DJ6
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Łódź
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
@LukaszFan jest taka subtelna różnica, Pjanic obniżył swoją obecną, obowiązującą umowę, Messi miał podpisać nową i to właśnie w takim przypadku hiszpańskie prawo zabrania obniżki więcej niż 50% w stosunku do poprzedniego kontraktu, więc nie kręć afery.
1
Malcoma! Na Boga, Malcoma! Nie upodabniajcie się do tych ignorantów w komentarzach! :D
0
Mało precyzyjne to, ciekawe ile przekracza, jeśli Collado nie został zgłoszony do La Ligi, to może przekraczać maksymalne dopuszczalne 70%
3
@adukla czytanie ze zrozumieniem się kłania ;)
0
@Mateee93 Zrobiłem, patrzę na nie za każdym razem by poprawić sobie humor ;)
0
@Scross Zdecydowanie tak, nigdy nie zapomnę tego durnego zdania kogoś z zarządu, chyba wiceprezydenta "120mln za takiego zawodnika jak Griezmann to okazja, której nie można zmarnować", co tam że się nie nadaje, okazja jest XD
Moim zdaniem Rakitic to była taka lepsza wersja Seydou Keity, dlaczego więc dobrze wspominamy Keitę? Bo był zmiennikiem, bo był szczęśliwy i grał swobodnie i z głową, znał swoją rolę i nawet strzelał fajne gole, bo był otoczony megagwiazdami. Rakitic natomiast nie był zmiennikiem, tylko fundamentem drużyny, tego typu zawodnik raczej średnio się nadaje do tej roli do drużyny pokroju Barcelony, jeszcze dorzućmy do tego morderczy pragmatyzm Valverde, który nie tylko zabierał chęć do gry rywalom, ale i chęci do życia kibicom, a dostajemy obraz zawodnika, który podawał ciągle do najbliższego, lub do Messiego, pomagał wszędzie w obronie i znikał na boisku kiedy nie szło. Ostatecznie Rakitic został wręcz zajechany przez Ernesto i jego ostatni sezon był zdecydowanie najgorszy ze wszystkich, mimo że występował już znacznie rzadziej.
Ja miałem nadzieję przy transferach Dembele i Coutinho, Dembele, bo brakowało nam typowego skrzydłowego, a Coutinho, bo Iniesta szykował się do wymarszu do Japonii. Nadal uważam że gdyby nie ta lawina kontuzji, to Dembele mógłby dać nam o wiele więcej, niestety jednak połamał nam się strasznie, a Coutinho na skrzydle okazał się równie beznadziejny jak później Griezmann.
Tak, transfery z głową, te transfery był cholernie nieprzemyślane, no ale przy tym zarządzie, dyrekcji sportowej i trenerze trudno było tego wymagać.
Cruyfizm i tiki taka to nadal cholernie skuteczny sposób gry, świat piłki się jednak zmienił i teraz jest jeden niezbędny warunek, aby to się udało - cholernie mocna i utalentowana kadra. Problem polega na tym że wszyscy znają już ten styl, ale to działało za Guardioli ponieważ mieliśmy taki gwiazdozbiór na boisku że nawet jak ktoś wiedział co będziemy grać to i tak niewiele mógł na to poradzić.
Teraz takich piłkarzy nie mamy, więc musimy to częściowo odpuścić i postawić na prostsze metody gry.
0
@Pedritodejong Oczywiście że nie mamy, bo najwyraźniej oglądaliśmy różne mecze ;)
0
@Pedritodejong Rakitic był jedynie pracusiem, bardzo dobrym, ale tylko pracusiem, tryplet to my zdobyliśmy atakiem, bo pozostałe formacje spisywały się mocno średnio mój drogi ;) Po odejściu Neymara i postępującym spadku formy Suareza cała konstrukcja stała na barkach Messiego i całe szczęście Barcelony że był w niesamowitej formie do spółki z Ter Stegenem, zamiast wyzywać od ignorantów, radzę sięgnąć pamięcią również do czasów Valverde, gdzie Rakitic był niemal kompletnie bezproduktywny w ataku, a i w obronie zdarzały mu się niezłe wałeczki.
