galix22
Dołączył/a: kwiecień 2011
zgorzelec
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Srodek pola Barcelony w rewanzu bedzie tak samo eksperymentalny, jak byla nasza obrona w dwumeczu z Interem. Jak wygladal ten dwumecz, kazdy pamieta. Mam nadzieje, ze tym razem bedzie inaczej, ale przegrany srodek pola moze nas wyeliminoiwac rozgrywek.
1
@th@les Srodek pola bedzie w rewanzu wygladal tak eksperymentalnie jak wygladala nasza obrona w dwumeczu z Interem. Tam skonczylo sie to bardzo zle. W Manchesterze moze byc niestety podobnie. Jednak trzech podstawowych srodkowych pomocnikow plus skrzydlowy, ktory potrafi narobic duzo wiatru to jest niepowetowana strata.
2
@blakkudium Przegramy srodek pola i bedzie po ptakach. Beda zbyd duze odleglosci miedzy formacjami i MU bedzie stwarzac bardzo duzo zagrozenia po indywidualnych bledach w wyprowadzaniu pilki. To dzialo sie juz dzis, glownie przez Kounde.
3
Dobry mecz. Jak rewanz da tyle samo emocji to nie bede sie zloscil nawet jak odpadniemy. Zdecydowanie wole ogladac spotkania otwarte, od bramki do bramki, niz jak gramy z jakimis szmaciazami, ktorzy sie muruja caly mecz i wala nam na koniec jakiegos farfocla, albo my im.
6
@Arczi87 Czasem mecz mielismy juz wygrany bo prowadzilismy wysoko, a Pedri nadal na boisku.
3
Pogonic Fatiego i Ferrana za jakies dobre pieniadze (wiem, ze bedzie ciezko) i sprowadzic lewego skrzydlowego. W ogole na rewanz wychodzimy bez Pedriego i Gaviego. Zagramy pewnie De Jongiem, Kessie i Roberto w srodku. Bo kto inny ma grac? Busi jeszcze nie wroci. Masakra.
5
@MaFCB Jaka weryfikacja? Moglsmy ten mecz wygrac. Z mocnym rywalem. Trzecim zespolem premier league. I tam byl dla nas karny po rece. Nieodgwizdany...
0
Jezeli Ferran nie zrobi nic czym obroni decyzje o wprowadzeniu go za Raphe to Xavi powinen dostac pasem na gola dupe.
0
Xavi co ty odwaliles. Ferrana bezjajecznego...
0
Dlaczego go sciaga?
2
@mekston kiedys bylby to zly wynik. Teraz jest ok.
1
To chyba gol Raphini ale Lewy zrobil duza robote. Zmylil bramkarza.
0
Nie moglem ogladac az do teraz. Jak MU strzelalo nam bramki ? Jakies konkretne czy przypadkowe farfocle?
1
@ToWinaSedziego Nie zczailem ironii. Wybacz :)
0
@ToWinaSedziego Bo to jest sztuczny twor szejkow. Tzn obecna potega PSG to sztuczny twor. Podobnie jak City jest takim tworem czy Chelsea jest tworem Abramowicza. To wszystko byly zespoly srodka tabeli we wslanych ligach, albo jeszcze nizej. Dzis dzieki szejkowej kasie te zespoly bija sie o Lige mistrzow.
0
@cchesterr43 Wypllem zarcie na monitor.
2
@Kamilos84 Ceny miesa mocno do gory. Bielty lotniczne bardzo mocno do gory. Paliwo do gory. To by sie wszystko zgadzalo.
Prawda jest, ze ludzie na zachodzie konsumuja troszeczke za duzo. Troszke za duzo tanich ubran z primarka czy tam podobnych. Troche za duzo tanich plastikowych gadzetow. Troszke za duzo jedza. Troche za duzo woza dupke samochodem co w polaczeniu z jedzeniem prowadzi do otylosci. Nie wszyscy oczywiscie tak robia ale wielu. Ja z tymi lewoskretnymi wymyslami mam taki problem, ze ci co wymyslaja i realizuja te agendy, chca je narzucic wszystkim wokolo, tylko nie sobie i swoim ziomkom. Jak im sie to uda, to generalnie jestesmy udupieni bo stamtad juz bedzie tylko krok do pelnego zniewolenia w jakiejs neokomunie.
1
@Bruttal to się właśnie nazywa czarny humor hehehe. Z nim jest jak z ręką. Albo ją masz albo nie.
0
Kozak. Ale przypominam, że Umtiti też byl świetny a potem się rozsypał. Oby kontuzje omijały Urugwajczyka.
0
Nie ma u nas obecnie nikogo kto by zasługiwał a te dziesiątkę. Najbliżej jest chyba Debele bo to gracz, który czasem robi coś z niczego ale musiał by zaliczać więcej takich meczy jak ten w pucharze króla z RSSS. A co do Fatiego to trzeba mu dać cały ten sezon na ogrywanie się po długiej przerwie. W kolejnym sezonie dopiero podjąć jakieś decyzję. Problem tylko, że on stanowczo za dużo zarabia. Ta kasa tj 14 mln brutto to było za dużo nawet jak on był w formie przed kontuzjami. Teraz to już dramat.
0
Czyli będzie zarabiał 100 tysięcy euro netto? Bo więcej wart nie jest.
7
On ma 27 lat ?! Myslalem, ze z 35-36 i trafil tu na koniec kariery uzupelnic sklad za nieduza pensje. Tak przynajmniej poruszal sie po boisku. Jak 36 latek pod koniec kariery.
