2

Żeby nie było, nie mówię żeby cała jedenastka składała się z samych młodych wychowanków, bo to się mija z celem, ale przecież w meczach ze słabszymi przeciwnikami można częściej dawać szansę młodzieży. No chyba, że taki Adama, Halilović, czy Samper naprawdę prezentują tak niski poziom, że nie nadają się nawet do gry z ogórkami, ale nie chce mi się w to wierzyć...

3

To zaczyna być niepokojące. Wśród czołowych klubów europejskich, co raz większą rolę zaczynają odgrywać młodzi zawodnicy urodzeni po 1990r. (vide: Hazard, James, Sterling, Pogba, Verratti, nawet Morata, czy Dybala).

Tymczasem w pierwszym składzie mamy tylko jednego (1!) zawodnika urodzonego po 1990r. - Neymara. Pomijam Bartra, MAtS-a i Rafinię, bo tak naprawdę żaden z nich nie jest zawodnikiem pierwszego wyboru, a włodarze Barcelony zdają się nie zauważać, że średni wiek pierwszej drużyny zaczyna powoli, aczkolwiek systematycznie rosnąć.

Ktoś (Laporta? Cruyff? Ktokolwiek?) powinien ich uświadomić, że trzeba zacząć dawać więcej szans młodzieży, bo wkrótce obudzimy się z ręką w nocniku, kiedy zawodnicy pierwszego zespołu będą kończyć karierę, a nie będzie ich miał kto zastąpić, bo młodych albo nie będzie bo widząc politykę klubu ruszą do Europy w poszukiwaniu klubów zainteresowanych ich usługami, albo będą kompletnie nieprzygotowani do gry na najwyższym poziomie rozgrywek.

Mam nadzieję, że problem szkółki nie zostanie zignorowany i w niedalekiej przyszłości sprawy zostaną skierowane na właściwe tory.

5

Tak, wiemy, zaraz napiszesz, że to była ironia.

0

Po ilu gracie?

6

Granie "na maxa" w wieku 14 lat, a gra w czołowej drużynie świata to jest jednak subtelna różnica, no chyba że gracie na pełnowymiarowym boisku i przebiegacie po 10 kilometrów.

3

Napisałem długi komentarz i przez przypadek go skasowałem :P Mam nadzieję, że to był jednorazowy uraz i w Barcelonie na pewno nie będzie takiej sytuacji, że zagra z kontuzją, albo że będzie nadmiernie eksploatowany. Paradoksalnie, ten okres bez gry może mu wyjść na dobre i pozwoli na pełną regenerację.

10

Skręcenie drugiego stopnia chyba nie jest na szczęście aż tak poważne.

52

Jak masz pisać głupoty, to lepiej nic nie pisz.

22

Sandro niech zostanie, a Munir na wypożyczenie

23

Ronaldinho jest zbyt dużym kąskiem marketingowym, żeby siedzieć na ławie.

4

Jak to nic nie daje? Roma dała nam czas, w którym możemy zdecydować, czy wyrównujemy ofertę, czy odpuszczamy. Gdybyśmy nie mieli prawa pierwokupu, to Fluminense by nas olało i Gerson już by leciał do Wiecznego Miasta.

2

Pomijając, że zachował się w swoim stylu (czyli jak burak), to ma sporo racji, bo gdzie Benitez nie przeszedł to zostawiał zgliszcza, Wyjątek: Mistrzostwo kraju z Valencią w 2002 roku.

6

Bravo jest jedynym piłkarzem, który jeszcze nie wrócił z urlopu.

41

Widać pełną motywację, to fantastyczne, że po zdobyciu tyle trofeów są nadal głodni zwycięstw.

0

A komu by się chciało grać z takim klubem?

3

mów za siebie

1

Dla mnie tradycja jest tradycją i nic tego nie zmieni.

1

Taka refleksja, że do końca swojego życia budował swoje imperium a tu nagle przyszedł koniec. Poza tym, miałem okazję poznać wiele szczegółów związanych z jego działalnością biznesową i pomijając koneksje i układy naprawdę podziwiam go za głowę do interesów prowadzonych w kraju, w którym żeby nie zostać wydymanym musisz dymać innych.

3

"mają wyłożyć, ma nastąpić" - czyli taka sama śpiewka jak w przypadku Ramosa albo Pedro

3

Podobno zmarł w wyniku powikłań pooperacyjnych. Mamy kolejny dowód na to, że pieniądze to nie wszystko.

2

Gago

3

Offtop: Zmarł Jan Kulczyk, najbogatszy Polak.

3

Specjalnie chyba sobie obejrzę ten mecz, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać bez Messiego, ale obstawiam raczej moją wersję.

2

Nie to miałem na myśli, po prostu jest to nie tylko ciekawostka, ale również przydatne narzędzie w pracy :)

59

Mam nadzieję, że choć to tylko mecz towarzyski, to Meksyk spuści łomot Argentynie i wtedy dopiero co niektórzy krytycy gry Messiego w reprezentacji przejrzą na oczy i zobaczą ile La Pulga daje tej drużynie.

4

Bardzo użyteczna, ogólnodostępna strona, z której często korzystałem, kiedy jeszcze pracowałem na lotnisku.

27

Chciał wysępić wyższy kontrakt i stąd straszenie odejściem.

1

Jeśli kogoś stać to w czym problem. Inna sprawa, że koszulki z tego sezonu nie wziąłbym nawet gdyby mi dopłacali.

5

Ja za Niemcami nie przepadam, ale co do Stegena się zgadzam - ma chłopak papiery na GK numero uno.

1

Dobrze że Urusowi nie przełamało rękawic po tej petardzie ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?