DJ6
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Łódź
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Hmm ok, czyli te raporty potwierdzają związek tych kont z I3 Ventures, jednak nie widzę jasnego potwierdzenia że te konta były tworzone na zlecenie Bartomeu. Czekam na dalsze informacje, jak na razie wygląda mi na to że Barcelona spotka się w sądzie z I3 Ventures w celu udowodnienia że to była samowolka. Ale bagno, jak bardzo upadliśmy od czasów Unicefu na koszulkach....
2
@yoli Oczywiście, że śmierdzi, ale nie dajmy się ponieść emocjom, łatwo jest już wydać wyrok, bo mało kto lubi i szanuje Bartomeu (zapracował sobie na to), to dopiero pierwszy dzień tej burzy i pewnie to potrwa zanim pojawią się kluczowe fakty. Póki co chciałem podkreślić, że pojawiło się już pierwsze ich przekręcenie i myślę że miło by było gdyby sama redakcja FCBarca to przekłamanie wyróżniła dla nas, użytkowników/fanów. W mediach pojawia się masa fałszywych i przekręconych informacji nt . wszystkiego, dla nas kibiców Barcy ta sprawa jest ważna i wzbudza wiele emocji, warto jest więc zadbać o to żeby być najbliżej prawdy jak to możliwe. W grę wchodzą ogromne pieniądze, reputacja i władza, więc myślę że łatwo o klarowność i obiektywizm nie będzie, ale spróbować warto.
2
Szczerze, to mam nadzieję że to się nie potwierdzi. Wizerunek Barcy cierpi od ładnych paru lat i czas ten trend odwrócić. W żadnym wypadku nie jestem zwolennikiem Bartomeu, ale Barca jest ważniejsza i lepiej dla niej gdyby to było wielkie kłamstwo. Biorąc jednak pod uwagę co dzieje się od czasów Rossela, boję się że to prawda, tym bardziej że Barca z tą firmą pracowała i jej linia obrony jest że jeśli te konta należą do tej firmy, to była to ich samowolka. Hasło Mes que un Club mocno straciło na znaczeniu, zauważyliście z resztą jak jest teraz rzadko używane?
1
@yoli Spokojnie, na razie nie wnikam jaka jest prawda, bo tego być może nigdy się nie dowiemy, czepiam się tylko oryginalnych autorów artykułu, którzy przekręcili oświadczenie klubu. Barca nie wyparła się relacji z tą firmą, wręcz przeciwnie, potwierdziła ją. Wyparła się za to powiązania z tymi kontami na społeczniościówkach i podkreśliła że jeśli te konta to sprawka I3 Ventures to Barca im tego nie zlecała (czyli stworzenia tych kont i oczerniania za ich pomocą "niewygodnych" dla Bartka) i zamierza ich za to pozwać.
1
"Kataloński klub wydał specjalne oświadczenie, w którym kategorycznie zaprzeczył kontaktom z firmą i3ventures.sl..."
Hmm, nie widzę nic o zaprzeczeniu tym kontaktom :
" I3 Ventures, usługodawca klubu, nie ma żadnych związków z tymi kontami, a jeśli zostanie wykazany jakikolwiek rodzaj stosunków, klub natychmiastowo rozwiąże z nim relację kontraktową i podejmie odpowiednie działania prawne w obronie swoich uzasadnionych interesów." - To cytat oświadczenia klubu według Waszego tłumaczenia, więc raczej podkreślili, że jeśli I3 Ventures stoi za tymi kontami, które krytykowały piłkarzy, działaczy i polityków to zerwą umowę i wyciągną konsekwencje, jednak potwierdzili że ta firma jest "usługodawcą klubu". Nie wiem co jest źródłem, ale jego autorzy ni w ząb nie potrafią czytać ze zrozumieniem.
6
Mieliśmy zarzuty, mamy też i odpowiedź, pozostaje teraz publikacja tych raportów, które Cadena rzekomo ma, jeśli tego nie zrobią, Barcelona powinna ich zmusić prawnie do pokazania i zweryfikowania dowodów. To poważne oskarżenia i błotem chlapnęło mocno, rozgłośnia powinna zdawać sobie sprawę, że również wystawia się na potężny kontratak, jeśli nie, to są bandą debili. Jeśli okaże się że to zwykły bełkot dla zrobienia sensacji to Barcelona powinna im przywalić z grubej rury i zredukować ich do rozdawania ulotek o zdrowym żarciu. Jeśli okaże się to prawdą, to powinien być to koniec Bartomeu.
