Safrani
Dołączył/a: lipiec 2021
15 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@michal26 oczywiście, że wszystko jest kwestią dyskusji. I ja też się przy niczym nie upieram. Fajnie by było, gdyby Konfa przedstawiła liczby. Czyli jak ich pakiet ustaw się spina. Niestety tego nie robią. Pytanie dlaczego
0
@michal26 czyli cały czas chcesz zabierać tym rodzinom. Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Mi lata to 500-800 plus. Gdy decydowałem się na dzieci tego nie było i miałem świadomość, że sam muszę na nie zapracować. Jest jednak kupa rodzin, dla których te pieniądze mają znaczenie. A Ty chcesz, żeby stanęli przed wyborem kupić dziecku kurtkę, buty czy ubezpieczyć. I ja mówię tu o normalnych lecz ubogich rodzinach.
Michale nie porównuj składki OC do jakiejkolwiek składki zdrowotnej. Bo średni koszt naprawy auta jest o wiele mniejszy, niż średni koszt leczenia schorzeń przewlekłych lub ciężkich.
0
@michal26 jako matematyk potrafię sobie wyliczyć ile mi państwo zabiera, więc tak, widzę to. Co do prywatnych lekarzy, to owszem wydaję, ale w skali roku, a nie miesiąca. Nie wierzę w pełne leczenie przy prywatnych ubezpieczycielach. Bo jeśli takie będzie, to wywindują takie stawki, że 99%ludzi nie będzie na to stać.
1
@michal26 mam czteroosobową rodzinę. Dwa razy pięćset na szkołę. To minimum. Do tego dochodzi ubezpieczenie zdrowotne dla czterech osób. I tu albo konfa chce zostawić NFZ i po prostu dodać dobrowolne ubezpieczenie, albo chce dać wybór. NFZ lub prywatny ubezpieczyciel. Jeśli pierwsze to takie coś już istnieje. Jeśli wybór, to tak naprawdę doprawadzi do tego, że każdy kto chce mieć zapewnione coś więcej niż zestaw rutinoscorbin plus polopiryna na wszystkie schorzenia będzie musiał płacić dodatkowo. Dojdzie do sytuacji, gdzie będzie brak kasy na leczenie i w NFZ i w prywatnych ubezpieczalniach.
Owszem, reformy służby zdrowia są potrzebne, ale obawiam się, że pomysły Konfy są delikatnie mówiąc nie do końca przeliczone.
P. S. Dzięki za dyskusję, a nie jak w przypadku @Survier błazenadę
1
@michal26 to wszystko zaczyna wyglądać tak - my Wam zmniejszymy podatki, ale w zamian będziesz musiał płacić sam na ubezpieczenie zdrowotne, sam za szkołę dzieci i pewnie wiele innych rzeczy. Gdzie tu dla mnie sens, jeśli pewnie ja miesięcznie wydam na szkołę i ubezpieczenie zdrowotne rodziny ponad trzy tysiące? Zamienił stryjek...
1
@Survier jeszcze raz. Rolą polityka, szczególnie w kampanii wyborczej jest rozmowa, debata. Bez względu na to, gdzie się to odbywa. Nie muszą tego robić w TVP. Rolą ludzką jest kwestionowanie, a nie aplauz i zaakceptowanie. Co do drugiej części wpisu, to tak jak już napisałem. Typowa merytoryka konfederaty, z którą nie chce mi się dyskutować
1
@Survier co do pierwszego wpisu to na tym polega debata polityczna, żeby tłumaczyć swoje hasła wyborcze i zaufanie drugiej strony nie ma tu nic do rzeczy.
Co do drugiego wpisu to Lewica jest odklejona na maksa i zupełnie nie jest moją bajką, także trafiłeś kulą w płot, albo jeszcze gorzej. Co do reszty, to proponuję Ci specjalistę psychiatrę. Może nie jest za późno
1
@Survier to jest właśnie Wasza Konfederatów merytoryka.
0
@koksik2700 przyznam Ci się kolego, że jeszcze nie wiem na kogo będę głosował. Bo tak naprawdę to nie mam na kogo. Dla mnie priorytetem jest odsunięcie pisu od władzy i w tym celu zagłosowałbym nawet na Konfe, ale jak wiadomo po nich mogę się spodziewać wszystkiego, łącznie z wejściem w koalicję z Kaczyńskim. Mam jeszcze trochę czasu na wybór. Tusk to żadna moja bajka.
