Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@Shapiro Chyba żartujesz. Kolejki wciąż się wydłużają, chyba że mówisz o kolejkach do jakiś niszowych dziedzin, bo do tych głównych to się nie dostaniesz.
Z pandemią nie radzi sobie w ogóle, szpital zakaźny w Zielonej Górze wyczerpał sprzęt ochronny dla obsługi w bodajże 3 dni po tym jak pojawił im się pacjent zero, który był jedynym chorym w tamtym czasie. Zaniżają umieralność, wpisując kolejnym zmarłym z wirusem inne powody chorób (bo wiadomo, młoda kobieta umiera po porodzie na sepsę czyli groźną reakcję organizmu na zakażenie, więc powodem jest sepsa a nie koronawirus, to samo ostatnio 75-letni dziadek ostatnio, też umarł ze starości akurat podczas hospitalizacji na koronawirusa).
Do tego nie robią testów mimo że zaleceniem WHO jest robienie testów każdemu, co dało efekt zatrzymania wirusa w Korei czy Chinach, u nas wywalone.
Coś jeszcze? Może to, że nie przystąpili w odpowiednim czasie do unijnych zamówień, przez co ominęła nas pierwsza partia sprzętu?
Nie mówiąc już o samym fakcie, że tylko w czasie trwania epidemii w Polsce zamknęło się kilka oddziałów szpitalnych, głównie dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości.
A na jego konto można dodać też to, że rząd w którym siedzi dalej nie wprowadził stanu nadzywczajnego a próbują wszystko łatać specustawami, które są nielegalne.
No świetny, cudowny minister bo się nie wysypia przez to, że olewał swoją pracę przez kilka lat a potem przez 2 miesiące olewał przygotowania do epidemii w Polsce, mówiąc jedynie że nie ma się czego bać a teraz musi tyrać.
1
@Stoiczkow Rolnictwo się posypie z wirusem czy bez. Idzie lato i ogromna susza po tak nieistniejącej zimie. I jest to wina obecnego rządu, który przez 5 lat nie dotknął nawet gospodarki wodnej żeby jakoś ulżyć środowisku a oprócz tego dalej opowiada się za paleniem węgla który jest bezpośrednim czynnikiem problemu.
1
@_catalan Ogólnie żenujące jest to, że Messi jest ciśnięty za brak znajomości angielskiego.
Mówi drugim najpowszechniejszym językiem świata, potrafi się skomunikować z całym swoim otoczeniem ale wstyd że nie zna języka którego nie używa tylko po to, żeby mógł odpowiedzieć na kilka pytań jakiegoś angola.
3
@Marcin5aa Lahoz nie ma problemu ze wzrokiem tylko z ego. On wie co robi a robi to po to, żeby dać o sobie znać.
0
@marcin000019 Zapewne nie każdy, ale jeżeli on był lekkoatletą i robi to od wielu lat, to czemu miałoby to być dla niego intensywne? 10 km to nie jest dużo a czasów wykręcać nie musi bo i po co? Wszystko zależy ile czasu biega, bo jak wychodzi na dajmy na to 2 godziny, to praktycznie wychodzi na spacer szybszym krokiem.
0
@cules100pro Ale tego pier****nia nie da się już słuchać... Tak, to była jedyna taka akcja w całej jego kadencji, nie powiedzieć, że były takich 4 tylko w ostatnim meczu po którym został wywalony.
0
@Gomess Nie zwracałem na to uwagi, bo dla mnie slashery straszą jedynie kobiety i dzieci.
0
Obejrzałem dziś ostatni i jeden z niewielu polskich horrorów w kategorii filmów AAA - W lesie dziś nie zaśnie nikt.
I muszę przyznać, że nie spodziewałem się kompletnie niczego a nawet miło się zaskoczyłem.
