0

@pt9 u Ciebie brzmi to jak super rozwiązanie. Wzór dewelopera, tak powinno być wszędzie :D

0

Pytanie do osób mieszkających w centrum miasta lub które kupowało w ostatnich latach mieszkanie.

Czy u Was na osiedlach są ogolnodsptene miejsca parkingowe np dla przyjezdnych gości czy raczej deweloperzy takich przestrzeni nie wyznaczają i każde miejsce jest prywatne do wykupienia, a goście to tam nikt nie przyjmuje lub w zależności od okolicy jeżdżą i szukają miejsca wolnego przy ulicy? :P

1

@bartekvisca Nie no bez przesady jak w nikogo nie można wierzyć? Trzeba się kierować intuicja i zdrowym rozsądkiem w tym wszystkim. Jeśli ktoś zaczyna ufać i lubić osobę od której na kilometr śmierdzi szemranymi interesami i historia, a do tego ta osoba buja się w patologicznym środowisku no to sorry, ale albo komuś brakuje 5 klepki, albo jest totalnym naiwniakiem życiowym. Więc nie przesadzajmy, bo spokojnie można w życiu ufać i wierzyc w ludzi :)

0

@MessiTheBesst na logikę to jak dla mnie koperta to koperta czyli miejsce, którego nie wolno zastawiać, więc mandat powinien być zawsze takim sam.

0

@tbas nie no to jakiś fejk musi być :P chociaż nie interesowałem się ile wcześniejsze kosztowały :D

4

@FCB_dimiC naczytal się o Buddzie i pewnie chce zdefraudowac pieniadze warsztatu.

Halo policja, halo @Luciano99

0

@Pedri16Future w końcu się wzięła za to prokuratura i aresztowali ich. Od tylu lat się o tym już mówiło. Mam nadzieję, że zarzuty zostaną udowodnione i osoby winne nie wykręcą się.

0

@misterio a dlaczego to ma obniżyć ceny mieszkań? Przecież za miejsce parkingowe płacisz osobno

0

@Kinginiesta spokojnie, nie traktuj tego personalnie jako przytyku do Twojej osoby, bo nie miałem tego na celu :)

Ty przyznałeś wprost, że się nie interesujesz. Zresztą ja podobnie dużej wiedzy nie mam. Chciałem tylko pokazać jak wielu ludzi się wypowiada nie mając pojęcia o tej osobie lub wręcz jej broni. Szczególnie młodzi ludzie, którzy właśnie nie mają o nim zielonego pojęcia, a bronią go bo bekowe filmiki na yt nagrywa. Jeśli ktoś śledzi wątek tego gościa to wie, że tam od dawna są duże zarzuty i podejrzenia przez co sam Budda zaczął się chować i ocieplać wizerunek.

1

@reloaded masz pierwszy lepszy przykład komentarz wyżej od @Kinginiesta :D

To jest przerażające jaki aktualnie jest ten świat gdzie często idolem młodych ludzi staje się zwykły gangster z mafii, która dorabia się właśnie na nich samych. Udział w grupach przestepczych, organizowanie nielegalnych wyścigów, w których giną ludzie i rozprowadzanie wśród młodych używek, narkotyków żeby się na tym bogacić. Ale cóż wystarczy wbić się na yt nagrać kilka filmików, zrobić kilka akcji charytatywnych i git malina. Ulubieniec społeczeństwa balujący i robiący te akcje za ich własne siano. Niesamowite.

