0

Suarez ani na ławkę się nie łapie...

0

Dlatego uważam, że z niczego wynikła niezdrowa podnieta. Jaki zarząd by nie był i niezależnie jaki przyjdzie, to moim zdaniem będą się trzymać "porządku" płacowego w Barcelonie i nikt nie da Pogbie tyle ile się mówi.

0

Nie wiem skąd te zachwyty nad naszą młodzieżą. Przypomnę, że właśnie polecieli z ligi. Oczywiście są tam perełki, nie zaprzeczam. Ale gracze typu Rafinha, Sergi Roberto, Samper, Munir i jeszcze kilku innych, wszyscy mają już po (albo ponad) 20 lat, a nie pokazali nic co mogłoby zwiastować ich nagłą ekplozję talentu.
W ich wieku powinni być dużo, dużo lepsi jeżeli mają stanowić o sile Barcy. Mogę się założyć że żaden z nich (wymienionych) nie wywalczy nigdy miejsca w pierwszym składzie Barcelony.

1

Ja na razie nie słyszałem z ust Pogby żadnych żądań finansowych. Mówił o nich jego nie do końca normalny agent. Wiadomo że w Barcelonie nikt mu tyle nie zapłaci, nie bójcie się.

1

No niestety są już przestańcie przesadzać...
Rafinha pograł już naprawdę parę meczów i na razie ja osobiście gwiazdy w nim nie widzę. A są w tym samym wieku z Pogbą. Samper podobnie. Halilovic to melodia przyszłości.

0

Jeszcze taka mała statystyka. W tym sezonie mieliśmy 3 "głównych" pomocników, czyli Xavi Iniesta i Rakitic. Ile rozegrali meczów? Odpowiednio 44,42 i 51. Można tak jasno powiedzieć kto siedział na ławce? Nawet Rafinha zagrał w 36 meczach. Teraz Xaviego już nie mamy, a za rok jak już pisałem Iniesta będzie miał 32 lata.
Oczywiście nie chcę być tu postrzegany jako główny orędownik trasferu Pogby za wszelką cenę - nic z tych rzeczy, są inni. Na pewno nie za 100 mln i na pewno nie z takimi zarobkami o jakich się mówiło. Ale za rok moim do pomocy potrzebujemy cracka.

0

Na jakiej ławie, co wy mówicie? Przy takiej ilości meczów?
Zresztą każdy tu mówi że on leci tylko na kasę i przypisuje mu najgorsze cechy a nikt tak naprawdę go nie zna. Całą swoją dorosłą karierę spędza w Juve.
Nie zapominajcie również, że ten transfer tak naprawdę dojdzie do skutku za rok i założę się że Pogba będzie więcej wart za rok niż jest teraz. A za rok Iniesta będzie miał już 32 lata.

0

Za kogo do składu? Przy rotacjach Lucho każdy nagra się wystarczająco. Za kogo przyszły transfer? Nie wiem, za 5 lat może być różnie.

0

Nie wiem dlaczego nikt nie traktuje transferu Pogby jako po prostu dobry interes. Pomyślcie: ma 22 lata, cała kariera przed nim. Jak przyjdzie do Barcy to na pewno nie cofnie się w rozwoju, wręcz przeciwnie, na pewno rozwinie się piłkarsko. Za 4 lata będzie miał 26 lat i jest ogromne prawdopobobieństwo że o ile nie będzie najlepszym pomocnikiem na świecie, to jednym z najlepszych już (prawie) na pewno. Z pewnością znajdzie się wtedy jakiś szejk chętny dać za niego 100 mln (przy obecnym trendzie taka cena nie będzie niczym nadzwyczajnym), można go również "użyć" to jakiegoś przyszłego transferu.
Patrzcie na to trochę szerzej, nie tylko jutro i pojutrze.

0

A ile wydaliśmy na transfer Messiego?

0

Jestem przeciwnikiem sumowania kwoty za transfer, kontraktu itd. To zaciemnia koszt transferu. Podobnie można by policzyć transfer Neymara i Suareza i pewnie doszli byśmy do tego samego. Moim zdaniem Pogbę należy kupić. Oczywiście nie za 110 mln, bo to przesada, ale kwota 70-80 mln jest do wynegocjowania, a za takie pieniądze już warto.