Umówmy się, film wybitny nie jest, ogólnie nic specjalnego, ale jak na nasz rodzimy poziom do tego w gatunku którego praktycznie nie realizujemy to jest to strawny film w którym przez 90 minut nie poczułem tego śmiesznego uczucia wstydu i zażenowania, że należę do gatunku ludzkiego, który często występuje przy rodzimych produkcjach.
Można powiedzieć, że jeżeli ktoś lubi slashery, to ten film poziomem nie odstaje zbytnio od przeciętnej średniej slasherów z USA. Jest kilka nieścisłości fabularnych, czy wątków z dupy, ale nie przeszkadzają zbytnio, na duży minus standardowo udźwiękowienie, gdzie lepiej usłyszysz szelest liści pod butem czy burczenie w brzuchu aktora niż to co mówi. Oprawa dźwiękowa też słabo, często leci nieklimatyczna muzyka, która wybija z imersji.
Ale ogólnie nie jest źle i spokojnie można obejrzeć gdy będziecie się obijać na homeoffice bez uczucia marnotrawienia życia.
10
@LuisSalvano Wiesz, problem w tym, że jest kryzys, umierają ludzie, nie ma dostatecznej pewności o skutkach zdrowotnych choroby, choć z tego co już wiadomo to zostawia spore spustoszenie w organizmach nawet po lekkim przebiegu. Oprócz tego jesteśmy na krawędzi kryzysu ekonomicznego jakiego nikt z żyjących nie widział a grubasy myślą tylko o jak najszybszym wypuszczeniu ludzi na boiska, żeby pokopać balona.
I robią to wszelkim kosztem, bo z wypowiedzi np. REEF i LaLiga jak nigdy płynie zgodność, że jedyną możliwością jest dokończenie sezonu i to najlepiej zacząć grać za lekko ponad miesiąc, a kolejna UEFA jeszcze chce milionowych odszkodowań od klubów za to, że nie rozegrały spotkań.
Piłka nożna to potężny biznes, ale na dnie potrzeb społecznych obecnie, nic nie warty jest zbity z kilku blaszek pucharek jeżeli najlepszy scenariusz to taki w którym z jednego kryzysu wpadamy w łapy drugiego, zamiast tej gorszej wersji w której kryzys ekonomiczny otworzy drugi front i uderzy zanim uporamy się z kryzysem epidemicznym - bo pytaniem nie jest, czy problemy się dopiero zaczną, pytaniem jest jak duże te problemy będą.
I o tym powinny gadać takie instytucje, jak to przetrwać jako ludzkość a nie rozważać, czy da radę wrócić do grania przed majem.
2
@AnnaMarianna Piersi ale tylko o 1-2 rozmiary. Większe piersi lepiej wyglądają sztuczne niż naturalne (za to te mniejsze naturalne są najładniejsze).
Cała reszta niech ginie a szczególnie usta... Nie wiem co to za moda, żeby wyglądać jakby się do odkurzacza przyssało (i dla nieobeznanych panów, takie usta nie są lepsze w zabawach "ustnych", kobieta nie ma w nich takiego czucia po wstrzyknięciu kwasu jak z naturalnymi).
Z tych "normalniejszych" to ortodoncja czyli zęby i szczęka.
0
@BarcaInfo Phi... Arthur z De Jongiem też tak potrafią. Różnica tylko 180 stopni przy obrocie, Adres biegł w stronę bramki rywala, Arthur z De Jongiem biegną w stronę swojej.
0
@sasza moim zdaniem Neymar nie ma tu nic do rzeczy i nawet z nim byśmy nie grali tego co trzeba bo problemem jest brak takich zawodników jak Xavi czy Iniesta. To oni byli kluczem który zaczął się sypać, to dominacja w środku pola, pomocnicy którzy potrafią kreatywnie rozgrywać i jednym zwodem i celnym podaniem wypracować sytuację bramkową.
Nie ma środka pola to i można by 3 Neymarów dać do ataku, nic to nie zmieni bo jak Messi sam nie przejdzie połowy boiska to nie ma kto skonstruować akcji.
