Toretto
Dołączył/a: marzec 2015
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@cris2706 super! Zazdroszczę, chętnie bym obejrzał raz jeszcze nie wiedząc co się wydarzy :D pozostałe seozny wbrew temu co pisali niektórzy powyżej dla mnie równie dobre. Być może nawet 5 i 6 pokusiłbym się o stwierdzenie że najlepsze :) przyjemnego oglądania dalej!
2
Mając na uwadze beznadziejna formę Evertonu, pierwszy raz w tym sezonie postawiłem na Arsenal. Włączam mecz, rzut rożny i gol dla the toffies. Typowo :)))
0
@FearTheBeard haha ciekawe historie. Odnośnie tej wyspy Caoa Verde to nie słyszałem więc sprawdzę sobie. Mam bardzo podobnie do Ciebie. Również sprawdzam zawsze opinie tym się głównie kieruję przygotowując wyjazd i plan cały. Moja też się cyka zawsze :p ja sam kiedyś stopem przez wschód Ukrainę gruzje Rosję śmigałem, balkany na południe całe na własną rękę zwiedziłem no ale z drugą połówka zawsze pod górkę coś jakiś strach niepotrzebny i brak odwagi :) jeszcze co do Mauritiusa to jak tak wczoraj więcej poczytałem to jeszcze mały minus. Plaże wszystkie co prawda są publiczne, ale te najlepsze z palmami i pięknymi widokami z pocztówek i grafika Google to w zasadzie 90% prywatne plaże luksusowych drogich hoteli :|
1
@FearTheBeard wiesz co póki co tak czytałem ogólnie co tam robić i się orientowałem jak cenowo tam. Rozbieżność cen jest bardzo duża. Są hotele dla milionerów nawet po kilkadziesiąt tysięcy za noc, a są też takie bardzo tanie. Niestety od zeszłego roku ceny lotów wszędzie poszły do góry. Teraz z PL koło 3k za sam lot trzeba dać jakby się chciało na własną rękę lecieć (najczęściej są loty z przesiadka w Dubaju lub Paryżu linie air france lub emirates). Oferty z biura na przynajmniej 9-10dni i hotel 4 gwiazdki zaczynają się od jakiś 8k z jakimś tam wyżywieniem. Taki hotel na wypasie to już ceny od kilkunastu tysi za osobę, ale ja nie mam niewiadomo ile pieniędzy i staram się zazwyczaj bardziej budżetowo ogarniac wczasy. Samemu apartament całkiem dobry można bardzo tanio ogarnąć np przez booking plus lot to kwestia do 5k na 2 tyg można się zmieścić bez wyżywienia. Zastanawiam się czy iść w biuro czy na własną rękę. Zazwyczaj wszystko do tej pory na własną rękę robiłem i byłem zadowolony, ale nigdy nie byłem w takim powiedzmy dzikim zakątku świata i myślę czy nie bezpieczniej z biura o ile to ma jakieś znaczenie w ogóle :p
0
@kuz prawda, ale skoro o wszystkim się dyskutuje to można również dyskutować o tym jaka to jest patologia i uboga rozrywka :D skoro wszystko dla ludzi to wszystko niech dyskutują :P kto chce ten ogląda i dyskutuje, nie ma się o co wnerwiac :p
4
@bartas97 nigdzie nie napisał że to ogląda, a tam bardziej że mu ktoś nakazuje to oglądać. Ja podzielam jego zdanie i też nie rozumiem jak ludzie mogą napędzać oglądalność i zarabianie takich pieniędzy ludziom odklejencom, straszny szit i rozrywka dla ubogich umoslowo moim zdaniem, ale co kto lubi :)
@Danny Gaucho uwielbiam takie argumenty typu nie oglądałeś to się nie wypowiadaj :D to można porównać do tego jak np a czy Ty próbowałeś wystawić 4 litery czarnuchowi? Może lubisz, a że nie próbowałeś to nie wiesz, nie? :D ja również tego nie oglądałem i wiem, że nawet jakbym obejrzal to mi się to w życiu nie spodoba. Jeden wielki szit dla mnie i tyle.
0
@FearTheBeard jasne :) póki co najbardziej mnie chyba na ten Mauritius ciągnie, ale jeszcze się okaże trochę czasu do paź jest. Wstępnie widzę że da się to ogarnąć w miarę rozsądnych pieniądzach i wygląda na to że mimo iż mała wysepka to jest tam co zwiedzać :)
0
@FearTheBeard ogólne ale fajne bardzo. Jeśli będę tam planować podróż to na pewno będę patrzeć prosto na te rejony które poelciles :) dzięki wielkie! Jakby co to odszukam i napisze na priv :)
0
Parzy ktoś z Was kawę w drippie lub chemexie? Polecacie? Jeśli tak to które lepsze lub wygodniejsze i szybsze w uzytkowaniu? Na 1 rzut oka różnic nie widzę :)
0
@DaPidejpi hiszpania i Portugalia mają podobno duże szanse na 2030
0
@FearTheBeard hmm poczytam jeszcze o Filipinach coś. Taki listopad może byłby ok. Pytanie gdzie tam najlepiej loty ogarniać i czy jak byłeś 2 razy to któryś rejon konkretnie polecasz? Jakieś tipy żeby ogarnąć to w miarę możliwości budżetowo masz?
