SirChuck
Dołączył/a: lipiec 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@miladi w sumie to nie wiem na co się zgodził bo umowy jeszcze nie ma a krążące plotki zawierają mnóstwo niespójnych informacji
0
@swiergol2 Po pierwsze to za wygranie Copa bym aż tak złotych piłek nie rozdawał. Wątpliwej wartości jest też sama nagroda. Nie wiem co by Messi dawał drużynie w wieku lat 40 ale - nie umniejszając jego świętości, odkąd odeszli Xavi i Iniesta niczego do gabloty z pucharami nie wstawił. Ostatnia LM 6 lat temu bo w pojedynkę to on może się dziećmi zająć a nie wygrać z Barcą coś wartościowego. W istotnych meczach z trudnymi rywalami (Real, Atletico, faza pucharowa LM) nie ugrał nam niczego od dłuższego czasu. Oczywiście potrzebna jest silna drużyna ale takiej nie ma szans zbudować póki 1/5 budżetu płacowego pochłania Messi. Nie jestem jego przeciwnikiem żeby była jasność. Ale sytuacja w której mamy czekać do początku sezonu czy podpisze kontrakt to jakieś kuriozum i policzek dla klubu. Z całym szacunkiem dla jego umiejętności to jednak stawiam, że nie ma teraz za bardzo gdzie pójść bo żaden klub który stać by było na wyłożenie jego pensji nie podporządkuje mu drużyny w takim stopniu jak ma to miejsce w Barcelonie
7
Jakaś taka cisza z naszymi transferami. Sama wymiana z Atletico głupia i jedyną korzyścią byłyby finanse. Sportowo Saul na plus ale dorzucenie Griezmanna do Atletico to robienie sobie pod górkę. W sytuacji gdy jest już tam Luis i nawet wyśmiewany Morata, to dorzucenie im Grieza, który uwielbia grać za napastnikiem dałoby im potworną siłę rażenia. W połączeniu z de Paulem którego podpisali wczoraj mielibyśmy potwornie ciężkiego przeciwnika w lidze. Jeśli ma odejść Francuz to tylko do innej ligi.
Z innej beczki - jeśli są problemy z limitami wynagrodzeń a Messi tak kocha klub, a do tego w praktyce nie ma gdzie iść to niech przyjmuje ofertę 50% mniejszą niż miał i koniec cudaczenia. A nie tniemy koszty na zawodnikach, żeby zapewnić chore pieniądze 35-latkowi. Ja wiem, że to Messi i również chciałbym aby pozostał ale bardziej interesuje mnie klub jako całość. Na dziś mamy już całkiem niezłą ekipę, która wymaga zawodnika siłowego do środka pola i pewnie skrzydłowego. A zamiast obniżać pensje ważnym zawodnikom to nawet pozwalniać z kontraktów co poniektórych albo dać na darmowe wypożyczenia lub oddać za zamienne gości typu Umtiti czy Coutinho z Pjanicem. Jest chętny na Langleta, to walizkę spakować w prezencie. Ale Messi też niech zejdzie na ziemie z oczekiwaniami finansowymi
0
Przede wszystkim to cieszą Włosi - zdecydowanie najlepsza drużyna w przekroju całego turnieju. Gdyby ta Anglia doczpłapała z nurkiem Sterlingiem to byłby dramat. Fajne mistrzostwa, dużo bramek, dużo emocji - naprawdę fajny miesiąc piłkarsko za nami. Co do ZP dla Leo to nie przesadzajmy - dlatego, że uciągnął reprezentację do wygranej w Copa America?! Bo z Barcą położył końcówkę sezonu więc chyba nie za osiągnięcia na niwie klubowej ta Złota Piłka. Miejmy nadzieję, że teraz szczęśliwy i ze zdjętą presją po sukcesie z reprezentacją poniesie z entuzjazmem Barcę do wygranych - odliczamy dni do nowego sezonu
1
