heniusss
Dołączył/a: sierpień 2011
Mieszkaniec planety Ziemia
6 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@damian16161212 Mi była też mówiła, że będziemy na zawsze razem xD
0
@damian16161212 "I've been here 20 years now, loved every single minute of it, achieved all my dreams, achieved everything I've ever wanted to here. Giving everything day in, day out for 20 years, I've got to a point now where I feel like I need a change, a new challenge for me as a player and as a person"
0
@Filipem To jak dwa statki są koło siebie i załogi między sobą walczą na pokładzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
0
@Stinger_ "O ile się zgodzę, że sam Mundial nie powinien opisywać zawodnika, tak w kwestii tych najlepszych w historii mieć, a nie mieć te trofeum w gablocie robi sporą różnicę."
Oczywiście, że nie jest decydująca a szczególnie w kontekście piłkarzy którzy np pochodzą z krajów, które nigdy nie były piłkarskimi mocarstwami. Mimo wszystko, Cristiano Ronaldo w reprezentacji w turniejach nie dowozi. W knockout games na mistrzostwach świata i Euro w 20 meczach ma 3 bramki i 2 asysty. Dla porównania Messi w 29 meczach ma 11 bramek i 17 asyst, a narracja zawsze była taka że to Leo nie dowoził i owszem wiele razy zawiódł, zresztą jak każdy piłkarz - tyle, że to Messiemu się wytyka słabsze mecze, odpadanie z LM a nikt nie wspomina o tym, że Mr Champions League przegrał w finale z Messim.
Jeszcze raz powtórzę, jeden turniej nie powinien oceniać całości - ale Cristiano w jednym turnieju nie grał, ba tyle razy co on wystąpiło zaledwie kilku piłkarzy - a właściwie to 6 ( 8 jeśli liczymy to że byli w składzie) i o ile się nic nie zmieni to razem z Messim i Ochoa będą jedynymi z udziałem na 6 turniejach. O ile zwycięstwo jest ciężkim zadaniem, tak zawodzenie za każdym razem to spora rysa na karierze. DLATEGO POWTARZAM NIE JEDEN TURNIEJ - on na tym jednym turnieju wystąpi PO RAZ 6. Messi nawet bez wygranej, ma srebro na mundialu. Jakie były komentarze zawsze w kwestii Leo? Że bez mundialu ciężko go stawiać koło Maradony i Pelego, więc nie róbmy wyjątku w kwestii Cristiano - bo słabej reprezentacji to on nie ma.
0
@Stinger_ Tożsamo zagrał na 5 mundialach. To trochę więcej niż 6-7 meczów. Z chęcią bym mu uwierzył gdyby nie to, co mówił przed 2022 o Mundialu. :) O ile się zgodzę, że sam Mundial nie powinien opisywać zawodnika, tak w kwestii tych najlepszych w historii mieć, a nie mieć te trofeum w gablocie robi sporą różnicę.
Edit: Nie widziałem, ze był taki sam komentarz jak mój więc opowiem. To z tego, że gada o mundialu jakby zagrał na nim raz, a szans miał bardzo dużo.
1
@Stinger_ Jestem tysiącerem więc na razie mogę płacić tylko głupimi pomysłami. XD
7
Gdybym kiedykolwiek był bogaty to wydałbym większość pieniędzy za nagranie z domu Cristiano Ronaldo z dnia 18.12.2022. xD
12
@fart 6-7 meczów na MŚ nie definiuje, ale za to 10-12 w Lidze Mistrzów już tak. XD
5
Czekaj, czekaj a przypadkiem za 10-12 meczów w Lidze Mistrzów nie robił z siebie najlepszego w historii? xD
PS. Tak tylko dodam, żeby nie było że w LM grał częściej (co jest faktem). Zagrał nie na jednym, nie na dwóch tylko na 5 mundialach, więc takiego tłumaczenia nie kupuje.
1
@Jakchcesz Ludzie zawsze gadają
Pogadajmy lepiej o czymś innym
1
@misterio O to tak z ciekawości zapytam. Smartgasm oglądasz? Swego czasu sporo materiałów od niego oglądałem.
1
@blakkudium Teraz to już Was Still, a nie Will Still
0
@Borry Chyba Bruno jest tylko wyjątkiem xD
1
@escarabajo Może Mrożon z Iniemamocnych? XD
1
@Kasy Nigdy nie wiesz co Cię spotka w delegacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2
@MirusAmisz Nie ma sprawy, nie chciałem z tym zostać sam. xDD
@escarabajo Teraz mi zagwozdkę zadałeś, też się zastanowie może coś wymyśle.
34
Czy wam też Rashford z profilu przypomina listonosza Pata?
6
@bart_azz To dla sędziów
0
@Derean W Premier League to bliżej jakichś 50-60%
2
@Comentateiro Cóż za faux pas z mojej strony, kajam się nisko.
2
@Comentateiro Pamiętasz jak prowadzałeś ojca do przedszkola?
7
Ludzie się śmieją, że news na poziomie pudelka i innych wątpliwej jakości serwisów, a potem patrzysz na stronę główną i widzisz, że pod newsami typu wywiad Flicka, zainteresowanie młodym zawodnikiem, czy raporty o kontuzjach robią promil zasięgu tego co takie artykuły jak ten. xD
5
@Kessie Nie zapominaj o "te duże bolą, Twój jest idealny" XD
4
@Pnog37 Krzyżowanie mieczów zawsze kończy się walką
1
@Kgorecki2500 Popiera też działania Izraela także nie dziwi mnie taka opinia.
