Toretto
Dołączył/a: marzec 2015
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@SpainFanRM89 o ludzie, jak tak czytam cały wątek to aż włos na głowie mi się jeży, że dla wielu to jest normalne w sensie praca w takich warunkach.
Osobiście ani dnia bym nie przepracował przy urządzeniu które jest niezgodne z przepisami BHP i wpływa negatywnie na moje zdrowie. To powinno być z miejsca poprawione przez pracodawcę i nie ma w ogóle gadki, że nie. Jakbym przy pierwszym zgłoszeniu uslyszal od nich coś w stylu że wymyślam to bym opluł ich śmiechem. Serio. I oczywisice poprosił o podpis imieniem i nazwiskiem tego bhpowca na papierze pod jego słowami z uśmiechem na ustach mówiąc mu, że ciekawe czy PIP również będzie tego samego zdania. To Ci gwarantuje że nitk by się pod tym nie podpisał, a sam bhpowiec obsrałby zbroje, a po chwili kazał Ci przerwać pracę do momentu, aż nie poprawią stanowiska.
No ale coz, z drugiej strony nie jestem zdziwiony. Pracownicy na produkcji często dają się tak dymać i boją się odezwać. Szkoda, że płacą za tym wlasnym zdrowiem. Współczuję.
Mam nadzieję, że teraz od razu polecisz do bhpowca/przełożonego i zgłosisz to tak jak należy. Oni muszą to poprawić, bo inaczej mogą mieć duży problem jak zgłosisz to dalej.
5
@dominox1998 byłem na ich koncercie w tym roku. Piękna sprawa, słysząc Viva la vida i mając przed oczami Messiego aż łezka się zakręciła w oku
1
@MOLESTA mieszkanie może i tak, ale inne dobra już nie. Ja sam żałuję że ceny nieruchomości są tak wysokie, ale na to nie wpływa tylko sama inflacja i wzrost gospodarczy, a szereg różnych czynników. Ktoś też te mieszkania kupuje co nie? Czyli wychodzi na to że jest część społeczeństwa, która żyje na bardzo wysokim poziomie i niczego im nie brakuje.
5
@Ziemny od około 10 lat. Przecież masz to na moim profilu, od kiedy tu jesteś?
0
Czy jest gdzieś na stronie przypięta lista graczy kontuzjowanych i przewidywany ich powrót?
15
Śmiejta się z Xaviego, a ktos pamięta jeszcze jakie głupoty wygadywał Koeman, że taka kadra jaka wtedy miał to nie da się grać? :D tymczasem Flick z połowa kadry w szpitalu i samymi nastolatkami
0
@baryn dokładnie. Warto też dodać że te sytuację 3 na 1 co spartolil Rapha to po genialnym podaniu Ter Stegena, którego większość na taczkach już wywozi tak jakby bramkarzowi nigdy wpadka na wagę utraty bramki się nie mogła przytrafić.
0
@tristan87 nie, aktualnie nie mam tyle odłożonego, ale do 50tki jeszcze mi daleko na szczęście :D i cholera wie jak życie się ułoży, ale zakładam że do tego czasu będę mieć już wszystko co potrzebne i oszczędności. Na ten moment odkładanie mija się z celem gdy są inne pilne wydatki jak np potrzeba zmiana auta na nowsze czy pieniądze na wpłatę na kredyt domu. Więc tak, napisałem że po prostu nie wyobrażam sobie będąc po 50tce nie mieć chodźby 100tys na koncie i liczę na to że tak w przyszłości będzie.
0
@TheNekro94 no niestety tak jest i przez to duże rozwarstwienie się robi. Sam niestety nic od rodziców nie dostałem (no poza możliwością nauki, która finalnie dała mi dobra pracę). Teraz pracuje i sam zarabiam i odkładam co mogę
3
@KamQiX bardzo dobrze napisane. Zgadzam się. Mats zawalił, ale powinniśmy stracić co najwyżej gola, a nie zawodnika. Garcia również lekko mówiąc się nie popisał, ale to nie jego pierwszy taki popis w LM, natomiast czemu tak mało osób jego się czepia, a psy wieszane są po Ter Stegenie głównie to nie mam pojęcia. Tak jak piszesz takie straty będą się jeszcze przytrafić naszemu bramkarzowi, bo my tak gramy, tak wyprowadzamy piłkę. Te obrazki gdzie powinien podać Mats w tamtej sytuacji również mnie bawią. Dobrze skomentowane!
