2

Messi potwierdza regułę, że z rodziną najlepiej na zdjęciach. Ronaldinho zniszczył chciwy brat, Neymara niszczy ojciec, Messiego też zaczyna. Powinni się z nimi rozstać i zatrudnić prawdziwych niezależnych managerów.

0

Nie mogę się zdecydować co jest bardziej niesprawiedliwe i farciarskie: wygrana Portugalii w ME czy Realu w LM. Suma szczęśliwych zdarzeń, interwencji bramkarskich, dobrych losowań i słabych dyspozycji przeciwników jest po prostu statystycznie niemożliwa. Jestem tak sfrustrowany i mam taki ból du*y jak nigdy. I nie wstydzę się tego.

Jednocześnie wyznaję zasadę, że w przyrodzie nic nie ginie i równowaga musi być. Na taką ilość farta przyjdzie prędzej czy później odpowiedź. Pierwszą z nich mieliśmy już wczoraj - kontuzja Cristiano. Realowi też lis odpłaci, jestem tego pewien.

0

Jeżeli Ter Stegen będzie codziennie narzekał na ilość swojej gry to można zrobić 2 rzeczy: albo na niego postawić i dać mu grać w lidze i LM (myślę że CdR spokojnie jest w stanie odpuścić) albo się go pozbyć. Posiadanie w składzie takiego zawodnika powoduje ferment i nie można do tego dopuścić.

7

Zawsze krytykowałem MATSa za ciągłe domaganie się gry. Jednak czasy są takie, że niestety trzeba postawić na Niemca. Jest zbyt dobrym i młodym bramkarzem, żebyśmy mogli sobie pozwolić na jego stratę. Nawet kosztem odejścia Bravo.

0

Ja tam myślę że i tak najważniejsza jest wola piłkarza. Jeżeli woli Barcę to przejdzie, jeżeli woli Real to pójdzie do nich. Przebijanie ofert nic tu nie da, wprowadzi jedynie troche zamieszania i plotek.

1

Nie wiem skąd te słowa wszystkich o sensacji. Anglia - Rooney i zbieranina młodzieży, którzy na pewno nie tworzą jeszcze drużyny. Do tego ciulowy trener. A Islandia to takie nasze Atletico - dyscyplina, bieganie, walka i trochę szczęścia. Patrząc na nazwy drużyn jest to sensacja, patrząc na ostatnią grę, już nie do końca.

1

Nie mam nic do Vermalena "piłkarsko". Ale jeżeli całe życie miał kontuzje, to dlaczego teraz na stare lata miałby ich nie mieć? Jeżeli jest kupiec, należy go sprzedać.

2

Myslisz że Messi podjął tą decyzję pod wpływem chwili? Bo karnego nie strzelił? Od paru lat Messi jest oskarżany o całe zło w reprezenacji, On, który zawsze robi co może żeby pomóc. Myślę że przerwa dobrze mu zrobi, a Argentyna jeszcze za nim zatęskni.

0

Jak tu nie pisać, że Cristiano nie ma w tym sezonie szczęścia. On, Real i Portugalia mają przeważnie tych samych kibiców. W Lidze Mistrzów Real trafił na najłatwiejszą drogę w historii a mimo tego miał duże problemy z Romą i Wolfsburgiem. Portugalia trafia najłatwiejszą grupę, cudem z niej wychodzi a teraz nie wiem jak pokonuje Chorwację. Portugalia naprawdę nie gra dobrze na tych mistrzostwach i naprawdę wierzę w to, że jesteśmy w stanie z nimi wygrać. Zwłaszcza że statystycznie jest niemożliwe, żeby Lewandowski nic nie ustrzelił. Zastanawia mnie tylko, czy odpuszczanie meczów jest wynikiem zmęczenia zawodników i braku rezerw, czy jest to celowe działanie trenera. Z Ukrainą oddaliśmy inicjatywę, ale szczęśliwie dowieźliśmy zwycięstwo. Ze Szwajcarią oddaliśmy i znowu się udało. Jeżeli oddamy tak z Portugalią, może się to bardzo źle skończyć.

6

Może ja jestem jakiś dziwny, ale chyba nie miałoby dla mnie znaczenia czy zarabiam 12, 14 czy nawet 16 mln euro. Zwłaszcza że tak medialny piłkarz jeszcze więcej wyciąga z kontraktów reklamowych. Jeżeli ktoś mówi dajcie mi więcej kasy bo odejdę, to uważam że nie zasługuje na grę w Barcelonie. W PSG będzie zarabiał 5 czy nawet 10 mln więcej. W Barcelonie zarabia tak, że może się podcierać pieniędzmi a do tego ma możliwość zapisania się w historii piłki nożnej. Jeżeli woli kasę od legendy to moim zdaniem droga wolna.

