Hosh
Dołączył/a: sierpień 2017
Białystok
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@pete Skąd takie błędne przeświadczenie, że towar będący przedmiotem umowy sprzedaży osób fizycznych nie podlega rękojmi? :D
Każdy sprzedający niezależnie od tego, czy jest osobą fizyczną, os. fiz. prowadzącą działalność gospodarczą, czy osobą prawną, odpowiada z tytułu rękojmi. Nie jest co prawda tak korzystna jak wobec przedsiębiorcy, ale nadal daje możliwość dochodzenia roszczeń.
0
Gol stadiony świata teraz xD
0
@Cvzx Oczywiście, nawet pani Basia sprzedająca truskawki na targu odpowiada z tytułu rękojmi. Art. 556-576 kc.
https://konsument.gov.pl/reklamacja-rekojmia-a-gwarancja/
0
@clyde I żeby umówić wizytę w tę sobotę trzeba będzie rezerwować termin z rocznym wyprzedzeniem xD
1
@Adran360 W Lubinie to dopiero mecz będzie kolego. No chyba, że jesteś jasnowidzem i przewidujesz jak zagrają Zagłębie i Jaga.
0
@Cvzx W sumie to gwarancja nie jest potrzebna, bo i tak odpowiada za wady z tytułu rękojmi.
0
@mkord Nie no, teraz to przesadziłeś.
1
Neymar z Ekstraklasy
4
@Pedri16Future Świat gdyby został przyjęty do szkoły malarskiej:
1
Urbański ależ rainbow xDD
4
@wojopancer Myślę, że Ewa Pajor miałaby problem z grą w Coco Jambo Warszawa.
1
@wojopancer "Słuchaj, stój przy linii i nie przeszkadzaj chłopakom."
12
@xvcWinterSoldier Do emerytury mu przejdzie.
2
@AFA Bo @Luciano99 wychodzi z założenia, że alkohol to wróg, więc leje go w mordę.
2
@Lucyfffer Pierwsza z prawej to @jowita, ale 100 kilogramów temu.
28
Nie widziałem tego wcześniej, a teraz dosłownie wbiło w fotel. W każdym razie nie szkodzi wstawić jeszcze raz jeżeli już było. A najlepiej to wstawiać kilka razy w tygodniu.
4
@okiemtypera_lucaxx95 Pozdrów tatę i oby jeszcze był długo na topie. Drugie tyle co Modrić!
0
@FcPortoFan1999 Legenda głosi, że Piast, o ile strzeli, to strzeli więcej niż jedną bramkę.
0
@Stinger_ United to max liga blue aktualnie xD
2
@NeroTFP1 Białystok ma 4.
https://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/samorzad/prezydent_miasta/zastepcy-prezydenta.html
1
@Aragorn33 No, czyli przytaczasz tylko to co stwierdziłem. Ustawodawca w żadnym miejscu nie stosuje zamiennie pojęć podatku od towarów i usług i podatku od wartości dodanej, gdyż pojęcia te używane są do określenia innych sytuacji opisanych w ustawie. Żaden z przytoczonych przepisów nie zrównuje tych pojęć, a wręcz wyraźnie wskazuje na rozróżnienie wewnątrzkrajowego nazewnictwa od nazewnictwa związanego z transakcjami zagranicznymi w krajach wspólnoty. Wskazuje na to też fakt, że rozdziały te zawierają przepisy odnoszące się do rozliczeń zagranicznych.
Uważam, że Mentzen ma rację odnosząc się literalnie do tego, że nasza implementacja dyrektywy VAT to ustawa o podatku od towarów i usług, a nie ustawa o podatku od wartości dodanej. Chociaż tak naprawdę to szuka dziury w całym, bo wiadomo o co chodziło i uważam jednoczesnie, że jest to niepotrzebne marnowanie czasu na mównicy. Równie dobrze możemy się kłócić o to, że czemu nie benzyna nie nazywa się gasolina.