0

@VeB 1899 dlaczego jaja? Bo niedostępne są w tym momencie koszulki? :D

Spokojnie jak tylko ruszy faza play off LM to wrzucą odpowiednią pulę, żeby wygłodniałe psy się mogły rzucić i cieszyć się, że zostali tymi szczęściarzami, którym udało się wydać 160 euro czy tam więcej :D

0

@Kozinho. Masz rację, nie wiem dlatego dobrze ze mi wytłumaczyłeś :) co by nie mowic, to nie wina klienta że ostatecznie zrobi zakupy w internecie. Również nie Twoja jako sprzedawcy, ale mimo to sprzedawca ma również płacone za to, że jest w sklepie i pomaga czy doradza :P

0

@Kozinho. Jeśli chodzi o markety to wydaje mi się że tam nie masz płacone od obrotu czy sprzedaży, a jest to normalnie praca na etat, więc na koniec dnia co Cię obchodzi czy ktoś ostatecznie kupi w markecie czy przez neta? Ty jesteś tam do pomocy, doradzenia, więc jak ktoś prosi o pomoc to powiedzieć swoje i tyle, po co się przejmować faktem czy ktoś coś kupi? Pomijam sprawę, że ja już sam zazwyczaj w elektromarketach nie podchodzę do obsługi, bo kilka ostatnich razy trafiłem na takich tlukow, że to się w głowie nie mieści. Więcej informacji udzieli mi wujek Google lub chat gpt niż Ci "doradcy". I wtedy sobie myślę, cóż czego ja oczekuje skoro to zazwyczaj ludzie którzy mają wywalone i nieuki, którzy nic w życiu nie osiągnęli. I stąd łapie takie uprzedzenia.

Odnośnie pracowników sklepów żabki. Z założenia to sklep gdzie idziesz na małe i szybkie zakupy. Więc jeśli mają być szybkie, bo Ci się spieszy to oczekujesz, że zostaniesz szybko obsłużony i to jest JEDYNA rzecz jaką oczekujesz od oblusgi/kasjera. Tymczasem ja stojąc w kolejce kilku osobowej słyszę jak kasjer sobie przeprowadza pogawędkę z klientem. Krew mnie zalewa :) myślę że tak ma większość, więc stąd biorą się uprzedzenia. Ludzie pracujący w takich miejscach jak wyżej wymienione nie wiedzą lub w dupie mają to gdzie się zatrudniają i czego klient od nich oczekuje. Nie starają się nawet sprostać wymogom. Gdyby było inaczej i ludzie rozumieliby gdzie i po co pracują to jestem pewny, że szacunek byłby w obie strony udzielany.

2

@MrKozamm o stary, nie byłem na bieżąco teraz nadrobiłem, ale popier****na zdrowo akcja. Brawo za decyzję. W ogóle w postach, które pisałeś również wcześniej widać dużą Twoją dojrzałość i mega ogarnięcie życiowe, zrozumienie tematu. Jak na tak młody wiek to imponujące. I nie masz się kompletnie czym obwiniać jeśli czasami takie myśli Ci chodzą po głowie. Poniekąd teściowie zrujnowali to - chociaż prędzej czy później i tak by to zrobili, bo widać od początku do tego dazyli, więc może i lepiej że stalo się to już teraz. Natomiast nie jestem przekonany, że to głównie ich wina. Szczerze? Gdyby ich córka broniła Ciebie i stawała po Twojej stronie to być może oni na tyle by sobie nie pozwalali i do takich sytuacji nawet by nie dochodziło. A jak już doszło to fakt, że ona dalej trzymała ich stronę to już zdecydowanie za dużo. Takiej histori to jak żyje (trochę dłużej od Ciebie) i histori wśród zakupów domow/mieszkań wśród rodzin, znajomych przerobiłem już wiele, to tak długo o takiej krzywej akcji nie słyszałem.