0
Ciężko zachować optymizm po tak fatalnej serii kontuzji i niepowodzeń, która ciągnie się praktycznie od początku. Osobiście nie wierzę, że Ousmane coś u nas osiągnie, myślę że jemu pobyt w Barcelonie też kojarzy się równie negatywnie, co nam. Kto i co jest temu winne w jego przypadku już traci na znaczeniu, bo stało się tyle złego, że wydaje się naiwne oczekiwać poprawy. Myślę że profil Dembele jako gracza pasuje do Barcy i jest on wręcz od pewnego czasu bardzo pożądany, biorąc pod uwagę brak wyobraźni i odwagi w zespole.
Dlatego też tym bardziej szkoda, że tak wiele nie wyszło, bo przy odrobinie szczęścia, rozsądku i mądrości moglibyśmy mieć teraz prawdziwą gwiazdę w zespole. Obecnie uważam, że z tej mąki chleba już nie będzie i sytuacja jest mocno niewygodna zarówno dla klubu jak i zawodnika, trzeba jednak to rozwiązać i podjąć konkretne decyzje o rozstaniu, gorzej jednak z ich realizacją, no bo jak tu znaleźć chętnego za jakąś akceptowalną dla nas sumę.
5
Odbiegając, ale tylko trochę od tematu, to gratuluję Barcelonie odpuszczenia Hakima Ziyecha, piłkarza który może grać wszędzie w ataku i w bliźniaczej do naszej koncepcji gry kombinacyjnej Ajaxu czuje się jak ryba w wodzie, będąc już od pewnego czasu liderem tej drużyny i zaliczając mnóstwo asyst, o bramkach nie wspominając. Został on zaklepany przez Chelsea za 40mln, taka cena za takiego zawodnika to w dzisiejszych czasach prawdziwa okazja, ale przecież Dembele jeszcze odpali...
10
90 mln? Bzdura, nikt za niego tyle nie da, szczególnie z naszymi umiejętnościami negocjacyjnymi. No nie sądzę, żeby Liverpool go w ogóle potrzebował, tak jak większość już napisała, jeśli Klopp kogoś chce, to go dostanie, a sami piłkarze też są chętni do współpracy z nim, więc nie potrzeba jakiś alternatyw, szczególnie takich - drogich i bez formy.
8
Mecz był świetnym widowiskiem, sporo się działo, nie było mowy o nudzie. Niestety bardzo źle prezentujemy się przy wykańczaniu akcji, nawet w przewadze liczebnej nie wiemy co zrobić z piłką, wikłamy się w jakieś dziwne rozgrywanie i marnujemy prawdziwe prezenty. Roberto zagrał dziś fatalnie, zawalał każdą akcję, w której brał udział.
Dziwiły mnie też błędy indywidualne, kiepskie podania, złe przyjęcia piłki niczym z polskich boisk, jedno z nich z resztą skończyło się drugą bramką dla Betisu. Mam wrażenie że w pierwszej połowie nie potrafiliśmy sobie poradzić psychicznie z presją.
Nadal widać, że piłkarze nie rozumieją się z Messim dostatecznie, on widzi wszystko i jeśli wychodziliby mu tak jak De Jong przy pierwszej bramce, to mielibyśmy dużo więcej okazji.
Cieszy wygrana tak trudnego meczu, ale myślę że nie jesteśmy jeszcze gotowi do wygrywania z najlepszymi.
0
Hmm trudno się nie zgodzić z Abidalem, brak zaangażowania i pracy było widać gołym okiem, ale chyba lepiej było to powiedzieć ostrzej i wewnątrz klubu, niż wywlekać do mediów, tym bardziej że to Abidal, członek najlepszej kadry Barcy w historii klubu, jego słowa powinny odbić się echem.