0
@FearTheBeard dzięki też za opinie. Już czytam którąś opinie nieprzychylna odnośnie Bali, więc raczej odpuszczę. Filipiny są mega, z tego co wiem na miejscu tanio, ale loty i ogólnie z biura oferty stosunkowo drogo wyglądają. Chociaż jeszcze na to popatrzę. Ogólnie jeśli chodzi o Azję to październik nie jest chyba najlepszym terminem dlatego mocniej przyglądnę się Karaibom lub Afryce. Ps na Korfu też byłem, mi się podobało bardzo fajna urocza wysepka. Przynajmniej jej zachodnia część Paleokastritsa :)
0
@tomek8756 ja bym tak nie dał rady. W sensie ja otwarty mógłbym być, ale moja druga połówka nie :D czyli taki pies ogrodnika^^ wiem że niektórzy tak żyją i są szczęśliwi, więc chyba zdaje to egzamin. Chociaż wydawać by się mogło że nie bo takie osoby często zmieniają partnerów i nie są chyba takie stałe w uczuciach.
0
@mrboom napiszesz jaka nazwa hotelu to z ciekawości sobie sprawdzę i zapisze, zawsze to lepiej jak coś z polecenia :)
0
@mrboom zauważyłem że sprzedają, ale cenowo dużej różnicy nie ma. Czasami są oferty ze śniadaniami i obiadokolacjami lub same śniadania, a czasami jakieś apartamenty bez wyżywienia dlatego zastanawiałem się co warto w takim miejscu :) zazwyczaj będąc w Europie brałem np same śniadania, a resztę stołowałem się na mieście i zamiast siedzenia uwiazanym przy hotelu to mniej więcej tyle samo co dopłata do alla wychodziło mnie codzienne jedzenie w różnych restauracjach ;) co do murzynów na plażach to tak wszędzie już wciskają to bez znaczenia. Ogólnie ten hotel lub region w którym byłeś polecasz? Czy może wybrałbyś inny skoro mówisz że sporo glonow i syfu było, chyba że wszędzie jest podobnie.
0
@MesQueUnClub_87 No rozumiem, ale wolałbym usłyszeć trochę więcej konkretów :D jak miałeś okazję być w jakimś miejscu egzotycznym to chętnie posłucham co polecasz, a co nie. Spodziewam się że jakieś różnice między Bali, a Dominikana są :)
0
@mrboom wilgotność pewnie wszędzie w tropikach będzie duża, ale mi tam ona nie przeszkadza przynajmniej jest spoko pogoda. Coś więcej możesz powiedzieć o Dominikanie? Czy rozważając ten kierunek warto brać tam all inclusive czy może lepiej probowac na własną rękę ogarnąć bo wyjdzie fajniej i taniej? Patrzeć na jakąś konkretną część wyspy? Czy są tam jakieś wycieczki fakultatywne lub coś do zwiedzenia czy raczej stacjonarnie siedzenie na plaży przy hotelu i czillera?
0
@FearTheBeard o widzisz ciekawa opinia na temat Bali. A może jest taka możliwość że byłeś źle przygotowany i w kiepska porę pojechałeś gdzie właśnie były duże fale czy to nie ma nic do rzeczy? Lubię się popluskac, fajnie czasami gdzieś jakąś łódkę wycieczkę ogarnąć, posnorkowac z maska, ale jakoś daleko się nie oddalam od brzegu nigdy. Odnośnie all incl to nigdy nie byłem, bo zawsze wolałem na własną rękę i swobodnie jeść w restauracjach lub wycieczkowac i spędzać czas również poza hotelem. Wylegiwać się na plaży też lubię więc takie 50/50 jeśli chodzi o formę spędzania czasu. Po prostu zerknąłem z grubsza na oferty na taki Mauritius czy Dominikanę i wydaje mi się na 1 rzut oka, że cenowo dopłaca się niewiele a jednak ten all jest co być może w takich egzotycznych miejscach jest spoko opcja? Nie wiem zastanawiam się czy może lepiej w takim kierunku wziąć alla bo wyjdzie korzystniej dużo finansowo już wydawanie w restauracjach kasy.
0
@Rust_Cohle właśnie akurat tego w tym momencie jeszcze nie chce. Chciałbym w przyszłości zrobić tam taki dłuższy wyjazd i trochę pojeździć z miejsca na miejsce żeby jak najwięcej zobaczyć. A póki co zacząć przygodę z egzotykami od jakiś mniejszych może wysp żeby złapać trochę doświadczenia ;) dlatego podałem przykład Dominikanę czy Mauritius bo te wyspy wydają się mniejsze i łatwiejsze do zwiedzenia ogarnięcia, a resztę czasu do plażowania może na all inclusive jeśli to warte ceny. Ps. Tajlandia w październiku to jeszcze chyba pora deszczowa. Z tego co kiedyś ogarniałem to znajomy który tam często bywał polecał wyjazd od listopada do lutego w tym czasie.
