2

@Dankho94isback nie no jak pełnej oferty :P przecież masz wszystko napisane czarno na białym link do hotelu gdzie rezerwację zrobić i w jakim terminie skąd bilet na samolot kupić. To nie biuro podróży i wakacje all inclusive, a po prostu wyjazd do miasta :D

0

@looki @MesQueUnClub_87 @looki taki mądry jestem, że metkę wyrzuciłem do kosza, a śmieci już pojechały w siną dal :))

0

@Archie w vistuli czy ogólnie, gdzieś w sklepie stacjonarnym czy internetowym?

0

@Fake69 niestety, paragon zachowałem, ale metka już zerwana.

0

Czy zwracał Was ktoś ciuchy bez metki? Tak się złożyło, że zakupiłem kurtkę i oderwałem od niej metkę (nie nosi śladów użytkowania, bo założyłem ja dosłownie raz na kilka minut), a dostałem na Mikołaja inna która bardziej mi się podoba. Czy myślicie ze mogę zwrócić dk sklepu stacjonarnego, bo w takim kupowałem konkretnie w Vistuli czy nie przyjedzie to?

2

@bartekvisca nie przesadzajmy że wymaganie poprawnego przyjęcia piłki oznacza to samo co gra jak za najlepszych lat.

1

@NeroTFP1 jak się nazywała ta bajka? Pamiętam że oglądałem jak byłem mały. Niesamowite opowiastki czy coś takiego? :D

0

@ObiwanKenobi niee Kraków nie jest na zielono. Na ten moment ma jakość powietrza średnią co jest w sumie dobrym wynikiem, bo całe południe Polski ma źle. Kraków już zdecydowanie lepiej wypada niż było to parę lat temu. Miasto jednak dużo dobrego zrobiło i sytuacja nie jest już tak tragiczna. Aktualnie ogólny wskaźnik zanieczyszczenia i pylow w apce airly pokazuje Bielsko-Biała jako top3 na świecie. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Aktualnie mieszkam właśnie w Bielsku i powietrze na zewnątrz jest faktycznie tragiczne. Po prostu śmierdzi i jest gęsto jakby była mgła, a to siwo od zanieczyszczeń. Mam w mieszkaniu odświeżacz powietrza i od wczoraj pracuje praktycznie na pełnych obrotach. Gdy ręcznie zmniejszam jego prace na powolna i cicha to szybko w mieszkaniu powietrze zmienia się na złe. Masakra :P

1

@mleczkoo dobre dane i oczywiście pełna zgoda. To nie tylko kwestia kopania węgla. Również jego spalania, kopciuchy stare, palenie śmieciami, punktu pomiarowe czy nawet ukształtowanie terenu i wiele wiele innych. W każdym razie wypadamy bardzo źle i powietrze jakim oddychamy szczególnie na południu Polski i w okresie grzewczym (w lecie nie ma takiego problemu co wskazuje na ogrzewanie) jest tragiczne dla naszego zdrowia. Taką miałem ogólną konkluzje zaznaczając, że wiele osób walczy, kopiuje jakieś głupie wpisy z tt i psioczy na regulacje UE w sprawie środowiska jednocześnie nie zdając sobie sprawy, że mamy w Europie takie powietrze, które nas do grobu dosłownie wpędza ;)

1

@MesQueUnClub96 dokładnie tak. Pierwsze 4 lokaty zajmowały Chiny kolejno Baotou, Taiyuan, Jhinzong i Dezhou, a następnie Kalwaria nasza. To nie są top secret dane, a ogólnodostępne i w każdej chwili można to sprawdzić.

1

Ostatnio na topie temat polityczny związany z wiatrakami i jeszcze jakieś porównania do Niemiec, że Ci chcą jakąś kopalnie otworzyć :D

Pytanie ode mnie czy to tylko takie odgórne hurr durr podawanie dalej głupich wpisów z Twittera i robienie gownoburzy o coś co nie ma sensu? O co przywalamy się do Niemiec i dlaczego odnosimy ich sytuację ekologiczna do naszej? W ogóle czy ktoś broniąc naszych kopalni zdaje sobie sprawę jak wypadamy na tle Europy jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza spowodowane w głównej mierze spalaniem węgla i śmieci? Jesteśmy RAKIEM Europy. Ja uważam, że większość ludzi nawet pojęcia nie ma jak bardzo truje się wychodząc aktualnie na zewnątrz.