Miałki Valverde dał sobie wejść na głowę i stara gwardia odzwyczaiła się od zapierdzielania na swoje bogactwo i sławę. Oczywiście, że w takich klubach rządzą piłkarze, ale jeśli trener umie motywować, ma szacunek szatni, charyzmę i pomysły na grę, to nie jest to taką przeszkodą jak się wydaje.
Z drugiej strony Messi też ma rację, bo historia transferowa z ostatnich lat nie jest zbyt korzystna, nie wszystko da się przewidzieć, ale wiele transferów wydaje się być nieprzemyślanych i ludzie ze znacznie większą wiedzą od nas powinni wydawać tak ogromne sumy mądrzej.
0
@maroon yyy co powiesz na "nie"?
9
Tym razem to już chyba naprawdę koniec Dembele w Barcelonie, klub i tak okazał mu mnóstwo cierpliwości i tu nie chodzi o to kto jest temu winny, ale potrzebny nam jest zawodnik, który jest do dyspozycji. Dembele długo się adaptował do naszej drużyny, ale w dużej mierze mu to wybaczano, bo jest młody, ma (miał?) duży potencjał i przyszedł z innej, słabszej ligi. Myślę że tej adaptacji do tej pory nie udało mu się ukończyć.
Jednak teraz bilans jest mocno ujemny, udanych meczów przez te 3 lata było niewiele, doszły do tego kontrowersje w kwestii jego profesjonalizmu, być może wyolbrzymione, ale każdy musi przyznać że coś było na rzeczy. Kiedy wydawało się że jego zaangażowanie się poprawiło, to teraz kontuzje uderzyły w niego lawinowo, powoli dogania Vermaelena i z każdą kolejną jest coraz gorzej, bo teraz już nawet nie może dokończyć rekonwalescencji bez złapania kolejnej kontuzji.
Kwestie finansowe też nie są tu bez znaczenia, sam transfer był kosztowny, do tego dochodzi niemała pensja i koszta opieki medycznej, oczywiście wszystkiego nie wiemy, ale wydaje się , że Barca robi bardzo dużo, żeby Dembele wrócił do zdrowia.
Teraz jest mi go po prostu szkoda, już przy poprzedniej, nadal leczonej kontuzji widać było u niego załamanie i myślę że można zakładać że to uczucie się pogłębiło.
2
Konkurencja w środku pola już jest duża, a będzie jeszcze większa. Myślę że w lecie pozbędziemy się Rakitcia, a Vidal zapewne sam odejdzie, zatem dokładnie tyle czasu mają Arthur i De Jong aby wziąć się w garść, bo w obwodzie będzie Puig i Alena, a w razie czego i Roberto. O ile sprzedaż Rakitica mnie specjalnie nie martwi, tak Vidal wnosi póki co bardzo dużo do naszej drużyny i to w momentach, gdzie spodziewałbym się błysku innych zawodników. Myślałem, że w miejsce Busquetsa może z czasem wskoczy De Jong, ale Barca chyba ma inne plany i chce następcy o dokładnie takim samym profilu. Wydaje się, że kadra zostanie mocno odmłodzona, czyli coś czego sobie życzyliśmy, ciekaw jestem czy ktoś zastąpi, albo chociaż rzuci wyzwanie Pique? De Ligt, Todibo, a może ktoś inny?
1
Mecz wygrany pewnie i małym nakładem sił, jest ok. Jestem zadowolony, trudno wyrokować, bo drużyna się nie forsowała.
Wielu krytykuje Fatiego, myślę że pierwsza połowa była dobra w jego wykonaniu, w drugiej zabrakło pomysłu i sił, no i Leganes w przerwie postanowiło go wyłączyć z gry bardziej zdecydowanie. Miał jednak szansę na tle słabszego rywala błysnąć i trochę nie wyszło, ale to nadal bardzo młody chłopak i wcale mnie nie dziwi że jest tak chwiejny i niepewny.
Fajnie że wypróbowali w praktyce wariant ataku z Lengletem, to może się w przyszłości przydać.
Ogólnie uważam że tak powinno się grać z tymi słabszymi w obliczu trudnego kalendarza i problemów kadrowych. Nie daliśmy im żadnych szans jednocześnie nie ryzykując zdrowia i zmęczenia.