1
@FutbolToMagia Nie. Semedo daleko jest do dobrze, o bardzo nawet nie ma dyskusji.
Gość ucieka od piłki, mimo super prędkości prawie nigdy nie ma go w polu karnym, gdy trzeba szybko wracać (Roberto mimo że jest dużo wolniejszy to jakoś jest w stanie to zrobić, gdy Semedo ogląda sobie plecy sprintujących rywali drepcząc).
Ma braki decyzyjne, nie potrafi szybko zagrać piłki, gry na jeden kontakt w wykonaniu Nelsona to ja nie widziałem, odwagi też nie ma żadnej i boi się ryzykownych zagrań, przez co zamiast szybko dać piłkę która ma 50% szansy na stratę albo akcję bramkową to on woli podać do boku.
Nie potrafi zabezpieczać skrzydła przy Messim przez co paradoksalnie lepiej wyglądał na lewym skrzydle, gdzie nie musiał martwić się o całą długość boiska bo miał przed sobą napastnika.
O walorach ofensywnych mówić nie będę, bo nie ma o czym, w tym roku jest kapkę lepiej niż było, ale nie jest to poziom na kogoś kto siedzi tu 3 sezon.
Semedo jest koniecznie do wymiany, bo to jest poziom rezerwowego najwyżej a nie podstawowy zawodnik drużyny, której stylem jest potężna ofensywa przy pełnej kontroli piłki a mówimy o piłkarzu który często ma problem z przyjęciem a ofensywnie daje 10 asyst na 3 lata.
0
@student97r Statystyki z całego świata pokazują jaka jest śmiertelność. 99% przypadków z Włoch to emeryci, mimo że statystycznie najliczniejszą grupą chorych są młodzi. 1/3 zachorowań dotyczy ludzi młodszych niż 40 lat.
Więc nie panikujmy, dalej młodzi praktycznie wszyscy przeżywają, tutaj mamy efekt krzywego zwierciadła bo 200 zmarłych emerytów to statystyka a każdy przypadek młodego zmarłego okrąża świat.
Ale też nie lekceważmy, po pierwsze lepiej nie testować swojej odporności a śmierć na wirusa to najgorszy sposób diagnozowania czy nie mamy ukrytych chorób. Po drugie, co ważniejsze - jesteśmy śmiertelnie niebezpieczni dla starszych.
2
@Mns21 No ma rację, były błędy, jak w każdym meczu, nie było wtedy VAR.
Tylko ile to zmienia? Jeden "wątpliwy" karny i jeden brak oczywistego karnego ale powiedzenie, że grali przeciwko sędziemu to wybielanie swojej niekompetencji, braku jaj i frajerstwa. Sędzia nie nadrukował w tym meczu tyle, żeby banda frajerów straciła 6 bramek, wystarczyło grać w piłkę i nie dać sobie zrobić jesieni średniowiecza z dupy, a nie płakać przez lata, że gdyby dostali karnego na 6 bramkę, to mieliby w końcu na tyle bezpieczny wynik, żeby nie przegrać.
0
@LuisSalvano No właśnie, bo trzeba sprzedać.
Wypożyczenie to rozwiązanie w razie braku kupca, a problem jest jak z Bale - jedyna liga która da dużą kasę za transfer z ryzykiem bezsensowności to Anglia a sam piłkarz ma problem z klubami w Anglii bo grał w Live, przerabiane w zeszłe lato, dlatego wyjechał do Monachium, bo nie było gdzie go sprzedać a po tym sezonie najpewniej będzie dokładnie to samo.
2
@Janas11224 Wiedźmin ma ciekawą i wciągającą historię, fajny oryginalny od reszty gier klimat, charakterystycznych bohaterów i to tyle. Jak obdarłbyś Wiedźmina z wiedźmina i wsadził tą grę w inne ciuchy to nagle okazałby się średniakiem, kolejnym tytułem którego nie ukończyło 80% graczy jak to bywa z innymi tytułami.
