1

@Arkon W najbliższych dwóch dekadach punk 1 jest nie do zrealizowania. Raz exodus lekarzy i pielęgniarek na zachód i w przypadku tych pierwszych nie rozchodzi się o tylk o pieniądze bo często mimo kwalifikacji są blokowani przez starsze pokolenie( bo oni też byli blokowani) do tego służba zdrowia jest ciągle niedoinwestowana a dużym problemem są też procenty jaki dostają lekarze przy kolejnych transzach inwestycji w służbę zdrowia.
Przydał by się też minister nie lekarz.
Takie terminy są niemożliwe bez walki z prywatnymi praktykami w publicznych szpitalach a ten zwyczaj widział chyba każdy kto w szpitalu spędził 2-3 godziny.

1

@Chwytliwy Może nie idol ale na pewno Wojtyła jak człowiek popatrzy też na inne strony pontyfikatu a nie tylko walkę z komunizmem.

2

@NeroTFP Zależy albo kują żelazo póki gorące bo kariery teraz przemijają błyskawicznie, tym bardziej że jest druga świeższa i chyba ciekawsza wokalistka z tym samym atutem czyli eurowizją.
Gorzej jeśli idą pewnym trendem gdzie kopiowanie i miksowanie piosenek minimalnym nakładem sił to norma wystarczy włączyć hity eski tam większość piosenek to covero-miksy. Dla mnie słuchanie tego to męczarnia bo większość tych "hitów" to profanacja prawdziwych przebojów.

1

@pienaar Przecież on wiedział c tam się dzieje i jakie perypetie mieli jego koledzy silva czy Marquintos. Prawda jest taka że gdyby nie mógł tam wytrzymać to jest na tyle majętnym człowiekiem że sam może się wykupić.

0

@jordus100 Jeśli dobrze pamiętam to ok 70. I tak to prawda.

0

@jeyx77x Raczej 12 bo Inter mu ponoć proponuje 7 jeśli przedłuży, więc wątpliwym jest by Barca proponowała mu mniej.

0

@Aveiro Dziękuję.

3

@JimMorrisonFCB Oni będą mieli problem ze znalezieniem tych brakujących 70 baniek, dlatego ten Arthur jest tak wypychany, za Rakitića i tak nic nie wezmą.

0

Rafał mógłbyś mi podać źródło danych albo ile socios to osobnicy w wieku 20-30 i 30 40.

2

@Domatero To skoro jest tak dobrze to czemu jest tak źle?

1

@MESSIah16 Skąd wytrzasnąłeś to o tym mięsie? Ja słyszałem całkowicie inne relacje do tego jaki był dostęp do mięsa w mieście a na wsi.

0

@Sawik_10 Nie wszyscy są sztuczne stwory które nie będą miały problemów z zakupem kogokolwiek.

0

@Pilka_jest_okragla Absolutnie nie to są już inni zawodnicy.

1

@TheGoldenEleven Garrincha kiedyś sam wygrywał Pelemu MŚ a dziś pewnie byłby na rencie.

0

@BarcaInfo Nie mamy też klasowego PO, jeszcze jednego klasowego ŚO, na LO Firpo to niewypał, a pomoc tylko na papierze wygląda super, więc tak warto zastanowić się czy utopić 200 mln na dwa lata czy wzmocnić się na trzech pozycjach i jeszcze zaoszczędzić.

1

@GlowixZiom Wielu piłkarzy spożywa alkohol i wielu będzie go spożywać, ale jeśli masz problemy by rozegrać całe mecze do końca to taki wypad i zapewne używki na pewno twojej sytuacji nie poprawią, niestety mimo słów Arthur pokazał swoje Brazylijskie oblicze.

0

@Bobo25 Jak też byś tak miał że tylko pukasz do prezesa o on ci daje nowa umowę z podwyżką to też by cię nikt stamtąd nie przepędził.

3

@Mathew86 Bo to wygląda na to że do odstrzału idą ci których najłatwiej spieniężyć.

0

@Encore Mnie ostatnio dobija ilość ludzi jaką widzę jeżdżącą z telefonem przy uchu.

0

@kaamil1910 Tak tylko że my jesteśmy kibicami i nie znamy ogółu sprawy, wiadomo tylko że ma problemy zdrowotne i są z nim problemy dyscyplinarne, ale tylko w klubie wiedzą jakie są to problemy. Daleki jestem od bronienia tego zarządu ale to że jakiś piłkarz coś chce i nawet jeśli wydaje się to z boku ok to wcale nie oznacza że to najlepsze wyjście dla klubu.
Żeby nie szukać daleko było sporo osób które atakowały tych którzy Umtitiemu mieli za złe że nie poszedł pod nóż jeden nawet prze meczem z Atletico odtrąbił sukces niestety następnego dnia już nic nikomu nie przypominał.

1

@FC1899Barca Czy ja wiem jakiś miesiąc temu w filipinach jeśli dobrze pamiętam państwo małpa na skuterze porwała dziecko z ulicy co ludzie nagrali na telefonach, więc nawet najbardziej absurdalne zdawać by się mogło informacje mogą być prawdziwe.

