DJ6

1

Ciężko o rozsądek u 18latka, z drugiej jednak strony jego otoczenie również musi być chciwe, skoro nie podpowiedzieli mu że coś tu śmierdzi, no chyba że ich nie słuchał i hajs ponad wszystko. Poza tym to nie pierwszy raz kiedy trzeba było nadwyrężyć system płacowy dla jego osoby, więc najwyraźniej ten typ tak ma.
Nie jest mi przykro, hipokryzji mamy aż nadto u nas na ojczystym poletku, więc teraz wręcz tym gardzę, a Moriba jest hipokrytą.
Ja nie tęsknię i jednak coś w tym powiedzeniu o karmie musi być ;)

DJ6

1

Wciąż to samo, przede wszystkim wykańcza nas brak skuteczności. Widać było kiedy zaczęła się wkradać frustracja z tego powodu i pojawiła się dekoncentracja. Coutinho zagrał kilkanaście niezłych minut i tyle go widziano. Abde aktywny, ale niedokładny i spóźniony z decyzjami, jednak nie można być dla niego zbyt surowym, biorąc pod uwagę jego doświadczenie, Nico zaskakująco zgasł, był głownie od czyszczenia i robił to zbyt agresywnie, widać że nie mógł złapać dzisiaj rytmu. Ciekaw jestem co by było dalej, gdyby Gavi mógł zostać na boisku, niestety Puig wniósł bardzo niewiele, parę razy tylko utrzymał Barcę przy piłce.
Dembele mógł mieć wejście smoka, ale najlepsze okazje w tym meczu były marnowane jedna po drugiej... O Memphisie "Griezmann 2.0" Depayu, De Jongach, Dest'cie i Lenglecie to nie mam siły pisać.
Mógłbym uwierzyć w zwycięstwo z Bayernem, gdyby Betis byłby tutaj pewnie pokonany, a tak...

DJ6

6

Dziękuję, zaorane, nie mam nic do dodania.

DJ6

0

Werner nie powinien być brany pod uwagę, wole dużo bardziej tego Cabrala niż jego, ale Ziyech to konkretna propozycja na skrzydło, pytanie tylko kogo wybierzemy, moim zdaniem najbardziej pasuje do nas Torres i myślę że tylko jeden skrzydłowy powinien zostać sprowadzony, bo musimy przesunąć Depaya na bok, ponieważ na środku póki co nie wygląda to dobrze.

DJ6

17

Taka jest prawda, ja się z tym zgadzam, czy Lewandowski byłby w stanie zrobić tyle co Messi? Nie. Czy Messi jest w stanie zrobić tyle co Lewandowski? Tak. Lewandowski był najlepszym napastnikiem w tamtym sezonie, ale nie piłkarzem, proste.

DJ6

1

Jeśli ma odejść to oby te plotki o Torresie okazały się prawdziwe, chyba że sprowadzimy środkowego i Depay pójdzie na skrzydło, to też niezła opcja. Minęło już dużo czasu od przybycia Dembele i raczej nikt z tego związku nie jest zadowolony, ale trzyma się to przez tragiczną kadrę, przebłyski wielkiego talentu Ousmane i brak zainteresowania przez kontuzje. Szkoda że nic na tym nie zarobimy, ale ja jestem naiwny i chciałbym zobaczyć czy pod okiem Xaviego coś by się zmieniło. Mimo wszystko trzeba te informacje bardziej postrzegać jako plotki, lub próby wywierania na Barcelonie presji o lepszy kontrakt.

DJ6

0

Szkoda że reszta obrońców nie dojeżdża do jego poziomu, każdy z nich stał się mocno "elektryczny" i nie można na nich polegać, w kwestii rozgrywania to moim zdaniem najlepszy jest Lenglet. Można na nim psy wieszać (z resztą słusznie), ale podania, szczególnie te długie ma naprawdę konkretne, więc Garcia póki co jest mocno przeciętny, a gdy mu nie idzie, to po prostu słaby.
Pique wydaje się drugim najpewniejszym z całej zgrai (choć o Umtitim tak naprawdę nie wiemy nic), ale trzeba przyznać że on by w Barcelonie już nie grał, gdyby nie kryzys finansowy.
O Minguezie pisać chyba nie trzeba, miał ciekawe wejście do zespołu rok temu, a teraz zalicza mocny regres.
Z drugiej strony to nadal początek Xaviego i można jeszcze się spodziewać poprawy w wielu aspektach, faktem jednak jest że Araujo jest po prostu spektakularny i uwielbiam gościa.

