0

@Bobo25 jasne każdy ma prawo mówić i walczyć o swoje warunki pracy. Niemniej groteskowo to wygląda gdzie ludzie zarabiający grube miliony za uprawianie sportu jakim są gry drużynowe marudzą, że muszą biedni podróżować lub GRAĆ w grę co kilka dni.

Jest mnóstwo zawodów gdzie ludzie w swojej pracy zarabiają średnią krajową i muszą również latać co 2-3 dni samolotem co jest równie męczące, a dodatkowo wykonują w tym czasie pracę po kilka/kilkanaście godzin dziennie (nie 2 godzinki gry w piłkę), ale cóż Ci ludzie pracują i nie płaczą, bo muszą zarobić na życie i rodzinę, wyjścia często nie mają.

0

@mmaciass nie może być nowe Camp Nou, a będzie. Te informacje już są podane. Tak samo jak informacje o ilości miejsc jak i o tym, że w pierwszej kolejności ruszy sprzedaż karnetów. Na końcu dowiemy się ile biletów zostanie do otwartej sprzedaży i jak trudno będzie je dostać. Tym bym się bardziej martwił niż ceną samego biletu. Niemniej, powodzenia może Ci się uda kupić!

1

@fart @arasz1819 WTF xD co ludzie mają w głowach, że zostają w domach zamiast się ewakuować gdy jest taki nakaz lub zalecenie, bo zbliża się jeden z większych huraganow w histori?

1

@KochamInieste wow, ale Ci koledzy wyżej doradzili. Stary IP lub przeplacanie za Samsunga XD

W tej półce cenowej zerknij sobie może jeszcze na Pixel 8 pro od Google. Mają całkiem niezle parametry, więc możesz sobie porównać ze swoim nowszym modelem Poco.

2

Ma ktoś jakieś źródło gdzie można śledzić sytuację z huragenem milto? Dramat to jest jakiś jeśli chodzi o polskie media. Żadnych live aktualizacji, same skopiowane i powielane szczątkowe informacje w dodatku głównie z wczoraj.

4

@vangoor tak i proponuję jeszcze więcej przywilejow pieszym dać, bo nie wystarczy że już chodzą jak cmoki lub bezmyślnie zombie najczęściej przy tym wpatrzone w telefon. Ile razy już taka Julka wtargnela na przejście pchając mi się pod koła, bo się nawet nie rozglądała. Na szczęście jestem już tak wyczulony, że zatrzymuje się zawsze, ale do tego trzeba nabrać doświadczenia, którego niestety takiemu 18latkowi co ledwo zdał prawko na pewno brakuje. I za takie osoby jeszcze do pierdla idziesz. Takich absurdalnych przepisów drogowych to chyba nigdzie indziej w Europie nie ma.

3

@mmaciass masz na myśli ojca? Fajnie tak od razu wieszać psy na kimś nie znając kompletnie okoliczności zdarzeń? Kierowca był trzeźwy, nie jest też wspomniane że przekroczył dopuszczalna prędkość. Jest za to wzmianka, że miał 18 lat co sugeruje na to, że ledwo co prawko odebrał. Może był źle wyszkolony i nie powinien zdać egzaminu? Pytanie jak może rodzic z dzieckiem wtargnac na pasy nie upewniając się, że droga jest wolna i bezpieczna?

0

@Kgorecki2500 ale po co nam się starac o reperacje od Niemców :P

1

@Catalonya1992 trend będzie taki, że owszem na wsiach domy, nieruchomości nie będą nic warte, wymrą tam usługi, będzie znacznie mniej pracy przez co warunki do życia będą znacznie trudniejsze i ludzie będą sprzedawać za grosze swoje nieruchomości zeby mieć możliwość przeniesienia się bliżej większej aglomeracji. To oczywisice utrzyma ceny lub nawet spowoduje ich dalszy wzrost w większych miastach. Takie raporty i prognozy czytałem i jestem w stanie się z nimi zgodzic

1

@Catalonya1992 bardzo prostolinijne podejście :P niestety te tematy są bardziej złożone. Np dostępność i cena mieszkań nie zależy bezpośrednio od wielkości populacji. Zresztą skąd przypuszczenie że dostępność będzie większa przy zmniejszającej się populacji? I kluczowe pytanie gdzie będzie większa? Bardziej prawdopodobne jest, że ceny mieszkań w większych miastach w dalszym ciągu będą rosnąć.

0

@sonek u mnie T5 to 2.5T i 220, bo mam s40. W s60 tak, max to 250-260 z racji większej cięższe budy

0

@AduŚ07 u mnie podobnie, chociaż gaz zamontowany już będzie hmm 11 lat. Ponad 300kkm przejechane i do tej pory odpukać nic żadnych złych oznak.

Podobno jeśli chodzi o te nowsze generację to już gorzej wygląda i mam zagwostke czy wymieniać na nowszy, bo przywiązałem się do tej marki.

0

@sonek tak tak oczywiście, odnosiłem się do starszej generacji gdzie T5 oznacza 5 cylindrów i pojemność właśnie 2.5 litra. W nowej generacji T5 to bodajże 4 cylindry i 2.0 o ile się nie mylę, bo zmienili oznaczenie.

1

@AduŚ07 @Libar @sonek mam T5 czyli 2.5 turbo i potwierdzam, że jest to świetny silnik. Dodatkowo jak ktoś chce oszczędzić to bardzo dobrze znosi gaz, idealny do instalacji i nie ma ubytku mocy. Jest ogień. Odnośnie diesla 2.4 to nie wypowiem się dobrze, bo nie miałem, ale słyszałem że już bardziej awaryjne, no i osobiście nie przepadam też za dieslami.

