1

@KamQiX No to chrześcijanie wyznający te wartości pewnie bardzo chętnie odpiszą podatek na kościół, nie wiem skąd ci księża widzą problem ;)
Czy może jednak się obawiają, że Polska jest katolicka tylko dlatego, że wykształcono kult "bo co ludzie powiedzą" i wszyscy są chrzczeni z przymusu za niemowlaka a jak da się im wybór to kościółek nie będzie warty wsparcia finansowego?
Nie wiem, choć się domyślam.

1

@hayek Jak wyżej wspomniałem, Lis swoje kosztował ale i swoje generował. Jego program zarobił więcej dla TVP niż Lis dostał od TVP.
Ile zarobiły te PiSowskie miernoty to widać po tym ile miliardów straty przynosi TVP, przypomnę że na 2024 zabudżetowano 2,5 miliarda. MILIARDA.

3

@Comentateiro To, że zarobił dużo byłoby jeszcze uzasadnione gdyby:
1. Przynosił dochód (sprawa Lisa który zarobił 100 milionów ale przyniósł TVP 160 milionów). A czy Adamczyk przynosił dochód to można spojrzeć w zadłużenie TVP
2. W ogóle pracował, a Adamczyk nie pracował przez pół roku bo poszedł na urlop po tym jak mu przypomniano, że katował kochankę
3. Nie kręcił wałów na podatkach i ubezpieczeniu, a kręcił bo zarabiał małą pensję na UoP i ogromną na B2B co jest nielegalne.

8

@Faro Bo w tamtym roku nie graliśmy przez cały miesiąc od listopada do połowy grudnia i liga była rozjechana.

1

@Bykunn Nie, moje podejście nie jest butne. AI to potężne narzędzie i już przyniosło ogrom zagrożeń i problemów.
Ale to są problemy wynikające tylko i wyłącznie z tego jak ludzie będą to wykorzystywać.
Sam program w obecnie nam znanej formie nigdy nie będzie zagrożeniem dla ludzi bo nasza technologia AI to dalej jest tylko i wyłącznie kalkulator. Cholernie szybki, zaawansowany ale wykorzystujący te same podstawy co kalkulatory wynalezione w latach '70.
I nie obawiam się o to, że człowiek nie będzie w stanie zrozumieć rozwiązań proponowanych przez AI, bo AI nie proponuje rozwiązań, AI tylko wypluwa to co sobie obliczy, AI nie wie czy to co wypluwa ma w ogóle sens a to już do ludzi należy interpretacja, więc siłą rzeczy to AI będzie tworzone zawsze tak, by ludzie rozumieli co wypluwa.

2

@TheNekro94 No nie, właśnie na tym polega problem, że uczenie się nigdy nie wymknie się spod kontroli.
Program nigdy nie zrobi więcej niż byś chciał a raczej zawsze zrobi tylko i wyłącznie to co chcesz, żeby zrobił. Możesz źle stworzyć taki program i uzyskać wyniki inne niż zakładałeś, ale to dalej jest tylko i wyłącznie to co programowi kazałeś zrobić.
On sam się nie nauczy zrobić więcej niż mu twórca kazał zrobić, nigdy nie zmieni podejścia ani założeń, nigdy nie stwierdzi, że nauczę się czegoś innego.

1

@TheNekro94 No właśnie nie, AI robi tylko to co mu narzucisz. Nie ma znaczenia czy ma czy nie ma danych, jak mu narzucisz, że ma się uczyć to będzie się uczyć według narzuconego schematu, jak nie narzucisz to nie będzie i nie zacznie.
Nie wykształci u siebie umiejętności uczenia się, będzie ograniczone tylko i wyłącznie do woli twórcy

1

@Foro Sztuczna inteligencja to tylko hasło marketingowe, realnie to nawet nie stało koło inteligencji.

1

@partymaker To durnie z Konfy wyciągnęły postulaty PSLu z 2019 roku (bo PSL umie wykupić hosting i im nie wygasł) i się przyczepili jak rzep psiego ogona, że PSL ma to w swoim programie.
Tylko, że PSL nie szedł do wyborów ze swoim programem tylko z programem Trzeciej Drogi gdzie od samego początku mieli zapisany Dobrowolny ZUS jako wakacje a nie możliwość rezygnacji.

