Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@Herbert Jeżeli dobrze widziałem, Messi najpierw faul przed polem karnym ale ustał, potem wleciał w pole karne, wywinął piłkę między obrońcami i został kolanem zahaczony czego sędzia nie odgwizdał. W innej sytuacji ktoś po prostu złapał Messiego za ramię co karnym nie powinno być gdyby nie fakt, że sędzia gwizdał karne za to, że Ronaldo wbiegł w obrońcę.
4
@Fawrf Otóż dyskusje ludzi którzy jednak trochę się na tym znają idą w kierunku że decyzja była albo bardzo drastyczna albo kompletnie błędna. Nigdzie nie padły głosy, że decyzja całkowicie słuszna i sędzia powinien to odgwizdać, szczególnie że później totalnie olał swoją wykładnie przerzucenie na kolanku Messiego przy próbie zwodu albo rzucenie się z łapami na bodajże także Messiego co skończyło się również wywrotką jak u Ronaldo a jednak nie zostało uznane jako coś za co warto dawać karne.
A argument, że "miał prawo" to sobie można wsadzić, bo przy rozległości pola do interpretacji, to mógłbyś sypać faule każdemu obrońcy które odprowadza piłkę za boisko trzymając przeciwnika na plecach, bo przecież wtedy też rozkładasz ręce blokując dojście do piłki, tylko by się mecze kończyły 5 karnymi i 3 czerwonymi kartkami - ale sędzia miał prawo.
To że zagraliśmy gówno nie jest tematem w dyskusji, jak mógłby się mecz potoczyć, gdyby Juventus nie dostał prezentu na samym początku spotkania, bo jednak Barca ma problemy z odrabianiem wyniku a drużyna mająca przewagę bramkową ma dużo więcej luzu w grze i wszystko mogłoby się inaczej poukładać, gdyby Juventus musiał grać bardziej zachowawczo.
1
Gramy gówno, ale powiedzcie, jak sytuacja z Ronaldo była bardziej oczywistym karnym niż przerzucenie na nodze Messiego?
0
To sędzia ma teraz szansę na rehabilitację za to nurkowanie Ronaldo
1
Czemu Messi przestał w ogóle podnosić głowę przy strzałach? Nic nie widzi, walki prosto w obrońców którzy stoją pół metra przed nim, strzela na bramkę dokładnie tam gdzie stoi bramkarz, co się z chłopem stało?
0
Co Langlet zrobił? Bo to wyglądało, jakby Morata ryjem walnął w jego bark, on nawet ręki nie uniósł a żółtą dostał.
0
Jaki karny? ZA CO? XD
3
@Comentateiro Dokładnie, jak to tutaj mawiają: "W punkt".
Też uważam, że byłoby dobrze gdyby nie było źle.
1
@przemek14qwe 1. Tak; 2. Tak; 3. Tak. Jak ktoś uważa, że dziecko będzie miało problemy psychiczne bo jest wychowywane w przez parę homoseksualistów, to sierotę widział chyba tylko w Rodzinie zastępczej. Pobyt w bidulu niszczy psychikę dużo gorzej niż nawet szyderstwa rówieśników w szkole.
1
Haaland na bank opuści Borussię przez ambicję, ale doskonale wiemy, że to gdzie pójdzie zależy już od pieniędzy, a głównie od pieniędzy pana Raioli.
0
@Tasde Niemcami miało być zamiast Hiszpanii, ale co tam.
0
Te losowania są tak bez sensu. Kiedy my graliśmy w eliminacjach z jakąś Francją czy Hiszpanią? Bo z Anglią czy Hiszpanią to notorycznie gramy. Tak jak i to biedne San Marino.
0
@4Fabregas4 No to gratuluje jeżeli się mądrzysz a nawet nie wiesz o czym bo z dumą przyznajesz, że nie przeczytałeś.
Po drugie, statystycznie pies ma cztery łapy a człowiek dwie nogi a średnio macie po trzy, warto byłoby odróżniać czym jest statystyka a czym średnia.
Po trzecie, nie wiem czy zauważyłeś, ale nawet jak wszyscy byli zdrowi to grają Dest, Pedri, Trincao, Fati, Griezmann, De Jong, Braithwait, Firpo, Araujo. Zawodnicy których Valverde albo w ogóle nie miał albo miał ich tylko 5 miesięcy, wszyscy poniżej 30 roku życia. Przypomnę ci, że jak Valverde został wyrzucony, to zostawił drużynę na pierwszym miejscu w lidze i wychodząc z pierwszego miejsca najtrudniejszej grupy w LM. Wcześniej przez 2 lata nie miał żadnego klasowego piłkarza w młodym wieku, bo co, połamany Dembele, Arthur Menel co 40 minut biegać nie dawał rady czy Alena co sobie w Betisie nawet nie poradził?
