0

@MrCental Ja też wolę aby pierwszym wyborem był Garcia ale potrzebujemy 4 stoperów - mamy Garcia, Aruajo i Pique. Rotacyjnie z PO może być Mingueza. Ale ogólnie jako czwarty stoper dla mnie Umtiti jest do końca tego sezonu lepszym pomysłem niż Langlet.
Nico to jak rozumiem następca Busquetsa w środku, Nico rotuje z Pedrim i FdJ więc i dla Puiga jest miejsce. Nie upieram się, że musi być pierwszym wchodzącym ale mógłby występować z takim Levante czy innym Cadizem, utrzymywać rytm meczowy i wtedy można potencjalnie na niego liczyć. Argument o fizyczności mnie nie przekonuje - jak wcześniej wspominałem Xavi z Iniestą to też nie byli atleci, a styl gry drużyny rozumieli i dobrze to wyglądało

0

@MrCental Dostał co najwyżej po głowie. Ok - przez 2 lata zamiast się leczyć krążył po szamanach i tego bronił nie będę. Ale w ostatnich miesiącach doszedł do niezłej sprawności fizycznej, a nie sądzę by stracił umiejętności. Jak czytam, że Langlet ma dostawać więcej minut to niestety nikt mnie nie przekona, że to lepiej niż gdyby na boisku był Umtiti (choćby z jedną nogą i zakrytym okiem).
Co do Puiga - nie twierdzę, że to nasze zbawienie ale na minuty rotacyjnie zasługuje. Tymczasem Koeman go wpuszcza na boisko tylko jak już nic nie wychodzi i nie działa - to znaczy, że jednak może coś wnieść czy nie może? Nie mówię, że kosztem Gaviego czy Nico (tu to nawet chyba inna pozycja), ale mamy jego, Pedriego i Nico do rotacji. Dlaczego? Ano po to by Pedri nie grał 70 spotkań w ciągu roku, bo niestety zaczeły się przez to kontuzje mięśniowe, a żeby tego uniknąć i trzymać wszystkich w gazie przez cały sezon to rotacja jest konieczna.

0

@vincentPL Mocny argument - Xavi z Iniestą to też były tytany siłowni więc jak Puig z nich przykładu nie weźmie to nie ma czego szukać w piłce....

2

Obrona dziurawa jak szwajcarski ser, generalnie żaden z zawodników szału nie robi w środku obrony i też nie mogę zrozumieć dlaczego Umtiti nie może wystąpić w meczu. Przecież gorzej i tak nie będzie - co najwyżej w kolejnym meczu stracimy bramkę czy dwie. I tak jest to nasz bilans w każdej kolejce. Jeśli nawet chcą go sprzedać to nawet sensowniej byłoby dać mu zagrać kilka spotkań - sportowo na minus nie będzie, a przy najmniej można go pokazać innym klubom, że się wyleczył.
Analogiczny opis w zasadzie można zrobić do naszego Puiga - w sumie to środek pola nie kreuje niewiadomo czego więc w zasadzie stracić się na tym nie da. Jeden z użytkowników przytomnie zauważył, że za Setiena grał w miarę regularnie i wyglądało to całkiem całkiem. Nie jest to okres w historii klubu który wspominał z nutą nostalgii ale rzeczywiście był to trener który mu zaufał, a ten nie był w tamtym czasie zawodnikiem któremu można było stawiać zarzuty. Może zamiast patrzeć czy wpuszczony na 10 minut raz w miesiącu coś daje, to dać mu zagrać ze 3-4 mecze z rzędu i wtedy ocenić przydatność...

0

Wie ktoś może co oznacza to 16 mln? Bo z jednej strony napisali, że mamy 16 mln, a z drugiej strony napisali, że w tych 16 mln to musimy zmieścić pensje na pół roku. Znaczy jest to kwota na wynagrodzenia i amortyzację czy objęte tym są również koszty samego transferu. Tak czy inaczej raczej na Olmo i Sterlinga nie starczy. Ale swoją drogą LaLiga to jest dla Sterlinga stworzona

0

@Bogan Rzeczywiście. Choć z drugiej strony - na dziś jesteśmy w strefie poza pucharami, przegrywamy z każdą średnią drużyną, a ze słabymi radzimy sobie "jak nam szczęście dopisze" (cytując za Koemanem). Do mocnych drużyn podjazdu nie mamy. Żeby zacząć sobie radzić ze średniakami musielibyśmy zmienić nastawienie i przygotować się fizycznie do pressingu, a to rola trenera - Koeman podcina skrzydła (jak można obarczać winą za przegraną 17-latka?!). Przy odpowiednim nastawieniu i wybieganiu nie mówię, że LM jest do wygrania, ale na pewno przy obecnym składzie ćwierćfinał jest jak najbardziej w zasięgu tylko trzeba odpowiedniego nastawienia