1
@Scross Czy genialny? Powiedziałbym że bardzo dobry, ale do geniuszy mu brakuje.
Poza tym zdecydowanie się zgadzam, sama pozycja 10tki nie jest tu jedynym problemem, bo jest jeszcze większy - rytm gry. Griezmann, jak i wielu innych nie rozumie gry Barcy, takową widać jedynie w zaledwie u kilku piłkarzy w trakcie jego pobytu w Barcelonie - byli to Messi, Alba, De Jong, Puig i Busquets. Problem polegał na tym że Barca musiała się opierać na zawodnikach takich jak Griezmann, którzy kompletnie nie łapią co się dzieje i co powinno się dziać dalej, podczas gdy Messi wychodził do akcji na jeden kontakt, to tacy jak Griezmann wstrzymywali piłkę, rozglądali się, tracąc okazję na przyspieszenie akcji i ostatecznie tracili piłkę, lub podawali ją do tyłu. Chcieliśmy budować fundamenty drużyny na zawodniku który kompletnie się do tego nie nadawał.
Na szczęście widać zrozumienie tego stylu i tego rytmu w młodzieży, która bezczelnie pokazuje starym jak to się robi, dlatego musimy trzymać mocno kciuki za najbliższe lata, aby tego potencjału nie zmarnowano. A co do Bartomeu, co tu wiele tłumaczyć, gość powinien być do końca życia obrzucany zgniłymi jajami na ulicach Barcelony.
10
Wreszcie, żegnam ozięble i bez żalu, doceniam ciężką pracę, wysoką formę fizyczną i odporność na urazy, ale jak wielokrotnie powtarzano, to był kompletnie nietrafiony transfer od samego początku i w mojej ocenie miał głównie kontekst marketingowy. Brak wyraźnego progresu, który jest wymagany od zawodnika tego formatu tylko to potwierdza, a Griezmann rozpoczynając swój trzeci sezon na Camp Nou nadal jest zagubiony i nieobecny. Jeśli mamy grać niemal całe spotkania w dziesięciu, płacąc przy tym krocie i liczyć na zaledwie kilka dobrych występów w całym sezonie, to zdecydowanie lepiej jest dać szansę młodym i głodnym gry, licząc po cichu i pewnie mocno naiwnie na powrót Dembele. Niestety, czy chcemy czy nie, to kolejny sezon przejściowy, mamy dziurę pokoleniową, której Griezmann na pewno nie był w stanie zapełnić.
Szkoda jedynie, że nastąpiło to tak późno i mam na myśli zarówno to okienko, jak i poprzednie, to ponieważ byłaby to konkretna ciegiełka do zatrzymania Messiego, i poprzednie, bo kontynuować ten niewypał transferowy było bezsensem w moich oczach, no ale po części to można było tłumaczyć brakiem funduszy i częstymi kontuzjami w naszej kadrze. Na szczęście koszmar się skończył.
Dla mnie Antoine Griezmann jest, obok Rakitica, Arthura, Semedo, Coutinho i kilku innych gagatków symbolem bezsilności Barcelony, mocno za późno, ale jak najbardziej potrzebny ruch.
0
Taka decyzja zapadła, bo nie mieścił się w ramach finansowego fair play, sprzedaż i obniżanie zarobków szło tak nieudolnie, że wyjścia nie było, a Laporta naiwnie liczył, że Tebas pójdzie mu na rękę.
2
Super, pięknie że Griezmann może odejść, tylko ja się pytam, czemu wszystko tak późno?! Czemu klub działa tak ociężale? To właśnie przez tą nieudolność nie ma już Messiego...
1
@sewciu50 Oczywiście że tak, zaraz po spartoleniu umowy Messiego, ale te dwie sprawy się łączą, bo gdyby sprawnie wszystkich sprzedali i obniżyli kontrakty, tym co zostają, to umowa z Messim byłaby bezproblemowa..
1
@arek82 Tak, to niewątpliwa porażka tego zarządu, nie podołali zadaniu.