12

@skubi99 Duda prężył muskuły a na końcu robił to co partia chciała, chłop bez kręgosłupa i charakteru a do tego PiS ma na niego olbrzymie haki, więc nawet jakby chciał to lata na pasku Jarka.
Przypomnę ci, że gość złamał kilka razy konstytucję, dał akt abolicji Kamińskiemu do czego nie miał prawa, nie przyjął ślubowania od legalnych sędziów TK.
To jest hak bo PiS może go postawić przed Trybunałem Stanu i skończyć go politycznie a haków pewnie mają jeszcze więcej w sferze niepublicznej.
Dlatego Duda trochę zgrywa niezależnego, trochę pręży muskuły ale na końcu dalej jest posłuszny partii.
Dlatego najpierw był niezainteresowany tym co się dzieje ale jak Jarek krzyknął, że gdzie jest Duda, to w popłochu zawetował ustawę która była skrajnie niekorzystna wizerunkowo dla niego i całego PiSu.

1

@partymaker Ale to Konfederacja obiecywała dobrowolny ZUS, KO nic takiego nie obiecywało a TD tak miało nazwane wakacje dla firm z problemami finansowymi.

2

@pioz123 Najlepsze, że Tusk był tu ustawiony od początku do końca, Duda nie miał dobrej odpowiedzi na ustawę, po prostu miał do wyboru czy wdepnąć w gówno czy w minę przeciwpiechotną.
I wybrał multitrack drifting xD
Mieli zapisane te 3 miliardy ale otwarcie mówili, że nie mają w zamiarze ich uruchomić, więc niezależnie od tego co zrobiłby Duda, TVP stanęłoby na skraju bankructwa i mogło zostać poddane likwidacji.
Ale Duda wybrał opcję atomową i nie dość, że sam załatwił TVP likwidację i to dużo szybciej, umył ręce Tuskowi bo nikt nie zarzuci celowości doprowadzania TVP do bankructwa, to jeszcze zrzucił na siebie gniew ludzi.

1

@Kgorecki2500 Nie podpisał więc zalegitymizował stan likwidacji, bo to Kaczyński ręką Dudy sam obciął TVP główne źródło dochodu a przy okazji Duda strzelił jeszcze do nauczycieli.
Teraz PiS musi kłamać, że to przez Tuska TVP jest do likwidacji (a to ważne w kwestii wyborów dla pozwów w trybie wyborczym) gdy PO może dowolnie mówić, że PiS doprowadził TVP do bankructwa.
A do tego PiS stracił władzę w TVP.
Politycznie to były szachy 5D, PiS sam sobie w ryj napluł a do tego przegrał.

8

@Mario96w K***a...

20

Muszę przyznać, że Tusk z ekipą powinien dostać angaż przy jakimś filmie czy serialu w roli scenarzystów. Takiego plot twistu nie widziałem od filmu Wyspa Tajemnic.
PiS dosłownie rozegrany jak dziecko, jakby Tusk grał w szachy a Kaczyński w chińczyka.
Śmierdzące wątpliwościami prawnymi (ale nie czarno-białe) przejęcie mediów w niezrozumiałym pośpiechu akurat w tym samym czasie co złożenie ustawy okołobudżetowej w której poza kilkoma istotnymi rzeczami jak podwyżki dla nauczycieli było też finansowanie dla TVP.
Finansowanie którego nie chceli przecież uruchomić, to po co budżetowali akurat teraz? Dlaczego nie poczekali z przejęciem TVP zanim Duda nie podpisze ustawy?
No i wszystko się wyjaśniło, liczyli a może nawet byli pewni, że PiS w swojej skrajnej niekompetencji zmusi Dudę do weta.

Dzięki temu Duda zrobił sobie na święta prezent w postaci wkurzenia nauczycieli.
A PiS już w pełni legalnie traci umocowanie w TVP bo stan likwidacji oznacza przejęcie władzy przez likwidatora wskazanego przez właściciela TVP czyli rząd.

1

@MarianoItalianoVero Przewidział, dlatego tak się pospieszyli z tym przejęciem TVP zaraz po tym jak ustawa okołobudżetowa wylądowała u prezydenta

0

@Encore Można się cieszyć a jednocześnie nie robić z siebie pajaca i porównywać 50 trafień w rok na pustyni do Mbappe czy Kane.
W ogóle dyskusję próbował zacząć od tego ile strzelił Messi, na szczęście szybko pałka zwiędła na informacje, że nikt nie bije konia do tych 11 bramek w 3 miesiące bo MLS to słaba liga.
Można się pozachwycać urodą bramek czy przeciągnięciu zespołu w pojedynkę ale na oczy nie widziałem, żeby próbować zrównywać dokonania w MLS do lig europejskich czy próbować wmawiać, że MLS ma wysoki poziom gdzieś w okolicach TOP 5.