3
@FcPortoFan1999 Tzw sześciopak
1
@Katalończyk 99 Nie żeby coś, ale Xavi 15 lat temu robił na mistrzostwach świata średnio 11.5 km na mecz, a w finale zrobił 15. Grając na emeryturze w Katarze miał średnią prawie 12km na mecz. Tempo meczów jest teraz większe, ale nie zmienia to faktu że kiedyś piłkarze biegali równie dużo. No i przypominam, mówimy o prime Barcelonie która słynęła z szybkiego odzyskiwania piłki po stracie, a jak dobrze wiemy do tego trzeba właśnie skoków pressingowych.
0
@AxelF Sorry, ale ludzie którzy mieszkali obok siebie - Polacy i Ukraińcy nagle byli sobie wrodzy, a UPA gdzie głównie działała? Na Wołyniu i Galicji. Oh przepraszam za tą niesubordynarność, może być ludobójstwo - tak lepiej? Krzyczenie co kilka tygodni ma sens tak długo, jak długo są ich bohaterami narodowymi ludzie którzy mordowali Polaków. Ludzie których gloryfikują i nie poczuwają się do odpowiedzialności, a nawet są w stanie kłamać na ich temat - nie wiem czy przez braki edukacyjne, czy przez manipulacje i propagande jaką są od dziecka zatruwani. Nie mam zamiaru zmieniać zdania o tym, tylko dlatego że minęło niecałe 100 lat. Mam lekceważyć słowa prababci, że ukraińcy byli gorsi od niemców i rosjan? Mam lekceważyć to, co mówiła mi osoba która tego doświadczyła na własnej skórze? Mam lekceważyć to, że wymordowali znaczną część mojej rodziny, która była zmuszona uciekać i pozostawić po sobie wielopokoleniowy majątek? Data ważności na zbrodnie się skończyłą? W Polsce nikt nie robi bohaterów ze sprawców zbrodni w Jedwabnem, w przeciwieństwie do naszych "życzliwych" sąsiadów.
Masz posłuchaj, bo może nie do końca rozumiesz skale tego co się działo. Ludzie którzy byli sąsiadami się nagle zaczęli mordować, dzieci które się razem bawiły przestały to robić. Czytałeś może listę tortur jakie stosowali na Polakach? Rozmawiałeś z ludźmi, którzy to przeżyli? Wiesz na czym polega różnica odnośnie tekstu, który udostępniłeś? Na tym, że ukraińcy do Polski przyjeżdzają dobrowolnie, nikt im nie każe tu przyjeżdżać a są ich miliony - nawet przed wojną tak było tylko nie w takim stopniu jak teraz. Na Wołyniu dochodziło do zbrodni między sąsiadami, którzy żyli między sobą od pokoleń. Tutaj mamy sytuacje, w której przyjeżdżają młodzi, jurni i narzekają że mają wojne siedząc tysiące kilometrów od niej. Wiesz jakich ukraińców poznałem przez swoje życie? Głównie młodych, zdolnych do walki i zdolnych do uciekania od problemów - wiesz co ich będzie charakteryzować? Na pewno nie to, że dadzą sobie odebrać życie za nasz kraj, dokładnie tak samo jak mieli wyjebane w swój kraj. Poznałem ludzi z Uzbekistanu, z Japonii, z Korei Południowej, z Brazylii czy z Konga - którzy mieszkają w Polsce, uczyli się języka i czują się dobrze będąc akceptowani i lubiani przez Polaków. Wiesz za co? Za to, że się integrują i próbują zrozumieć naszą kulturę, nasz język i naszą historię. Większość ukraińców jakich poznałem nawet nie potrafi rozmawiać po polsku, nawet nie próbuje bo na pytanie po polsku i tak odpowiadają Ci rosyjskim. Na pytanie po angielsku? JA NIE PONIEMAJU.
Ja będę żył spokojnie ze swoimi przekonaniami, a ludzie pokroju Ciebie szukający usprawiedliweń będą dalej skazywać ludzi na śmieszne wyroki (patrz wyroki za podpalenia, swoją drogą śmieszne bo rok czy dwa za takie występki to naplucie w twarz podatnikom.
https://www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa/wyrok-skazujacy-trzy-osoby-za-udzial-w-zorganizowanej-grupie-przestepczej-o-charakterze-sabotazowo-terrorystycznym
PS. Może jeszcze mam ich przepraszać, że ktoś im wypomni ich przeszłość i bestialstwo wobec naszych obywateli? Wolę żyć w zgodzie z tym co przekazała mi rodzina niż marginalizować to do czego się ukraińcy uciekali. Widocznie Twoja rodzina nie doświadczyła tego na swojej skórze albo zwyczajnie nie miałeś okazji porozmawiać z przodami o tym co się działo w czasach wojny. Prędzej czy później się przekonasz, Ty i inni którzy ochoczo zapraszają wszystkich w okół. Nie mam zamiaru zapraszać ludzi do swojego domu, bo statystycznie tylko co któryś jest terrorystą/psychopatą. Koniec końców i tak ich będziesz w swoim domu miał.
Żebyś mnie źle nie zrozumiał - opluwania i wyśmiewania nie popieram, bo każdy jest człowiekiem, ale tożsamo nie mam zamiaru zapominać o przeszłości i historii naszego kraju i przodków którzy ten kraj budowali i o niego walczyli. Tym bardziej jeśli byli mordowani przez swoich sąsiadów w imię chorej ideologii.
1
@Kessie Das Adi klasyka
1
@July_6_BcN Wiadomo wszystko jest dla ludzi, choć cieszyłbym się gdyby temat uzależnień i ich skutków był poważniej traktowany u młodzieży. Wpakować się w bagno jest łatwo, tym bardziej jak jest się nastolatkiem ale wyjść z niego... Czasami potrzeba lat, a blizny na psychice zostają na zawsze.