6
@novy1899 Nie potrafimy korzystać? A jak tu korzystać jak gra na stojąco i chowa się za obrońcami. Za to jak już dostaje piłkę, to gra do tyłu, albo traci bez sensu. Jakoś Emerson i Dest dostawali co jakiś czas piłkę na skrzydle, jeśli się nie mylę to gdzieś w okolicach Griezmanna prawda? Nie da się korzystać z gościa, który jest kompletnie nieobecny, wymówka z Messim się skończyła, a Griezmann tymi dwoma meczami nawiązuje do swojego pierwszego sezonu na Camp Nou, który był w jego wykonaniu totalnym dnem. To jego trzeci sezon tutaj, lepsi od niego nie dostawali takiej taryfy ulgowej. Dla mnie jedynymi powodami jego pozostania jest brak kasy i odejście Messiego, poza tym jest poniżej poziomu Barcelony.
20
Facet, dobrze że chcesz od siebie więcej, ale krytyka to się należy przede wszystkim tym, którzy nie raczyli Ci pomóc, powiedz Francuzikowi, żeby wziął się do roboty, bo to jest już żenujące.
0
@AxelF Oj tak Villa, ech piękne tridente wtedy było i też mieliśmy wariata na skrzydle - Pedro :D Myślę że Dembele też by dołożył wiele bramek, gdyby nie kontuzje i złe prowadzenie się, ale teraz można tylko gdybać. Jednak chodzi mi o sam fakt wyjścia poza schemat, który już wszyscy znają już od ery Guardioli, dlaczego to wtedy działało? Bo ta wiedza nic nie dawała kiedy miałeś taką kadrę i egzekucja tiki taki była wystrzelona do perfekcji, to było niemal fizycznie niemożliwe żeby temu zaradzić. Dziś nie mamy takiej jakości żeby to egzekwować skutecznie, dlatego potrzebni są nam piłkarze zaskakujący, jak Dembele, Depay, Puig, czy Fati.
Jak nam się poszczęści i dobrze to rozegramy, to za parę lat znów będziemy mieć taką złotą generację.
0
@Ryjewski No ok, zdarza mu się, przyznaję to, ale na razie Gavi nijak nie ma się do Puiga, Gavi pokazał świetną dynamikę i kontrolę nad piłką, ale prócz tego to wbiegał w obrońców trochę bez sensu, tracąc piłkę i nie mam mu tego za złe, to zupełnie normalne w tym wieku, ale Puig również jest znakomity technicznie, gra nieszablonowo, dużo pracuje w pressingu i jest w ciągłym ruchu. Ostatnie występy rażą niedokładnością, bo gra za rzadko, więc to też normalne, a mimo to prawie w każdym meczu stwarza zagrożenie, zalicza asysty i bramki, jak na taką małą ilość minut to dużo i myślę że stawianie Gaviego wyżej jest mocno krzywdzące.
0
@AxelF Dziękuję, wreszcie ktoś dostrzega grę Puiga jak ja. Zgadzam się De Jong ma mało okazji na jakieś penetrujące podania, bo nasza gra bez piłki ciągle kuleje, ale gdzieś tam ten Depay, czy Alba się pokazywali. Dlatego wkurza mnie pisanie o Puigu że gra zbyt chaotycznie, naprawdę tak trudno dostrzec, że on ciągle szuka wolnych przestrzeni i że reszta drużyny nie nadąża za nim umysłem i wizją? Koeman zdecydowanie woli piłkę poukładaną, ale przez to jesteśmy za wolni i przewidywalni, dlatego Dembele potrafił tak nas zaskoczyć, bo to wariat jak Puig, z tą różnicą że Ricard jeszcze dużo widzi i podaje i właśnie takiego impulsu potrzebujemy.
Racja, też z tym porównaniem Depaya do Messiego, jeśli w porę nie ogarniemy ataku, to wystarczy odciąć Memphisa i mamy po bramkach.
0
@koraldinho49 Bardzo żałuję że Barca nie ma hajsu, bo w przeciwnym razie Griezmanna już by tu nie było, taka prawda. Wymówki się skończyły, Antoine gra tam gdzie lubi, a i tak nie da się na to patrzeć, z resztą nawet nie można, bo on jest na boisku tylko w statystykach.