A ja uważam, że największe nasze "wzmocnienie" w lidze to odejście Ramosa z Realu. Mentalnie na mój gust nie ma kto tej drużyny obecnie ciągnąć. Natomiast PSG odrobiło lekcje po pierwszych latach rządów Katarczyków. Teraz wzmocnienia idą na pozycje które potrzeba i do tego są to rzeczywiście wzmocnienia zespołu gwarantujące podniesienie jakości. Ramosa nie trzeba lubić ale kapitana o takim mentalu to my mieliśmy jak grał Puyol. Xavi był wspaniałym grajkiem ale nie mentalnie nie dawał takiego "kopa" drużynie w razie konieczności. Mają Neya i Mbape na ataku, Wijnalduma ściągnęli do środka, jest sensowny trener. Może być mocny faworyt LM - na przeszkodzie uważam, że paradoksalnie stanie im własne podwórko, bo nie da się odbębniać meczy przez 7 miesięcy i wyjść na wiosnę na kilka meczy w LM w pełni skoncentrowanym i gotowym do największej rywalizacji
0
Zgadzam się, że odpadła wczoraj drużyna lepsza w przekroju całego meczu ale nie można powiedzieć, żeby Włosi grali słabo. To był naprawdę mecz dwóch bardzo dobrych drużyn. Gdyby Hiszpania miała choćby jednego napastnika to pewnie zakończyłaby to w 90 minut, a tak musi przełknąć żabę. Dla Hiszpanii zbawieniem może być Ansu ale poczekajmy do jego powrotu. Jeśli chodzi o Włochów to myślę, że w finale jest drużyna, która w przekroju całego turnieju prezentuje się najlepiej, a przy najmniej mnie się ich ogląda z największą przyjemnością. Nie licząc nieobecnego wczoraj Spinazoli to jednak mocni są jako zespół bo jednak nie widzę tam zawodnika który z marszu stanowiłby w pojedynkę wzmocnienie dla Barcy mimo że są to świetni zawodnicy tylko nie do stylu gry Barcy i ligi hiszpańskiej
0
@Kuba0605 A nie - to już wszystko się zgadza :))))
1
Jest takie powiedzenie które jak ulał pasuje do naszego mistrza wszechstronności - jak ktoś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Nie twierdzę, że to gość który się w polskiej lidze by nie łapał na ławkę, ale nie jest to zawodnik, który nawet w charakterze zmiennika gwarantuje nam utrzymanie poziomu do rywalizacji o LM. I nie przywołujcie mi tu bramki z PSG bo to było miliard lat temu, a w historii tego klubu było więcej kozaków co strzeli po jednej bramce w jakimś meczu i nic poza tym. Sergi Robert to gość na poziom Betisu maksymalnie a nie Barcelony i walki o LM
1
Niech mnie ktoś poprawi/ uświadomi bo chyba coś mi umyka. Mamy (wiem, że skończył się kontrakt ale mowa o prawie pewnym przedłużeniu umowy więc tryb oznajmujący potraktujmy na chwilę umownie) najlepszego piłkarza w historii który co prawda dziś już aż tak decydujący nie jest i sam drużyny do wielkich sukcesów uciągnąć nie może, ale którego chcemy zatrzymać bo bez niego sukcesów sobie nie wyobrażamy, choć z nim nie odnosimy ich od 5 lat. Gość deklaruje dozgonną miłość do klubu ale ma ambicje jeszcze co nieco wygrać. Żeby wygrywać musi mieć konkurencyjną drużynę czyli z kilkoma naprawdę niezłymi zawodnikami. Żeby taką zbudować trzeba mieć na wynagrodzenia a na nie (podobnie jak na transfery) nie ma kasy, bo 20% budżetu płacowego pochłania pensja NAJLEPSZEGO i pozostałą kasę trzeba rozdzielić na kolejnych 25 zawodników. Teraz jeszcze mamy wypchnąć co lepszych żeby móc mu dalej płacić, ale może się okazać że nie będzie umowy przedłużał bo nawet jak zbierzemy na nią kasę to za partnerów będzie miał grupę juniorów. Czy to jakieś błędne koło?!
0
A który klub miałby go pożyczyć lub kupić?! Przecież ten gość jest gwarantem co najmniej jednej bramki dla przeciwnika w każdym meczu w którym występuje. Dla mnie już w zestawieniu Pique, Garcia, Araujo i Mingueza nie ma dla niego miejsca w składzie. Jako piątego stopera wolałbym ogrywać kogoś ze szkółki. A jeśli przyjdzie Laporte (który jakoś wybitnie na tych ME nie gra co powinno dać do myślenia) to Langlet powinien mieć zakaz wstępu na treningi, żeby naszym napastnikom nie wydawało się że taki piach grają wszyscy.
