kejdzi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Jak tylko pojawia się wiadomość o zainteresowaniu pomocnikiem, zaraz pojawiają się głosy że przecież jest Rafinha, kto ma siedzieć na ławce bla bla bla. A czy ktoś z Was zna takie magiczne słowo "sprzedaż"? Czy gdzieś jest napisane że Barca musi grać pomocnikami których aktualnie ma w składzie? Fakt jest taki że Ozil jest w tym momencie jednym z najlepszych pomocników na świecie i na głowę bije Rakitica, Roberto, Arde o Rafinhi czy Halilovicu już nawet nie wspominam. Jeżeli naprawdę byłaby szansa go sprowadzić to z pocałowaniem ręki zamieniam go na któregokolwiek z wyżej wymienionych. Przestańcie z tym przywiązaniem do "swoich". Skład musi ewoluować, bo inaczej wkrada się stagnacja.
0
Moim zdaniem operujesz cenami sprzed kilku lat. 2 dobrych obrońców to 25-30 mln euro? Napastnik za 10-15? Dostanie naprawdę dobrych zawodników za te pieniądze graniczy z cudem, może przy jakimś wielkim farcie i nagłej eksplozji czyjejś formy. Problem w tym że w Barcelonie nie ma czasu na czekanie na formę, zawodnik musi wejść i grać na poziomie od razu.
1
Fakt jest taki że ten mecz był w naszym wykonaniu absolutnie beznadziejny. Grany na stojąco bez krzty zaangażowania. Miałem wrażenie że ktoś mi kazał go oglądać za karę. Fakt że wygrany, ale to tylko przez absolutną słabość przeciwnika, choć i oni mieli swoje sytuacje. Gdybyśmy stracili punkty (a wcale do tego dużo nie brakowało) oceny oscylowałyby wokół 3-4 i nikt by nie miał pretensji. Teraz są w rejonach oceny podstawowej i moim zdaniem jest ok.
1
Kamilo mnie ubiegł, właśnie miałem coś podobnego napisać. Gra Neymara od kilku meczów jest irytująca, wczoraj pierwszą naprawdę udaną akcję miał w 91. minucie. A jego dryblingi ostatnio przypominają mi te Cristiano - przyjmuje piłkę, poskacze trochę nad nią i podaje do tyłu albo rusza w poprzek boiska narażając się na faule.
Takie mecze pokazują, że musimy mieć czwartego napastnika. Kogoś komu będzie się w takich meczach chciało grać. I nie mówię tego z uszczypliwością w kierunku MSN - oni odpuszczają, bo nie są maszynami. Ale nie ma komu pociągnąć gry w ataku jak im się nie chce.
0
Tak jak większość twierdzę, że MATS nie ma na co narzekać. Nie ma chyba innego rezerwowego bramkarza w Europie, który gra tak dużo jak on. Jeżeli co miesiąc będzie wracała sprawa jego odejścia, to trzeba go wziąć na dywanik i otrząsnąć. Jeżeli ma tak narzekać, to lepiej żeby odszedł, bo to tylko psuje atmosferę.
0
Dopoki bedzie brany pod uwagę tylko protokół sędziowski, doputy z hiszpańskim sędziowaniem (i późniejszymi wyrokami takich komisji) będzie źle. Ja nie rozumiem dlaczego kluby się nie zbuntują i ktoś nie spróbuje zmienić tej bzdurnej zasady.
1
Nie porównuję Atletico do Rayo i dobrze o tym wiesz. Chodzi mi o odpuszczenie meczu. Grając prawie 2/3 drugiej połowy 11/9 należy sobie zapewnić zwycięstwo wcześniej i wtedy odpoczywać a nie martwić się do końca o wynik. Ciekawe co byście mówili gdyby Bravo nie miał kupy farta i Atletico strzeliłoby na 2-2. Popieram odpoczynek w meczu, ale wkurza mnie zbyt wczesne odpuszczanie, bo w tym sezonie już pare punktów nam przez to uciekło
1
Niedawno biadoliłem że wkurza mnie odpuszczanie meczów przez Barce. Grając 11 na 9 przez pół godziny trzeba strzelić więcej i koniec. Śmiejemy się z Realu że szczyci się strzeleniem 10 bramek w meczu, ale mówcie co chcecie, mi tego czasem u naszych brakuje.