0
@Ryjewski Ze wszystkim się zgadzam, ale z tym Gavim i Puigiem to mocno przesadziłeś ;) Za Setiena to tylko Puig i Messi istnieli, a Rysiek dawał popis i przykład co mecz.
8
Daliśmy radę, powoli klaruje się rola i przydatność poszczególnych zawodników. Depay to mag, tym bardziej żałuję że nie zagra z Messim, mogę sobie tylko wyobrażać co ta dwójka zdziałałaby razem. Niestety jednak w ataku jest osamotniony, Braithwaite ciężko pracuje jak zawsze, ale nie jest w stanie za Memphisem nadążyć. O Griezmannie to aż szkoda pisać, jeden mecz mu wyszedł przeciwko słabemu i nieprzygotowanemu do sezonu Realowi Sociedad, nie wiem czy widziałem inną drużynę, w której ataku gra nominalny obrońca, bo Griezmann tylko broni.
Roberto to jednak umie wejść z głębi pola i strzelić, nawet średniak, który uczy się tego całe życie, da radę w takich sytuacjach, poza tym całkiem nieźle ta piłka chodziła miedzy strefami z jego udziałem.
Świetnie patrzy się na De Jonga, ta technika użytkowa i utrzymywanie się przy piłce, brakuje tylko więcej prostopadłych podań, ale to i tak szef w środku pola.
Da się zauważyć coraz bardziej różnicę między Emersonem, a Destem, pierwszy być może za mało grał i jest spięty, ale w ataku Dest czuje się dużo lepiej, jednak brawa dla Royala za wybicie piłki spod nóg Aleni, to mogła być brama.
Znów zaczęliśmy się gubić pod presją, gdy Getafe przycisnęło w drugiej połowie, nadal brakuje płynności i automatyzmów, ale staram się być cierpliwy.
Nie mogę się doczekać gdy ta młodzież za parę lat zacznie grać pierwsze skrzypce, oby ich nie zmarnowano, dynamika Gaviego i dojrzałość Nico daje nadzieję.
0
Wreszcie, oby jak najszybciej, nie mogę patrzeć na to lico, chociaż ucieszyłoby mnie ogrzewanie trybun ;) Bon voyage i nie wracaj.
0
Oj bidulka jest dotknięta, jak mi przykro, trzeba było nie nastawiać się na dojenie, kiedy jeszcze nic szczególnego nie pokazałeś. Jakby tego było mało to teraz zaczęły się kłamstwa żeby się wybielić i przekonać ogół że jaka to Barca jest straszna. Jeszcze te bzdury, że gdyby mu zależało tylko na pieniądzach, to by odszedł wcześniej, co za bezczelne wciskanie kitu. Wynegocjować jak najwięcej i skończyć ten cyrk.
3
Aaach scheda po Bartomeu, coś pięknego. Kiedy Song, Chyhrinski, Afellay i Hleb nie grali, to odchodzili, no ale trzeba jeszcze mieć jakieś ambicje prócz pieniędzy. To że poprzedni zarząd spierdzielił co się dało, to jedno, ale pasożytnicza mentalność Umtitiego to szrot najwyższych lotów.
2
Co Ty tam wiesz Panie Artiga, Biedny Moriba czuje się nieszanowany, tylko pieniądze uleczą tę głęboką ranę w sercu.
0
A ja nie chcę iść do pracy, tough shit, zarząd zrobił swoje, ale ty też Samuś doiłeś sobie bez opamiętania, wiedząc że nadajesz się do Ligi Belgijskiej, oj chytry kłamczuszek ;)
2
Heheh mogą sobie naciskać, Barca ma ogromne problemy, ale mogą sobie pozwolić by zostawić gnoja na trybunach, dobrze, oby tam przytył i uzależnił się od Fortnite'a
0
Skoro Koeman udziela takich wypowiedzi, to to nie są plotki, a młody próbuje jeszcze zamieszać i bezczelnie kłamie.
0
Czym szybciej, tym lepiej, dla mnie to też jest rodzaj szrotu