4
@tristan87 może zabrzmi to ujowo, ale sorry co to jest w obecnych czasach 100 czy 200k? Dla mnie jeśli ktoś ma 50 lat i nie ma odłożonych chodźby 100tys zł na ten moment co wg mnie nie jest wielkim pieniądzem to coś w swoim życiu zrobił nie tak. Nie wyobrażam sobie być w tym wieku i nie mieć takich środków obojętnie na co czy na czarna godzinę, poważna chorobę która wymaga hospitalizacji czy chodźby żeby pomóc własnemu dziecku na start w dorosłym życiu.
0
@Seledynowy a może prawdę powiedział? Gra z amatorem, który sygnalizuje mu zagranie i wychodzi do podania, a po chwili się zatrzymuje i jak już pilka do niego leci to nie potrafi nawet wygrać walki i pozycje i traci ja jak jakiś kur orlikowy junior. Ale czego się spodziewać po takich kalesonach, który boi się piłki i przy strzale potężnego Mullera chowa się przed pilka zasłaniając twarz przez co tracimy szanse na awans. Nic nowego, kolejny dzień w biurze i kolejny mecz LM zawalony przez gościa który na murawę nie powinien wychodzić w takim klubie jak Barcelona.
A co do Ter Stegena. Powinien wiedzieć do jakiego placka zagrywa i sam dał dupy tym zagraniem strasznie.
1
@Faro ale Garcia ma czerwona, więc spokojnie na szczęście nie zagra w kolejnym meczu LM i mam nadzieję że w żadnym innym również.
0
@ToWinaSedziego a od kiedy to oceniamy zawodnika przez pryzmat jednego meczu? Ferran co mecz irytuje, może raz na 10 występów przydarzy mu się dobra forma, a u Raphy wygląda to dokładnie odwrotnie.
5
@TheNekro94 miło poczytać głos rozsądku, zamiast samych wysrywów ;)
0
@Michael24 jeszcze kogoś dziwi to jak wielkim kiepem jest Garcia? Przecież on sabotuje prawie każdy mecz z lepszym rywalem jak tylko gra. Nie rozumiem dlaczego on w ogóle jest wystawiany na boisko przez kolejnego trenera.
0
@ElKamil 100% zgoda. Eric sabotuje praktycznie każdy nasz mecz, w którym gra. Nie mogę na gościa patrzeć jaki to jest ananas na boisku.
0
@blakkudium aha i z tego poszła czerwona i cała la bamba obwinia zero jedynkowo tylko Matsa? XD Matsa który przyzwyczajony jest ze przez lata gry Busquets takie piłki nawet z dwoma rywalami na plecach gasił jak pety. Sorry ale taki mamy klimat, a inaczej tak gramy od zawsze i ryzykownie wyprowadzamy piłkę od bramkarza. I sorry, ale ok nawet jak Mats tu zjebal to nie on jest parodystom meczu, a gość który ku**a łapie z dupy czerwo w 10min meczu! Tu powinno co najwyżej skończyć się bramka na 1.0 dla Monaco i gramy dalej.
0
@ngif właśnie nie widziałem tej sytuacji z czerwoną kartka, ale widzę że to Garcia dostał, a z komentarzy wynikałoby że Ter Stegen :) muszę zobaczyć sytuację, ale nawet jak błąd popełnił bramkarz to powinien być za to ukarany bramka! Jak dla mnie parodysta meczu jest gość który bezmyślnie dostaje czerwo w takiej minucie spotkania. Garcia w naszych barwach nie pierwszy raz tak bryluje
0
@Who_you_mam super dzięki za opis, ale prosiłem o filmik. Bo widzę, że szambo wylewane jest na Matsa, ale to nie on dostał czerwo.
1
Nie oglądałem pierwszych 20min, ma ktoś sytuacje z czerwoną kartka?
1
@karci0 od dobrych 10 lat mam Orange na kartę. Pakiet wszystko bez limitów w tym co miesiąc nalicza po kilka ekstra GB do wykorzystania za granicą w UE co się przydaje, bo bez problemów korzystam będąc kilka razy do roku za granicą i nie przejmuje się netem i limitami. Cena pakietu to 25zl miesięcznie.
0
Czy poza canal plus można gdzieś obejrzeć LM dzisiaj? Pytanie laika, niestety jestem na wakacjach za granicą, a normalnie wszystko oglądam na dekoderze.
Ewentualnie jak rozumiem to mogę ogarnąć jeszcze apke i wykupić miesięczna subskrypcje canal plus online za 65zl i w dowolnym momencie zrezygnować z tego, tak?
Będę wdzięczny za pomocne komentarze.
