3

Po tym, jak Vinicius Junior strzelił gola z Barceloną na Santiago Bernabeu, madrycka gazeta Marca zaprezentowała go na okładce i porównała go z Pelé i Cristiano Ronaldo.

Nie wiem, czy oglądałem ten sam mecz, ale ... przez większość spotkania Vinicius nie prezentował się powyżej oczekiwań, był bardzo dobrze kryty przez Semedo. Zanotował 4/11 udanych dryblingów i 6/21 wygranych pojedynków + 19 strat. Nie wiem czy jego strzał wpadłby do bramki, gdyby nie pomoc Pique, bo na powtórkach widać, że strzelał na dalszy słupek. Rozumiem hype na zawodnika młodego, który zanotował bardzo dobry mecz, ale czy to był "dobry" mecz w wykonaniu tego Brazylijczyka ? Czy po prostu łut szczęścia w jednej sytuacji ? Patrząc na skuteczność i regularność tego zawodnika raczej kieruję się ku tej drugiej opcji.

93

Tego dnia, trzy lata temu:

"Skoro oni strzelili cztery gole, my możemy strzelić sześć. "

- Luis Enrique

Reszta, jak mówią, to historia.

6

BANG ! Trincão do gola prawdopodobnie dokłada asystę.


17

Trincão !!!

W 38 minut zdążył zanotować jednego gola, 3/4 udane dryblingi, 4/5 wygranych pojedynków. WOW !


46

Messi jest jak film porno, wszyscy go lubią, ale publicznie temu zaprzeczają.

- Jose Mourinho

10

20

Tego dnia, 2004r. pewien 16-latek zanotował debiut w Barcelonie B. Już wtedy był ten pass, drybling, skill w rzuty wolne.


78

Oby ten sztab krzyknął jeszcze nie raz, nie dwa i przypomniał niektórym piłkarzom czemu i po co tutaj są. Uczyńmy ten hashtag popularnym. #VamosEder.
https://mobile.twitter.com/BarcaWorldwide/status/1235684471195787264

28

Todibo - 'dzik' z Bayernem: 90min., 14 wybić + 1 odbiór + 5 prób odbioru, 9/10 wygranych pojedynków, 3 celne długie piłki, 2/2 udane dryblingi. Mamy jego i Araujo w odwodzie, a nasz ukochany zarząd planuje wzmocnienie właśnie tej pozycji [*] Rzadko korzystam z tego powiedzenia, ale: "Kończ waść, wstydu oszczędź."

1

Liczba samochodów wyprodukowanych w tym roku. Szybko leci [...]


5

The Rock wchodzący komuś pod pachę ? Nie znałem ...


30

46

Jordi Alba i Firpo Junior planują wspólnie zapisać się na kurs prawa jazdy. Zwiększy to chemię między dwoma lewymi obrońcami.

1

Jordi Cruyff ma w swojej umowie z Ekwadorem klauzulę, która pozwala mu w dowolnym momencie odejść do Barcelony. Barça uważa, że byłby fantastyczną opcją do roli dyrektora sportowego. [md]

Ale nie z tym zarządem zakładam :]

4

Wg mnie bardziej prawdopodobne jest, że media po prostu idą z prądem i chcą jak najbardziej rozdmuchać kryzys w Barcy, bo ... to się klika. Nie twierdzę, że nie jest źle, ale te wszystkie informacje pojawiają się cyklicznie. Jedno info sie wyklika, skomentuje i pojawia się następne. Szkalowanie ludzi związanych z Barcą w mediach, kłótnie na treningu, Leo nie lubić Griezmann, kolejny pozew od Neymara, brak wiary w filozofię pracy Setien'a, drużynie nie podoba się Sarabia, bo śmie na nich krzyczeć, gdy robią coś źle. Jak wyklika się info o Marcu to zaraz pewnie wypływie coś nowego. Media potrafią być w dzisiejszych czasach zarazą.

7

Wszyscy fani Barcelony popierają Edera Sarabię, stoją za nim murem do czasu ... aż Messi doda post na Instagramie. Wtedy cały fanklub będzie żądał od niego przeprosin.

14

Szkoda, że ostatnie lata Leo na profesjonalnym poziomie trafiły na taki okres w tym klubie. Wyobraźcie sobie go w The Citizens, gdzie kreować akcje i wolne przestrzenie potrafi każdy zawodnik, a Leo nie byłby systemem tylko wartością do niego dodaną.
https://mobile.twitter.com/WhoScored/status/1234778045556371456

3

Sędzino, jaki spalony ?!


