0

@Fartlow Nie, to tylko Dembele jak mu przyjdzie samemu pograć w nogę, to kaleka :) Być może udzieliło Ci się od niego. Skoro masz takie wielkie pojęcia o piłce nożnej, to powiedz mi, jeśli piłkarz gra słabo, to co się z nim robi? Bo chodzi o wygranie meczu jednak, a nie Twoją podwórkową ligę, gdzie się rozejdziecie na kolację, jak mama Was zawoła.

1

@MESSIah16 Niestety ale się zgadzam. Dopóki nie będzie szczepionki lub czegoś w tym rodzaju, nie ma moim zdaniem szans na zakończenie tego, co się dzieje. Już to komuś pisałem, ale siłą tego wirusa jest to, że wydaje się taki niegroźny, bezobjawowy. Nieświadomie i bez złych intencji można go rozsiać na kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt osób. I nawet nie wiedzieć, że potem jakaś część z nich będzie miała poważne problemy zdrowotne lub nawet umrze. Przy silnych i gwałtownych zarazach obrona jest w miarę łatwa, bo choroba działa szybko. Zlokalizować ognisko, wyizolować zakażonych, zamknąć obszar i czekać, aż się skończy, zwykle śmiercią. A tutaj? Nie ma szans, będzie się roznosiło i mutowało, tym bardziej, że ludzie nie są tak wytresowani jak na przykład w Chinach. Warto sobie przypomnieć jakie tam nakazano restrykcje. I ludzie się im poddali.

0

@Janiama "Do mnie przyjechała bemewica na pruszkowskich blachach"
I tak Ci w to nie uwierzą. Nie znają nikogo, do kogo by przyjechała beemwica, więc i do Ciebie nie mogła. Jak z Covidem :)

2

@tobiasson92 No tak, bo zatrzymywać to można jedynie drobnych rzezimieszków, których zdrowie nikogo nie obchodzi. Nie zaś wielkich panów mecenasów. Tako rzecze Wesołowska, co szacunek do mafii miała.

0

@barteq A nie było to najważniejsze w Twoim poście? Przecież wykorzystałeś dokładnie taki kontrast, żeby jeszcze bardziej podkreślić, jak niesprawiedliwy jest ten system. Skoro teraz przyznajesz, że równie dobrze mogłeś tam wstawić dowolny procent, to znaczy, że wypowiedź nie ma żadnej wartości merytorycznej i obliczona została na wywołanie niechęci do rozdawnictwa.

Dobrobyt bierze się z pracy, a nie rozdawnictwa. Mądre. Ale to tylko slogan. Wielu Polaków pracuje ciężko od lat i nie ma z tego za wiele, mimo, iż rządy się zmieniają.

Co emerytura babci bez podatku zmienia w przypadku dziecka? Tylko babcie opiekują się dziećmi w tym kraju? Czy może trzeba znieść podatki dla pracujących - zachowując Twój tok myślenia?

I żeby było jasne. Rozdawnictwo nie jest dobrym sposobem. Ale nie zgadzam się na to, co Ty i podobni wypisujecie, że 500+ to samo zło i dostaje je jedynie patologia. Wykorzystujecie skrajne przypadki, bo to wywołuje emocje. A mnóstwo rodzin bierze te 500+ i przeznacza je na normalne życie, nadal pracując i wychowując dzieci. Patologia i tak będzie dostawała pieniądze, bo od lat je dostaje dzięki różnym systemom zapomóg. Uderzy to właśnie w takich "normalnych". Tylko o nich nikt nie napisze w takim temacie. Bo co to za sensacja, że Stefan wziął 500 zł na swoje dziecko i te pieniądze na nie wydał.

0

@VeB 1899 Ale teraz jest (chyba) zdrowy i ma dwa lata kontraktu, więc cena mogłaby być wyższa. A za rok, kto wie?

0

@FranzMaurer Nie masz pojęcia jak rozkłada się ta zapomoga. Widzisz tylko swojego kolegę, a ponieważ Cię to drażni, to chcesz, żeby zabrać wszystkim. Kij, że ktoś naprawdę potrzebujący straci. A kolega wyżej, tak jak i Ty, nie ma za wielkiego pojęcia o tym, jakie są kryteria udzielania pomocy i zapomóg. Zapewniam, że prędzej znowu dostałby Twój kolega, niż taka babcia.