No nic, trzymaj się. Z dnia na dzień będzie dużo lepiej, a Ty jesteś młody i wygląda na to że łebski gościu z Ciebie, więc spokojnie ułożysz sobie życie z kimś dużo lepszym :)

0

@Herato no ciekawe czy Ty byś tak robił gdybyś miał posadę selekcjonera i od wyniku każdego meczu zalezalaby Twoja posada i opinia publiczna całego narodu :D

Poza tym ta głupia liga narodów to już nie gra o pietruszkę, a lepsze wyniki dają Ci lepszy koszyk co jest kluczowe w rozgrywkach czy to samego turnieju czy eliminacji

1

@Krzysztof1987 nie kojarzę w sumie tematu, ale co to za jakiś totalny idiotyzm żeby chłopak miał tam czynsz płacić, po jakiemu? XD

4

@KamQiX @sidi12843 przecież edycja gry roku razem z dodatkami jest tak tania, że nie wiem nawet czy opłaca się kupować sama podstawkę :D

Oczywiście, że warto ograć razem z dodatkami. Nie ma siły, żeby się nie spodobało, a dodatki są świetne ;)

1

@Kozinho. Pewnie jak każdy pracuje, a po pracy mam swoje zajęcia. Typu siłownia, squash, basen, taniec na zmianę w zależności od dnia. W między czasie trzeba ogarnąć zakupy spożywcze i gotować jedzenie. Nie wspomnę, że często wyskakują sprawy do załatwienia typu mechanik, lekarz czy jakieś papierkowe. Same zajęcia zazwyczaj kończę około 20-21 i albo jest za późno, albo po prostu jestem zmęczony żeby jeszcze lecieć z wywieszonym jęzorem rozglądać się za ciuchami pół godziny przed zamknięciem galeri.

2

@Stinger_ sęk w tym, że kto chce pracować w niedzielę ten pracuje m.in w miejscach, które wymieniłeś powyżej. Takich jest znacznie więcej niż sklepów w galeriach. To jest jakiś z dupy argument, aby ograniczyć handel. Inaczej tego nazwać się nie da.

11

@Kgorecki2500 dla mnie niedziela to często jedyny dzień w tygodniu gdzie mam szanse wyjść na sklepy i spokojnie bez gonienia się moc zrobić zakupy. Dla mnie ten przepis o zakazie handlu jest daremny.

0

@xVENUMx w dół, proste.

6

@Lucerfi co Ci mogą powiedzieć użytkownicy LaRambli jak same władze klubu nie wiedzą kiedy to będzie i mówią oficjalnie w mediach, że nie da się przewidzieć dokładnej daty xd

Plan był początkowo na listopad. Następnie mówili, że najszybciej grudzień. Teraz są wypowiedzi o marcu. Jasnowidz Maciej nawet tego nie przewidzi. Realnie powinni już w marcu grać, ale jak coś się przedłuży i do końca sezonu nie zagrają to też zdziwiony nie będę.

1

@Ojciec5tkidzieci słyszałem, że taki sam trend jest aktualnie w grach komputerowych. Wielkie firmy jak np Ubisoft wypuszczają dramatycznie słabe gry, które otrzymują wielka krytykę od graczy, a dyrektorzy tych korporacji na socialach wypisują swoje żale jacy to gracze są źli i jak mogą krytykować ich ciężka pracę wlozona w produkt

1

@Efren również polecam LG OLED, system operacyjny może nie jest najlepszy, ale ciężko o lepszą matrycę. Być może C3 można już kupić w takich pieniądzach. Ewentualnie model B też jest ok, a tańsza półka więc może już 65 cali już dorwiesz zamiast 55 modelu C. Na pewno model A odradzam. W sumie nie wiem czy te linie jeszcze produkują, ale ona już dużo gorsza była od B. A przeskok między B, a C nie jest już jakiś ogromny.

1

@Piotii16 tak jest do doradcy. Taka usługa nie musi Cię nic kosztować, wielu jest "darmowych". Oni często dostają prowizje z banku jak weźmiesz kredyt. Co nie znaczy też, że będą Cię nakłaniać do konkretnego banku.