2

Porównywanie wagi mistrzostwa Francji i Hiszpanii jest bez sensu. No chyba że Neymarowi chodzi o ilość pucharów bez znaczenia jakich.

0

Cóż się stało z komentatorami? Gdzie pytania " kto będzie siedział na ławce"? Gdzie wyliczenia "mamy przecież kogoś tam"? Jak ja od roku piszę że musimy mieć silną ławkę to znawcy piszą że meczów dla nich nie starczy. Ostatnio nawet wyliczałem ile mógłby zagrać rezerwowy napastnik. Teraz jak pojawia się news że Enrique chce silnej ławki, to wszyscy mówią taak, silna ławka potrzebna.
Śmiać się chce, nic więcej.

0

Wybacz, ale Messiego nikt nie musiał pilnować, choć na pewno był kuszony wiele razy. Jak Neymar nie chce u nas grać to niech odejdzie, dla mnie to jest proste.

0

Wysłali pracownika żeby pilnował Neymara do czasu podpisania kontraktu - to jakieś żarty są. Neymar jest dzieckiem że go trzeba pilnować? Jak będzie chciał odejść to żaden Raul mu w tym nie przeszkodzi, a jak będzie chciał zostać to powie PSG żeby się odwaliło. Proste.

0

Gra Iniesty w końcówce sezonu ligowego i teraz na mistrzostwach pokazuje jak ważne jest racjonalne gospodarowanie siłami. Na początku sezonu grał mało, powiedziałbym że aż za mało. To jednak zaprocentowało, bo w drugiej części złapał wspaniałą formę. Podobnie było z Xavim w ostatnim sezonie. To jego dobra forma przyczyniła się do zdobycia trypletu. Umiejętna rotacja może tylko pomóc, nigdy zaszkodzić. Jestem jednym z bardzo nielicznych, którzy krytykują pisanie w komentarzach "kto będzie siedział na ławce" i "mamy przecież...". Danie odpoczynku poszczególnym zawodnikom może im tylko pomóc, nigdy zaszkodzić.

0

Ten artykuł jest dobry dla kibiców często piszących na tej stronie "kto będzie siedział na ławce". Sandro to ostatni piłkarz do wejścia na boisko w tym sezonie w Barcie, kupę czasu spędził na trybunach, w składzie był praktycznie nieobecny, a mimo tego rozegrał 17 spotkań (może lepiej byłoby napisać "zagrał w 17 spotkaniach"). W ilu więc spotkaniach zagra pierwszy zmiennik ataku, który będzie gwarantował grę na wysokim poziomie? 40? 50? To jest mało?

2

Pisałem to już kiedyś i napiszę znowu. Moim zdaniem Neymar mentalnie nie pasuje do Barcelony. Prawdziwy charakter piłkarza poznaje się jak nie idzie. Neymarowi w tym sezonie nie szło i jego zachowania były fatalne. Samolubność, agresja, złośliwe faule, fochy. Do tego dochodzi luzacki styl życia. Obawiam się, że Neymar pewnego dnia zgaśnie podobnie jak Ronaldinho. 200 mln to zdecydowanie dobra cena, możemy mieć za to 3 młodych, światowej klasy piłkarzy. Nie widzę w żadnym wypadku w Neymarze następcy Messiego i lidera drużyny.

0

Jeżeli ktoś zapłaci klauzule, to Barca nie ma nic do gadania. To co opisałeś tyczy się kończącego się kontraktu.

0

Zawsze będę zdania, że skoro trener wystawia danego zawodnika, to znaczy ze jest z niego zadowolony. Nie za bardzo da się określić pozycję Mączyńskiego, bo nie gra jak typowy DMC i moim zdaniem trochę dubluje Krychowiaka. Teoretycznie gra trochę wyżej, ale nie jako rozgrywający. Mi się jego gra po prostu nie podoba, ale nie mam nic do gadania :) Ważne że trener jest zadowolony.

0

Niemcy, bo są wyżej w rankingu.

1

Mylisz pojęcia, co innego niedoceniany a co innego bezużyteczny. Zgadzam się że Makelele był jednym z najbardziej niedocenianych piłkarzy w historii, ale czy był niewidoczny? Absolutnie nie, bo przerywał praktycznie każdą akcję. Czy Busquets jest niewidoczny? Motta? Mączyński jest niewidoczny, jego nazwisko w ogóle się w meczu nie pojawia. Wczoraj miał 15 podań, czyli tyle ile Busquets w jednej akcji. Jak ktoś dotrze do statystyk niech napisze ile miał przechwytów, obawiam się że nie za wiele.

