3

Przecież tam nie było spalonego nawet

5

Araujo na kluczowy mecz w fazie pucharowej Ligi Mistrzów... Pakujcie walizki

13

Wyścig o europejskie puchary zażarty w tym sezonie. Cracovia awansuje na 6 miejsce po serii 2 porażek.

0

@mekston Był potencjał na wyśrubowanie rekordu, szkoda, że później w karierze już AŻ tak bramkowo mu nie siadało

1

Najbardziej produktywne sezony ligowe w historii TOP 5 lig (od 1960 roku):

1. (14/15) Cristiano Ronaldo - 1,83 udziału / mecz (48 goli + 16 asyst)
2. (12/13) Lionel Messi - 1,81 udziału / mecz (46 goli + 12 asyst)
3. (11/12) Lionel Messi - 1,78 udziału / mecz (50 goli + 16 asyst)
4. (71/72) Gerd Muller - 1,68 udziału / mecz (40 goli + 17 asyst)
5. (20/21) Robert Lewandowski - 1,66 udziału / mecz (41 goli + 7 asyst)

0

@Krzysztof1987 Raphinha. Żaden z nich nie ma do niego podejścia.

0

@MesQueUnClub_87 O, udało mi się odkopać z mojego wpisu z tamtego okresu

"Od stycznia 2024 Lewandowski zaczął jednak częściej nawiązywać do formy z Bayernu, notując takie liczby:
- 28 spotkań (2 136 minut / 2 520 możliwych)
- 17 goli (gol co 126 minut)
- 10.05 xG
- 4 wielkie szanse zmarnowane
- 4 asysty
- 8 wielkich szans stworzonych"

0

@MesQueUnClub_87 To jest pierwszy, mistrzowski sezon. Ostatnie pół sezonu za Xaviego było w 23/24, wtedy były 2 gole w dwumeczu z Napoli, gol i 2 asysty z Atletico, hat-trick i gol z wolnego z Valencią, z PSG pierwszy mecz miał bardzo dobry, mimo braku liczb, no i wykręcił wtedy jakoś z 6-7 bramek ponad oczekiwane gole jak dobrze pamiętam. Praktycznie nie marnował okazji.

0

@Batigol22 Od wszystkich topowych drużyn się w tym sezonie odbija, raz tylko ugrali remis z PSG, a tak to porażka z nami, 2x porażka z Liverpoolem w lidze, porażka z Arsenalem w lidze, porażka z City w lidze, porażka z City w FA Cup, dwie porażki z City w EFL Cup. Tu nie ma się czego bać.

8

"(...) wygraliśmy Ligę i Superpuchar. Potem przyszły następny rozgrywki i daliśmy mu wszystko, ponieważ był Xavim"

Bzdura. Od początku okna chciał tylko jedno wzmocnienie - Zubimendiego, oczywiście go nie dostał, zamiast tego dali mu Oriola Romeu XD. Jestem całym sercem za Laportą ale takie populizmy bolą.

0

@Andi18 1:1 będzie bez problemu raczej po zejściu z pensji Lewego

3

@Aragorn33 Nawet ja je znam, a nie obejrzałem nawet 5 minut Barcy Femeni

0

@Dankho94isback Ferran jest solidny, robi liczby, potrafi strzelić z trudnej pozycji, pressuje. W poprzednim sezonie był ważnym piłkarzem, który dawał liczby z mocnymi przeciwnikami w ważnych momentach. Obecnie ma gorszą formę od kilku miesięcy ale to nie definiuje go jako piłkarza.

2

Lepiej, żeby Yamal wykartkował się teraz niż z jakimś trudniejszym przeciwnikiem. To tylko 12 drużyna Premier League.

0

@Dankho94isback Fati byłby zupełnie bezużyteczny na dziewiątce, pokazywał to nieraz u nas i w Anglii.

0

@NeroTFP1 Sam fakt, że chciał go sprzedać jest absolutnie zrozumiały i nawet na tamten moment wskazany. Lewy po prostu nie za bardzo pasował do stylu Xaviego. Tylko właśnie - po co Xavi go sprowadzał? Za samo nazwisko? I inna kwestia - widział, że profil Lewego nie za bardzo wypalił. Więc po kogo chciał pójść? Po Dovbyka, który był jeszcze bardziej drewniany, statyczny i zależny od kreacji drużyny? Ktoś tu nie potrafi wyciągać wniosków. Ostatecznie widzimy, jak skończył Dovbyk i jak skończył Lewy.

0

@MesQueUnClub_87 Akurat ostatnie pół było bardzo dobre, strzelał wiele goli więcej, niż powinien. To pierwsze pół tamtego sezonu było słabe, poniżej krytyki.

9

On powinien być zwolniony rok wcześniej, od razu po mistrzowskim sezonie. Jego drużyna nie grała tak, jak powinna grać Barcelona. Na szczęście stało się to później, bo dzięki temu przyjść mógł Flick, który pokazał, jak się powinno trenować taki klub.

2

Łatwo przegapić, ale w Ekstraklasie w końcu jest polska dziewiątka na porządnym poziomie.
W tym sezonie Karol Czubak uzbierał 13 goli i jest drugi w klasyfikacji strzelców, po prowadzącym Tomášie Bobčeku z 14 golami. Swoją drogą, obserwowałem go w ostatnich latach w I lidze i radził sobie kapitalnie w Arce Gdyni. Profilowo klasyczna dziewiątka. Zdążył już odbić się od lepszej ligi (Belgia), ale w Ekstraklasie jak widać sobie radzi. Potencjał na solidnego ligowca jest. Być może zawita do kadry, gdy już Lewy odejdzie na emeryturę.

2

@Popitek12 Ale we Włoszech straszna bieda bramkowa w tym sezonie

1

Najlepsi strzelcy TOP 5 lig na ten moment:

Bundesliga - Harry Kane (30 bramek)
La Liga - Kylian Mbappe (23 bramki)
Premier League - Erling Haaland (22 bramki)
Ligue 1 - Mason Greenwood (15 bramek)
Serie A - Lautaro Martinez (14 bramek)

5

Dlaczego każda bramka Lamine Yamala to musi być pierdzielone golazo, najpiękniejszy możliwy strzał?

1

Lekko się odbiło...

0

Klasycznie, La Rambla po każdej sytuacji Rekina

0

Dobry strzał, prawie weszło

1

@MirusAmisz Ta, a potem jest zdziwienie, jak Lewy gówno gra w tych ważniejszych meczach w LM. Napastnik potrzebuje gry, on musi strzelać, bez tego nie będzie formy.

0

Lewy jest skończony, jak nawet nie wychodzi przy Ferranie w takiej formie

14

A kierowca autobusu wstał i zaczął klaskać.

3

Dziwne, że Suareza dali tak nisko, w końcu też grał w Anglii. Zapomnieli?

No i R9 pierwszy w rankingu, gdzie on swój prime miał przed XXI wiekiem, a w rzeczonym okresie jego osiągnięcia zamykają się na mundialu, złotej piłce za mundial i paru solidnych sezonach w Hiszpanii, gdzie w Galacticos przez 5 lat wygrał 3 trofea i kręcił gorsze liczby od starego Lewego w kryzysowej Barcy.

Dla mnie TOP 5: Suarez, Lewy, Benzema, Kane, Henry.

0

@mekston I karniaka

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?