0
@Borneo Też nie jestem zwolennikiem kupowania zaraz po turniejach bo masz rację - zawsze cena ze 30% wyższa niż w normalnych nieturniejowych okienkach. Świetny przykład to choćby Rebic z Chorwacji - 3 lata temu na MŚ świetny, a teraz wszyscy się drapią po czole co on na boisku tyle czasu robił.
Akurat z Gvardiolem wydaje mi się, że ma wiele cech których u naszych zwyczajnie brakuje i pod tym kątem transfer ciekawy. A że piłkarsko się broni, a my szukamy kogoś na lewą stronę.
1
Z transferami zanosi się na dobry początek wypychania nieprzydatnych zawodników blokujących budżet. W następnej kolejności Brait, Alena, Pjanic, Langlet i Neto. A na lewą stronę może ten Gvardiol z Chorwacji - to byłoby wniesienie sporo ożywienia, walki i siły do naszej obrony. Myślę, że w perspektywie kilku lat to będzie naprawdę niezły grajek
2
Umtiti na wypożyczenie to obecnie dobra opcja - u nas nie gra, a pensję pobiera. Pójdzie gdzieś, może grać zacznie, jak się przez sezon nie połamie to może po sezonie ktoś go wykupi. Zawsze tańsza opcja niż rozwiązanie z nim kontraktu i wypłacenie wynagrodzenia z góry.
Firpo za 15 mln po tym co zaprezentował przez dwa sezony to brzmi jak gwiazdka z nieba. Jeszcze Brait i Alena wytransferować, a zapowiada się po meczach Danii że Brajta to za nienajgorszą kasę się da opchnąć i trochę oddechu w budżecie się robi. Oglądam Hiszpanię i zamiast Gayi to wolę Gosensa z Atalanty. Cieszy natomiast gra Erica - naprawdę fajnie się gość zapowiada. Jakby tak jeszcze ktoś kasę na Dębusia wyłożył...
0
Uczciwie powiem, że byłem pełen nadziei jak przychodził do nas ale nigdy mnie nie kupił. Kilka bramek strzelił, ale ogólnie niczego szczególnego tu nie pokazał. Ciągle połamany, mało profesjonalne prowadzenie się wychodziło bokiem, jak się ogarnął z profesjonalizmem, to co chwila jakieś mniej lub bardziej poważne urazy. Żeby to jeszcze wynikało z jakiegoś szarpania, licznych dryblingów itd., ale mam wrażenie że on co się pokaże na boisku to jakiś uraz łapie. Jakby miał jakąś alergię na trawę. Moim zdaniem albo kontrakt o połowę w dół ( z przedłużeniem o dwa lata) albo odchodzi za każdą kwotę byle zluzować budżet
2
Ramosa rzeczywiście dziwnie będzie oglądać w innej koszulce. Ma swoje za uszami, w wielu meczach mnie nerwowo wykańczał ale nie mogę mu odmówić niesamowitej ambicji i determinacji w walce.
Jeśli chodzi o Barce to wczoraj w meczu Włochów oglądałem pomocnika środkowego, który profilem wpisuje się w poszukiwania jakie teraz uskuteczniamy - gość silny, z ciągiem na bramkę, panujący nad piłką i potrafiący uderzyć z dystansu. Cała reprezentacja Włoch pokazuje niesamowitą jakość gry
0
Lubię Bernardo Silvę ale jak mamy Puiga i Pedriego to nie widzę sensu sprowadzania go. Może rzeczywiście wymiana z dopłatami na zasadzie, że do nas Laporte, Mehrez i Concelo a do nich Dembele i Roberto. W takiej sytuacji obstawione mamy boki obrony i środek obrony i możemy skupić się na atakującym. Osobiście chyba najbardziej z realnie dostępnych opcji widzę Isaka z RSSS, ewentualnie jakiś młody z Holandii lub Francji (swego czasu było na stronie fajne zestawienie takich potencjalnych wzmocnień). No i zacznijmy się pozbywać balastów pokroju Umtiti, Langlet czy Pijanic z Martinem bo coś cicho w temacie
1
@Ansufati123 dzięki, mój błąd
1
Dużo dobrego słyszałem o Nico Gonzalesie (nawet był podcast poświęcony naszej drużynie B i potencjalnym wzmocnieniom pierwszej drużyny) - może to jest sposób na wzmocnienie środka pola? Swego czasu tak zaufaliśmy Busquetsowi i źle na tym nie wyszliśmy. A teraz mielibyśmy Puiga, Pedriego, de Jonga, Busquetsa, Gonzalesa i Moribe. Może być to środek pola na kilka lat do przodu
