SirChuck
Dołączył/a: lipiec 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Na konferencji stęka, że nie ma kim grać, że mu skrzydłowych brakuje, ale zarejestrował Pjanica którego nie zamierzał wpuszczać nawet jakby został i jest dramat chłopaka, który serce za klub by oddał....
1
Z tych opisanych kandydatur połowy nie traktuję poważnie i mam nadzieję, że jako kandydaci istnieją wyłącznie w głowach dziennikarzy. Do Cocu, Jordiego i Low'a mogliby dziennikarze równie dobrze dopisać de Boer'a - zna klub, jest wolny i na pewno chętnie by się w Barcelonie stawił....
Conte na pewno sporo by dał ale mam wrażenie, że kibice mieliby do niego analogiczny zarzut jaki stawiano Velverde - tu liczy się również styl a nie samo dopchanie 1:0. No i te jego "osiągi" w europejskich pucharach...
Martinez myślę, że do wyciągnięcia jak najbardziej i to jest niezła kandydatura. Podobnie pozytywnie oceniam kandydaturę ten Haag'a ale wątpię by zostawił Ajax w październiku. Z nazwisk które się w mediach nie przewijają dla mnie ciekawym pomysłem do rozważenia jest Gallardo - zna europejską piłkę, w River konsekwentnie trzyma poziom, osiągnął już spore sukcesy. Do tego trenerzy argentyńscy generalnie dają dużo jakości. Innych realnych kandydatur nie widzę na dziś. Jeśli więc nie uda nam się wyciągnąć kogoś z tej trójki to równie dobrze Ronald może dalej męczyć bułę - będzie taniej niż ruchy z pozostałymi kandydatami, które sportowo dadzą nam tyle samo ile Ronald
9
Coraz słabsze te jego wypowiedzi. W zeszłym sezonie marudził, że nie ma szans na LM. Teraz poszedł dalej - w zasadzie nawet w LL mówi o cudzie jak coś ugramy. LM to marzenie ściętej głowy. Ja nie mówię, że nie należy realnie oceniać sytuacji ale realnymi pesymistycznymi ocenami to się gór nie przenosi. No i na pewno to zawodników mocno zmotywowało jak nawet ich trener mówi, że gówno są w stanie ugrać... Brawo Trenerze, tego nam trzeba. Niech lepiej Lapcio znajdzie trenera który nie wie, że nie mają szans na mistrzostwo czy porządne granie - jak nie będzie o tym wiedział to może da się mecze oglądać bez krwawienia oczu?
7
Dlaczego Barca nie wzięła Falcao? Ludzie, kto wpadł na pomysł postawienia tego chorego pytania? Odpowiedź jest prosta - bo to nie dom spokojnej starości, a Falcao ma 100 lat i od co najmniej 4 sezonów nie gra na poważnym poziomie. Zawodnika o tym profilu już mamy (Aguero) i w podobnej kondycji zdrowotnej (dziś kontuzjowany jest Kun ale za miesiąc sytuacja może się odwrócić). Nie jestem fanem Luuk'a ale dajmy spokój z takimi głupimi porównaniami. Rayo chyba się jeszcze w tym sezonie nie mierzyło z Bayernem więc porównywanie ile który bramek strzelił po kilku treningach z zespołem jest śmieszne. Dla Rayo i Luuk mógłby być wzmocnieniem. Ale dla Barcy obecnie Falcao już wzmocnieniem nie jest - mógł wpaść 5 lat temu. A nie, czekajcie - on w swoim prime to mógłby co najwyżej rotować z ówczesnym atakiem
1
dla uzupełnienia tekstu w zakresie podejścia do młodzieży niezłym przykładem jest też Pena - jego kosztem grywa Neto, czyli bramkarz który u nas wylądował wyłącznie z uwagi na układanki finansowe Barto i który mnie nigdy niczym nie przekonał, że jest choćby wartościowym dublerem. Nie sądzę by Pena mu ustępował, a nawet jeśli jest trochę słabszy to dostając szansę miałby okazję różnicę zniwelować. W zamian tego kolejny sezon wyciera tyłkiem ławkę bez perspektywy występu choćby we wstępnej fazie Pucharu Króla gdzie ogrywamy 30 letniego nieperspektywicznego gościa, którego latem nawet kluby z ekstraklapy nie chciały
0