1
@zuang1995 ala jaja to zmiana vs to co miał polsat? Żadna. Oni też kazali sobie płacić za ekstra kanały.
0
@PatrychoO kolejny xD a Ty skąd wiesz, że nie potrafią zapotrzebowania przeanalizować i dziwnym trafem powtarza się ta sytuacja co roku? Nie przyszło Ci do głowy, że właśnie potrafią i to robią? :D
9
Legenda głosi, że kiedyś wrzutka Balde minęła pierwszego blokującego rywala
0
@AlwaysBlaugrana akurat służba zdrowia się poprawiła i zarabia bardzo dobrze teraz. Jakoś wywalczyli sobie. I to nie kwestia takiego gadania. Jeśli dany sektor nie jest odpowiednio finansowany przez państwo to nara, zwalniać się lub strajkować wtedy zaraz politycy znaleźliby pieniądze. Ale zamiast tego lepiej siedzieć na miejscu i jojczyc. Gwarantuje Ci ze dużo ludzi zmienia pracę i przebranzawia się jeśli im nie odpowiadają zarobki i są zadowoleni. Czy to wyzyskiwacz prywaciarz czy państwo które nie płaci odpowiednio w danym sektorze to ta sama historia, zmieniac i się nie zastanawiać. Natomiast nie biadolić, że to wina pensji minimalnej, bo ona musi być podnoszona jeśli Państwo ma się rozwijać. Wyobrażasz sobie co by było gdybysmy zarabiali tyle co 20 lat temu czyli żeby minimalna była na poziomie 800zl na miesiąc? :D nowy samochód na ulicy lub wakacje za granicą byś zobaczył jak świnia niebo. Ludzie zastanówcie się czasami o co i do kogo macie pretensje, bo niestety smutna prawda jest taka, że to nie wina państwa tylko tego jak sami dajecie się robić na szaro przez pracodawcę :)
0
@AlwaysBlaugrana to piszesz o anomaliach, bo praca w państwowce ma się nijak do realiów rynkowych. Innymi słowy jak ktoś się decyduje na pracę w instytucji państwowej to powinien być świadom na co się pisze, a nie mieć pretensje o podwyzki płac, bo w normalnym, prywatnym sektorze przedsiębiorstw gdzie rynek dyktuje warunki to za kwalifikacje się płaci, a podwyżki są potrzebne wszystkim by Polska się rozwijała, a Polacy zyli na lepszym poziomie. To żadna fizyka kwantowa, a prosta matematyka i podstawowe zasady ekonomi.
PS. Żeby nie było. Sam kiedyś myślałem że minimalna mnie goni i to wina państwa. Dopóki nie zrozumiałem, że to pracodawca mnie dyma i ja musze go zmienić i od tego czasu zacząłem zarabiać pieniądze, o których wcześniej tylko marzyłem.
0
@AlwaysBlaugrana odnośnie biednych przedsiębiorstw, które się zawijają. To jest normalny proces w krajach rozwijających się. Chciałbyś żebyśmy żyli dalej w lepiankach i pracowali za miskę ryżu żeby te wielkie przedsiębiorstwa miały tania siłę robocza? Kiedyś tak było, teraz nowym rynkiem w naszym regionie jest Maroko, następnie będzie Egipt itd to normalne. My już osiągnęlismy jako kraj pewien pułap i chcemy lepszego życia za lepsze pieniądze.
Po drugie odnośnie Twojego indywidualnego wynagrodzenia. Jeśli tak jak piszesz masz pewne kwalifikacje i wykształcenie to nigdy nie powinieneś zarabiać minimalnej. Jeśli ona się zbliża, a Twoja wypłata nie rośnie przynajmniej tak szybko jak minimalna to coś tu jest nie tak. Tylko wiesz co? To nie wina państwa i pensji minimalnej, a Twoja. Innymi słowy dajesz się ru***ć swojemu aktualnemu pracodawcy :) Pracodawca sam z siebie nigdy nie wyjdzie Tobie na przeciw i nie zapuka *puk puk przepraszam podnosimy pensje minimalna, więc Tobie również należy się fajna podwyżka z tego tytułu. Tak to nie działa bo firmy wyzyskuja takich łosi. Samemu niestety trzeba się upominać. Tak działa świat i tal było zawsze. Jeśli masz pewne kwalifikacje to Twoją pensje powinien regulować rynek.
17
@Popitek12 myślę, że w dalszym ciągu Ci ludzie głosujący tak jak Taylor Swift zrobią lepiej niż zrobiliby głosując na Korwina