1

Apropos bana transferowego, ktoś wie jak się ma sytuacja innych klubów? Kilka miesięcy temu mówiło się, że na Atletico już jest wyrok, a Real zaraz będzie miał zarzuty i później cisza...

0

Widać że w drużynie jest świetna atmosfera. Idą rozpędzeni, wypoczęci i w dobrych nastrojach. Wydaje się że to będzie jeden z najbardziej jednostronnych finałów LM w ostatnich latach. Oczywiście trzeba szanować Juve, bo dadzą z siebie wszystko bla bla bla, ale nie oszukujmy się: jesteśmy mega faworytem i absolutnie nic nie wskazuje na to, że Barca nie wygra.

0

Dani na koniec sezonu pokazuje że jest wart i moim zdaniem trzeba zrobić wszystko żeby został. Nawet jeżeli będzie to kosztowało parę groszy. Jak skończy się ban to kupią następcę i będzie mógł spokojnie wejść do składu przy odchodzącym powoli na emeryturę (czytaj do Kataru) Alvesie.

0

Widzę że się nie dogadamy, mamy na to po prostu inny pogląd. Bo dla mnie porównywanie sztuczki technicznej do "prowokacji, symulanctwa i przemocy" jest absolutnie niedopuszczalne. I jestem w stanie sobie wyobrazić, że zamiarem Neymara było rzeczywiście ośmieszenie rywala, ale nie zmienia to mojej oceny sytuacji, bo zrobił to techniką i kunsztem piłkarskim.

Co innego jakby po takim zagraniu naigrywał się z przeciwnika, to jest inna rozmowa.

A i jeszcze jedno, nie pisz proszę że jakieś PRZEPISOWE zagranie nie jest fair, bo idąc tym tokiem zabrnęlibyśmy bardzo daleko.
pozdrawiam :)

0

Idąc Twoim tokiem myślenia, każdy piłkarz drużyny przeciwnej powinien wypełnić przed meczem ankietę, co go obraża a co nie. Dla jednych puszczenie piłki między nogami będzie obrazą dla innych to co zrobił Neymar jest do przyjęcia. Piłkarze Barcy dostaną te ankiety 3 dni przed meczem i muszą się ich nauczyć żeby przypadkiem kogoś nie obrazić.
Ja polemizuję z argumentacja Ściaha, że coś można jak już mecz jest wygrany, a czegoś nie. Jedne zagrania są dozwolone wtedy i wtedy a inne nie. Proszę, nie róbmy z piłkarzy Bilbao ofiar losu, które się obrażają bo ktoś nad nimi przerzucił piłkę. Są profesjonalnymi piłkarzami i muszą być przygotowani na wszystko. A za tą całą akcję powinni powylatywać z boiska, szkoda że sędzia nie stanął na wysokości zadania.
I proszę, nie przenośmy politycznej poprawności na boiska, bo to już jest przegięcie.

0

Ale dyskusja się wywiązała że ho ho :)

Ściah wkroczyłeś na bardzo niepewny grunt, a mianowicie taki, że nie ma definicji co jest ośmieszeniem rywala a co nie jest. Bo dla jednego puszczenie piłki między nogami jest ośmieszające a dla innego nie. Podobnie zagranie Neymara.
A tak jak pisał al Fayed ostatnio cała Europa przesiąknięta jest polityczną poprawnością i bardzo na tym cierpi. Dzieci w Anglii już nawet kanapki z szynką nie mogą przynieść do szkoły bo to uraża wiadomo kogo. A Europa zamiast powiedzieć ciapatym że albo się dostosują albo niech spier** to jeszcze im przyklaskuje. Więc proszę, nie wprowadzaj mi takiej politycznej poprawności na boisko, bo to jest przegięcie.
Wychodząc na mecz przeciwko Barcelonie (i każdej innej mocnej drużynie) przeciwnik ma świadomość z kim gra i czego się spodziewać. Jeżeli boi się wysoko przegrać, to poprostu niech się podda od razu.