2

Dyskusja z mentalnym fanbase to ciężka sprawa.
Właśnie mi gość na Twitterze próbuje udowadniać, że Liga Saudyjska jest mocna i te 50 bramek Mentala to niebywałe osiągnięcie, że to jest prawie poziom ligi francuskiej xD
A jako dowód podał mi to, że przecież grają tam Mane, Firmino, Neves, Benzema.
Kilku wypalonych emerytów przepłaconych petrodolarami ma świadczyć o poziomie ligi xD Zwłaszcza, że otoczeni są takimi piłkarskimi beztalenciami, że największym transferem Araba w historii było wypożyczenie za 3,5 miliona 12 lat temu xD

2

@Sinirsey No rozwalają i co zrobić? Na szczęście przegrali wybory i coraz mniej mogą, ale jeszcze jest Duda do wywalenia.

0

@Kamilos84 PiS rozegrany jak dzieci. 2,5 miliarda zadłużenia które miało zostać pokryte z dofinansowania które Duda wstrzymał, teraz zostało im tylko nieudolne omijanie tematu

1

@RosjaninBut Czołg nie jest zbyt bezpiecznym miejscem. Ale jednak nasze NATOwskie czołgi nie robią tak jak ten na filmie bo nie mają amunicji w przedziale załogi.

0

@Ojciec5tkidzieci Jeszcze w tym samym sezonie Messi pokazał czemu nigdy nie został przedryblowany, bo gdy tylko Messi wchodził w drybling to Van Dijk gdzieś cudownie znikał.

0

@hayek No nie do końca jest jak piszesz. Po pierwsze, TVP działało nielegalnie więc musieliby siedzieć razem z nielegalnym organem.

Po drugie, kwestia czysto polityczna, TVP dalej (i to nielegalnie) sączyłaby swoją propagandę w stopniu ultra a teraz jak rządzi Tusk to jeszcze łatwiej kłamać i manipulować co z resztą doskonale widać.
Bo to Tusk dostał za dofinansowanie TVP (choć to nie dofinansowanie tylko zamrożone środki na poczet długów), Tusk dostaje za podwyższenie ZUSu który podwyższył PiS i to już rok temu, dostali za pakt migracyjny który od 3 lat negocjował PIS, dostali za 2 miliardy na biuro rządu choć to jest Morawieckiego budżet, dostali nawet za jakąś ofertę zakupową złożoną w kwietniu przez rząd Morawieckiego.
I dostawaliby dosłownie za wszystko i wszystkim a zaraz masz wybory do PE i samorządowe i przy takiej topornej propagandzie stanąłbyś do wyborów prezydenckich. A przecież jeszcze by to w podświadomości wyborców legitymizowali bo telewizja rządowa mówi o rządzie.

Po trzecie jak wspomniałem wyżej TVP jest skrajnie zadłużona co jest problemem rządu. Na chwilę obecną mają prawie 3 miliardy (stąd te 3 miliardy w budżecie które Duda zawetował).
Skrajna niekompetencja zarządu TVP kosztowałaby wiele miliardów i doprowadziła do ruiny organ państwowy który nie może upaść, nie może zostać zrestrukturyzowany, nie może zostać zlikwidowany ani nie jest we władaniu rządu który - jako 100% udziałowiec - miałby na głowie wszelkie koszty a przez te 2 lata w takim tempie nabiliby z 10 miliardów długów (zwłaszcza, że działając na złość i wiedząc, że rząd nie ma wyjścia byliby rozrzutni jak nigdy).

1

@hayek Rzecz polega na tym, że nie da się stwierdzić jednoznacznie kto ma w tym sporze racje ponieważ PiS rozwalił prawo w 2016 roku.
Wszystko rozbija się o to, że KRRiT została pozbawiona uprawnienia do wybierania zarządu mediów, a Rada Mediów Narodowych nigdy takich uprawnień nie miała bo to KRRiT jest konstytucyjnym organem sprawującym nadzór nad mediami.
To kto może wybrać prezesów mediów publicznych? Orzeknie to dopiero sąd o ile wcześniej nie zostanie zmienione prawo na takie zgodne z konstytucją w którym to KRRiT wybierze prezesów.
Dlatego sprawa nie jest jednoznaczna, bo wiadomo że RMN nie mogła wybrać prezesa ale nie wiadomo też czy minister mógł go wybrać w momencie gdy KRRiT nie dysponuje uprawnieniami której jej się należą.
To na jakiej podstawie szmatławce określają, że to było nielegalne? Nikt nie wie.