Fakt jest taki, średnia wieku drużyny Valverde to 30 lat, średnia wieku drużyny Koemana to 25 lat i nie chodzi o skład wyjściowy tylko o całą pierwszą drużynę.
I nawet nie próbuj wyciągać Puiga bo już się tutaj nasłuchałem jak to Valverde przez 3 lata nie chciał go wystawiać, gdy Puig do 2019 roku nie był nikomu znany.
0
@4Fabregas4 Pomijasz fakt jaki skład miał Valverde a jaki skład ma Koeman. Valverde miał średnią wieku około 30 lat, Koeman ma do dyspozycji drużynę ze średnią wieku 25 lat a wychodzi na boisko około średnia około 26 lat. To jest przepaść wiekowa, i nie jest winą Valverde jakimi piłkarzami dysponował i co mógł od nich oczekiwać, że Busquets czy Rakitic będą przez 90 minut sprintować we wszystkie strony?
Nie mówiąc o tym, jaką bujdą na resorach jest to, że Valverde zniszczył mega ofensywną drużynę, gdzie trzeba na prawdę być zaślepionym żeby nie widzieć, że on nie miał żadnego wyjścia, bo piłka nożna poszła w inną stronę a Barcelona nie dysponowała piłkarzami zdolnymi do stylu gry który jest wymagany. To Valverde wina, że przeciwnicy już nie wymiękają po 90 minutach grania bez piłki? To Valverde wina, że drużyna nie ma szybkich zawodników i gra bez skrzydłowych? Przecież zarząd miał w dupie to co Valverde chciał, sprowadzali mu jakieś odpady jak Malcom, co się do gry nie nadawały.
Dzisiaj piłka jest szybka, nie gra się na posiadanie bo to nie przynosi rezultatów co udowodnił Setien, bijąc rekordy posiadania bez strzelenia bramki (przypomnij sobie Grenadę i 80% posiadania)
O Coutinho to nawet trudno się wypowiadać, bo takie mity narosły wokół niego, że aż trudno to komentować. Zacznijmy może od tego, że gość u Kloppa też grał na skrzydle bo próby przesunięcia go do środka kończyły się tragedią, Valverde testował go na różnych pozycjach i nigdzie nie przyniósł rezultatów a skrzydło było najbezpieczniejsze. I co niby ten Coutinho teraz udowadnia? Nie gra lepiej niż pierwszy rok u Valverde (przypomnę, że od stycznia do października grał świetnie, potem doznał kontuzji i wrócił już kompletnie wypalony i się nie pozbierał mentalnie). Do Bayernu też trafił i tam taką gwiazdę na ławkę usadziły dzieci mimo że grał na "swojej pozycji". Na pewno wina Valverde, że chłop po 1,5 roku z nim przez następny rok nie potrafił nawet w gównianej Bundeslidze się wybić poza rolę rezerwowego.
Wy na prawdę jesteście zaślepieni i koniecznie chcecie przerzucić wszystko na Valverde, mimo że problemy zaczęły się dużo wcześniej, bo drużyna zaczęła mieć problemy już od końcówki Guardioli, co potem udało się maskować takimi grajkami jak Messi, Xavi, Iniesta, Busquets, Neymar, Alves czy nawet Suarez w świetnej formie którą potem stracił. Pominąłeś fakt, że z całej tej grupy został tylko Messi, Iniesta na końcówce dużej kariery, stary Busquets i Suarez bez formy, Valverde jak dostał drużynę, to trzon zespółu który stanowił o wynikach nie został zastąpiony nawet w 10%, bo nikt się poziomem do tamtych zawodników nie zbliżył. Pamiętasz może ostatni sezon Enrique? Był dużo lepszy skład a jednak nasza gra wyglądała źle, często nie było pomysłu, często staliśmy w miejscu, kompromitacja z PSG w LM co potem udało się obrócić by chwilę potem przegrać przez granie na stojąco z Atletico. Problemy z meczami wyjazdowymi są dłuższe niż Valverde, Suarez nie strzelający w LM na wyjeździe też jest dłuższy niż Valverde, a wy jak naiwniacy myślicie, że wystarczyłoby wziąć innego trenera i z tego co zostało z zespołu w 2016 roku dałoby się stworzyć pięknie grającą ofensywną drużynę, która by LM zdobyła z 5 razy pod rząd... Ze starzejącego się Messiego, grubego Suareza która potrzebował 10 setek na bramkę, braku trzeciego napastnika, emerytowanego Busquetsa, ociążałego Rakitica, Alby, połamanego Umtitiego, powolnego jak wóz z węglem Pique i Semedo który grał gorzej niż przeciętny pomocnik Roberto... No tym składem byśmy europę podbili.