0

Moje pytanie było częściowo retoryczne -zdaję sobie sprawę jakie są założenia pobytu Mączyńskiego na boisku. Moim zdaniem poza przebiegniętymi kilometrami Mączyński nie daje nic tej drużynie.

9

Ja mam pytanie, które zadaję po każdym niemal meczu reprezentacji i nikt nie potrafi odpowiedzieć: co w pierwszym składzie reprezentacji robi Mączyński? Naprawdę staram się w każdym meczu zauważyć jego przydatność w tym zespole, ale jego po prostu w meczach nie ma. Defensywnym pomocnikiem nie jest, ofensywnym ani tyle. Pląta się gdzieś po boisku i jak dla mnie jest bezużyteczny. Nawałka widać ma do niego sentyment, nie wiem z jakiego powodu.
A poza tym - doskonały Pazdan, w meczu z Irlandią był przerażony, wczoraj zagrał świetnie. Milik miał 2 gole na nodze, w takich meczach trzeba coś takiego wykorzystać.

0

Przy dzisiejszych cenach 18 mln za Nolito to jakis absurd. Jezeli Enrique go tak bardzo chce to trzeba go kupić.

1

Jak zobaczyłem twarz Pazdana na hymnie to pomyślałem ż przecież ten gość jest przerażony i nie myliłem się. Pytanie co dalej, może po zwycięstwie zejdzie z niego presja.

40

Kapustka jednym meczem otworzył się na Europę. Jego transfer jest pewny. Oby tylko dobrze trafil bo wiele mieliśmy już zmarnowanych talentów.

1

Dlatego właśnie piszę, że nie mam pretensji do Mascherano, bo wszyscy dostali a on nie. Mam więcej pretensji do zarządu za to, że wszystkim daje, bo jak daje tym lepszym, to powinien zabierać tym słabszym. Niestety w epoce petrodolarów trzeba dawać zawodnikom podwyżki, żeby ich ktoś nie wykupił.

0

Tak jak napisałem Mascherano to przykład, który akurat się przydarzył w tym momencie. Chodziło mi o ogólną zasadę działania zawodników w klubach piłkarskich. Nie zabieram Mascherano możliwości odejścia - każdy piłkarz może chcieć zmienić klub czy to ze względów finansowych czy sportowych i absolutnie nie mam pretensji. Pamięta ktoś film "Mr Deeds, milioner z przypadku" z Adamem Sandlerem? Była tam scena z zawodnikiem footballu amerykańskiego. Czy jeżeli piłkarz ma prawo żądać podwyżki po udanym sezonie, to czy klub ma prawo mu obniżyć zarobki po nieudanym? Według Waszego rozumowania - tak. Według tego rozumowania klub powinien wypłacić Neymarowi za ten sezon jakieś 5 mln, a kontuzjowanemu ciągle Vermalenowi jakieś 200 tysięcy.

0

O ile się orientuję, to kontrakt piłkarza jest na czas określony i to na kwotę dość wysoką, więc moim zdaniem twój przykład jest nie na miejscu.

1

Na początku zaznaczę, że moja wypowiedź nie ma na celu atakowanie Mascherano czy jakiegokolwiek innego piłkarza, chodzi mi o ogólne podejście do sprawy przedłużania kontraktów.
Przychodząc do klubu parę lat temu podpisaliśmy z Masche kontrakt, w którym umówiliśmy się na pewne kwoty za pewien okres czasu. Postawa "dajcie mi podwyżkę bo odejdę" w ogóle mi się nie podoba. Podobnie jak mówienie że Barca jest piłkarzom coś winna i powinna ułatwić im odejście. Z całym szacunkiem do Mascherano, bo kocham go jako piłkarza i nie chce aby odchodził, Barca za jego grę płaciła mu spore pieniądze. Macie pretensje że oddajemy graczy za darmo albo za bezcen, jednocześnie mówiąc że powinniśmy pozwolić Mu odejść. Naprawdę, jeżeli Barca jest coś komuś winna, to graczom pokroju Puyola albo Xaviego, a nie wszystkim którzy kiedykolwiek u nas grali.
I zaznaczam jeszcze raz, że sprawa Masche to tylko przykład, który się akurat nawinął. Bez wchodzenia w szczegóły co kto komu obiecał.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?