2

Mnie też się wydaje, że póki co muszą Koemana utrzymać bo nie ma następcy. Jedyne wyjście na dziś to zwolnienie Koemana, wzięcie trenera na te kilka miesięcy (może do stycznia, a może do końca sezonu), a później trener docelowy. Osobiście odpowiada mi taka opcja bo: 1) gorzej już nie będzie, 2) odsuwa się Koemana od drużyny i więcej nie dołuje zawodników swoim tekstami o kiepskiej kadrze 3) daje to czas nowemu trenerowi który przyjdzie docelowo na konstruowanie planu, nawet w kontakcie z dyrekcją sportową. A skoro mają Koemana trzymać choćby do stycznia (nie podoba mi się ta opcja ale jeśli gwarantuje przyjście fachowca docelowego to spoko - zabandażuję oczy i jakoś to wytrzymam), to znaczy, że nikt sensowny nie przyjdzie od zaraz, a opcje tymczasowe Lapcia nie interesują

0

@killingjoker101 dokładnie tak jak pisze LatajacyHolender - Gallardo na dziś jest dla Ciebie kasztanem bo niewiele wiesz spoza własnego podwórka. Gość przywrócił blask River, zdobył z nim już dwa razy Copa Libertadores i naprawdę widać, że zna się na swojej robocie. On już dziś zalicza się do grona trenerów - przedstawicieli myśli argentyńskiej, która jest ceniona na całym świecie za swoje niebagatelne dokonania. A wyniki osiąga mimo, że regularnie mu skład drenują i wyciągają co zdolniejszych chłopaków. Osobiście też uważam to za jedną z najlepszych kandydatur - z jednej strony mental, walka i porządek taktyczny, z drugiej na pewno chęć kreowania gry

2

Uwielbiam gościa - jedna z najbardziej nietuzinkowych postaci w świecie piłki. Nie dość, że piłkarzem był takim którego kibice kochają, to jeszcze jako człowiek niezwykle błyskotliwy o czym świadczy poziom jego wypowiedzi. Nie mam wątpliwości, że mnóstwo sukcesów jeszcze przed nim. A swoją drogą - z jego wypowiedzi o Gavim bije po oczach wniosek, że będąc u nas trenerem niezwykle skrupulatnie oglądałem również drużyny młodzieżowe

0

Po pierwsze to odwoływanie się do historii sprzed 15 lat jest słabe bo jednak to nie ten sam Koeman - każdy z nas przez lata nabiera doświadczenia i się zmienia. To jaki był 15 lat temu a jaki jest dziś to dwie różne rzeczy. Taktycznie dalej wydaje się, że jest słabo ale może mi się tylko tak wydawać - równie dobrze może być tak, że piłkarze źle realizują taktykę którą wymyśla. Co nie zmienia faktu, że przy wypowiedziach tak dołujących drużynę powinien już zostać zmieniony. Ja nie oczekuję cudów po tej kadrze w tym sezonie, za 2-3 lata to już jak najbardziej bo skala talentu (szczególnie w drugiej linii) jest ogromna, w zasadzie nieporównywalna z żadnym innym zespołem (Gavi, Nico, Pedri, de Jong, do tego Araujo, Garcia, Fati). Ale potrzeba tych gości stale budować a nie wmawiać im przed meczem, że są bez szans i tylko cud ich może ratować

0

Gallardo to ciekawy pomysł

3

Czekamy z niepokojem na oficjalne potwierdzenie tego co konieczne. Laporta - dlaczego przy tej decyzji taki problem? Okres będzie najlepszy możliwy - nowy trener dostanie po Atletico 2 tygodnie spokoju na poznanie klubu i części zawodników, którzy nie polecą na kadry. Później ratowanie LM w meczu z Kijowem. Pirlo to nie wiem czym zaimponował jako trener choć jako zawodnika go uwielbiałem. Xavi od kilku lat jest poza poważną piłką i nie sądzę by zaszczepił w obecnej kadrze zdolność zasuwania w trakcie meczu, szczególnie, że sam był na boisku geniuszem. Dla Martineza niezły czas ale napiszę to co w innym poście - dla mnie na dziś najbardziej odpowiednim trenerem byłby Conte. Mam gdzieś mityczne DNA - jak będą mieli siłę zakładać presing, wymieniać podania i oddawać strzały (nie liczę Luuka bo on nawet jak może oddać strzał to trafi w zawodnika do jedzie wślizgiem równolegle do niego), to i będzie się to przyjemnie oglądało i to bez wymieniania 600 podań przy jednym strzale w trakcie meczu....
Swoją drogą to bilans Ronalda w LM w tym sezonie: 2 mecze - bilans bramkowy 0:6 - 1 celny strzał na bramkę, 0 punktów. Do tego doliczmy, że w ostatnich 5 meczach bilans to 2:14 i 5 meczy bez wygranej (Juve, PSG x 2, Bayern i wczoraj Benfica) - jednym słowem żenada