0
W sprawie Ardy nie chciałbym być źle zrozumiany - strasznie go lubię i lubiłem jeszcze za czasów Atletico. Ma luz o którym pisałeś, niesamowitą zaciętość i jest podobnie jak np Alves pozytywnie zakręcony. Ja jednak go widzę bardziej w ataku niż w pomocy.
Co do Pogby to tylko taki przykład, nie mówię że to musi być akurat On.
2
Doceniam klasę rywala, nigdzie nie napisałem że tak nie jest. Ja chcę po prostu spojrzeć dalej niż za najbliższy miesiąc. Iniesta ma już 31 lat, pogra jeszcze w następnym sezonie i powoli zacznie myśleć o przenosinach do Kataru. Rakitic moim i wielu innych zdaniem jest za słaby na podstawowego zawodnika Barcelony. Jeżeli twierdzisz że tak bredzę, to powiedz mi kogo widzisz jako lidera naszej pomocy w pierwszym meczu sezonu 2017/2018
5
Ostatni mecz z Bilbao pokazał, że to nie napastnik jest nam potrzebny, a pomocnik. Będę to powtarzał do znudzenia. Wiem wiem, zaraz zapytacie kto będzie siedział na ławce. Oglądnijcie ostatni mecz. Nie było Busquetsa i Iniesty, a nasza pomoc wyglądała jak dzieci we mgle. I powtarzam jeszcze raz: Barcelona potrzebuje w lecie światowej klasy pomocnika. Nie ważne czy to będzie Pogba czy ktokolwiek inny. Potrzebujemy nowego LIDERA pomocy. Roberto nieźle wygląda przy Inieście, Rakitic grał nieźle przy Touranie. Mówicie że jest jeszcze Halilovic i (co mnie najbardziej irytuje) Rafinha. O ile Chorwat gra w Gijon, to widzicie go jako wychodzącego w przyszłym sezonie np na półfinał LM z Bayernem? Proszę mnie nie rozśmieszać. A Rafinha musi od nowa nauczyć się biegać, wtedy zobaczymy czy coś jeszcze z niego będzie. Dla mnie naturalnym zmiennikiem (a może lepiej zabrzmi "uzupełnieniem") MSN jest Arda. Lucho ustawiał go na razie częściej w pomocy, ale to wynikało z chęci dania odpoczynku naszym pomocnikom. Naszych 2 najmłodszych trzeba wypożyczyć. Zostaje nam Iniesta, Roberto i Rakitic, czasami Arda i ktoś, kogo trzeba kupić.
0
To że Mathieu był przepłacony nie usprawiedliwia przepłacania za Nolito.
0
Niech strzela jak najwięcej, bo to tylko podniesie jego cenę w lecie. Po przyjściu jakiegoś napastnika do drużyny Munir będzie 6. w kolejce do gry, a to mu dobrze nie wróży.
0
Do momentu kiedy Athletic postanowił sobie wynagrodzić porażkę faulami mecz rzeczywiście nie był zbyt ostry. Później niestety do głosu doszła frustracja.
0
To chyba nie widziales jak Alves sie ubiera...
0
Moim zdaniem (i pisałem to już wielokrotnie) Barcelonie potrzebna jest w pomocy nowa gwiazda, nie kolejny gracz uzupełniający. Iniesta ma już swoje lata, Arda to moim zdaniem bardziej zastępca dla MSN niż pomocnik, Roberto jest super, ale czy to już gracz na podstawową 11 Barcy? Rakitic podobnie, dla mnie jest kimś bardziej pokroju Keity niż podstawowym pomocnikiem Barcelony. Rafinha i Halilovic to melodia przyszłości, pierwszy wróci i jest wielką niewiadoma, drugi pójdzie dalej na wypożyczenie.
3
Nie sądziłem że dożyje czasów, gdy Polak będzie pojawiał się na pierwszych miejscach w tych głosowaniach - i to wiele razy. Brawo Robert!