0

Śmieszne, jak teraz się wyciąga jakieś zagraniczne szmatławce które akurat wypowiedziały się negatywnie o zmianie zarządu mediów publicznych.
Bez wiedzy na temat polskiego prawa, nie orientując się w ogóle w tym co się dzieje oraz dlaczego to nie jest oczywiste.
A moim ulubionym argumentem jest "zagrożenie pluralizmu".
To pokazuje, jak te szmatławce nie mają w ogóle najmniejszego pojęcia o czym w ogóle piszą xD Pluralizm w mediach państwowych w których 80% czasu antenowego przeznaczone jest tylko na jedną partię.
Pluralizm w którym media narodowe po wielokroć były skazywane za kłamstwa, pluralizm w mediach które używały nielegalnie zdobytych przez służby albo spreparowanych informacji by szczuć na przeciwników politycznych.
Pluralizm mediów gdzie prezes TVP o 3 w nocy był na telefon dziada który nie potrafił wyregulować swojego telewizora xD

4

@Felipe_PL Chłopie, ale przecież PiS przejął władzę w TVP nielegalnie to o czym ty gadasz? xD
Przypomnę ci, że zmienili sobie przepisy tworząc małą ustawę medialną, odwołali starego prezesa, wsadzili tam Kurskiego. Trybunał orzekł, że nie mogli tego zrobić to olali wyrok i stworzyli sobie Radę Mediów Narodowych które nie są konstytucyjnym organem i tak samo nie mogły wybrać zarządu, ale PiS zdążył nielegalnie zmienić ustawę o TK uniemożliwiając im szybką ocenę tego a potem - znowu nielegalnie - wymienili skład TK, żeby mieć pewność, że się tym w ogóle nie zajmą.
Więc taki słaby ten fikołek zrobiłeś, bo to co teraz zrobiło PO to wątpliwe prawnie wywalenie zarządu TVP który był bezprawny.

1

@Arn3th I właśnie to jest kolportowanie kłamstwa nakręconego przez Konfederację.
Trzecia Droga NIGDY nie oferowała dobrowolnego ZUSu. Od samego początku w ich programie pod tym hasłem było jasno wyjaśnione, że chodzi o wakacje a nie rezygnację z ZUS, to widniało w ich programie od samego poczatku i nigdy nie było zmienione.
Cała afera wzięła się z tego, że durnie z Konfy wzięły postulaty PSLu z 2019 roku które wisiały na ich stronie (bo zaskakujące, PSL widocznie umie opłacić hosting żeby im nie wygasł) i przypisały to do TD która od powstania postulowała wakacje.

1

@Destroyer_of_Worlds Po pierwsze, to czy będzie czy nie to będziemy mogli sobie podyskutować na koniec kadencji a nie po 14 dniach, chyba że masz dar jasnowidzenia, ale to proponuje grać u buka zamiast marnować talent tutaj.
Po drugie, nie przypominam sobie by ktokolwiek poza Konfederacją proponował dobrowolny ZUS.

10



Bycie PiSowcem zobowiązuje do reprezentowania pewnego poziomu intelektualnego i moralnego.
Takiego poziomu bliskiego zeru, coś na poziomie umiejętności chodzenia i oddychania jednocześnie.
Czy od stycznia rośnie składka ZUS?
Tak.
Kto ją podniósł? PiS, ponieważ wysokość składki jest zależna od płacy minimalnej, której podniesienie PiS zapowiedział już lata temu i od 2022 było wiadomo, że w 2024 będzie wynosić 4300 zł.

0

@Ojciec5tkidzieci Kadry PO przez 8 lat nie miały problemu zdawać testów kompetencji, mogę ci nawet więcej powiedzieć, były okresy gdy PiSowcy piastowali urzędy jak Andrzej Urban, szef kancelarii prezydenta Kaczyńskiego przez prawie 2 lata był szefem TVP pod rządami PO, nawet Dominik Tarczyński, jedna z prominentnych kanalii PiSu był dyrektorem TVP3 Kielce w latach 2009-2010.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?