0

@Volley nie wiem czy przyjdzie i jaki miałby stosunek do tematu po otrzymaniu ewentualnej oferty, pewnie same negocjacje łatwe by nie były. Chodziło mi o to, że nazwisk dostępnych na rynku uważam go na dziś za najbardziej odpowiednią opcję dla nas. Jeszcze ze 2 tygodnie stawiałem, że aż w takiej rozsypce nie jesteśmy i taki Martinez byłby ok ale jednak nie

2

Ronald dalej swoje o tym że drużyna nic nie jest w stanie osiągnąć, a klub go nie wspiera. Przecież ci zawodnicy nie mają się szansy odpowiednio ułożyć mentalnie przed meczem. Wahałem się ale dla mnie na dziś jedyny sensowny ruch trenerski to Conte - ma wiele wad ale mentalnie jest dla nas na dziś idealny. Żeby cokolwiek ugrać z takim zestawem osobowym konieczny jest trener który zaszczepi w nich myśl o nie pękaniu przed kimkolwiek i zajechaniu każdego przeciwnika. A jak młodym wszczepi taki mental, to jak okrzepną piłkarsko to będzie drużyna nie do pobicia. Potrzebny trener z filozofią jak u Simeone - "wysiłek jest nienegocjowalny"

0

Nieodganione są wyroki, za to ruchy kadrowe Koemana już jak najbardziej można obstawiać w ciemno. Wiadomo, że jak jakiegoś gościa uważa za zawodnika pierwszego składu to choćby prosto ze szpitala dojechał to ma pewny plac (dziś: casus Pedriego który oczywiście swoje zrobi ale nie o to chodzi, że musi grać wszystko od deski do deski). Można obstawiać również, że nawet jak się młodzież sprawdzi to w nagrodę mecz z ławki obejrzy. Puig nawet jakby uratował wynik w finale LM to ławeczka mur beton. 3 stoperów to podstawa. No i na koniec creme de la creme - potrzebowaliśmy innego typu napastnika jak gierka podania nam nie idzie a przeciwnik broni się nisko całym zespołem więc dowiedzie swojej teorii i Luuk odkąd przyszedł gra wszystko od dechy do dechy - na koniec sezonu będzie miał pewnie więcej minut niż ter Stegen

4

Jasne - sąd stronniczy. Nie uznał monopolu UEFA, opowiedział się za wolnością zrzeszania się, respektował zasadę swobody umów... Uważał, że za głoszenie tak wywrotowych poglądów to powinni sędziego powiesić ;) UEFA dostała po nosie przyzwyczajona do nietykalności własnych interesów i teraz będą pierdoły opowiadali

2

Niech już Ronald odejdzie jak ma się męczyć z taką beznadziejną - w jego oczach - drużyną. Przecież Ci zawodnicy to są na porażkę przez niego skazani dzień przed meczem, a podejrzewam, że takie dyrdymały dołujące w szatni to opowiada już pewnie z tydzień. I co się dziwić, że później nie ma walki na boisku jak im wmówi, że nie mają umiejętności odpowiednich. Trzeba nam trenera który nie wie o tym, że są za słabi na rywalizację to może coś ugrają jeszcze w tym sezonie. A Koeman wtedy, powie, że cały czas w nich wierzył....

2

To już nie jest piłkarz Barcy więc czy gra czy siedzi jest mi obojętne. Jeśli siedzi to znaczy, że na dziś są zawodnicy bardziej zasługujący na grę. Co nie znaczy, że na koniec października sytuacja nie odwróci się o 180 stopni. Jakby nie patrzeć, to od zakończenia sezonu w zasadzie trenował indywidualnie więc nic dziwnego, że nie jest gotowy do gry na początek sezonu

15

Koemana nie ma na ławce i od razu gra do przodu się kleiła :)
A tak na poważnie - najlepsze, że młodzi dali radę (nawet, że to tylko z Levante, ale to właśnie w takich meczach budują pewność siebie przed poważniejszymi testami), no i ten powrót Ansu....

