DJ6
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Łódź
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
To będzie wspaniała wiadomość, tyle zmarnowanych lat z Coutinho, jak to dojdzie do skutku to będę przeszczęśliwy. Z tych trzech transferów Coutinho wypadł zdecydowanie najgorzej, Dembele grał nieźle, lub świetnie...kiedy grał, czyli raz na nigdy, za to od patrzenia na grę Griezmanna oczy krwawiły, ale za to miał jakieś solidne liczby i zero urazów. Z Coutinho kojarzy mi się jedno słowo - bezsilność, kiedy tylko szybsi i lepsi technicznie od Premier League, obrońcy La Ligi rozszyfrowali Brazylijczyka (co stało się dość szybko), to nie miał on nic w zanadrzu, ani szybkości, ani wizji, prostopadłych podań, nic. Aż w głowie się nie mieści że on odejdzie z Barcelony po Messim.
0
@Szklaner To co mamy teraz to plan na krótką metę, jeśli chcemy się liczyć w walce o jakieś trofea, a myślę że na pewno w to celują, to z takimi zawodnikami mamy małe szanse, poza tym co najważniejsze nie mamy środkowego napastnika i jest on nam bardzo potrzebny, wygląda na to że postawimy na Moratę, czego nie popieram, ale taki zawodnik jest nam potrzebny.
0
@Szklaner Jeśli chcesz walczyć o ligę i Ligę Europy, to nie osiągniesz tego z Jutglą, Akhomachem, wciąż świeżym (choć na razie świetnym) Abde, chwiejnym Depayem, który nie nadaje się na środkowego napastnika, Braithwaitem, który jest tylko zmiennikiem po poważnej kontuzji, kontuzjogennym i nadal bardzo młodym Fatim, Dembele jedną nogą poza klubem i przede wszystkim zupełnym brakiem środkowego napastnika. Nie twierdzę, że Morata to dobry wybór, ale na pewno nie możemy mówić że mamy bogactwo wyboru w kadrze.
2
Kurczę, no nie sądziłem, że kiedykolwiek zainteresujemy się Moratą, on jest dobry przy kreowaniu okazji, ale my tego nie potrzebujemy, bo kreujemy je ciągle jeszcze za Koemana, nam potrzeba skuteczności, a Morata jest jej zaprzeczeniem. Od De Jonga na pewno jest lepszy, doświadczenie z pewnością też jest atutem, ale reszta...Zobaczymy czy to opcja długoterminowa, czy też zapchajdziura.
0
Beznadziejny układ, już lepiej go po prostu sprzedać za cokolwiek, Martial jest bardzo słabym zawodnikiem.
0
Jak pomyślę że Busquets jest niżej od Moriby tylko przez kontuzję, to mi się tak ciepło na serduszku robi, trudno o lepszy prezent dla kibica Barcelony na koniec tego roku, Ilaix, pozdrawiamy cieplutko i oby ci się wiodło równie dobrze w przyszłym roku ;)
0
@KibicBarcy84 Zgadzam się, jednak musimy też pokazać że coś prezentujemy już teraz, niestety taka jest piłka, Barcelona to za duża marka żeby mieć sezony przejściowe i nikt nie będzie się nad nami rozczulał, mam na myśli inwestorów i dzisiejszych kibiców. Nie wiem czy akurat Haland jest nam do tego potrzebny, myślę że ze sprawnymi skrzydłami i pomocnikami, to każdy kompetentny napastnik będzie strzelać, niekoniecznie musi to być gwiazda.
I właśnie tak się zapowiada, że nasze skrzydła i środek pola mogą już wkrótce wystrzelić (Fajnie by było zakontraktować Kessiego za free w miejsce Busquetsa i uwolnić tych bardziej ofensywnych, ech marzenia :D ), więc pomysł z takim Cabralem jest moim zdaniem jak najbardziej na miejscu.
Jednak nazwisko takiego De Ligta też mi się podoba o ile Pique zakończy karierę po sezonie, a my potrzebujemy kogoś topowego do środka, ostatecznie możemy liczyć że Garcia jednak odpali i wtedy zamiast w De Ligta zainwestować w Gayę i pożegnać Albę, jednak to nie przypadek że De Ligt jest teraz na tapecie, bo w środku mamy teraz większy problem. Osobiście wolałbym dokonać wszystkie te zmiany na raz, ale nie gra video :D
19
Po pierwsze, obejrzyj mecz jeszcze raz, bo De Jong bardzo przyczynił się do naszej dominacji środka pola, po drugie mówił o całej drużynie, więc i o sobie. I ma całkowitą rację, ten mecz był nasz i powinny być 3 punkty, bo bardzo dawno nie graliśmy tak pewnie z tak silnym rywalem.