0
Za to jak grał Neymar pod nieobecność Messiego, może i by zasługiwał. Był efektywny, był prawdziwym liderem. Neymar z ostatnich meczów jest wkurzający i tylko się popisuje. Do tego zdarzają mu się brzydkie złośliwe faule - bardzo często jest to rewanż za zagrania przeciwników. Obawiam się że jeszcze nie dojrzał do tej nagrody.
1
Wiem, że zostanę skrytykowany, ale jak dla mnie Barca strzela za mało bramek w takich meczach. Już przy 2-0 zaczęła się zabawa i pokazywanie indywidualnych umiejętności. A mi brakuje czasem jakiegoś wyniku w stylu Realu. Granadzie można było dzisiaj wbić conajmniej 7-8 bramek i to bez wysiłku. Rozumiem i zdecydowanie pochwalam odpuszczenie meczu przy pewnym wyniku. Nie ma co się żyłować, lepiej zachować siły. Ale z taką grą jak dziś, można było strzelić więcej wcale się nie męcząc.
Mam nadzieję że ktoś zrozumie o co mi chodzi. :)
Real ma niebywałą łatwość zdobywania bramek, dla mnie zdecydowanie największą ze wszystkich drużyn. W tym jesteśmy od nich gorsi.
0
Nie mam nic przeciwko popisom w celu zdobycia bramki. Popisywanie się samo w sobie, albo co gorsza żeby upokorzyć przeciwnika to zupełnie coś innego. Neymar ma cały czas minę "patrzcie jaki jestem dobry i fajny, a wy nie". Messi, mimo że jest lepszy, nigdy tak nie robił.
1
Ostatni akapit wyjąłeś mi z ust. Suarez ostatnio jest irytujący, błędy robi na poziomie juniorskim. A Neymara, gdybym grał w drużynie przeciwnej sam bym chętnie skosił. Popisuje się tylko i (prawie zawsze) nic z tego nie wychodzi. Oby to się dla niego źle nie skończyło, boję się że ktoś wreszcie nie wytrzyma.
3
Dopóki w Hiszpanii nie będzie się liczył tylko i wyłącznie protokół sędziowski, dopóty nic się nie zmieni. Wszędzie można karać/cofać kary na podstawie TV, w Hiszpanii nie. Kpina i tyle.
1
A co mają zbojkotować puchar?
3
A co, mamy mówić że Messi gra dobrze? Prawda jest taka, że od jego powrotu straciliśmy kupę punktów. Nie mówię że to tylko jego wina, ale rzeczywiście drużyna gra słabiej. Wolę żeby teraz dołował a w marcu formę złapał.
0
Mówimy o obrońcy, który by grał a nie leżał w szpitalu...
0
Ile by nie było to i tak co najmniej o 4 za mało. Strata punktów w meczach z Valencią i Depor była niedopuszczalna
5
W Hiszpanii planuje zasada, że to czego nie ma w protokole się nie liczy. To największy debilizm jaki może być. Dlaczego oni trwają przy tym zapisie? Dlaczego nikt tego nie zmieni? Ja już nie mówię, że sędzia czegoś nie widzi, bo nie chce. Czasem nie widzi, bo nie jest w stanie obserwować 22 graczy na boisku, ławkę trenerską i jeszcze trybuny. Kompletny idiotyzm.
1
Staram się być najbardziej obiektywny jak tylko potrafię, ale naprawdę nie wiem skąd bierze się u niektórych miłość do Rakitica. Dla mnie jest on graczem co najwyżej solidnym, grającym najwyżej nieźle. Absolutnie bez błysku w ofensywie. Porównuję go do Keity, który kiedyś pełnił u nas dość ważną rolę, Rakitic pasuje mi na takiego gracza. Na pewno jednak nie stawiałbym na niego jako podstawowego pomocnika.
0
Nawet nie wiesz jak mnie to cieszy. Mam nadzieję że harpagan jakim jest Arda ruszy tą nieco zastaną ostatnio maszynę.
1
Piszesz że pomoc zagrała przyzwoity mecz, jednocześnie dodając że Messi musiał rozgrywać z własnej połowy. To chyba coś się nie zgadza prawda?