1
@Yoshi94 Nie zauważyłem u niego jakieś wielkiej skuteczności, no i nie ma nawet połowy ciągu na bramkę Suareza, Luisito marnuje mnóstwo okazji, ale Griezmann znów znacznie rzadziej próbuje strzelać i znaleźć sobie pozycję do strzału.
0
@Kaisuj to jest jakaś opcja, sam o tym pomyślałem, ale co innego kiedy wchodzi ze środka pola, a co innego kiedy jest nominalnym napadziorem. Nie wiem czy ktoś to kiedyś próbował z nim, ale na pewno jest tu potencjał. Innym warunkiem jest poprawa gry reszty pomocników, bo póki co jest tragicznie i najlepiej jakbyśmy mieli takiego Vidala na każdą formację prócz bramki :D
0
@czarnatom To co oglądamy ostatnio to nie jest Tiki Taka, w każdym razie nie wykonywana dobrze, choć częściowo udało się z Granadą. Jeśli jest udana, to drużyna zdobywa teren, reguluje tempo gry i w odpowiednim momencie przyspiesza czy to szybką wymianą piłki, czy prostopadłym podaniem, łapiąc przeciwnika w rozkroku. Tego ostatnio nie było, bo nie ma odwagi, pomysłu, zaufania i ruchu bez piłki. Griezmann nie czuje się dobrze w tej roli i mógłby tak grać od biedy, ale 4 miesiące? Wątpię.
0
@Bangra potrafi, ale nie jest w tym jakimś wielkim asem, a tu potrzeba kogoś kto potrafi absorbować obrońców i tworzyć przestrzenie. Zobacz co się działo kiedy zaczął to robić Vidal, zaraz się ruszyło, co prawda na chwilę ale impuls był i to spory. Oczywiście że musimy być bardziej ruchliwi i odważniejsi, dziś na stojąco nic się nie zdziała, chyba że wszyscy będą mieli po dwa metry wzrostu i połowa zagrań będzie górą, ale tego chyba nikt nie chce. Oczywiście że więcej graczy powinno decydować się na strzał, poleganie na Messim stało się obsesją tej drużyny i trzeba to jak najszybciej wyplenić.
1
@Bangra Gwiazdy gwiazdami, ale nie mamy 9tki, Griezmann się nie nadaje (w sumie ciężko stwierdzić do czego się nadaje...do obrony?) , a granie na fałszywą dziewiątkę na razie się nie sprawdza.
Tadic dobrze gra w Ajaxie, ale tu znowu pojawia się bardzo mocny argument ruchu bez piłki, Ajax jest bardzo ruchliwy i ciągle wymienia się pozycje. Jak to wygląda u nas, każdy widzi, szczególnie po De Jongu, który na początku sezonu próbował grać tak jak w Amsterdamie, a z czasem zeszło z niego powietrze, bo ile można biegać i się pokazywać, jak reszta ma to głęboko i patrzy na ciebie ze zdziwieniem i zażenowaniem.
0
Uff, spora ulga, oby to była prawda. Tadic całkiem niezła opcja, choć zupełnie inny niż Suarez, bardziej przypomina Villę.
0
Ech wiem, że ciężko sprowadzić dobrego napastnika w oknie zimowym, ale Rodrigo...? I jeszcze za te pieniądze.
1
@Lucassito Nooo lepiej im wchodzić w dupę jak poprzednik, udawać że nic się nie stało i może nikt nie zauważy. Nikt nam nie wmówi że czarne jest czarne, a białe jest białe! Poza tym nie potraktował ich jak idiotów, jednocześnie nie sprzedając nam utartych farmazonów.
33
Cieszę się z takiej wypowiedzi, bo zakłamywanie rzeczywistości już wszystkim wychodziło bokiem. I tak myślę, że ujął to łagodnie, bo tu brakowało przede wszystkim dynamiki. Kiedy grasz z przeciwnikiem, który nie daje ci miejsca i gra tak intensywnie w pressingu, to musi być więcej ruchu bez piłki, widać to było wielokrotnie po rozkładającym ręce Umtitim, który podchodził wyżej i nie miał komu podać, bo wszyscy stali w miejscu i grzecznie dawali się pokryć. Jak dodać do tego jeszcze regularne problemy z przyjęciem piłki i bojaźliwość to mamy co mamy, dziś tiki taka nie zadziała jeśli jest statyczna. Jeszcze wiele pracy przed nimi, pytanie tylko czy starczy na to czasu.