0

@Qaz123 a ja myślę, że na poważnie to jeden i drugi powinien wycierać tyłkiem ławkę a nie blokować miejsce na boisku

0

A ja tam uważam, że najlepsze jest to, że Koemana nie będzie na ławce w najbliższym meczu - może dzięki temu chwilę chłopaki pograją w piłkę. Szkoda tylko, że czerwona kartka automatycznie nie eliminuje go z wybierania składu.
A na poważnie to chyba tylko fakt, że mecz na "0" z tyłu

0

@Yoshi94 No mamy miejsce zwolnione przez Pjanica. Ale zgoda - gdyby się sprężono to pewnie tematu by nie było bo odszedłby wcześniej i Collado miałby miejsce

0

@Vintee Zgadzam się z przedmówcami - ma 17 lat i póki co to najwyżej można stwierdzić, że gra w przednich formacjach. Jeśli motoryka pozwala to i skrzydłowego z niego sensownego da się jeszcze ukształtować. A jeśli nie to w środku pola jako "8" może się sprawdzić. A jeśli się nie sprawdzi to i te 2 bańki bez trudu uda się odzyskać - dziś więcej płaci się za gości z naszej ligi

2

Czepiacie się a tu wyraźny progres - Roberto na ławce :))) A tak na poważnie - Luuk miał być alternatywą w sytuacjach gdy gra podaniami nam nie idzie. Tymczasem Koeman widzę a'priori przyjął, że gra nie idzie i trzeba od początku jechać z "alternatywą"...

0

@Yoshi94 Jak rozumiem jak ma trener więcej zawodników niż miejsc w drużynie, to rozumiem, że jest w stanie zarządowi wskazać, że woli jednego niż drugiego zawodnika mieć do dyspozycji. A tu była dokładnie taka sytuacja - mamy 25 miejsc do dyspozycji, kadra bardziej liczna więc kogoś należało odpalić. Trzeba było odpalić Pjanica, a trener wskazał Alexa

1

@Yoshi94 nie wiem gdzie tu prowokacja

1

Szanowna Redakcjo - nie publikujcie wypowiedzi i artykułów o całej tej szajce. Chyba, że będą dotyczyły terminu wypłaty przez nich odszkodowania dla klubu ale ile mają do odsiadki. To, że mają czelność wypowiadać się na temat klubu (i co gorsza robić jakieś oceny) to jest szczyt wszystkiego

5

Na konferencji stęka, że nie ma kim grać, że mu skrzydłowych brakuje, ale zarejestrował Pjanica którego nie zamierzał wpuszczać nawet jakby został i jest dramat chłopaka, który serce za klub by oddał....

1

Z tych opisanych kandydatur połowy nie traktuję poważnie i mam nadzieję, że jako kandydaci istnieją wyłącznie w głowach dziennikarzy. Do Cocu, Jordiego i Low'a mogliby dziennikarze równie dobrze dopisać de Boer'a - zna klub, jest wolny i na pewno chętnie by się w Barcelonie stawił....
Conte na pewno sporo by dał ale mam wrażenie, że kibice mieliby do niego analogiczny zarzut jaki stawiano Velverde - tu liczy się również styl a nie samo dopchanie 1:0. No i te jego "osiągi" w europejskich pucharach...
Martinez myślę, że do wyciągnięcia jak najbardziej i to jest niezła kandydatura. Podobnie pozytywnie oceniam kandydaturę ten Haag'a ale wątpię by zostawił Ajax w październiku. Z nazwisk które się w mediach nie przewijają dla mnie ciekawym pomysłem do rozważenia jest Gallardo - zna europejską piłkę, w River konsekwentnie trzyma poziom, osiągnął już spore sukcesy. Do tego trenerzy argentyńscy generalnie dają dużo jakości. Innych realnych kandydatur nie widzę na dziś. Jeśli więc nie uda nam się wyciągnąć kogoś z tej trójki to równie dobrze Ronald może dalej męczyć bułę - będzie taniej niż ruchy z pozostałymi kandydatami, które sportowo dadzą nam tyle samo ile Ronald

9

Coraz słabsze te jego wypowiedzi. W zeszłym sezonie marudził, że nie ma szans na LM. Teraz poszedł dalej - w zasadzie nawet w LL mówi o cudzie jak coś ugramy. LM to marzenie ściętej głowy. Ja nie mówię, że nie należy realnie oceniać sytuacji ale realnymi pesymistycznymi ocenami to się gór nie przenosi. No i na pewno to zawodników mocno zmotywowało jak nawet ich trener mówi, że gówno są w stanie ugrać... Brawo Trenerze, tego nam trzeba. Niech lepiej Lapcio znajdzie trenera który nie wie, że nie mają szans na mistrzostwo czy porządne granie - jak nie będzie o tym wiedział to może da się mecze oglądać bez krwawienia oczu?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?