1
@panczo koszt 500 plus to około 40 mld. złotych. Czyli nie wystarczy nawet na obsługę długu tego kraju, a co dopiero na inne ważne rzeczy. Poza tym ten program leci głównie z kolejnych pożyczek
11
@kamyk_23 nikt się tam do niczego nie odniesie, bo Konfederacja to twór pięknych haseł i nic poza tym. U nich wszystko pięknie ładnie wygląda, dopóki nie znajdzie się ktoś merytoryczny w danym temacie i zaczynają padać pytania. Wtedy wszyscy oni zaczynają się miotać. Tak jak pis potrafił ogłupić seniorów i wmówić im, jak to mają dobrze, tak konfa potrafiła ogłupić młodych snem o potędze. A fakty są takie, że z tego całego ich programu jedyne co w tym kraju można zrobić to uprościć podatki. Nic poza tym. Ale uprościć nie znaczy zlikwidować, czy obniżyć
0
@Survier no, ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie
0
@KamQiX no taki żart hehe, a'la Mentzen hehe, który zrozumieli wszyscy oprócz hehe dziennikarzy. Zrozumiałeś prawda?
I tu pytanie o finansowanie państwa po zrealizowaniu programu Konfederacji
0
@KamQiX ja ich program znam i nie o program pytałem.
2
Jak już ta Konfederacja zniesie wszystko i jak u Kononowicza niczego nie będzie, to chciałbym wiedzieć skąd wezmą kasę na:
Emerytury - 210 miliardów
Wojsko - 120 miliardów
Policja - 40 miliardów
Obsługa długu - 70 miliardów
Koszt utrzymania i budowy dróg - 50 miliardów
A to jest tylko podstawa podstaw wydatków państwa, ale mógłbym tu jeszcze dość długo wymieniać.
Jak już Mentzen i inni na to odpowiedzą, to rozważę głos na nich. Tylko odpowiedź ma być wiarygodna, a nie sretetete i wprowadzimy bony.
2
@ObiwanKenobi 500 plus nie jest prawem nabytym. Jest to świadczenie wychowawcze ustalane na okres od dnia 1 października do 30 września kolejnego roku. Ustawa nie daje żadnych gwarancji uzyskiwania tego świadczenia na stałe.
4
@michal1899 piłeś, nie pisz.
3
@Criss18Barca Barcelona, która ma problemy z rejestracją tzw. darmowych graczy ma wydać 50 milionów na gościa, który przez ostatnie dwa sezony rok spędził w szpitalu? Nie powiem, chytry plan, tylko ten zarząd głupi.
2
Program Konfederacji jaki się wyłonił przez ostatnie dwa miesiące:
Zniesiemy PIT, VAT, CIT i ZUS. Ale nie zniesiemy bo to taki żart był.
Nie przystąpimy na bank do koalicji z PIS, ale tak naprawdę to nie możemy tego zagwarantować.
Jesteśmy za dobrowolnym szkoleniem wojskowym, ale jesteśmy za przymusem szkoleniowym wojskowym.
I tak można wymieniać dość długo. Oni są tam jak ci rabini. We wszystkim podzieleni.
To za czym tak naprawdę będzie głosował potencjalny wyborca? To żaden atak na Konfe. Chciałbym wiedzieć na co bym poparł oddając głos na tę partię?
1
@Mathew16 problem Konfy polega na tym, że oni nie bardzo potrafią wytłumaczyć skąd wziąć pieniądze na finansowanie państwa, po likwidacji i obniżkach tego wszystkiego.
A Mentzen zapytany o likwidację ZUS powiedział, że to taki żart tylko.
Oni sami sobie zaprzeczają. Świetni w Tiktoku, słabi, gdy trzeba głębiej tłumaczyć skutki wprowadzenia ich pomysłów
0
@FC_BARCA_Fan ok. Ale w sumie on też nic o tym nie pisał.
0
@michal26 czyli Bosak ja za, a nawet przeciw. Korwin jest za. Mentzen jest przeciw. A potem przyjdą dary w postaci fruktów ze spółek skarbu państwa. I Mentzen zostanie z tym sprzeciwem jak Himilsbach z angielskim.
0
@FC_BARCA_Fan a gdzie wyczytałeś, że ja twierdzę, że nie mogą wejść w koalicję?
1
Bosak u Nizinkiewicza(Rzeczypospolita) :
"Nie dam słowa, że Konfederacja nie wejdzie w koalicję z PIS".
2
@MarioVeB! W Rossmannie i Carrefour. Ale nie w każdym
5
@MESSIah16 jeszcze tylko Marta Kaczyńska Smuniewska Dubieniewska Zielińska zawsze dziewica do kompletu
16
@bart_azz jest jeszcze gorzej. Wszyscy umrzemy
0
@Fenelon zupełnie nieistotne jest co teraz robi Konfederacja. Istotne jest co będzie po wyborach. A po wyborach PiS będzie rządził dzięki Konfie. W zależności od wyników, albo przekupią kilku posłów, albo stworzą koalicję.
@Destroyer_of_Worlds sam bym na taką partię zagłosował
1
@Medium ja nie muszę być dla Ciebie wiarygodny, uwierz mi w nosie to mam. Byłem w zasadzie z dwóch powodów. Byłem, napisałem swoje odczucia po tym wydarzeniu i tyle.
1
@Medium a co ma jedno z drugim wspólnego?