0
z lewymi obrońcami jest gorzej na rynku, może zatem niech Dest będzie rywalizacją z Albą, a na prawą ściągnijmy Dunfriesa z Holandii? To co on wczoraj grał to naprawdę było coś. Gaya fajnie by było ale czarno to widzę. Realną alternatywą mógłby być na przykład lewy back z Chorwacji o przyjemnie dla nas brzmiącym nazwisku Gvardiola
1
A tak swoją drogą to z napastników zamiast pisać bajki o Haalandzie czy rozważać Lautaro, to nie lepiej wyciągnąć Aleksandra Isaka? Gość ograny w lidze, młody a już świetny technicznie. W dobrym otoczeniu może odpalić a dodatkowo ponad 190 cm wzrostu powoduje, że zamiast podbijać statystyki rzutami rożnymi to zaczniemy z nich stwarzać zagrożenie
0
@Pedritodejong Sterling? Jest Fati, przychodzi Depay, można dawać ogrywać się de la Fuente. Foden? nie wiem na jaką pozycję w naszym systemie gry. Cancelo? Bardzo nam potrzebny jak mamy Desta i Emersona, a do tego jeszcze nie pozbyliśmy się Roberto. Niby grał w tym sezonie na lewym boku ale chyba wolałbym Gaye, a podejrzewam, że kasa podobna do wyłożenia. Gundogan - jeden z moich ulubieńców, ale jesteśmy chyba na etapie odmładzania kadry i bardziej w środku powinniśmy mieć silnego zawodnika a nie kolejnego kreującego, w dodatku 30-latka. Walker? Jak dla mnie z bocznych obrońców w Anglii to tylko ten James z Chelsea byłby przydatny. Mahrez mnie osobiście nie przekonuje, nie uważam, że ma takie umiejętności aby blokować skład młodzieży ze szkółki. Do tego dokładam obecne realia finansowe. Oczywiście, to tylko moja ocena Twoich propozycji i nie twierdzę, że to słabi zawodnicy ale nie uważam, że na dziś warci zachodu i kasy (której nie ma lub jest niewiele)
Na marginesie, Anglików to wielu ligi hiszpańskiej nie zawojowało. Pamiętam w Bacie Linekera i Archibalda ale tu nawet Hughes się nie sprawdził. Że nie wspomnę o Owenie czy Woodgate w Realu...
0
Z City to co najwyżej Laporte jeszcze do wzięcia. Choć na środek obrony to bardziej dogadywałbym wymianę z Juve - np. deLigt i Bentacour do nas, a Pjanic i Dembele w drugą stronę. Do kompletu rzućmy im Langleta/ Umtitiego i wszyscy zadowoleni
Ogólnie to francuski zaciąg jest do wywalenia - marzenie to zamiast czterech gości których mamy jeden Kante by się przydał... Rozumiem, że we Francji gra mnóstwo świetnie wyszkolonych zawodników ale naprawdę zamiast zgranych nazwisk można kogoś wyciągnąć jak swego czasu Yaya Toure
1
@TransferMAN Myślę, że zgodni będziemy, że póki jest Messi to wszyscy trzej sensownie nie pograją - po prostu nie ma dla nich wszystkich miejsca na boisku w jednym momencie. Griezmann miał przebłyski, kilka ważnych bramek strzelił, ale ogólnie nie czuję aby to był zawodnik na miarę Barcy jaką chcemy widzieć i jakiej pragnie Laporta. Nie nazwę konkretnie z jakiego powodu ale czuję, że u Guardioli w czasach wygrywania LM miejsca w składzie by nie miał. To jest dobry zawodnik, może rzeczywiście sporo by wniósł ale ze środkowym napastnikiem przed sobą i bez Leo w drużynie. Pozytywnie wychodzi, że zaczęli się dogadywać poza boiskiem więc może jeszcze coś z tego będzie - poczekamy do przyszłego sezonu i się okaże.
0
@Deny06 Cóż za poczucie humoru - naprawdę imponujące. Ja się śmiałem z tempa podawania wiadomości kibicom ale gratuluję wyczucia. Miłego dnia
1
Teraz czwartek i piątek dwóch Holendrów, sobota ostateczne zamknięcie tematu trenera, w niedzielę potwierdzamy pozostanie Leo.