0

@barteq Na jakiej podstawie twierdzisz, że to 5%? Na tej, że Tobie się tak wydaje? Skąd wiesz, ile jest tej reszty? I jaka on jest? Po raz kolejny, bo Tobie się tak wydaje? Nie masz pojęcia ilu normalnych ludzi, pracujących ludzi, korzysta z tego świadczenia. Każdy, kto ma dziecko, czyli również rzesze pracujących. W dodatki nie masz widzę wielkiego pojęcia, jakie są kryteria przyznawania pomocy. Jak myślisz, kto ma większe szanse na zapomogi, Twoje przysłowiowe seby i madki z dziećmi, czy taka babcia, która pewnie ma w domu czysto i schludnie? łatwo oceniać z zewnątrz, kiedy się nie ma pojęcia, a tylko jakieś wyobrażenia.

0

@kamilkrycha Ale dostrzegasz różnicę między Szwecją, a Polską? W obszarze, liczbie ludności i gęstości zaludnienia? Nie wspominając o ekonomicznych. Eskimosi pewnie nawet nie wiedzą o tym, że COVID istnieje, może zastosujemy model eskimoski?

0

@VeB 1899 Zostanie mu w takim przypadku rok kontraktu, będzie (wg tego co piszesz) po kontuzji. Kto go wtedy kupi i za ile?

0

@BajteR A może po prostu różnie to jest u różnych osób? Czy uważasz się za wzorzec człowieka?

0

@BigVu Ale mnie to rozbawiło, dziękuję :)

0

@totalcrack Nie masz najmniejszego pojęcia, o czym piszesz. Co więcej, nie chce Ci się nawet sprawdzić, co się dzieje w innych klubach, gdzie tak samo redukowane są pensje, cięte koszty i zwalniani ludzie. I to w klubach mających bogatych właścicieli. Ale prostym ludziom wystarczą proste rzeczy, więc najłatwiej zwalić wszystko na zarząd.

0

@Kwasiak98 Dałem polecenie jemu i Tobie, bo moim zdaniem obaj macie rację :) Nie odbieram jego komentarza jako narzekanie, ale jako słuszną uwagę, że jednak gramy w przewadze. Nie będzie to do końca miarodajne. Jednak Twoje spostrzeżenie też jest prawdziwe. Pozdrawiam.

1

Jeśli ktoś nie wiedział, jak dochodzi Szpakowski, to właśnie miał okazję usłyszeć. Przekomiczne :) A dla Roberta zasłużone brawa!

0

@szkutnik91 Aż się popłakałem. Genialne :)

1

@osa91 Skąd wiesz jakich opinii słucham? Oczywiście, że Chiny są dyktaturą, a pojedynczy człowiek i jego prawa nie mają znaczenia. Sytuacja Hongkongu nie jest czarno-biała? A jaka jest? Chiny chcą znieść swobody, które miały być gwarantowane przez formułę "jeden kraj, dwa systemy", między innymi niezależne sądownictwo. Tam protestują miliony ludzi i są pacyfikowane. Ich zdanie nie ma znaczenia? A jakie restrykcje wprowadzono w Wuhan w czasie pandemii? Pamiętasz? A u nas się kłócą o maseczki. I tam ludzie byli tak zdyscyplinowani, że bez szemrania (albo szemrania uciszono) to wykonali. Dlaczego? Bo tak zostali wytresowani. A Tobie radzę, byś wychylił nos poza Pekin, bo Potiomkin też budował wioski dla cara.

1

Na takich zasadach jak w Chinach? O czym Ty piszesz w ogóle? Co Ty porównujesz? Hongkong się właśnie przekonuje, jakie Chiny są postępowe.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tama_Trzech_Prze%C5%82om%C3%B3w

2

@osa91 No, albo jak sztuczny zbiornik i zaporę chcieli zrobić, to wysiedlili przemocą wszystkich z potrzebnych terenów i już. Wzorcem są. U nas tak powinno być. Jak tylko uzgodnimy wspólnie, czy nosić te maseczki, czy to jednak dla nas ujma na honorze i ograniczanie naszej wolności.