I to jest fakt a nie opinia.
1
@qbarca Bla bla bla... a bo w brazylii to i tamto... Typowy argument, że 2 mecze co pół roku udowadniają cokolwiek, gdy zawodnik udowadnia co tydzień, że jest słaby.
W Liverpoolu grał na skrzydle, próby ustawienia na innych pozycjach kończył się źle, przyszedł do nas i gra jak w Liverpoolu a eksperymenty na innych pozycjach kończyły się źle więc trafił do Bayernu, gdzie gra na swojej ulubionym ofensywnym pomocniku - tak dobrze szło, że leci na ławkę.
NO ALE W BRAZYLIIIIIIIII, panie wymiata.
0
@Piotr89Sand Co mają chińczycy do ogólnoświatowych statystyk?
0
@bixmix ja często mówię o wirusie mimo że to nie jest moja branża, z tym że nie wysnuwam teorii z własnej dupy, tylko odpowiadam wiedzą zdobytą od ludzi którzy się na tym znają.
Nawet nie wiesz jak dużo rzeczy, które są oficjalnie podawane do wiadomości umykają ludziom, a głównie przez to że czytają media ogólne a nie źródła naukowe, a jak wiadomo media kłamią żeby zrobić sztuczną aferę i więcej zarobić.
2
@NeroTFP Nie wiem czemu gościa nie można by pociągnąć z urzędu do sądu i zamknąć za stwarzanie zagrożenia życia naiwnych ludzi, którzy mu wierzą, bo nie mają podstawowej wiedzy medycznej.
6
@barcelonaLM Oby to było już zero a nie jeszcze zero. Chiny wracają do życia ale ludzie dalej chorują i jest duża szansa, że wirus powróci bo pole do manewru jeszcze ma ogromne.
0
@Culé a muerte Oczywiście, że istnieją. Istnieją ubezpieczenia od każdego rodzaju zdarzeń losowych i kataklizmów. Swego czasu wśród naszych taksówkarzy panował problem, ponieważ dostawali oferty tanich ubezpieczeń po czym okazywało się z wielkiej umowy, że jest się ubezpieczonym nawet od porwania kosmitów, ale nie obejmuje ona wypadku drogowego.
Problem w tym, że kto będzie płacił nie małe pieniądze na taką sytuację? Na dobrą sprawę jeżeli już od tego się ubezpieczać to i od wybuchu reaktora jądrowego, tsunami w środku europy, zagłady od meteorytu. Każde z tych wydarzeń może się stać a jest tego dużo więcej. Wyszłoby, że na ubezpieczenia kluby płaciłby więcej niż zarabiają.
1
@kaamil1910 Nie głupota, bo chłop nie gnije na ławce więc jakąś wartość zachowuje a do tego nie płacisz mu tylu milionów pensji za sam fakt przychodzenia na treningi.
2
@Piotr89Sand Nie miał zdiagnozowanych chorób, a nie że w ogóle.
Zobacz ile jest zachodu z badaniami piłkarzy po kilku sprawach ze śmiercią zawodnika na boisku bo miał ukrytą wadę serca. U 37 latka bez objawów czegokolwiek nikt nie zrobi dokładnych badań, czy przypadkiem coś z nim jest nie tak, a potem umierasz, bo choroba mocno obciąża inne narządy.
Z resztą umieralność wśród młodych ludzi wynosi 0,2%, to oznacza że na każde 1000 zgonów umierają 2 młode osoby, dlatego też częściej w necie przeczytasz o konkretnym młodym przypadku niż o starych, którzy umierają hurtem.
0
@nitey Nie ma wsparcia. Najwyżej co mogą zrobić, to wsparcie dla X1, dla X360 nie ma szansy na wsteczną kompatybilność ze względu na inną architekturę. Jedyne gry z X360 na nowym Xboxie to będą te, które są też na X1, bo to nie są "wsteczne kompatybilności" tylko remake, działa to tak samo jak u Sony, z tym że Sony strzeliło sobie w stopę z PS3, dlatego tak mało gier z tej konsoli jest dostępnych na PS4, bo zrobienie remake jest cholernie trudne i kosztowne.