Paradoksalnie największą krzywdą jaką Valverde zrobił to wygrywanie, bo ta drużyna już w 2016 roku powinna zacząć zgarniać takie wpieprz na każdej płaszczyźnie, żeby wywalić ten nieudany zarząd i przebudować całkowicie drużyne, a niestety to że Valverde wygrywał sprawiło że wszystko zgniło jeszcze bardziej.
Ale nie wszystko jest jego winą, i na prawdę, darujcie sobie te zabobony, bo jeszcze pół roku temu można było się w takie rzeczy bawić, ale Valverde za darmo wyników nie miał, Setien dostał ten sam skład a nie potrafił nim zrobić nic, Koeman jak na razie też nie potrafi wyciągnąć z drużyny niczego więcej niż robił Valverde, no chyba że za robienie czegokolwiek można liczyć to, że piłkarze więcej biegają co nie przekłada się na wyniki.
0
@4Fabregas4 Nigdzie nie mówiłem, że Vaverde był święty. Jak się poruszali zawodnicy? Dokładnie tak samo jak teraz, mamy cholernie powolnych i starych piłkarzy, teraz jest więcej ruchu między formacjami z czego nie wynika absolutnie nic. Przypomnę ci, że Valverde miał w składzie średnią wieku 30 lat i on za to nie odpowiadał, teraz mamy dużo młodszych zawodników więc i optycznie wygląda to lepiej, ale czy gramy inaczej? Jak sobie spojrzysz na ostatne pół roku EV to działo się dokładnie to samo co dzieje się teraz czyli amplituda meczów od robienia manity po ładnym spotkaniu do bezsensownego człapania, tłuczenia głową w mur i przegrywania z jakimiś ogórami. Bo bardzo sprawnie mieszacie fakty, zlewacie 2,5 roku w jedną całość i wyciągacie wnioski po fakcie.
Valverde nie był trenerem na miarę Barcelony, ale wykrzesał 100% z tego co miał a miał burdel. Wieczny brak zawodnika za Neymara, ściąganie zawodników którzy nie są do niczego potrzebni albo nie ma ich jak wpasować do składu jak Coutinho czy Malcom, presja na granie słabiakami jak Semedo, bo chłop nie wykorzystując żadnych szans jakie dostał miał czelność płakać, że musiał dzielić czas na boisku z Roberto, który radził sobie dużo lepiej nie będąc nawet obrońcą...
Cały burdel tutaj wywołał zarząd, Valverde stał się jego ofiarą a wy teraz tworzycie mit, że to wszystko wina Ernesto, jakby chłop miał nadnaturalne moce którymi wysysał umiejętności z zawodników a jego duch dalej wisi nad Camp Nou, bo rok po jego odejściu dalej nikt do siebie dojść nie może a jego wpływy są tak ogromne, że klątwa udzieliła się także tym, którzy grali pod nim 4 miesiące albo w ogóle ich w klubie wtedy nie było.
Nawet Neymar przestał łapać kontuzje od kiedy Valverde odszedł z Barcy.
4
@4Fabregas4 Nie, przestańcie powielać tą manipulację... Valverde powiedział, że nie przykładają aż takiej uwagi do przygotowań przedsezonowych, bo grając na tym poziomie muszą regularnie dbać o przygotowanie fizyczne przed każdym meczem, a nie że magicznie poćwiczą w lipcu co da im siły grać mecze co 3 dni przez 10 miesięcy.
Ktoś gdzieś coś wyrwał z kontekstu, a wy to powielacie któryś rok z rzędu, gdy pytanie było odniesieniem do wycieku o tym, że Valverde jest wkurzony na zarząd, że nie dają im możliwości treningu w presezonie tylko torune po świecie, gdzie większość czasu spędzają na lotach i graniu meczów.
A ten Dembele to pewnie od patrzenia na Valverde stał się szklany, bo się połamał już kilka dni po tym jak przyleciał do Barcelony, bunt w BVB, nietrzymanie diety, granie na kompie do rana, spóźnianie się na treningi oczywiście żadnego wpływu na to nie miały.
1
@SergioTomas Ale to są brednie pana Sarabii a nie jakiś fakt. Wiele czynników się złożyło na nasze porażki, ale taki wynik jak 8-2 to zasługa marnego trenerzyny jakim był Setien, który na każdy mecz wychodził bez żadnego przygotowania merytorycznego, który miał jedną taktykę i stosował ją niezależnie od warunków, rywala czy tego jakimi piłkarzami dysponuje. I na Bayern w gazie wyszedł z taką samą taktyką jak na jakąś Osasunę. To jest przyczyna porażki z Bayernem, być może wygranie tego meczu było niemożliwe, ale uniknięcie kompromitacji już tak, Bayern szybko wychwycił gdzie my ich możemy ugryźć i załatał dziurę, Setien 90 minut obserwował, jak nie możemy wyjść z własnego pola karnego i nawet palcem nie kiwnął i to nie był jednorazowy wyskok, bo za Valverde jak graliśmy źle, to po przerwie wychodziliśmy i widać było poprawę, za Setiena jak graliśmy nawet dobry mecz to po przerwie zawsze było dużo gorzej a to dlatego, że trener rywali poprawiał taktykę, a Setien grał od deski do deski to samo.