56

Mowa o meczu z Madrytem, kiedy wygraliśmy 5-0. Przed meczem Pep powiedział: Dzisiaj będziesz grać tak, jakby piłka była z ognia. Nigdy nie pozostaje u Twoich stóp. Nawet pół sekundy. Jeśli to zrobisz, nie będzie czasu, aby wywierali na nas presję. Łatwo wygramy.

Najśmieszniejsze było to, że zeszliśmy w przerwie, a gra nie szła dobrze. Pep usiadł i pocierał się w czoło. Wiesz, jak on pociera głowę? Widziałeś to, prawda? Jakby masował swój mózg, szukając geniuszu, który do niego przyjdzie.

[Dani Alves]

29

Lucho przegrał swój pierwszy klasyk 3-1. Valverde przegrał swoje pierwsze dwa klasyki 3-1 i 2-0. Setien przegrał swój pierwszy klasyk 2-0, w którym dominowaliśmy przez pierwszą połowę i mamy inny system z bardzo wąską kadrą. Ale zapomnijmy o tym i po prostu oczerniajmy go ? :]

9

3

Tymczasem ... Carlos Vela ! Welcome to Barcelona hehe ... he.
https://mobile.twitter.com/FOXSoccer/status/1234258845989388288

5

Cristiano w przerwie zszedł do szatni Realu i dał im radę.

- Panowie, żeby to wygrać musicie strzelać w światło bramki !

Wzięli to do serca, wyszli na boisko, zrobili tak jak mówił CR ... i wygrali :D
https://x.com/Prawlitox/status/1234245572783214593

5

Dzisiaj Semedo rozegrał jeden z najlepszych meczy w Barcelonie. Zanotował: 2 wybicia + 1 odbiór + 8 prób odbioru, wygrał 12/16 (!) pojedynków, 1 kluczowe podanie i 1/1 udany drybling. To już nie jest jedno z lepszych jego spotkań, bo od pewnego czasu prezentuje się co raz lepiej. Oby (w końcu) utrzymał właściwy poziom i kroczył tylko w stronę wyższego.

7

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, to powiedzenie bardzo pasuje do tego spotkania. Mieliśmy bodaj 2/3 setki w pierwszej połowie. W drugiej jak to się już zdarzało nie raz nie wyszliśmy z szatni. No cóż ... tyle dobrego, że jedna nóżka od stołka Bartomeu zaczyna już odpadać. Margot na poprawę humoru :D
https://mobile.twitter.com/margohgifs/status/1234221667083333633

0

Ahh uwielbiam żółty kolor, ale ...
https://mobile.twitter.com/rafal_muniak/status/1234235985870938115
@mr Barca to samo pomyślałem :D Gdy w końcu opuścisz piwnicę.

5

Kolejny świetny występ Trincao. Dzisiaj zanotował: 90 min., 1 gol, 3/3 celne strzały + 1 zablokowany, 6/8 udanych dryblingów, 2 kluczowe podania i 1 stworzona okazja, 8 wygranych pojedynków. Oby tak dalej !

9

Black and White vs Carvajal dziś wieczorem :D
https://mobile.twitter.com/BrazilianTrent/status/1234159418968854532

8

Możecie mnie nazwać naiwnym, ale życzyłbym sobie, by Dembele dalej był zawodnikiem Barcy w następnym sezonie. Jego historia kontuzji już teraz jest dosyć długa, ale facet ma dopiero 22 lata. Kto z zawodników Blaugrany oprócz Leo potrafi na boisku robić z profesjonalnych piłkarzy amatorów, potrafi przejść 2/3 rywali na samej prędkości, nie wspominając o dryblingu i potrafi strzelać bardzo ważne gole (jak na przykład te z Atleti czy Chelsea). Dodatkowym faktem jest, że bardzo nieopłacalne będzie sprzedanie go po takim okresie.

https://pbs.twimg.com/media/ESBtMrdW4AEkqUJ?format=jpg&name=medium
Leo w wyjazdowym stroju na przyszły sezon. Znakomicie się prezentuje.

1

Mało osób rozumiało sens sprowadzenia En-Nesyri'ego do Sevilli. Jednak prawie nikt go nie wyśmiewał, bądź co bądź Monchi to jeden z najlepszych ludzi odpowiedzialnych za transfery (o ile nie najlepszy). Niedawno było tu kilka informacji o jego działalności, w jaki sposób on i jego sztab selekcjonują odpowiedni profil zawodnika. Youssef rozegrał na ten moment trzy mecze w podstawowej jedenastce - 383 min. (43%) i strzelił cztery gole. Jest to 22-letni środkowy napastnik. Sevilla zapłaciła za niego 20 mln euro. Wątpię, by klub z Andaluzji na nim stracił.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?