@barcelonaLM graczy konsolowych nie interesują technikalia tylko gry i to jest jedyne pole do popisu.
Zarówno X1 jak i X360 były słabsze od PS3 i PS4. Różnica taka, że PS3 była trudna w obsłudze programistycznej i wyszła dużo za późno, przez co sporo gier działało źle albo premiery był opóźniane i rynek ex-ów nie był tak poróżniony.
W następnej generacji wszystko się odmieniło i to Microsoft przegrał bo nie zdążył z konsolą, przez co za późno miała premierę i praktycznie przez całą generację nie posiadło wartych uwagi exów (a te które wychodziły to były przeważnie crapy).
Dlatego Xbox One X mimo że mocą przebijał PS4 Pro sprzedał się gorzej. Nikomu ta moc nie była potrzebna a gry mimo że przestały być exami i wychodziły także na PC-ta i to często w abonamencie gdzie za 15 zł grałeś na premierę we wszystko - nikogo to nie obchodziło. Za to tytuły Sony, które teraz wychodzą na PC robią furorę jak Death Stranding czy Horizon, a premiery obu tych gier, tak jak i bundla Davida Cage, czyli Heavy Rain, Beyond i Detroit to pójście po kosztach na fajną akcję promocyjną, w której zarażą graczy znanymi tytułami ekskluzywnymi, żeby skusić ich do zakupu PS5, tu nie ma przypadku.
0
@Persyfl A ty sprawdzałeś? Czy tylko rzuciłeś okiem na liczby bez analizy co w nich jest? PZU wypłaca 2,4 miliarda dywidendy, państwo ma 34% udziałów więc dostaje pewnie z 250 milionów.
Z resztą jałowa dyskusja, z dywidend i wpłat z zysku w 2019 roku państwo uzyskało 2,7 miliarda złotych, to teraz sobie policz, że teraz rząd dotuje 2 miliardami tylko JEDNĄ spółkę skarbu państwa jaką jest TVP. I nie jest to jednorazowa dotacja tylko roczna. Przez najbliższe kilka lat co roku TVP dostanie 2 miliardy, łącznie bodajże 10 miliardów. Tylko jedna spółka pobiera 74% dochodów z tego sektora a masz jeszcze węgiel, który pobiera 7 miliardów rocznie, energetykę której dotacji nawet sprawdzać mi się nie chce bo i tak już wydatki przekraczają dochody z najlepszych lat dywidend, które potrafiły być kilkukrotnie wyższe niż obecnie.
Ale dalej możesz sobie wmawiać, że państwo ma jakikolwiek swoje pieniądze, bo przecież zarabia na swoich firmach, które by już 30 lat temu przestały istnieć, gdyby nie pieniądze wyrywane z portfeli obywateli.
0
@Persyfl Mhm, generują. I nie są to zyski budżetowe tylko tych firm, od których tylko niewielki procent należy do państwa, poza tym są to marginalne kwoty, bo oprócz spółek które generują zyski są też spółki które generują straty i tymi już państwo jest obciążane, jak górnictwem i energetyką.
0
@Persyfl Ehe, są spółki skarbu państwa i dokończ myśl, bo kompletnie nie oznacza nic.
1
@Persyfl Ale można narzekać na podatki a potem wyciągać ręce po pieniądze, bo mimo narzekania oni te podatki płacą, więc chcieliby coś dostać w zamian.
Ja płace ZUS i na to narzekam, ale skoro płacę to chciałbym otrzymać pomoc medyczną i emeryturę.
Państwo nie ma swoich pieniędzy, ma cudze, więc ludzie którzy je płacą mają święte prawo po nie wyciągać ręce - co by o nich nie uważali.