2
@Aragorn33 Ale nie rozmawiamy o potocznym znaczeniu ani o dyrektywie. Mówimy o polskiej Ustawie o podatku od towarów i usług, która w sposób jasny i klarowny oddziela podatek od wartości dodanej i podatek od towaru i usług, w wyżej wymienionym przeze mnie art. 2. Mentzen odnosił się wyłącznie do ustawy i jej przepisów, jak wynika z jego wypowiedzi. Wskaż mi przepis z tej ustawy, w którym ustawodawca używa zamiennie czy zrównuje podatek od towarów i usług do podatku od wartości dodanej.
Przypominam, że Polska nie implementowała dyrektywy VAT 1:1 jak zrobiły to inne kraje np. Estonia. Mamy swojego własnego potworka na ponad 400 stron a4.
W naszym systemie prawnym, dokładnie tak jak stwierdził Mentzen, nie ma "ustawy o podatku od wartości dodanej".
4
@Aragorn33 No moim zdaniem Mentzen ma absolutną rację, bo nasza Polska ustawa jest to Ustawa o podatku od towarów i usług, a podatek od wartości dodanej owa ustawa rozróżnia. Wskazuje na to przede wszystkim art. 2 11):
Art. 2. Ilekroć w dalszych przepisach jest mowa o:
[...]
11) podatku od wartości dodanej – rozumie się przez to podatek od wartości
dodanej nakładany na terytorium państwa członkowskiego, z wyjątkiem
podatku od towarów i usług nakładanego tą ustawą;
Więc jak widać ustawodawca nie utożsamia podatku od towarów i usług z podatkiem od wartości dodanej. Rozmawiamy o tej jednej konkretnej ustawie i w tym przypadku przepisy jak najbardziej potwierdzają to co mówi Mentzen.
0
@Lucyfffer Jakby chciała uciekać z Syrii to chętnie pomogę. Takich uchodźców potrzebujemy.
1
@FcPortoFan1999 Prawda, ale taki Mick Jagger czy Elton John przez dużą część życia brali wszystkie możliwe narkotyki świata a i tak żyją. To też trzeba umieć przeżyć taki tryb życia. No i trzymają się całkiem nieźle.
4
@Kleps0n @FcPortoFan1999 @PiotrR
Nie bierzcie narkotyków i nie pijcie alkoholu, bo was zmiecie z planszy.
Reuters podaje, że:
"Powołując się na urzędników, wiodące lokalne gazety La Nacion i Clarin poinformowały, że policja została wezwana do hotelu w zielonej dzielnicy Palermo w stolicy, odpowiadając na wezwanie alarmowe, które mówiło o „agresywnym mężczyźnie, który może być pod wpływem narkotyków i alkoholu”."
Nie bierzcie narkotyków i nie pijcie alkoholu, bo was zmiecie z planszy.
https://www.reuters.com/world/one-direction-singer-liam-payne-found-dead-buenos-aires-local-media-reports-2024-10-16/
A to zdjęcia z pokoju
https://pbs.twimg.com/media/GaCzdl1X0AAtUtc?format=jpg&name=large
https://pbs.twimg.com/media/GaCzeSTW0AE4ckQ?format=jpg&name=large
Co ciekawe, Argentyńczycy podają, że został znaleziony przy basenie, co ma wskazywać na to, że próbował wskoczyć do basenu z 3 piętra.
1
@Kgorecki2500 Przecież już raz próbowali wyrzucić Izrael z ONZ i to właśnie za okupację Palestyny, ale oczywistym jest, że mają sojuszników. Przecież Izrael sam nic by nie zdziałał gdyby nie parasol USA i niektórych państw Europy.
I jak ONZ miałoby odpowiedzieć, skoro de facto ONZ bez zgody USA nic nie zrobi xD
3
@Ziemny FCBarca premium trzeba wykupić, bo każdy użytkownik nieposiadający premium nie widzi tweetów na La Bambie.
1
@Muszynianka Nie pokazuje.
4
Od razu do Choroszczy chłopa zawieźć.