Do tej pory nie patrzyłem tak na kwestię "stawiania na młodych" przez Koemana ale przeczytałem tekst i ciężko się nie zgodzić. Świetnie, że mamy wśród użytkowników tak różne punkty widzenia. Sprawa z Puigiem jest rzeczywiście najlepszym dowodem na to co napisane w felietonie (btw. - świetnie się czytało) - w preseason grywał regularnie, notował ciekawe występy, jak się zaczęła liga to Puig do ławki przyspawany. Ale jak wczoraj kompromitacja blisko to nagle potrzebny. Ja rozumiem, że on na dziś przegrywa rywalizację z Pedrim (który rzeczywiście dobry ale jakiegoś progresu to nie widać, co więcej - przestał oddawać strzały na bramkę czego jednak rok temu we wrześniu próbował). La Fuente cały poprzedni sezon zmarnowany, a teraz coraz fajniej w OM wygląda - musiał po prostu dostać szansę. W tekście jedyny chybiony przykład w moim odczuciu to Balde - wystawić młodego na debiut z Bayernem to jednak nie zawsze musi się udać. I nie chodzi wcale o wynik, ale jakiś głupi błąd mógł spalić go na starcie. Inna sprawa, że było kilka okazji by wpuścić go wcześniej na końcówki i wcale z Bayernem nie musiałby debiutować... Generalnie "wprowadzanie młodych" to jednak bardziej kamyczek do ogródka Ronalda niż jakaś jego zasługa.
Dla mnie nasz trener do tej pory leży jednak najmocniej pod względem taktycznym. W poważnym meczu jeszcze nie błysnął ani razu. I nie jest tak, że za każdym razem staliśmy na straconej pozycji. Z Realem to nawet dwa razy miałem wrażenie, że składem przystępujemy mocniejszym ale nawet taki Zizou go taktycznie przeżuł i wypluł. A w tym momencie to mam wrażenie, że nawet się uwsteczniamy i stajemy coraz bardziej prymitywną drużyną
0
@darek60 Dokładnie - zamiast porażki (wiosną 1:2) mamy remis :)))))
3
@Debfc Jestem tego samego zdania - też mu kibicowałem ale tą wypowiedzią dla mnie się skreślił.
Panie Koeman - mam prostą odpowiedź na Pana pytanie: można próbować grać w piłkę, można wygrywać z takimi "potęgami" europejskiej piłki jak Granada czy Cadiz a nie dręczyć otoczenie i nie stworzyć sensownej sytuacji przez 90 minut, tracić bramkę po 2 minutach, albo (jak z Bayernem) nie oddać strzału przez cały mecz!!!! Jakbyś Pan miał Jana Sobocińskiego na środku obrony to ok ale blok obronny tworzy MAtS, Araujo, Garcia, Dest i Balde. Przed nimi na DM operuje Sergio Busquets - to nie są ogórki, goście którzy grają za 5 złotych/ m-c i o określonej wartości rynkowej bo jednak coś tam sobą reprezentują na boisku. W pomocy masz Pan jednego z obecnie najlepszych ŚP (de Jong), dodatkowo jest Pedri - podstawowy pomocnik reprezentacji Hiszpanii, a w ataku Depaya. Sorry, ale naprawdę nie musimy drżeć o wynik z Granadą
6
Nie mówię, że to kadra na podbój Europy ale też nie dramatyzujmy z jej słabością. Osobiście twierdziłem, że Koeman powinien dograć sezon ale po wczorajszej pomeczowej konferencji zmieniłem zdanie - jak on mógł nagadać dyrdymałów w stylu "spójrzcie kogo mam na ławce"?! Jasne, to nie jest tak jak parę lat temu, że Henry był zmiennikiem Pedro, a Villa miewał problemy z wyjściowym składem. Na boisku też nie gania Suarez, Neymar i Messi - każdy w swoim prime time ale chyba jednak trochę przesadził. Po pierwsze to on nie grał wczoraj z Bayernem czy Realem tylko z Granadą. Po drugie to na boisku był i Coutinho, i Depay, i Frankie i MAtS. Uzupełnieni Busquetsem, Garcia, Araujo i Demirem. Rozumiem, że na Bayern to mało ale Granadę to Guardiola z takim składem wciągnąłby nosem. A Koeman bredzi, że "przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać". Nie Panie Koeman - z Granadą to wychodzimy odhaczyć 3 punkty i na żadne szczęście nie powinniśmy liczyć. O odrobinie szczęścia to możemy dyskutować w meczach z Realem czy Chelsea. A tu sobie Koeman wymyślił, że jego zdaniem to Barca powinna mieć wysokiego napastnika do walki o główki i teraz na siłę próbuje udowodnić, że to jedyna słuszna taktyka. Ludzie, litości!!! 54 wrzutki w pole karne?! WTF?!
