chwilowy, bo wszystko znów jest po staremu.
Jedynie Alba prezentuje poziom na miarę Barcy, ale robi to coraz rzadziej, a jego ciało zaczyna dokazywać. To duży problem, bo boki obrony były dla Barcy zawsze bardzo ważne, na tą chwilę są nijakie, nie dają nic w ataku i są niepewne w obronie.
2
Możliwe że Braithwaite da nam prostotę, której brakuje w ataku, żeby po prostu przyjąć i huknąć na bramkę, dotychczas tylko Suarez tak się zachowywał pod bramką rywali. Problem polega na tym, że chcemy grać wybitną piłkę bez odwagi na to, gdy widzę Griezmanna i Arthura z wypisanym strachem na twarzy wywołanym obrońcami ligowych średniaków to mnie krew zalewa.
Mam nadzieję że gość podejdzie do sprawy bez tremy jak Vidal i zagra po prostu swoje, z pewnością wie w jakiej roli przychodzi do klubu i paradoksalnie te mniejsze wymagania wobec niego mogą mu pomóc, nikt nie sądził że Larsson będzie takim asiorem w rękawie jak przychodził, nikt nie myślał że leciwy Sylvinho będzie tak solidnym zmiennikiem. Barca miała wiele pomyłek transferowych, co nie oznacza że to też pomyłka, poczekajmy z osądami chociaż do wiosny.
0
To czy Haaland do nas pasuje to kwestia dyskusyjna, moim zdaniem nie pasuje, ale ma dopiero 19 lat i wszystkiego jeszcze się może nauczyć. Ważniejszą kwestią jest tu Messi i Lautaro. Barcelona nie myśli długoterminowo, bo chce dać Messiemu jeszcze LM, a to oznacza, że potrzebujemy drużyny tu i teraz. Nie będzie też sprowadzać Haalanda, będąc zdecydowaną na Lautaro w lecie, a to raz, że będzie kosztować, a dwa, że prawdopodobnie wyśle Norwega na ławkę, a tego nie chce żadna ze stron.
1
@odo997 Też myślę, że to szukanie kozła ofiarnego, nie ma się co oszukiwać, ten i poprzedni zarząd nie byli zbyt transparentni, machloje z transferem Neymara, Keirrison, Douglas - ciężko zaufać takim ludziom. Wolę jeszcze poczekać na kolejne info, bo wydawać w tej sytuacji wyrok jest bardzo łatwo, ale byłbym zdziwiony, gdyby Bartomeu i świta byli tu niewinni.
0
Hmm ok, czyli te raporty potwierdzają związek tych kont z I3 Ventures, jednak nie widzę jasnego potwierdzenia że te konta były tworzone na zlecenie Bartomeu. Czekam na dalsze informacje, jak na razie wygląda mi na to że Barcelona spotka się w sądzie z I3 Ventures w celu udowodnienia że to była samowolka. Ale bagno, jak bardzo upadliśmy od czasów Unicefu na koszulkach....
2
@yoli Oczywiście, że śmierdzi, ale nie dajmy się ponieść emocjom, łatwo jest już wydać wyrok, bo mało kto lubi i szanuje Bartomeu (zapracował sobie na to), to dopiero pierwszy dzień tej burzy i pewnie to potrwa zanim pojawią się kluczowe fakty. Póki co chciałem podkreślić, że pojawiło się już pierwsze ich przekręcenie i myślę że miło by było gdyby sama redakcja FCBarca to przekłamanie wyróżniła dla nas, użytkowników/fanów. W mediach pojawia się masa fałszywych i przekręconych informacji nt . wszystkiego, dla nas kibiców Barcy ta sprawa jest ważna i wzbudza wiele emocji, warto jest więc zadbać o to żeby być najbliżej prawdy jak to możliwe. W grę wchodzą ogromne pieniądze, reputacja i władza, więc myślę że łatwo o klarowność i obiektywizm nie będzie, ale spróbować warto.
2
Szczerze, to mam nadzieję że to się nie potwierdzi. Wizerunek Barcy cierpi od ładnych paru lat i czas ten trend odwrócić. W żadnym wypadku nie jestem zwolennikiem Bartomeu, ale Barca jest ważniejsza i lepiej dla niej gdyby to było wielkie kłamstwo. Biorąc jednak pod uwagę co dzieje się od czasów Rossela, boję się że to prawda, tym bardziej że Barca z tą firmą pracowała i jej linia obrony jest że jeśli te konta należą do tej firmy, to była to ich samowolka. Hasło Mes que un Club mocno straciło na znaczeniu, zauważyliście z resztą jak jest teraz rzadko używane?