0
@sokot czyli co powiedział?
0
@Alustic "Nie ma różnicy..." - rynce opadywujo
1
Świetny mecz, świetne nastawienie, tylko tych bramek wciąż brakuje. Prócz pierwszych 15 minut drugiej połowy, które należały do Sevilli to my dominowaliśmy. Cieszy bardzo szybkie odzyskiwanie piłki, i ograniczanie pola gry.
Wielka szkoda tej straconej bramki, nadal kiepsko idzie nam bronienie stałych fragmentów, chociaż trzeba przyznać że był to bardzo zaskakujący wariant.
Araujo powrócił, jego fizyczna dominacja jest aż nadto widoczna, przy bramce nie do powstrzymania.
Cieszy mnie dynamika i ogromne chęci napastników, brakowało jednak zgrania i skuteczności, Abde bardzo mi imponuje, obrońcy musieli być wobec niego bardzo uważni, bo chwila zawahania i im uciekał. Co do Dembele to mam mieszane uczucia, wziął na siebie odpowiedzialność, ale tych akcji indywidualnych było po prostu za dużo, nie da się jednak ukryć że był bardzo blisko bramki.
Ogólnie widać wyraźny progres, mam wrażenie że Sevilla była mocno zaskoczona jak zostali pozbawieni piłki przez niemal cały mecz. Gdybyśmy strzelali chociaż połowę tego co tworzymy, to takie mecze mamy w kieszeni.
0
No i co my teraz poczniemy?! Cały misterny plan w PiSdu, Ruud tak bardzo na ciebie liczliśmy! Rozebrać choinki! Świąt nie będzie!
0
Ja też tak wolę, z Bogiem Martial, z Bogiem ;)
0
@masik86 Dajmy do do tego strasznego grona jeszcze Ronaldinho, Eto'o, Suareza. Same beztalencia, jak oni grali u nas tak długo, to jest dla mnie niepojęte.
0
@mint Aha czyli już jest do zwolnienia? Już, na zbity pysk, rozwiązać kontrakt za wszelką cenę, totalny paździerz i w ogóle polska liga. Jak sobie przypomnę to Pedri też ma już sporo słabych meczy na koncie, więc chyba czas najwyższy się go pozbyć, a jaki Fati był słaby z Bayernem, już go spuszczać!
Podoba mi się ta twoja filozofia, powinniśmy ją stosować od dawna, to takie cieniasy jak Puyol, Xavi, czy Henry nigdy by nie przynieśli tyle wstydu Barcelonie.
1
Marzy mi się sytuacja, w której De Ligt grałby razem z Araujo, a zmiennikami byliby Garcia i Lenglet, podczas gdy Pique, Umtiti i Mingueza byliby poza klubem...jak już wspomniałem, marzenie - tylko marzenie.
0
@PatrykBarcelona Jeszcze czego XD
0
@PatrykBarcelona To akurat żaden wyczyn, byle Janusz da radę :D
1
No to niech zacznie uważać, bo to się właśnie powinno wydarzyć.
17
@Nemeczek79 fajne są opinie takich aroganckich i pozbawionych szacunku i nieznających historii klubu, którego rzekomo są kibicami dzieciaków jak ty, gratuluję, naprawdę możesz czuć się dumny.
0
Cieszą mnie wypowiedzi Xaviego, ale pamiętam też że pierwsze wypowiedzi Koemana też mi się podobały. Myślę że teraz najważniejsze jest aby ewoluować kadrę tak, żeby Pique, Busquets, Alba i Roberto z niej zniknęli. Najtrudniej według mnie będzie z Busquetsem, bo nadal bardzo mocno wpływa na środek pola i jest pierwszym kapitanem, ale w mojej ocenie potrzeba tam kogoś bardziej fizycznego i mobilnego, aby pomocnicy wyżej nie musieli się tak skupiać na defensywnym wsparciu Busquetsa.
Araujo również potrzebuje znacznie lepszego partnera i myślę że Pique nie spełnia tych wymagań, kto wie, może Xavi odzyska Lengleta z pierwszego sezonu? Marzy mi się nadal sprowadzenie De Ligta, ech...
W kwestii Alby już od dawna wspomina się i Gayi, a i są też inni, mocni kandydaci, jak zwykle na przeszkodzie stoi hajs, ale musimy się tym też w końcu zająć, bo wszystkich nam sprzątną sprzed nosa. Z Roberto powinno być najłatwiej, bo już i tak nie gra, trzeba się tylko pozbyć sentymentów.