Więc jakiekolwiek usprawiedliwienia ze strony Setiena czy jego sztabu to tylko szukanie wymówek, dobrze w drużynie się nie działo, ale nie zasłużyliśmy na tragedię do jakiej doszło w Portugalii.
2
@Artuuuuur Nie rozumiesz pewnej rzeczy, regulaminy i prawa są dla ludzie a nie ludzie dla regulaminów i praw. Dlatego też nikt nie daje kar za stawianie świeczek przy pomnikach, drogach czy innych miejscach gdzie się kogoś upamiętnia a przecież według prawa jest to zwykłe śmiecenie. Po to są sądy i interpretacje przepisów, bo mają one służyć ludziom a nie być bezuczuciową maszyną nie czytającą intencji.
6
@socha Bez przesady, ostatnie 5 lat to Real mógł sobie wygrywać puchary w LM a potem przyjeżdżała Barcelona i ich klepała jak dzieci. To, że wygrali 2 ostatnie mecze przez bardzo głęboki kryzys w Barcy nie zmienia faktu, że oni grają okropnie.
0
@Triv44 W Lidze Mistrzów i owszem, w LaLidze, nawet nie licząc zawieszenia za uderzenie sędziego to 4 bramki w 14 meczach. Potem się trochę w lidze rozstrzelał ale tylko od końca stycznia do końca marca, dalszą część sezonu to ani w LM ani w lidze kompletnie nic nie grał i większość bramek miał z karnych.
1
@Encore Nie, to nie jest przyczyna. Ta drużyna się rozpada i za ten rozpad odpowiada Zidan, który wyssał z nich co mógł ale przypomnij sobie ostatni sezon Klaskacza. Ronaldo z Benzemą łącznie strzelili 5 bramek od sierpnia do stycznia. Potem ten trup spadł na dwóch trenerów którym nie dano szansy i przywrócili Zidana który kontynuuje rozkładanie drużyny na kawałki. Nawet z Ronaldo by nic nie wskórali.
3
Z jednej strony chciałbym, aby jeszcze Varan dostał czerwo, ale z drugiej to byłoby niebywałe wzmocnienie dla Realu na następny mecz.
1
@ShawnC Ale Busquets grał 45 minut a policzyłem ich w całości.
13
Znowu nie rozumiem systemu ocen. Mingueza prezentował się świetnie, dopiero po zejściu Langleta gdy w obronie zrobiło się zamieszanie zaczął popełniać więcej błędów ale każde starał się naprawić z całych sił, z resztą widać że nie jest jeszcze w formie bo brakowało mu oddechu pod koniec, tyle że to jest nowy zawodnik dopiero co wyciągnięty z rezerw który bez okresu aklimatyzacji i miesiącu siedzenia na ławie dostał w 3 dni dwa debiuty po pełne 90 minut a jest oceniany jak doświadczony weteran będący w rytmie meczowym... I dostał taką samą ocenę jak Busquets i mniejszą od Firpo gdzie ci dwaj kompletnie nic na boisko nie wnieśli a do tego w 45 minut popełnili więcej błędów w obronie niż niedoświadczony Mingueza przez 90 (z czego Busquets swoją popisówkę czyli stratę pod własnym polem karnym zanotował już 30 sekund po wejściu na boisko).
Serio?
3
@culesjasiules Tak tak tak, Valverde bla bla... Przypomnę ci że to Valverde do drużyny dołączył Araujo.
1
Alba taki doświadczony zawodnik a nawet nogi nie wystawił do piłki granej mu na nos.
6
Ta, dobra zmiana Pedriego. Zamiast ogrywać młodzika z ogromnym potencjałem wystawiamy emeryta który w 30 sekund popełnił więcej karygodnych i niebezpiecznych błędów niż Pedri przez 45 minut.
2
Co jest, ktoś mi piłką kopnął przez okno, przebiła ścianę i poleciała dalej. Wie ktoś o co chodzi?
0
@Encore No ostatnimi czasy u Leo rozegrać najlepszy mecz w sezonie to nie jest większe wyzwanie bo konkurencja dobrych spotkań jest niewielka, ale widać jak na dłoni, że to czego Messiemu brakowało to świeżości. Dwa najlepsze występy do tej pory to ostatnio wejście z ławki i teraz po meczu przerwy.
27
Po grzyba oni chcą sprowadzać obrońców, Mingueza i Araujo zapowiadają się świetnie.