PS. Dla przykładu wczoraj sprawdzałem jakość powietrza i najgorsze miejsce na wczoraj w Polsce czyli Kalwaria Zebrzydowska gdyby zostawić ją na tle świata to zajęłaby wysoką, bo 5tą lokatę jako miejsce z najbardziej zanieczyszczonym i szkodliwy powietrzem.

Ale tak powtarzamy jaka ta UE jest blee i co ma do naszych źródeł odnawialnych, ekologi i zanieczyszczeń, bo Niemcy mające top czyste powietrze chcą sobie jedna kopalnie otworzyć :) My w tym samym czasie wojujmy z UE i potrujmy się. Jak pokazują badania już teraz na południu Polski mamy rekordowe wyniki jeśli chodzi o zachorowalność na raka, guzki, tarczycę itd itp. Pozdro.

0

Ma ktoś polecić jakąś firmę lub osobę prywatna native speakera do nauki angielskiego? Gdzie najlepiej szukać takiej osoby? Na szybko zerknalem to Google mówi o stawkach w granicach 60-150zl za godzine lekcji online. Rozpiętość dość duża :)

0

@Ricardinio14 jeśli masz zapał to najlepiej przeczytać książki. Zaczynasz od dwóch tomów opowiadań (całkiem spoko, chociaż nie wciągają mocno, bo to krótkie opowiastki, ale świetnie wprowadzają w świat i gdy zaczynasz czytać fabule kolejne kilka tomów to czujesz super klimat dzięki wcześniejszym opowiadaniom - zresztą niektóre są bardzo ważne w kontekście późniejszej fabuły). Następnie dobrze ograć grę. Nic się nie stanie jeśli zagrasz najpierw, bo książki nie są mocno powiązane z grą, ale fajnie znać z książek powiązania bohaterów z gry.

0

@MatiVEB25 nie ma się czego obawiać, byłem kilka razy i nic się nie wydarzyło. Jak wyżej. To jest tak samo jak w większym mieście w tłumie byś był. Nie noś jak skończony idiota pół wystającego portfela w tylnej kieszeni, nie odkładaj na ławke telefonu w środku miasta i nic złego się nie stanie. To tyle. Ja zawsze normalnie tam chodzę i pilnuje swoich rzeczy tak samo jak w Polsce. Tj telefon i portfel w przednich kieszeniach. Jak jesteś z dziewczyną to niech torebkę nosi bardziej z przodu i tyle.

4

@TR3YWAY ps też słyszałem o laryngologu że warto raz na rok sobie pójść. Robi ponoć bezbolesna płukankę i nagle słyszysz jak nowo narodzony :D

1

@TR3YWAY podpinam się, bo ja używam ciągle patyczków, chociaż często uderzają reklamy mówiące że one są kiepskie i wpychające swoje produkty :D pytanie hit czy kit i faktycznie lepiej jakiś spray mieć?

2

Nie no Orsato serio? To nie był faul

1

@Firestone zapomniałem dodać, że chodzi mi o taką stacjonarna domowa. Samochodowa mam :)

0

Korzystacie z ładowarek indukcyjnych do ładowania smartfona? Może ktoś jakąś polecić?

1

@jacobFCB sporo tego było :D chojrak sztos :D

0

@pioz123 jak wyżej. Mam zintegrowane z apka na tel i mogę bez problemu ustawić mu żeby dążył do innej wyższej wartości ręcznie, niestety mimo iż idzie na pełnych obrotach to nie udało się osiągnąć wyższej wartości, a po wyłączeniu szybko wilgotność zaczęła nawet spadać i to znów poniżej normy czyli poniżej 40..