0

@geass Albo "Moje 30 sekund".

0

@D10SLEO Książka Najmana powinna nosić tytuł "W parterze". Choć to brzmi dwuznacznie, więc doprecyzujmy. "Odklepując w parterze".

2

@LucaBrasi Być może to użytkownicy są problemem? :)

1

@tobiasson92 Zgadzam się.

0

@Bobo25 Ale co to zmienia? To tak jakbyś miał dwóch sąsiadów, którzy sypiają z Twoją żoną (wybacz, bez obrazy, taki przykład), a Ty jednego byś lubił bardziej, bo się z tym kryje, a ten drugi nie. Niczego to w ostatecznym rachunku nie zmienia :)

0

@michal26 Na trasie, którą się poruszam, nie ma połączenia kolejowego, nie ma nawet torów między tymi miejscowościami. Połączenia autobusowe nie mają pasujących godzin. Jeszcze coś? Bo starasz się udowodnić na siłę, że masz rację porównując rzeczy nieporównywalne. Domyślam się, że jesteś młodym człowiekiem, więc masz gdzieś innych, starszych i mających dolegliwości zwiększające szanse na zgon przy zarażeniu wirusem. Uważasz, że jesteś najmądrzejszy, a brak Ci zwykłej empatii. Siłą tego wirusa jest to, że wydaje się taki łagodny i "bezobjawowy". Gdyby był złośliwy i gwałtowny, sprawa byłaby jasna. Ktoś zarażony, zgon, wykryte ognisko, izolacja i wirus umiera razem z nosicielami. A tutaj nie ma tego. Możesz nieświadomie i bez złych intencji przenieść go na sto osób i nawet nie dowiesz się, że to przez Ciebie pięć potem umrze za jakiś czas. Dlatego Ty i Tobie podobni uważacie, że macie rację. Nie martwisz się o rodziców? Dziadków? Innych starszych krewnych? Często podnosicie argument, że nie znacie nikogo, kto by chorował, czy umarł. Skąd wiecie, czy to prawda? Może znaliście, ale nawet nie wiecie, że to przez wirusa zeszli? Czytałem tutaj już wiele komentarzy w których autorzy pisali, że takie jest życie, każdy umrze, miał choroby więc i tak by umarł, i temu podobne banały. Nie wiem jakie masz doświadczenie życiowe, ale opowiem o jednej sytuacji z mojego. Już to kiedyś komuś pisałem, więc pozwolisz, że przekopiuję:
"Byłem kiedyś na takim zdarzeniu w pewnej wiosce, w której dwóch skonfliktowanych ze sobą mężczyzn spotkało się na przystanku. Jeden pobił drugiego sztachetą wyrwaną z płotu i ten drugi umarł. Sekcja wykazała, że na zawał, czyli z przyczyn naturalnych, więc sztachetowcowi nie zarzucono zabójstwa. Jakie jest Twoje zdanie? Czy ta sztacheta mogła się przyczynić do zawału, czy też nie miało to znaczenia?"
Adresat posta nie odpowiedział mi. A jakie jest Twoje zdanie? Bo Tobie i innym podobnym chodzi o to, że Was ktoś do czegoś "zmusza". A mnie chodzi o to, czy zastanawiacie się, że ktoś może faktycznie przez robienie na złość umrzeć, mimo, iż w innym przypadku by żył, nawet z chorobami. Niech ta maska obniża takie zagrożenie i o malutki 1%, i tak uważam, że warto. W końcu w czasie operacji lekarze po coś je noszą.

1

@Majkel34 Ale jeśli istnieje choćby malusieńka szansa, że ocalisz tym komuś życie, to czy nie warto sprawy przemyśleć?

0

@Bobo25 Przedstawiłeś fakt tego krycia tak, jakby to był jakiś plus czy inny pozytyw :) Przezabawne :)

1

@tobiasson92 Czyli nawet Ty przyznajesz, że byłoby łamanie prawa, tylko nie w bezczelny sposób? :)

0

@BobLeeAwagger Nie mam Polsatu, tylko C+, ale myślę, że karty są parowane z dekoderami i nie da się.

0

@tristan87 Co jeden, to lepszy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?