0
@Qlewer właśnie Kanary wypadają cenowo dużo taniej. Pytanie czy jest tam faktycznie spoko czy w porównaniu z takimi innymi droższymi egzotykami będę mocno rozczarowany?
0
Jakie kierunki polecacie na wakacje w październiku z tych egzotycznych? Gdzie liczyć w tym czasie na fajne wakacje i dobra pogode? Patrzyłem że w tym okresie podobno całkiem spoko są kierunki typu Dominikana, Mauritius czy Bali. Coś jeszcze może ktoś polecić?
2
@lucca87 @Kgorecki2500 sam drwala lubię w zestawie za te 30zl raz od czasu można dać. Co do KFC zawsze wolałem ich kurczaczki, więc tam Grander to moja ulubiona kanapka. Szkoda ze jeszcze rok temu kupon z dostawą do domu 2x Grander i kubełek frytek był za 30zl, a teraz za 40zl. Przy 40 uważam, że już się niespecjalnie opłaca. Czasami przejazdem wezmę jednego z frytkami za 18zl ale tego w dostawie nie ma. 2x 2forU za 19zl jakoś mnie średnio przekonuje, bo to tak de facto tylko dwa małe cheesburgery, małe frytki i mały napój. Cos innego polecacie co wychodzi rozsądnie cenowo? :D
0
@Yeby oficjalna strona. Proponuję wybrać sobie i zakupić już bo dostępność maleje. Swoją drogą jak tak zerknąłem to nieźle wysokie ceny. Za lepsze miejsca na LM z Interem płaciłem mniej niż to ile teraz chcą za LE.
0
@ef to jeden z wielu czynników i ma ogromny wpływ na to co się dzieje, wpływa na całokształt. Trzeba być głupcem lub totalnym ignorantem żeby bagatelizować to :) zbierając wszystko do kupy to hmm tak podałem powody dla których na ten moment odłożyłem na nieokreślony termin posiadanie własnego dziecka ;) dziwne, że akurat moja decyzja pokrywa się z decyzją większości społeczeństwa prawda? Pewnie zbieg okoliczności czysty przypadek że setki tysięcy jak nie miliony nie chcą akurat teraz pakować się w dziecko. Ciekawe dlaczego, skoro jak to mówią w tvp jesteśmy krajem mlekiem i miodem płynącym nic tylko rodziny zakładać :) aa najlepiej w domu dzielonym na 4 rodziny, bo mało kogo stać na zakup własnego mieszkania czy domu obecnie :D
1
@MesQueUnClub22 to nie wiem nie zgodzę się, bo uważam że wchodzi w drybling stosunkowo często. W Leeds częściej tego nie robił. Zupełnie inne granie tam było.
6
@Gaz to już nie skrzydłowy. Gra jako 10tka. Jak większość z ubiegiem lat zatracił szybkość. Chociaż u nas i tak nie miałby problemu z gra mając za konkurencję Ferrana czy Ansu, a my i tak klepiemy kombinacyjnie. Nadałby się :)
0
@Lisek Raz, że Raphinha to ta sama pozycja co Dembele, a nam potrzebny jest lewy skrzydłowy. A dwa łatwo mówić żeby Raphinha sobie przypomniał jak grał w Leeds jak to nie Leeds, a Barcelona. To nie FIFA, a mam wrażenie że sporo osób tak myśli. W Leeds Brazylijczyk grał większość czasu bez piłki i miał przed sobą mnóstwo przestrzeni. W tym aspekcie jest dobry. Pociągnąć szybko atak do przodu mieć możliwość dryblingu lub zejścia na uderzenie. Nie atak pozycyjny i kombinacyjna gra na małej przestrzeni jak u nas.
1
@Elprofesorxx FC Andora lub nie wiem czy nie lepiej nawet Portsmouth z 2 ligi angielskiej, a wysoki budżet i prawdziwy stadion. Da się fajnie pójść do góry :)
0
@Rust_Cohle nie rzuciło mi się w oczy czy ktoś polecał to od siebie dodam Arcane. Jeden sezon można w 1 dzień nawet machnąć. Pierwsze 2 odcinki trochę nuda, ale rozkręca się. Świetny serial pod każdym względem. I super ze masz zamiar wziąć się za GoT to jest również top. Sam niedawno obejrzałem i mega.
0
@tomek8756 zależy na czym Ci zależy, na jakim poziomie żyjesz. Jeśli żyjesz skromnie i nie masz wymagań większych od życia to tak. Wynajmiesz pokój w większym mieście lub nawet mieszkanie z kimś do podziału i od 1ego do 1ego wyżyjesz.