Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Dziwnie patrzeć jak nasz obrońca wygrywa pojedynek biegowy z napastnikiem
1
No chłop zamyka oczy do główki przy idealnym dośrodkowaniu...
0
Mamy pustkę z przodu to co się dziwić, że żadnego zagrożenia nie sprawiliśmy? Dembele na boku, Griezmann z tyłu i brak zawodnika z przodu bo Braithwaita do grającego zawodnika zaliczyć nie można. Gość nie powinien już wychodzić na boisko, typ ani szybkości nie ma, technika drwala to byłaby komplement, przyjąć piłki dobrze nie potrafi, przegrywa główki z niższymi zawodnikami bo zapomina wyskoczyć... Kto ma atakować?
3
Weźcie tego Braithwaita, nic nie robi pożytecznego i co chwila traci nam piłkę...
1
Nie mogę patrzeć jak Busquets wraca się do obrony... Widz a nie zawodnik, kompletnie nie ogarnia co robi napastnik którego ma kryć.
1
@Tomo1989 Technologia mrożąca krew w żyłach
1
@pax 5,5 tysiąca zgonów bez chorób współistniejących to też bardzo dużo, szczególnie że 5 tys z tego to efekt ostatnich 3 miesięcy, bo jeszcze w październiku podawali, że około 800 osób zmarło przez sam COVID. Ale ta choroba jest właśnie najgorsza dla osób przewlekle chorych i to głównie tych z chorobami cywilizacyjnymi jak problemy kardiologiczne, cukrzyca, nadwaga.
1
@kryhaa Ale to nie jest umniejszanie zasług tylko chłodna analiza. Ja nie jestem przeciwnikiem Ronaldo, nie umniejszam jego zasług ale wystarczy pooglądać jego grę by dojść do wniosku że on już po prostu jest stary, większość spotkań nie daje z siebie za dużo, czasem się odpali i nastrzela bramek ale gra jest kreowana głównie pod niego a jak się przeanalizuje historię innych sezonów np. pod kątem bramek zdobytych, to się okazuje, że Juventus z "najlepszym strzelcem w historii piłki" zdobywa tyle samo albo i mniej bramek niż w sezonach bez niego. Co roku kręci się gdzieś koło 75 bramek, Ronaldo nie dołożył swojej cegiełki, nie przeniósł 50 bramek z Realu do Serii A. Liga też ma znaczenie, Anglia ma zdecydowanie wyższy poziom niż Seria A, mają większe budżety, mocniejsze zaplecze ligi w postaci Championship, a to robi sporą różnicę.
0
@MESSIah16 Ale grali w Premier League a nie w Serii A. To jest jednak spora różnica klas między obecnie najmocniejszą ligą (bo Hiszpania strasznie podupadła) a ligą która mimo świetnej historii i wielu znanych nazwisk obecnie raczej przegrywa walkę o 3 miejsce z Niemcami.
A Salah z Mane wygrali jeszcze KMŚ co wydarzyło się jeszcze w 2019 roku ale powinno być liczone do 2020 bo rozgrywki są praktycznie na sam koniec grudnia.
1
@AlexDark00 Ja o tym mówiłem już dawno, prawidłowo przewidywałem że Juventus straci na Ronaldo sportowo i tak się stało. Nie osiągnęli niczego więcej niż mieli bez Ronaldo. Zaczęli za to tracić, bo od przyjścia CR7 nie potrafią wygrać krajowego pucharu który wcześniej zdobywali z palcem w odwłoku przez 4 lata z rzędu. W LM nie doszli dalej rozbijając się o teoretycznie słabszych przeciwników, w lidze natomiast poprzedni sezon uciekli spod katowskiego ostrza mając tylko 1 punkt przewagi nad Interem, w tym sezonie na półmetku są na 4 miejscu z tak dużą stratą do lidera, że tytuł mistrzowski już nie jest od nich zależny.
Więc nawet kreując CR-a na bohatera, niewiele im to daje a bardziej sądzę, że obniża morale reszty drużyny, bo jak Cristiano źle by nie grał, to dostanie do wykonania rzut karny i cała chwała spływa tylko na niego.
8
@Przemek2323 2-3 ramki? Hajto to całe wagony w gaciach przez granice przewoził.
3
@ChampionLW Ale jest młodszy od niego Pedri, który prezentuje więcej konkretów w grze a do tego jest bardziej kompletny jeżeli o inne aspekty chodzi, bo Puig kompletnie na obronie się nie zna, nie potrafi się nawet ustawić dobrze do tego aspektu.
A tu masz prosty układ, albo Puig albo Pedri, nie ma jak ich inaczej ustawić, żeby grali na swoich pozycjach i dawali z siebie wszystko.
1
Ale sędziowanie dalej wysoki poziom. Ten czarny typek 2 agresywne faule w minutę i bez kartki.
0
Łooo jezu Griezmann co za strzał, sprzedać póki coś wart.