A przyszły tydzień: poniedziałek - Roberto przechodzi do ___, wtorek - Umtiti odchodzi do XXX, środa - Firpo przechodzi do YYY, czwartek - Langlet będzie kontynuował karierę w ZZZ, piątek - Dembele/ Griezmann lądują w XYZ, sobota - Coutinho odchodzi do CCC, niedziela - Barto musi zwrócić klubowi 400 mln EURO :))))
a później już tylko przed preseason potwierdzamy przyjście Halanda czy tam Kane
0
widzę trochę powtórkę z rozrywki - w poprzedniej kadencji ściągnęliśmy Henrika Larsona i Eto. Kuna już mamy, może teraz jakiś młody napadzior. Pique już też ma w składzie swojego odpowiednika - Erica. Teraz jeszcze wyniki muszą się powtórzyć i 10 lat dominacji :)
0
A kto miałby go zastąpić? Zwolnienie nie ma sensu bo nie ma zmiany która da jakość już teraz. Zmiany w kadrze i da radę. Na marginesie, po sobotnim finale ostatecznie wyleczyłem się z chęci ponownego sprowadzenia Guardioli - trener absolutnie wybitny, który wyznaczył trendy w piłce, ale wierność swojemu stylowi okazuje się jednocześnie jego największym ograniczeniem. To City nie różniło się w finale niczym od obecnej Barcy - klepanie wszerz boiska i kompletny brak sytuacji. Przecież oni oddali jeden celny strzał w całym meczu!
4
Tak - przegraliśmy Ligę i LM. Ale nie zgodzę się, że przegraliśmy ją wyłącznie w ostatnich meczach. Problemem była słaba postawa w meczach z Realem i Atletico, a do tego mnóstwo punktów pogubionych na początku. Musiał upłynąć sporo czasu zanim zawodnicy zaufali trenerowi i zaczęli realizować to co im narzucił. Wprowadził kilku młodych zawodników, odstawił od składu choćby Roberto. Dać mu transfery, dać mu środkowego napastnika, żeby miał kto wykańczać akcje i wtedy zobaczmy co potrafi. Z Holandią zaczął grać. U nas też zbudował de Jonga, Araujo, Mingueze, Pedri'ego. Nie jego wina, że musiał w ataku liczyć na Martina. Nie jego wina, że z wiekiem coraz bardziej uwidacznia się, że Messi pierwszy opuszcza głowę i przechodzi obok meczu jak jest trudno. Myślę, że taki de Jong karnego na 2-1 z PSG by strzelił, a niestety Messi obsrał zbroję. Nieistotne, Koeman może ma swoje słabości ale zrobił wiele fajnego, Puchar Króla wygrał, wiele dla tego klubu poświęcił (nie jako zawodnik, ale rezygnując z reprezentacji) i myślę, że należy mu się kolejny sezon spędzony w lepszych warunkach. On młodym zawodnikom może zaszczepić chęć poświęcania dla tego klubu a wtedy wiadomo, że determinacja inna. Dziś część z nich tylko kasę tam odlicza, a muszą wiedzieć, że to zaszczyt grać w tym klubie. I to Koeman może dać. Poza tym sorry ale z dostępnych na rynku nazwisk jest Allegri (chyba jeszcze), Conte, Villas-Boas, potencjalnie jeszcze Gallardo i Pimenta. Z tego wszystkiego nie uważam, żeby któryś gwarantował natychmiastową poprawę wartą wyrzucenia Koemana
2
Zgadzam się z częścią przedmówców i absolutnie nie rozumiem oburzenia jego postawą. Nie zgadzam się też że gość nie ma ambicji - przeciwnie, ambicja zdecydowanie po prostu przerasta po prostu jego możliwości. A czysto praktycznie gdzie mu będzie lepiej - grać nie musi (a będzie grał jeszcze mniej jak przyjdzie jakikolwiek napastnik), kasa na koncie się zgadza, miasto do życia bardzo atrakcyjne, morze jest, pogoda też ok więc po co się ruszać. Poza tym gdzie by nie poszedł, to zmniejsza szanse na wygranie czegokolwiek. Jasnym jest to, że Inter, Real czy City go nie kupi - pozostaje mu półka w stylu WHU czy Fiorentina. Myślę, że nawet w Hiszpanii wyżej niż Celta nie wyskoczy
4
spakować w prezencie Pjanica i Umtitiego i będzie ok :))))