0

@heniusss to niezłe pytanie zadajesz xD może dlatego nie dostajesz odpowiedzi, bo jak ludzie to słyszą to myślą WTF z kim ja rozmawiam haha

Odpowiedź jest prosta. Tylko garstka ludzi ma realne możliwości zostać koszykarzem NBA (najczęściej przez warunki i predyspozycje fizyczne jakbym musiał dokładniej tłumaczyć, bo może tego też nie rozumiesz skoro pytasz o takie rzeczy). Podsumowując to nie jest zawód jak każdy inny, do którego możesz się zwyczajnie przyuczyć.

Idąc dalej, bo zaraz zaczniesz odpisywać jakieś bzdury, więc przypomnę jesteśmy w temacie najlepszych na świecie, którzy zarabiają krocie, a nie rozmawiamy o sportowcu z lepszym lub mniejszym potencjałem jak to napisałeś, bo takich jest całe mnóstwo i oni raz, że nie zarabiają poważnych pieniędzy, a dwa jak sam zauważyłeś nie pracują tak "ciężko" trzymając dietę i regularny sen. Btw. niesamowicie ciężka praca musieć trzymać dietę i spać regularnie 8h, do tego jeszcze ćwiczyć na siłowni przez co jesteś dużo zdrowszy :/

Ja podkreślam po raz kolejny. Ludzie pracujący czasami na 2 etaty, często w warunkach szkodliwych zdrowiu wszystko po to, żeby móc wiązać koniec z końcem chętnie by się zamienili na tak "ciężką" pracę czołowego zawodnika NBA, ale czego oczekiwać od ludzi którzy mają kapuchy pod sufit i w życiu z ciężka praca do czynienia nie mieli. Przyzwyczajeni do luksusów odkleja im myślenie i stąd takie durne wpisy na socialach.

0

@PatrykBarca czy Ty czytasz moje komentarze? :P skopiuje to co napisałem powyżej "Frekwencja w zeszłych latach przewyższała planowana dostępność nowego Camp Nou". Innymi słowy. To, że w zeszłym sezonie na wiele spotkań można było kupić bilety bez problemu to nie znaczy, że w tym będzie to samo gdzie będzie mniej miejsc o KILKADZIESIĄT TYSIĘCY :P

0

@Bobo25 napisałem na początku, że oczywisice każdy może i powinien się skarżyć, aby poprawiać swoje warunki pracy.

Później dopisałem, że to po prostu groteskowo wygląda dla ludzi, bo domyślam się, że prawie każdy by się chętnie bez wahania zamienił swoją pracą i zarobkami z takim biednym koszykarzem NBA :D

0

@PatrykBarca co dlaczego, bo nie rozumiem co napisałeś? Tak jak wyżej w moim komentarzu - najpierw ruszy sprzedaż karnetów, więc na ten moment nie wiadomo ile ich się sprzeda to raz. Dwa, później przekonamy się ile z tego bedzie do otwartej sprzedaży, bo to zależy jak regularnie karnetowicze będą chodzić. A to wszystko w warunkach ograniczonej dostępności miejsc. Frekwencja w zeszłych latach przewyższała planowana dostępność nowego Camp Nou, więc ja nie byłbym taki pewny że bez problemu uda się kupić bilet. No chyba że kolega jest socios to wtedy ma pierwszeństwo zakupu i powinno być łatwiej.

0

@Bobo25 jasne każdy ma prawo mówić i walczyć o swoje warunki pracy. Niemniej groteskowo to wygląda gdzie ludzie zarabiający grube miliony za uprawianie sportu jakim są gry drużynowe marudzą, że muszą biedni podróżować lub GRAĆ w grę co kilka dni.

Jest mnóstwo zawodów gdzie ludzie w swojej pracy zarabiają średnią krajową i muszą również latać co 2-3 dni samolotem co jest równie męczące, a dodatkowo wykonują w tym czasie pracę po kilka/kilkanaście godzin dziennie (nie 2 godzinki gry w piłkę), ale cóż Ci ludzie pracują i nie płaczą, bo muszą zarobić na życie i rodzinę, wyjścia często nie mają.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?