0
Kto to ten Puig? Pierwszy raz widzę
2
Że BlackRedWhita wpuści to mnie nie dziwi, ale że za Messiego? Ciekawe jaki kurs był na taką zmianę.
1
@Gonzo349 Też tak uważam. Mbappe dla mnie jest zbyt oczywisty i jednozadaniowy, gdy cała odpowiedzialność za mecz spada na niego to się gubi a Dembele potrafi wyczarować coś z niczego, jest dużo przyjemniejszy do oglądania przez element zaskoczenia.
0
No i gdzie kartka dla obrońcy?
0
@barcowy1899 Nie wiem czy zauważyłeś, ale ZP to nie puchar dla najlepszego gracza a puchar dla najpopularniejszego. Copa to kilka państw, Europa to kilkadziesiąt, jak myślisz, który z tych turniejów będzie dokładniej obserwowany przez największą liczbę dziennikarzy z prawem głosu?
1
@Gonzo349 No właśnie taka specyfika tego zawodnika, ma to swoje wady ale największym plusem jest to, że nikt nie wie co Dembele zrobi, nawet Dembele nie wie co Dembele zrobi.
1
VAR w Hiszpanii chyba zgrywa zapisy wideo na kartę SD 4GB to im nie starczyło miejsca i nie mogli cofnąć do tej ręki.
2
Dembele dziś cholernie niedokładny, każdą piłkę albo źle odbiera albo mu piłka odskakuje, albo za daleko sobie ją wypuści. Normalnie bym powiedział, że powinien zejść, ale z Dembele jest ten problem, że on może robić wszystko źle a potem coś mu się styki popalą i zrobi coś tak nieprzewidywalnego, że trafi do siatki.
0
@Pingwinek Dokładnie w przpisach gry w piłkę nożną. Przepisy te jasno tłumaczą, że nie można ukarać zawodnika który nie bierze aktywnego udziału w grze a to bezpośrednio przekłada się na to, do kogo piłka była zagrywana, Griezmann tylko stał, nie brał udziału w akcji, nie było do niego kierowanej gry, nie przeszkadzał przeciwnikom, więc mimo bycia na pozycji spalonej nie mógł zostać za to ukarany.
Inny zapis tego artykułu mówi, że nie ma spalonego, jeżeli zawodnik na spalonym dostanie rozmyślne podanie od przeciwnika i tak właśnie się wydarzyło, obrońca chciał wybić i podał prosto do Griezmanna. Jest też zapis o paradzie obronnej, ale nie ma ona tutaj zastosowania, bo piłka nie zmierzała w stronę bramki.
1
@Sapos93 Czemu miałby być nieuznany? Podanie było do Messiego, obrońca Grenady chciał wybić piłkę, skiksował i podał do Griezmanna.
0
@NaFazieHitman Przytocz choć jeden wpis któregokolwiek z reżimów dyktatorskich, który na Twitterze pisał o rzeczach o których mówisz. Bo Trump wielokrotnie łamał regulamin swoimi wpisami na Twitterze za co wielokrotnie był karany, natomiast nigdy nie został ukarany za rzeczy których na Twitterze nie napisał.
34
Czy Xavi wie o tym, że od stycznia nadzoruje projekt Barcelony?
0
@jolowanila Ale co ma Alba i Dest to zabezpieczania tyłów przy szybkiej kontrze? Oni wtedy są w ataku koło pola karnego przeciwników. A obrońcy mogą być szybcy, Varane czy Araujo mają 1,9m i jakoś dają radę a Langlet rusza się jak wóz z węglem. Przestudiuj sobie większość bramek jakie tracimy, zawsze ten sam motyw, podanie na napastnika na środku boiska i następnie wyścig z najwolniejszym obrońcą który zawsze kończy się pod bramką.
0
@tn.divine Busquets nie jest jedynym problemem, głównie to leży taktyka. Oprócz Araujo nie mamy szybkich obrońców, tak samo jak nie mamy szybkich pomocników. Zawsze jak wychodzimy do ataku to cała drużyna opuszcza swoją połowę. Jedno celne podanie i nikt napastnika dogonić nie da rady, w ten sposób tracimy większość bramek i na błędach się nie uczymy, gdzie taki Pique czy Langlet nie powinien do linii boiska się zbliżać.
0
@stone80 A Messi zmarnował setkę od Griezmanna a wystarczyło lekko ją dziubnąć. A Dest z 5 metrów trafił prosto w bramkarza też marnując podanie od Griezmanna, tak sobie można wyliczać a Griezmann mimo tego niedokładnego przyjęcia i tak oddał dobry strzał który bramkarz z trudem obronił. Tak wymieniać to można w nieskończoność, jaki to ma sens?
3
@koksik2700 Przecież Dembele zawsze dużo dawał jak był w rytmie meczowym, problemem było to że ciągle dostawał kontuzje. Jeżeli teraz udało się go poskładać na dobre, to jest obowiązkiem go zatrzymać.