0

@matirix20 tak tyle wyciągnął na max można powiedzieć, ale ja mu ustawiłem żeby leciał do 65 niestety nie wyciągnął nic wyżej, a po wyłączeniu go tak jak napisałem szybko wilgotność spadła nawet poniżej 40 co już jest kiepskie :/ zastanawiam się czy to normalne po prostu, bo spodziewałem się że jak już dobije do tych 50 to się to utrzyma chociaż kilkanaście godzin :) a te 50 to też tylko bezpośrednio przy nim, bo w innych miejscach w pomieszczeniu było słabiej bo 40-43. Kurde nie wiem czy jakiś konkretniejszy mocny muszę kupić czy to tak już będzie :D chciałem wyeliminować te suchosc bo już mnie do szału doprowadzała momentami :)

0

Czy ktoś korzysta z nawilżacza powietrza? Dzisiaj sam zacząłem używać i powiedzmy że coś tam podniósł mi wilgotność z bardzo suchego bo jakieś 30% na prawie 50, ale więcej nie chce podnieść mimo turbo obrotów. I o ile zdaje sobie sprawę, że być może jest zbyt mało wydajny to czy to normalne że po wyłączeniu go suchość bardzo szybko zaczyna wracać i wilgotność spada mocno znowu z godziny na godzinę? Wyłączyłem go na 2h i wilgotność spadła o dobre 5% mimo iż ogrzewanie nie jest włączone.

0

@Tabaluga37 mam kilka zegarków natomiast wszystkie na skórzanych paskach, a moja mnie podpytuje czy takie jakby z bransolety mesh mi się podobają może chce kupić na święta lub uro, ale sam nie wiem co o takim pasku myśleć, nie mialem nigdy :D jak już to na konkretne srebrne lub pozłacane bransolety patrzyłem, ale takie mesh nigdy chociaż w sumie wyglądają dość casualowo to może byłyby spoko też. Co uważasz o nich?

0

Zegarki na rękę.

Jakie męskie zegarki najczęściej wybieracie lub najbardziej Wam się podobają? Na jakim pasku, skóra, bransoleta czy może jeszcze inny? :)

0

@Kidd ja się nie zgadzam z Tobą i trochę dziwię się, że poddajesz kwestie finansowa pod dywagacje tutaj skoro sam jak twierdzisz przerabiałeś te sytuacje. I jak dobrze napisałeś taki proces trzeba przejść często kilkukrotnie wydając nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. To że nie każdego stać na wydanie 50-100k jako frycowe za samo posiadanie dziecka to nie znaczy, że nie będzie go stać na jego wychowanie. Myślę, że rodzice którzy nie są milionerami są w stanie wychować dziecko często nawet lepiej niż Ci bogatsi :) zresztą sytuacja materialna w życiu młodych ludzi często poprawia się po wielu latach, a niestety zegarku biologicznego kobiety nie cofniesz już, więc to że kobieta w wieku np 30 lat ma gorsza sytuację finansową niż taką jaką będzie mieć w wieku 40 to prawie pewne.

0

@Saviola88 jakiś konkretny kierunek masz na myśli? Ja bym chyba chciał jeszcze Kenie i safari w tym.

0

@ROBSSSON kurde wiesz co niemalo, ale to zależy od opcji jaka wybierzesz. Ja poszedłem dość mocno, bo dobry 5 gwiazdkowy hotel all inclusive plus auto wypożyczone, wycieczki w tym lot helikopterem to powiedzmy 15-17k pójdzie za osobę za 12 dni. Jak patrzylem to dałoby się też ogarnąć tu nocleg na booking w gorszym standardzie i samemu loty wtedy może nawet w 6-7k byś mógł ogarnąć taki pobyt do 2 tyg

3

@Lucerfi dzięki! Lot dość długo, bo jakieś 6h do Dubaju z Warszawy, później 4h czekania w Dubaju na kolejny lot i następne 6h40min na Mauritius. Chociaż szczerze myślałem że będzie gorzej, ale Emirates to jednak świetne linie lotnicze. Komfortowo, obsługa chodzi przynoszą napoje, jedzenie, każdy fotel ma TV wbudowany, więc nawet oglądałem live Ligę Mistrzów i bardzo fajnie szybko podróż zleciała, więc nie ma się czym przejmować. Dają ekstra poduszki, koce, więc można też pospać bez problemu.

15

Pozdrowionka z urlopu, jak ktoś się zastanawia nad Mauritiusem to polecam! Tropikalny klimat, takie 28 stopni więc nie ma wielkiego upału ale jest przyjemnie ciepło. Rajskie plaże, dużo zieleni, świeże owoce, dobre driny, mili ludzie. Warto pamiętać, że odpoczywać też trzeba, nie samą pracą człowiek żyje!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?