DJ6

0

@Black_Wolf_95 Nie myślisz chyba że ich się pozbędą już teraz :) Najwcześniej się to zdarzy po sezonie. Czwórka którą wymieniłeś nie będzie się godzić na siedzenie na ławce, mamy problem z równowagą w kadrze już od dawna, więc jeśli Ferran przyjdzie to myślę że ktoś będzie chciał odejść, lub pojawią się tarcia o miejsce w drużynie. Uważam że Xavi nie dąży do tego, więc moim zdaniem wie, że ryzyko kolejnych kontuzji jest nadal duże, trzeba liczyć siły na zamiary i wziąć pod uwagę że w kadrze nadal mamy bałagan, którego prawie na pewno nie posprzątamy w zimowym okienku.

DJ6

0

@Black_Wolf_95 jak widzisz mamy więcej niż czterech, a ani Braithwaite, ani Depay, ani też Torres nie zaspokoją naszych potrzeb środkowego napastnika.

DJ6

0

@Coutinho007 wiem, teraz to będzie arcydzieło, jak go sprzedamy za jakąś przyzwoitą kwotę :D

DJ6

5

@normasubiektywna to był sarkazm skierowany do konkretnego nicku, ponieważ oddawanie De Jonga jest w tej chwili głupotą.

DJ6

0

@Coutinho007 No myślę że lepiej Coutinho ;)

DJ6

0

@Midast po pierwsze - Torres*. Po drugie - Busquets*. Po trzecie - Torres to nie jest pomocnik.

DJ6

0

@ZIBI88 jest taka możliwość i po cichu na to liczę bo myślę że w tym jedyna szansa żeby do nas przyszedł.

DJ6

55

Ciężko mi w to uwierzyć, City walczy o wszystko, a Torres jest kluczowy.

DJ6

0

Od początku zdecydowanie bardziej wolałem Torresa niż Sterlinga, ale było to dla mnie tak niemożliwe, że nawet o tym nie wspominałem o tym, Sterling co prawda również, ale ten już nie jest pierwszoplanową postacią City, więc w tym była jakaś szansa. Nigdy nie byłem jednak zwolennikiem Sterlinga, nie lubię tego typu zawodników i mam nadzieję że do nas nie przyjdzie mimo wszystko. Ferran to co innego, a jeśli przyjdzie to konkurencja na skrzydłach znacząco zwiększy, musimy jednak przede wszystkim ściągnąć środkowego napastnika i przesunąć tym samym Depaya na bok, bo na środku nie daje chłop rady. Takim ruchem Xavi mówi nam że jednak niema co się łudzić że Dembele i Fati obędą się bez kontuzji na dłużej, a Demir, Abde, Braithwaite i tym bardziej Coutinho nagle wystrzelą z formą, po sezonie trzeba to posprzątać.

DJ6

0

@KrystianR Na takiej podstawie że myślę jak człowiek dorosły, kieruję się zdrowym rozsądkiem, szczerze wątpię, aby myślał tak 1 do 1 ;) Nie dyskredytujesz, ale jednak od razu wykorzystałeś szansę, żeby mu coś uszczknąć ;)

DJ6

14

Pełna zgoda, Araujo to jeden z naszych najjaśniejszych talentów i martwi mnie że tak często odnosi urazy, bo jest o klasę, lub dwie wyżej od pozostałych. Połączenie siły i szybkości, bardzo ciężki do ogrania, a nawet jak się uda, to zaraz doskakuje z powrotem dzięki swojej szybkości. Na dodatek ten jego ciąg na bramkę, świetne ustawienie i dobre strzały, widać że grał w przeszłości jako napastnik. Dmuchać i chuchać, a po Lenlgecie i Umititim zostaną już tylko anegdoty.

DJ6

4

@KrystianR weź już nie przesadzaj, nie sądzisz chyba że będzie ciągle bezbłędny? Messi jest jednym z najskuteczniejszych dryblerów w historii a nie raz się pogubił, albo został pozbawiony piłki w dość prosty sposób. Przecież nie można traktować tego zdania w sposób dosłowny, bo takiego obrońcy nie ma i nigdy nie było, ale Araujo jest jednym z najlepszych w tym aspekcie i taki był sens tej wypowiedzi.

DJ6

1

A tacy byli oburzeni jak ich Laporta wygonił z trybun. Bydło skończone, nawet na polskie i ruskie warunki to niezłe dziadostwo

DJ6

6

@Drzymala94 Zamiast się wstydzić i poprawić, to się jeszcze sadzisz, masakra.