Najpierw niech tylko dogadają jakiegoś trenera. Osobiście nie jestem zwolennikiem Xaviego bo w Katarze to On może złapać opaleniznę a nie doświadczenie. Conte mi średnio pasuje do naszego klubu ale daje największe gwarancje zmiany dynamiki w drużynie
0
@oZinho no tak - bo z Messim i Griezem to w zeszłym sezonie Granadę roznieśli. A nie - czekaj, czy to nie z Granadą przegrali mistrzostwo? Chyba że coś mi umknęło...
0
Co to za głupoty, że coś się zarobi dzięki CVC?! Znaczy co, że jak się nie podpisze umowy z CVC to praw telewizyjnych się nie sprzeda? Komu takie głupoty próbuje wciskać Tebas?
3
Ciągle mam nadzieję, że z tym Xavi'm to jest jakiś żart. Martinez ok, kto jeszcze mógłby być to nie wiem. Jeśli już mielibyśmy podjąć ryzyko w stylu Xavi to osobiście wolałbym Gallardo
1
Prośba do redaktorów - rzeczywiście wymieńcie zdjęcie zamieszczane pod postami o "dokonaniach" Barto. Same teksty powodują słowotok bluzgów, ale jak się jeszcze zerknie na zdjęcie zadowolonej z siebie facjaty to na słowach można nie skończyć wyładowywania agresji.
Merytorycznie - zachowanie dość klasyczne przy stanowiskach kadencyjnych czyli "po nas choćby zgliszcza bo to nie nasz problem..."
0
Procentowo pewnie nie ma sensu tego sprawdzać ale śmiem wątpić, że abonenci pójdą do każdej tv wykupującej prawa do LL żeby oglądać Getafe czy inne Osasuny. Słuchałem i czytałem sporo o tym porozumieniu z CVC ale jeśli dobrze zrozumiałem to Fundusz miał pożyczyć kasę klubom a jej spłata miała się odbywać poprzez scedowanie części zysku z praw tv przez następne 50 lat. Jeśli tak, to skąd sobie Tebas wymyślił te 3,2 mld euro i o jakim przedziale czasowym on gada. Bo jak w perspektywie tych 50 lat, to nawet jeśli kwota się zgadza to wychodzi średnio rocznie raczej na drobne wydatki w skali naszego klubu
0
Czekamy na konkrety. Kontuzji w meczu raczej nie złapał więc ciekawe o co chodzi
0
@pacior95 Alba właśnie wypadł na miesiąc więc może szansa na ogrywanie Balde się otworzyła? Obok Pique niech się ogrywają Garcia z Araujo na zmianę, a w przyszłym sezonie mogą być podstawową parą stoperów. Luuk to wiadomo, że miał być uzupełnieniem składu i mam nadzieję, że tu się nic nie zmieni
1
@pacior95 Ależ jak najbardziej stawiajmy na młodych. Tylko wprowadzając ich sukcesywnie a nie wszystkich na raz. Oni muszą mieć oparcie w poważniejszych zawodnikach. Od kilku lat za głupotę uważałem trzymanie młodych chłopaków przez 90% sezonu na ławce lub trybunach, a później zdziwienie, że się nie rozwinęli. Teraz musimy niestety z musu przyspieszać cały proces ale powinno się w każdym meczu wystawiać 2-3 młodych chłopaków i oswajać ich z presją. Tym sposobem już w tym sezonie będzie z tego wiele pozytywnego
3
@pacior95 Tak - Guardiola postawił na młodych. Tylko przypomnij sobie skład. W obronie miał Puyola, Abidala i Daniego Alvesa - jedynym wprowadzonym młodym był Pique, który w dodatku rotował z Marquezem. W drugiej linii stopniowo wprowadzał do rotacji z Yaya Toure młodego Sergio Busquetsa, a poza tym był Xavi, Iniesta, Keita. A w ataku już hasał Messi, na szpicy Eto, a drugie skrzydło obstawiał Henry. Dopiero w kolejnym sezonie wprowadzany był Pedro kosztem Henry'ego. Porównanie więc kompletnie chybione bo finalnie rozmawiamy o wprowadzonych na stałe 3 zawodnikach ze szkółki bo reszta to były epizody (Jeffren, Cuenca, Montoya - sorry, ale nie były to nazwiska które stanowiły o sile Barcy przez lata). Dziś Koeman ma w ataku Depaya i de Jonga i z całym szacunkiem ale za Eto to oni mogli piłki po treningu nosić. Młodzi zawodnicy to oczywiście nasza przyszłość i nie mamy wyjścia - trzeba na nich stawiać. Ale jak mi ktoś będzie próbował wmówić, że jedenastka w której będą jednocześnie Balde, Dest, Pedri, Gavi, Nico, Garcia i Demir ukłuje obecny Bayern to chyba zna piłkę wyłącznie z FIFA Menager.