1
Ogladam mecze na streamie z Angielskim komentarzem. Jest tam tez zawsze Hiszpan, ktory oglada mecze na zywo, ze stadionu i ma stanowisko blisko lawki trenerskiej. Czasem sie wlacza z komentarzem i tlumaczy instrukcje, ktore Xavi przekazuje zawodnikom. Wczoraj w pewnym momecie okolo 60 minuty Xavi przekazal cos w stylu "Rafa staraj sie zgubic obronce. Nie dogrywaj z nieprzygotowanej pozycji". Ta instrukcja Xaviego podsumowuje Raphinie. To jest skrzydlowy bez dryblingu. Ma niezla szybkosc i technike, ale nie drybluje. Potrafi dobrze dograc i uderzyc, ale przez to, ze nie drybluje nie moze wykorzystac tych umiejetnosci. Nie ograwszy uprzedno obroncy, nie posyla wiele otwierajacych podan, mimo ze posiada te umiejetnosc. Mysle, ze to dlatego Xavi z Interem sprobowal wystawic go bardziej w srodku (co okazalo sie kompletna klapa) Liczyl, ze grajacy w srodku Brazylijczyk bedzie mial wiecej okazji do poslania przeszywajacych podan, mimo jego braku dryblingu. On wczoraj to tylko potwierdzil. Przy pierwszym golu mial udzial. Dal dobre podanie do Kessiego. Przy drgim podal swietnie, bo mial przygotowana pozycje (obroncy byli zgubieni, acz wynikalo to z tego, ze Sevila sie otworzyla mocno, a nie dlatego, ze Rapha kogos minal ) Trzecia bramka Raphini to znow wykorzystanie niezlej szybkosci, ktora posiada (gol tez byl nastepstwem tego, iz Sevila jescze mocnej sie otworzyla, a nie dryblingu Raphy )
0
@kamil9040 Dobrobyt oglupia masy. A potem ci madrzejsi tymi masami bez problemu steruja.
0
@Mads W korpo jak korpo. Wsrod tych nieco mnie zarabiajacych lub duzo mniej zarabiajacych jest podobnie. Nie chca dzieci i juz. Chca robic kariery, maja duze wymagania odnosnie mezczyzn lub po porstu chca sie bawic (to ostanie jest chyba najczestsza przyczyna)
0
@YeastMoss Ale mlodzi ludzie tez wspolzyja i robia w lozku rzeczy, jakie sie starszym nawet nie snily. Wlasnie przez pornografie. To ze nie zachodza w ciaze jest wynikiem powszechej antykoncepcji. A jak juz zajda w ciaze to wchodzi aborcja. I mimo wspolzycia nie ma dzieciakow.
0
@kamil9040 Tu gdzie mieszkam takimi ludzimi zajmuja sie domy opieki lub ewentualnie szpital, zanim znajdzie sie dla takiej osoby miejsce w domu opieki. Na ile jest to dobre rozwiazanie to juz kazdy indywidualnie musi sobie odpowiedziec. Na pewno jest kosztowne, bo za pobyt wielu pensjonariuszy domow opieki placi HSE (odpowiednik NFZ) Pobyt takiej osoby w domu oepieki to ponad 4 tysiace euro miesiecznie. Wiem bo moja mama po ciezkim wylewie byla tam przez jakis czas. W Polsce nie ma na to raczej pieniedzy a im mniej ludzi tym mnie pieniedzy w budzecie na takie rzeczy. Tez uwazam, ze tylko jakies traumatyczne wydarzenie jest w stanie wywlec ludzi z amoku w ktory wpadli i zmiesc te skrajnie lewicowe brednie raz na zawsze do smieci. Tylko tez wojna, to nie jest cos, czego zdrowy na umysle czlowiek by sobie rzyczyl, bo to moze trafic rykoszetem rowiez Ciebie i Twoja rodzine. Jakis globalny krysyz finansowy i zubozenie ludzi tez moze przywrocic ustawienia fabryczne. A to w sumie jest bardzo mozliwe. I nieco delikatniejsze.
0
@kamil9040 Plus ktos na tych bezdzietnych 65 + latkow bedzie musial zap...c. Nie beda to ich wlasne dzieci czy wnuki bo takowych nie beda posiadac. Twoje czy moje beda na nich zaiwaniac. O ile sie porzadnie nie zabezpiecza to beda marudzic na niska emeryture czy tam rente.
2
@Conradxc Moi tesciowie mieli siodemke czy osemke rodzenstwa. Oboje. Wszystke dzieci wyszly na ludzi. Kazde umie cos w zyciu robic chociaz zadne nie poszlo na studia. Dorobili sie domow, firm i kilkoro wlasnych dzieci na glowe. Jak ktos jest biedny albo srednio zamozny to moze dzieciom zapewnic tylko egzystencje powiadasz? A co z miloscia ? Co z zyciem samym w sobie ? Nie znam dziecka/ doroslego dorastajacego w biednym domu, ktore powiedzialoby, ze zaluje ze sie urodzilo. Edukacja jaka ona nie jest, jest zapewniona przez panstwo. Studia nie sa w welu przypadkach do niczego potrzebne. Tesciu po zawodowce zarabial 3 x tyle co moja zona jako data analyst w Polsce. A jak ktos jest zdolny (a tylko tacy powinni studiowac ) to da rade isc na studia. Sa stypendia. Mozna dorywczo pracowac.
4
@Conradxc Boze swiety. Jak para zarabia 11 k netto i dalej im malo to chyba za duzo wydaja :) W podanym przez Ciebie przykladzie, to jest zwykla wymowka.