1

@Muszynianka sztos serial. Świetna gra aktorska i dialogi, klimat wybitny i do tego ciągle akcja się dzieje. Czego wymagać więcej od dobrego serialu? Ciężko się do czegoś przyczepić.

1

@Arden kolega się chyba jeszcze nie obudził :P napisał o gbp, nie euro. Co nie zmienia faktu że 500gdbp to obecnie trochę ponad rok 2500zl :)

@Rewolucja123 slyszalem że pixele pro od Google są całkiem spoko

2

@Lucyfffer reszta to raczej bekę kręciła, raczej nie trzeba być spostrzegawczym, bo to dość oczywiste że Barcelona :D

0

@Herbert hmm no czy ja wiem czy taki spory. Normalnie na Camp Nou przychodziło ponad 70k ludzi, a tu tyle miejsc nie będzie, więc bilety mogą się szybko rozchodzić jeśli tylko około 20-30k do ogólnej sprzedaży będzie trafiać.

0

@priest9999 czyli końcem października będzie wiadomo ile sprzeda się karnetów w 1 turze. W okolicach grudnia/stycznia pewnie będzie wiadomo ile ludzi chodzi. Na tej podstawie będzie można określić ile biletów zostanie do otwartej sprzedaży. Mecz LM z jednej strony przyciągnąć może większą ilość ludzi, a z drugiej to jest mecz na tygodniu gdzie część musi odpuscic z racji pracy. No i może po Nowym Roku będzie więcej informacji jak postęp kolejnych prac. Jestem ciekaw czy planują udostępnić więcej miejsc na wiosnę czy zostaną przy tych 65k, a resztę będę kończyć w wakacje.

0

@Maker0 ok, dzięki za odpowiedź. Ciągle zastanawiam się nad wyjazdem na mecz LM w lut/mar lub ligowy np Majorkę końcem kwietnia, ale wstrzymuje się z kupnem biletów lotniczych, bo boję się że z biletami na mecz będzie ciężko. Przy dużym zainteresowaniu może w ogóle w sprzedaży nie być pojedynczych biletów jeśli karnetowicze będą chodzić. No ciekawe ale chyba pozostaje czekać na dalszy rozwój wydarzen

0

Czy ktoś nastawia się w ogóle na lot do Barcelony na jakikolwiek mecz na wiosnę? Dzisiejszy artykuł odnośnie stadionu sugeruje, że w tym sezonie tylko karnetowicze będę mieli wstęp, a dla reszty nie będzie biletów w sprzedaży z racji na ograniczona ilość miejsc, chyba że zainteresowanie karnetowiczow będzie małe. Dobrze rozumiem?

0

Czy to oznacza że taka ilość miejsc będzie przewidziana do końca tego sezonu, a resztę otworzą dopiero na jesień nowego sezonu? Bo jeśli tak to wynikaloby, że poza karnetowiczami nie będzie się dało kupić zwykłego biletu lub będzie o to bardzo ciężko z racji ograniczonych miejsc. Czy dobrze to rozumiem? Czy można spodziewać się, że na wiosnę będzie rozbudowana ilość do np 80%?

1

@vangoor zgadzam się, plus przy szybkości Mbappe i Viniego i co by nie mowic bezpośredniej szybkiej grze realu to możemy mieć duże kłopoty. Oni się cofną i będą kontrować jak to mają zwyczaju robić w meczach z nami. Ja mam pełne obawy, bo nasza obrona wygląda mizernie.

2

@MichalZZZ świetna była to koszulka. Pomyśl, że mi dziewczyna sprezentowala w tamtym sezonie zamiast czarnej to różowa, bo uważała ja za ładniejsza :)))

0

@KlimO byłem wczoraj, mimo kiepskich opini nastawiałem się pozytywnie. Niestety mocne rozczarowanie. Film słaby/przeciętny. Powiedzmy że w tym samym uniwersum wyszedł właśnie Pingwin na Max i pierwszy odcinek tego serialu jest znacznie lepszy od filmu Joker 2 co wiele mówi o poziomie filmu ;)

0

@Pedri16Future no zrobił to jeden z tych fanów popkultury Jokera, więc wg mnie idealnie wpasowało się to w dramatyzm postaci.

0

@Pedri16Future to ja uważam że końcówka nie była zła :P ogólnie dobre zamknięcie klamrą dwuczęści. Smutny i dramatyczny koniec Arthura. Cały świat kochał tylko jego alter ego jakim był Joker, nic poza tym.

0

@Pedri16Future całokształt, chyba oczekiwałem czegoś innego. Mimo że musicali nie lubię to temu chcialem dać szansę, bo lady gaga w narodzinach gwiazdy gdzie również sporo śpiewała to jakoś tam to fajnie wszystko gralo. Tutaj w Jokerze miałem wrażenie, że raz te piosenki nie urywaly to dwa połowa z nich to tak na siłę byla wciskana. Sam film się raczej dłużył, mało co fabuły w nim było, wiele się nie działo. Nudy ogólnie. Jeśli chodzi o sam zamysł i to, że tak de facto to dramat to ok. Stąd w moim odczuciu max 5 na 10.

0

Wiem, że nikt nie pytał, ale dodam jeszcze swoje 5 groszy odnośnie Jokera 2. Cóż, mimo nieprzychylnych pierwszych opini podchodziłem do tego z pozytywnym nastawieniem. Niestety jednak się potwierdziło. Żeby nie powiedzieć, że film słaby to powiedzmy że mocno średni. Naciągane 5/10, a jak ktoś ocenia niżej to też nie będę zaskoczony.

0

@Katalończyk 99 tak, specyficzne są te zapachy, chociaż taki oud wood czy black orchid osobiście mi się podoba

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?