0
@th@les O właśnie mi przypomniałeś tą akcję Arthura, czemu on tam nie strzelał, tego nie jestem w stanie zrozumieć.
4
Cóż można powiedzieć, okropnie się to oglądało, ogromna bezsilność w ataku i przerażająco słaby blok defensywny. Arthur i De Jong są w bardzo słabej formie, żadnego pomysłu, podania do najbliższego, Arthur miał mierny wkład w obronę, a Frenkie kompletnie zgubił gdzieś tą swoją swobodę i boiskowy spryt.
Nie mieliśmy prawego skrzydła, Fati robił co mógł, ale to nadal za wysokie progi, a Roberto nie był dla niego niczym więcej jak opcją do wycofania piłki. Griezmann bardzo angażował się w rozegranie, chyba dużo bardziej niż pomocnicy, ale był niemal równie nieskuteczny.
Obrońcy (szczególnie środkowi) to już w ogóle był dramat, ogrywani jak dzieci, za wolni, kryjący na radar i ciągle trzeba było za nich łatać ogromne dziury.
Czy Setien jest tu winny? Na pewno zbyt dużego zaufania swoim piłkarzom, bo zabrakło im skupienia i kondycji, błędów indywidualnych było zawstydzająco dużo, Vidal był dużo lepszy i swobodniejszy w wymianie piłki na jeden kontakt niż nasi wirtuozi.
Za wcześnie na wyroki, za wcześnie na oczekiwanie spektakularnych zwycięstw, ale ten mecz był jednym z najgorszych w tym sezonie, oby ostatni taki.
4
W tym wywiadzie widać przede wszystkim pasję i energię. Mam wrażenie że Setien się trochę boi swojej nowej roli, ale przede wszystkim jest nią zafascynowany i nie może się doczekać meczu. To jest coś, czego nam potrzeba, zawodnicy muszą być natchnieni, cieszyć się grą i gryźć trawę bez kalkulowania, a nie "cierpieć", spacerować ze skwaszoną miną i podawać do Messiego, bo on wszystko ogarnie. Dawno nie byłem tak ciekaw co dalej, póki co hamuję entuzjazm, ale aż we mnie kipi, Boże jak ja tęsknię za piękną Barcą.
1
@pomi11 To fakt, też mi się ten sposób nie podoba, oczywiście jeśli to prawda, ale wiele wskazuje na to że tak. Niestety w świecie gdzie rządzi pieniądz sentymentów i zaufania nie ma, a Bartomeu doskonale się w ten schemat wpisuje, dlatego to on i jego świta powinni być następni w kolejce.
2
Ufam Xavi'emu, ale to chyba nadal za wcześnie aby mógł poprowadzić ten zespół. Wiem, przykład Guardioli i wielu innych temu przeczy, ale mam wrażenie, że Creus sam nie czuje się jeszcze na siłach by zrobić ten krok, nie psujmy jego powrotu na Camp Nou, zróbmy to jak należy, zamiast miotać się bez sensu. Mimo że nie wierzę już w Valverde, to myślę że jego pozostanie do końca sezonu, lub zastąpienie go Pimentą jest w tym momencie najrozsądniejsze. Z drugiej strony szkoda sezonu...ech wielka niewiadoma w każdym rozwiązaniu.
0
@wacek1986 moim zdaniem to był kot Shrodingera, tak samo tej bramki nie było, jak i była, o ile nie zmierzysz tego przy pomocy komputerów NASA. Myślę że sędziowie nie byli w stanie tego ocenić przy pomocy kamer i poszli w decyzję według nich bezpieczniejszą. Nie miałem tego na myśli pisząc o innych bramkach, właśnie tutaj nie byli w stanie tego prawidłowo ocenić i anulowali bramkę, która nie złamała zasad, przy okazji frustrując nas do tego stopnia że straciliśmy kontrolę nad meczem i podając tlen do tej pory bezradnemu Ateltico.