1
Najgorszy śmieć, bez dwóch zdań, póki co mamy doniesienia odnośnie szkoły w Barcelonie, teraz ciekawe jak to się odniesie do FC Barcelony, czy to możliwe, że nie robił tego dzieciom w La Masii? To przecież czysta dewiacja, nie sądzę żeby mógł się powstrzymać, jedyna szansa w tym że w FCB nie miał takich warunków, ale z drugiej strony taki psychol zawsze znajdzie sposób. Nawet jeśli sprawa nie ma żadnego związku z Barcą i u nas nic się nie wydarzyło, to ferment poszedł i to ferment gigantycznych rozmiarów, dotychczasowe afery to przy tym pierdy motyla, który rodzic teraz będzie chciał oddać dzieciaka do La Masii? Jak Barca będzie teraz w stanie udowodnić że nic nie wiedziała i że nic się u nich takiego nie działo?
21
Fatalna informacja i kolejny cios wizerunkowy, sam Benaiges mówiąc że nie zrobił nic złego pokazuje to co zazwyczaj prezentują chore umysły pedofilów - arogancję, butę i niebaczenie na konsekwencje. Życzę mu jak najgorzej. Ps. kiedy koszmar Barcelony się skończy?
1
@wawrzyn1No nie wiem, nie widzę takiego potencjału w Descie.
0
@El dominatore Ech, no niestety, ale nigdy nie wiadomo, gdyby został i otrzymał zaufanie, inną kwestią jest że Valverde był do spuszczenia, a to było jeszcze bardziej niemożliwe...
1
@El dominatore zgadzam się całkowicie, dokładnie tak to wygląda i w moich oczach, stało się tyle złego że nie sposób naprawić tego tak szybko i też uważam że całość zaczęła się sypać za/przez Valverde, jego era była prawdziwym cierpieniem dla oczu i jedyne co ratowało tą drużynę to kosmiczna forma Messiego i Ter Stegena.
Xavi musi mieć więcej czasu na swoją pracę, nie da się nabyć takiej formy i intensywności w tak krótkim czasie, na dodatek te wszystkie urazy oraz błędy i postawa indywidualna wielu piłkarzy, De Jong na pewno gra poniżej swojego poziomu, ale mamy dużo gorsze egzemplarze, akurat teraz, gdy potrzebny jest hajs, dużo hajsu to my go nie mamy. Myślę że środek pola mamy w miarę jak na panujące warunki i przy odpowiednim podejściu da się tam coś stworzyć, jednak obrona i atak to na dzisiaj po prostu katastrofa. Ja do dziś żałuję np. Malcoma, myślę że mógł u nas zaistnieć.
1
@StrengthAndHonor no ale Bartomeu go nie chciał, bo co może Kanadyjczyk w piłce nożnej prawda?
1
Cóż, można było mieć jakiekolwiek nadzieje na nawiązanie tylko przez pierwsze 30 minut, Niestety nie mamy żadnych argumentów i moim zdaniem w tym momencie tylko Araujo jest na poziomie Barcelony jakiej byśmy sobie życzyli. Tak, mamy jeszcze Pedriego, Fatiego, coś tam pykają Nico i Gavi, jednak należy pamiętać że oni nadal dopiero zaczynają etap dorosłej piłki i według mnie nie ma takiej możliwości żeby byli w stanie stanowić o silę Barcelony już teraz.
Taką siłą powinni być Depay, F. De Jong, Dembele i Coutinho, jak sobie radzą każdy widzi, najlepiej z nich ogólnie prezentuje się Frenkie, ale odkąd przybył do Barcy to jego rozwój został wstrzymany, a można nawet zaryzykować stwierdzenie że zaliczył pewien regres.
Tak rozchwiana, przetrzebiona kontuzjami i pełna kompromisów kadra nie ma jak nawiązać walki z Bayernem, który już jest gotów na rywalizację o wszystko, żeby grać z takimi zespołami na równych zasadach, musielibyśmy dokonać ogromny inwestycji i wymienić przynajmniej pół składu. Mimo wszystko uważam że coś się za tego Xaviego ruszyło, jednak piłkarze są za słabi i według mnie po prostu głupi, myślę że jak taki Busquets czy sam Xavi widzą jakie pomysły na akcje ma Dest, Coutinho, Depay czy Mingueza to coś w nich umiera.
Możemy mieć jedynie nadzieję, że da się pomału sprowadzić kogoś wartościowego, zatrzymać tych którzy ewidentnie są naszą przyszłością i uda się pozbyć tych, którzy od dawna nie wnoszą nic, lub nawet obniżają poziom całej drużyny.
5
@ShawnC przeczytaj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem.
2
@swiergol2 To też prawda, gdybym był w klubie marzeń i na dodatek dostawałbym tak regularnie szanse, to pieniądze też by nie miały dla mnie znaczenia, tym bardziej że on na pewno biedny nie był w tamtym momencie :D