Nie twierdzę, że Koeman zrobił wszystko co mógł - jak pisałem w innym wątku taktycznie mecze z poważnymi przeciwnikami go zjadają. Pewnie lepszy trener więcej by z tej drużyny wycisnął. Tylko który lepszy jest obecnie dostępny na rynku? Bo na mój gust co najwyżej można myśleć o Martinezie (z Belgi) i Conte (ale to nie wiem czy by u nas zagrało). Poza tym nie wierzę, że Klopp czy Nagelsman zostawią dotychczasowe kluby
2
Niestety kolejny raz zawiódł w meczu z poważnym przeciwnikiem. Póki co jego Barca charakteryzuje się niezdolnością do pokonania kogokolwiek poważnego. Oczywiście uwzględniam wszystkie kontuzje itd. ale jednak nie sposób nie zauważyć braku ciekawych rozwiązań taktycznych które mogłyby zaskoczyć dobre drużyny. W zeszłym sezonie nawet Ziozou zjadł go taktycznie. Nie było kim grać i to jest jasne, ale nie chodzi o samo wpuszczenie na boisko młodzieży - chodzi o to by dać im grać . Może i wynik byłby wyższy, ale z drugiej strony może coś by z przodu wykreowali?
11
Możemy zaklinać rzeczywistość ale trafna diagnoza. Niestety, ale w Niemczech myśleli długofalowo o klubie, a u nas Barto myślał jak rozpieprzyć klub. Tak - Bayern jest dziś faworytem. Tak - Barca nie jest w pełni formy bo w zasadzie mentalnie decyzje i wstrząsy rozbijały klub do ostatnich minut sierpnia. Można to poukładać i na koniec sezonu możemy mieć powody do radości ale dziś w pełni formy nie jesteśmy. Na szczęście nawet ewentualna porażka dziś nie wpływa na przebieg sezonu i szansę na zdobycie czegokolwiek - europejskie puchary zaczynają się wiosną więc forma we wrześniu o niczym nie świadczy
0
Nie wiem co dziwnego niektórzy widzą w przedłużaniu kontraktu z jednoczesnym dopuszczaniem sprzedaży zawodnika w kolejnym okienku. Plotki oczywiście traktuję z przymrużeniem oka ale gdyby nawet taka wymiana przeszła z dopłatą 50 mln (nie wiem skąd je mamy wziąć) to mamy deal stulecia. Swoją drogą to czy dobrze rozumiem, że w zasadzie jedyna licytacja w przyszłym roku to ta polegająca na propozycjach warunków dla Norwego? Bo jeśli dobrze czytam, to ktokolwiek da 75 mln to Borussia nie ma nic do gadania
0
Niezależnie od finału tej historii, który dopiero przed nami, mnie najbardziej rozwala, że daliśmy 120 mln na zawodnika przereklamowanego i zadufanego w sobie do dublowania pozycji Leo, a szkoda nam było 8 mln (pewnie stanęłoby na 5 mln + zmienne) na gracza z perspektywami. Barto chłopie, ty to masz szósty zmysł w biznesie i piłce
0
Nie każdy myśli co chce ale cieszę się, że go nie ma w Barcelonie. Nigdy tu nie pasował, nie sprawdził się na boisku i teraz gada banialuki. Może znów jakaś metafora o stole Antoine?