DJ6

16

@qbuteq Wątpię by ktoś zapomniał, ale słowa Rosella są tyle warte zaufania co prezesa kopalni Turów ;)

DJ6

0

@FrankliN7 Niewykluczone, szczególnie z Destem na skrzydle, Mingueza jest w obronie lepszy od Douglasa, ale w ataku...no nie wiem ;)

DJ6

0

@Coutinho007 Zgadzam się, ale tu trzeba zawsze dodać że nie jesteśmy nieomylni i wiemy znacznie mniej o piłce niż taki Koeman. Ja np. byłem przekonany że Jeffren będzie lepszy niż Pedrito, że dla Messiego było za wcześnie żeby był podstawowym zawodnikiem, a tym bardziej 10tką, albo że Song świetnie zabezpieczy tyły, albo że Mascherano nie nadaje się na środkowego obrońcę bo jest za niski i marnuje się jego potencjał defensywnego pomocnika. Myliłem się? No zdecydowanie.
Też uważam że Semedo był u nas za długo, ale przyznasz mi chyba rację, że dostał czas i okazje na udowodnienie, czy się nadaje (również w kwestii atmosfery jaka była wokół niego)? To samo Arthur, zagrał wiele spotkań i wielu w niego wierzyło.
De Jong w mojej ocenie, jak wielu innych w przeszłości jest za słabym piłkarzem dla Barcelony, ale to nie on stoi za jego sprowadzeniem, on nie stał na wystawie z przyklejoną ceną, ktoś też do niego zadzwonił i go do tego przekonał.

DJ6

5

@swiergol2 Obrażanie to jedno, ale wyciąganie błędnych wniosków jest jeszcze gorsze, nie pierwszy raz to widzę, celują w to co na wierzchu i nie podejmą nawet najmniejszego wysiłku, aby zobaczyć co jest pod spodem. Gdyby do mnie zadzwonił z taką ofertą Koeman z Barcelony, który zawsze we mnie wierzył i nieźle współpracował w reprezentacji, a na dodatek nie wiodłoby mi się w dotychczasowym klubie, to oczywiście że bym się zgodził. Z tym czasem adaptacji też masz całkowitą rację, znacznie lepsi od niego tu polegli, albo grali poniżej oczekiwań. Przykład Semedo jest znakomity, on dostał masę czasu na pokazanie się, sam w niego wierzyłem bo miał bardzo fajny początek, a potem zepchnął go Roberto, więc długo myślałem że jak dostanie szansę, to odpali, szczęście całe że chociaż się zwrócił.

DJ6

2

@swiergol2 Dokładnie, też tak myślę, to nie jego wina tylko ludzi którzy układali ten transfer, jaki piłkarz nie chciałby przyjść do Barcelony? Szczególnie piłkarz z takiej półki jak De Jong. Taka sama sytuacja była z Douglasem i jest z Braithwaitem, obaj starali/starają się spełnić swoje marzenie i dają z siebie wszystko, każdy kto pamięta ich występy, wie że ostatnie co im można zarzucić to brak zaangażowania. Nie ich wina że zostali źle ocenieni, albo byli elementem jakiś zakulisowych przekrętów (Keirrison, Henrique anyone?). Ich też okłamano, bo przecież na pewno im obiecano jakąś rolę w zespole. Obrażanie ich jest po prostu bez sensu i dowodzi krótkowzroczności i niedojrzałości tych którzy to robią. Trzeba naprawić te błędy i dać im odejść tam gdzie dadzą sobie radę. Nie im należą się gwizdy.

DJ6

2

Takich pomocników to mamy pod dostatkiem i to lepszych, ten pociąg odjechał.

DJ6

0

Z jednej strony bardzo ciekawa opcja, ale z drugiej mamy na tej pozycji niemały tłok już bez niego, więc nie wiem czy warto, szczególnie że talentu nam też nie brakuje, a Thiago z żelaznego zdrowia nie słynie.

DJ6

59

Haha, wpis ewidentnie w jego stylu, to jest ta energia, nie zatrzymuj się Dani, szacuneszek :D

DJ6

0

@LatajacyHolender Możesz poczytać skoro cię tak ciekawi, wszystkie komentarze są otwarte. A z tym znaczeniem Koemana to trochę się zagalopowałeś, Puyol i Xavi razem wzięci? Chyba naprawdę ich nie znasz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?