0

@CZaras Tak wszystko co piszesz to prawda, ale w X i XI wieku to nawet 20 % społeczeństwa nie była chrześcijańska, wiem jaki był ustrój ale nie zgadzam się z tym by nazywać jakieś państwo chrześcijańskim gdy 90% społeczeństwa nie interesuje się kto nimi rządzi w co on wierzy i nigdy nie widziała księdza.
Wedle tego co mi wiadomo przyjmuje się że w 1000 roku w grodach mieszkało tylko ok 5% ludności a ten procent to również rzemieślnicy, więc ile z 5% realnie wyznawało nową religię. Jak możemy mówić o wpływie na wspólnotę jeśli spoiwo ma zasięg nie przekraczający maksymalnie 5% zainteresowanych.
Co do kultury to się nie zgodzę wciąż zachowało się wiele obyczajów z dawnych lat które jeśli by sugerować się narracją bosaka nie miały prawa przetrwać przez 1000 lat chrześcijaństwa bo są silnie powiązane z wierzeniami ludowymi, choć oczywiście znów trzeba by nadmienić że chrześcijaństwo jest wyjątkowo chłonne jeśli chodzi o przejmowanie symboliki i zwyczajów z innych religii.

0

@Coutinho007 Ale nikt by już nie usypiał podczas meczu no i wreszcie nikt by nie wypominał Ivanowi że większość podań to w bok i do tyłu :)

3

@kaamil1910 Rakitić też otwarcie mówi że zostaje, to też masakra że klub próbuje się go pozbyć?

0

@Coutinho007 Nie pisz że nie chciał byś zobaczyć takich dzików obok siebie na ŚO jak Busquets i Rakitić.

1

@CZaras Kluczowe jest tu "od początku istnienia naszego państwa" To że Mieszko i jego najbliżsi przyjęli chrzest to nie upoważnia nikogo do nazwania Polski w np 1000r jako państwa Chrześcijańskiego(chodzi mi oczywiście o realną wiarę ludności) to tak jakby członkowie partii PIS ogłosili się wyznawcami religii Lecha i przegłosowali to w sejmie, takie działanie nie spowodowało by że Polska stała by się krajem tej nowej religii, i każdy by to wyśmiał.
Religia chrześcijańska bardzo długo przebijała się do zwykłych ludzi to nie tak że w 1300 roku nagle 95% polaków to byli chrześcijanie, tylko o to mi chodzi masz rację że im dalej w las tym te zależności były większe, ale tu mamy pewną narracje i mało kto to podważa ale narracja nie jest prawdą i to z tym się nie zgadzam bo to manipulowanie co jest śmieszne jeśli osoba to firmująca od innych wymaga znajomości historii i kultury.

0

@monsterrize @Rewolucja123 Ja mam swoje podejrzenia najprawdopodobniejsze:
1. Problemy wychowawcze. 2. Zdrowotne. A trójka to po prostu mając na uwadze 1 i 2 to na młodym można łatwo zarobić co o dziwo nie jest takie łatwe patrząc na resztę składu.
Co nie zmienia mojego zdziwienia że nie powstały jakieś większe artykuły na ten temat bo na pewno coś na rzeczy jest.

2

@juliacicha @ViscaBarca123 Tak z ciekawości zapytam czy pojawiły się ostatnio jakieś większe artykuły o tym dlaczego Barca chce się Arthura pozbyć.

2

@FATIlity31 Mnie najbardziej ujął postulat o wymaganiu znajomości języka historii i kultury a w tym samym dokumencie napisano że "kultura chrześcijańska stanowi rdzeń funkcjonowania polski jako wspólnoty od początku powstania naszego państwa" co pokazuje że osoba która to pisała tej naszej historii i kultury w ogóle nie zna.

2

@Messibestplayerintheworld To że szatnia go chce nie znaczy że trzeba spełniać wszystkie jej zachcianki bo dotychczasowe są dla klubu dość bolesne. Wola szatni nie zawsze również jest jednoznaczna z dobrem klubu i wie to każdy kto trochę piłki oglądał.
Setien to o każdym zawodniku wypowiada się w superlatywach i znów obserwując co działo się z EV to zdanie Sentiena znaczy zapewne jeszcze mniej niż jego poprzednika, czyli w gruncie rzeczy nic.
Nie rozumiem skoro piłkarz chce swojego kolegę z powrotem nie przejmując się niczym a trener w luźnych wywiadach każdego piłkarza chwali to mam schować swoje zdanie bo oni czegoś chcą, piłkarze chcą różnych rzeczy ekstremalnym przykładem woli piłkarza która kończy się dla klubu tragicznie dosłownie i w przenośni jest Reyes.
Ale nie musisz szukać daleko rozumiem że w pełni popierasz decyzję Umtitiego by leczyć się zachowawczo i nie przeszkadza ci to że nie mamy piłkarza.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?