0

Niedawno była podobna dyskusja po tym, jak Cristiano próbował strzelić gola "raboną". Taka sama dyskusja o braku szacunku dla rywala i wogóle.
A moim zdaniem d*py dał sędzia - za faul od razu żółta, i za klepanie Neymara po głowie też. I wtedy by się cała akcja skończyła. A sędzia stał i patrzył więc sytuacja się nakręcała.
Co do samego zagrania to niestety ja nie widzę różnicy między wykonaniem tego przy 0-0 a przy 3-1. Jak już jest 2-0 w 20 minucie to już jest po meczu i można czy jeszcze nie? Sevilla odrobiła z 2-0 ostatnio więc wtedy było można jeszcze robić sztuczki. Ale przy 3-0 już pewnie nie.
Wybacz Sciah ale te argumenty do mnie nie trafiaja.

0

Trzeba zmienić Messiemu klauzule na miliard, jak będzie miał 37 lat to go sprzedamy :)

0

Jakby mi ktoś na początku sezonu, a nawet w grudniu powiedział że będziemy mistrzami i będziemy walczyć o potrójną koronę to bym go wyśmiał i popukał w głowę. Myślałem sobie że jak zdobędziemy 1 trofeum to już będzie świetnie, a tu proszę. To tylko świadczy o niewyobrażalnej sile naszego MSN, którzy sami załatwiają mecze bez zbytniej pomocy drużyny w ofensywie. 1 pomocnik światowej klasy może dać nam jakość, która pozwoli przebić osiągnięcia drużyny Pepa uważanej przez wielu za najlepszą w historii.
A wybiegając, jak uda się wygrać potrójną, to mamy później Athletic i Sevillę w SP i KMS, czyli otwartą drogę do powtórzenia historycznego wyniku. Normalnie aż nie chce się wierzyć...

1

To teraz pasowało by znaleźć gdzie sprzedają koszulki UD Llagostery, na pewno będą tańsze niż Barcy.... :)

0

Doskonałe :)

0

Moim zdaniem odpuszczenie 2 polowy było spowodowane między innymi chęcią dania szansy wyjścia Pepa z twarzą. Wynik był pewny, awans ani przez sekundę zagrożony. Nasi się nie zmęczyli, Bayern wygrał, wszyscy są zadowoleni.

3

Nie wiem dlaczego, ale mam jakieś złe przeczucia co do meczu z RSSS... piłkarze muszą się maksymalnie skoncentrować, bo ta kolejka może być ostatnia. Copa America depcze nam po piętach i nie będzie już kiedy odrabiać meczów.

0

A mi się tutaj coś nie podoba. Za tekst „zawsze mi się to przytrafia” nie dostaje się 2 kartek. Z tego co mówili komentatorzy Alba dostał zółtą, a później bezpośrednią czerwoną bez drugiej żółtej. Musiał coś jeszcze powiedzieć, na pewno oko kamery to wychwyciło.
A tak poza tym były to niezłe zawody sędziego, szczególne brawa za kartki za symulki.

0

Ktoś wie jak wygląda sytuacja Riberego i Robbena? Będą grać z nami?

1

Masz błąd w linku, W herbie Realu nie powinno być krzyża :)

47

I dobrze, nich gra jak najlepiej, niech go Porto wykupi, przynajmniej zarobimy. A tak to wróci, będzie grał coraz gorzej, znowu go wypożyczymy i w końcu odejdzie za darmo. Barca musi się wreszcie nauczyć zarabiać na zawodnikach ze szkółki.

2

Mamy ostatnio dużo szczęścia (wreszcie). Moim zdaniem ostatnie wyniki trochę zaciemniają obraz drużyny. Z Realem trafiliśmy na koniec ich kryzysu, a i tak nie było łatwo. City rozbili najpierw Suarez, później Messi, z Sevilla remis, a z bardzo osłabionym PSG też zadecydował Suarez. Nie mamy drużyny moim zdaniem, pomoc nie istnieje, opieramy się na indywidualnych popisach naszych graczy.
Wiem że nie można się cieszyć z nieszczęścia innych ale dobrze że wypadł Modric, to może być decydujące.

4

Pierwszy raz w historii chciałbym pochwalić Montoye, moim zdaniem to był jego najlepszy mecz w tym sezonie. Oby grał coraz lepiej, bo w następnym sezonie będzie grał dużo więcej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?