4
Zgadzam się, że postąpiono z nim fatalnie. Jasne dla wszystkich było, że jaki by nie był to i tak da drużynie więcej niż Pjanic, który dostał numer a 24 godziny później już go nie było
1
Przy ograniczonych środkach na transfery uważam, że to jest transfer do przeprowadzenia. Jeśli miałbym wskazać jeden cel gotówkowy na lato to albo Gaya albo jakiś napastnik - taki który ciągnie zespół. Nie sądzę byśmy mogli sobie pozwolić na coś więcej, a i z powyższym będzie ciężko
2
Szkoda, że lekarze klubowi nie określają jeszcze w listopadzie którego roku mają wrócić... Pozytywnie oceniałem transfer Sergio jako uzupełnienie składu ale jakim cudem on przeszedł testy medyczne skoro jeszcze na boisku się nie pojawił, a z pierwotnie planowanego powrotu na przełomie września i października mamy się cieszyć z perspektyw listopadowych... Chyba rzeczywiście kupili go, żeby na kozetce Dembele miał z kim pogadać
1
@Avada Kedavra dokładnie, a każdy z nich taką miłość do klubu deklarował...
0
Ja osobiście nie płaczę po którymkolwiek z nich. Jeśli mamy opierać budowanie nadziei na LM na graczach którzy walczą o skład w Romie lub Brighton to znaczy, że żartujemy z określaniem celów. Ani Roma ani Brighton przez najbliższe 10 lat nawet wokół finału LM się nie zakręcą więc naprawdę nie ma co płakać. Olmo gdyby nie odszedł do Chorwacji, to dziś nie grałby w RB. Do tego jak na mój gust to pozycja na boisku bliźniaczo podobna do Messiego, pod lewe skrzydło do niedawna mieliśmy Neymara - serio miał z którymś z nich walczyć o skład?! Nawet dziś dyskutowałby czy to gracz mogący robić różnicę w meczach z PSG/ City/ Chelsea czy Realem - mogę się mylić ale uważam, że na dziś to jeszcze nie ten format zawodnika. No i na koniec Alena - gość, który w Barcelonie nie zagrał niczego ciekawego miałby być następcą Xaviego i wygryźć ze składu Franka albo Pedriego... Nie żartujmy bo ten poziom dowcipu jest niesmaczny. Gość rozgrywa w Getafe - GETAFE. Z całym szacunkiem dla tego klubu ale to jednak nie jest zespół do którego równamy (lub chcemy równać po wyjściu z kryzysu). Wydaje się, że w kilku rocznikach popełniliśmy błędy na etapie szkolenia, czegoś zabrakło, może poziom talentu przeceniony - nie wiem, ale dziś wchodzący do składu wyglądają jednak lepiej. Z gości którzy odeszli bez poważnej szansy na dziś chyba żal mi wyłącznie Grimaldo i odrobinę Adama Traore. Nawet po Moribie nie płaczę bo jednak charakterem to on pasuje do Bartomeu a nie do Barcelony...
3
Nam na boisku był zbędny - od początku niczego nie dawał. Finansowo - drenował budżet. Transfer który nigdy nie powinien dojść do skutku. Choć nie lubię Cerezo to ma rację - każdy jest z transferu usatysfakcjonowany. Piłkarz - bo wraca do miejsca gdzie dobrze się czuje. Atletico - bo mają naprawdę mocną pakę. My - bo pozbyliśmy się balastu finansowego i gościa, który w praktyce niczego nam na boisku nie dawał. Szkoda, że na całym dealu piłkarsko nie zyskujemy, a jeszcze wzmocniliśmy konkurencję
0
@fifek O Suarezie nie będę dyskutował ale jeśli przywołujemy Grieza to pytanie brzmi ile by strzelił pozostając w Barcelonie. Bo że liderem bym tylko w swojej głowie to zostawię z boku, ale on mając za partnera w ataku Leo kręcił się wokół 15 bramek z pensją na poziomie 40 mln EURO za sezon. Jeśli Luuk strzeli ok. 10 bramek ze swoją pensją to uważam, że na wymianie stratni nie jesteśmy. Gość to typ zawodnika na którego w czasach trio Neymar-Messi-Suarez byśmy nawet nie spojrzeli, ale dziś mamy inne realia. Jeśli zatem już tu jest to trzeymajmy za gościa kciuki bo jego sukces będzie radością dla kibiców klubu. Poza tym obiektywnie - to od co najmniej 2-3 lat brakowało nam takiego typowego snajpera do wykańczania akcji czy strącania do bramki tych wszystkich wrzutek. Luuk powinien w części ten problem rozwiązać