kejdzi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Mógł być ginekologiem, mechanikiem, drwalem albo złodziejem. To że był socio nr 1 znaczy, że był najstarszy, jaki został. Nie znaczy to, że skoro był nr 1 to był najlepszym kibicem Barcy na świecie. I założę się, że jego prywatne życie nie miało żadnego wpływu na FCB.
0
Dokładnie, na to liczę. Jakieś obietnice kandydaci na prezydenta muszą dać. A obietnice bez pokrycia nie przejdą. Dlatego "transfery" będą tego lata, możemy być spokojni :)
0
Równie dobrze można by podpisać z BVB (skoro już wszyscy mówią o Reusie) jakąś umowę wstępną, że kupimy go w styczniu. Jest wiele sposobów na "zaklepanie" sobie piłkarza, niekoniecznie transfer definitywny.
1
W meczu widzieliśmy starą, dobrą Barcelonę. Iniesta wreszcie czarował, Messi wchodził od skrzydła, Alves nie był bezużyteczny, Busquets pewny na środku, itd itp.
Przede wszystkim wrócił pressing i odpowiednia szybkość gry. Pytanie czy to jednorazowy strzał czy coś zmierza ku lepszemu.
p.s. mówienie o spowodowaniu karnego przez Messiego jest absurdem. To nie był nawet wątpliwy karny, on był po prostu wymyślony. Rozumiem, że redakcja stara się zachować obiektywność, ale to jest przesada. 5 razy bardziej na karnego zasłużył "zdemolowany" Rakitic, niż Atletico.
0
Ja nie rozumiem tej całej sprawy. Nie śledziłem afery jak wybuchła bo akurat nie miałem dostępu do internetu, ale przecież wszystkie kluby kupują 12 albo i mniej-latków i to jest w porządku? Jakby się komuś chciało, czy mógłby streścić w 3 zdaniach czym postępowanie Barcy różni się od innych klubów?
2
Szkoda trochę Zubiego. Był legendą Barcy a teraz jest znienawidzony bo wziął się za robotę do której się nie nadaje. Ja mu tam życzę powodzenia.
0
Dziś Trzech Króli. Każdy niech idzie to swojego kościoła i niech modli się do swojego Boga (nawet Latającego Potwora Spagetti) żeby ten zarząd odszedł. Byłaby to piękna wiadomość dużo wcześniej niż się wszyscy spodziewali.
0
Święta racja... Może i lepiej zaoszczędzić a po wejściu na stanowisko kompetentnych władz zacząć wszystko od nowa...
4
Genialne cytaty.
Mnie osobiście krew zalewa jak oglądam mecze Realu. Łatwość i swoboda przedostawania się pod bramkę przeciwnika i tworzenia sytuacji jest zadziwiająca. Naprawdę oglądanie ich meczów, mimo że ich nie lubię, jest przyjemnością.
A oglądanie meczów Barcy z ostatnich sezonów to nie przyjemność tylko kara. Sami utrudniają sobie grę, brak strzałów z dystansu, brak kontr... Zresztą co będę pisał, wszyscy wiedzą jak jest.
Nasi piłkarze stali się zakładnikami tiki-taki, moim zdaniem to po prostu zaszło za daleko. Dlatego potrzebujemy trenera, a nie kolejnego byłego piłkarza albo byłego asystenta byłego piłkarza.
0
To by był mega sukces, ja się spodziewam bardziej 2...
0
Zgodziłbym się z Tobą gdyby nie fakt, że Montoya nie grał również za poprzednich trenerów. Grywał czasami, ale nie grał.
0
Pep, Tito i Tata stawiali na Montoye? Chyba w murze go stawiali na treningu, bo ja go w podstawowych składach nie widywałem.
I skąd wiesz ze Douglas to nieporozumienie? Grali w tym sezonie mniej więcej tyle samo. Montoya na tej podstawie to niedoceniany geniusz a Douglas bezużyteczne zero.
3
Uczepiliście się wszyscy tego Montoi... Mówiłem już kilka razy i powtórzę jeszcze raz: Montoya był w Barcelonie za 4 trenerów, u nikogo się nie przebił. Może jednak nie jest tak dobry jak się tu co niektórym wydaje? Przecież trenerzy nie trzymaliby go na ławce (albo i na trybunach) gdyby był na tyle dobry żeby grać. Pomyślcie trochę. Jeżeli chodziło by o 1 trenera można by mówić o konflikcie i robieniu na złość, ale u 4 trenerów?A i nie zapominajcie o Pedrito! przecież on miał być przestawiony na obronę...
1
Bale? no proszę Cię...
0
Czy coś się rzeczywiście zmieniło zobaczymy w najbliższych meczach: zawsze niełatwym z Espanyolem i bardzo ważnym o pierwsze miejsce z PSG. Ja się obawiam że Masche wróci w nich na środek obrony, a Busquets na DMC. Obym się mylił. Mam też nadzieję że Iniesta wróci po kontuzji z nowymi siłami i będzie grał lepiej niż ostatnio.
3
Noże to tylko w Krakowie... zapowiada się jednak że Wisła w LM się na razie nie pojawi więc nie ma się czego bać.
0
Niby kasy dużo, ale jakie nazwiska? Anderson, Christanval, Caceres, czy apogeum głupoty Chyhrynski... Duża kasa płacona za jakieś eksperymenty, nie ma się co dziwić że nie wychodziły. Barca nie kupowała uznanych zawodników na obronę tylko nie wiem co chciała osiągnąć szukając wynalazków. Barca do obrony nie kupuje gwiazd (tak jak do pomocy i ataku) a później się dziwi że nie wychodzi.
3
Po co nam pomocnik? Ty to tak na serio czy miało być ironicznie a ja tego nie wyczułem?
4
Wszyscy wysyłają Douglasa do Barcy B a tak naprawdę nikt nie wie co on jest wart...
0
Nie chce mi się teraz sprawdzać dokładnie, ale Montoya zaczął się pojawiać w pierwszej drużynie już za czasów Guardioli. U niego się nie przebił, u Tito się nie przebił, u Martino się nie przebił, a teraz LE mówi ze jest na 3. miejscu. To może jednak coś w tym jest? Ja wiem że wszyscy kibice wiedzą lepiej niż trenerzy, ale niby na jakiej podstawie?
Skoro przez tyle lat nie może pokazać co jest wart, to może po prostu nie jest wart tyle co się wam wszystkim wydaje?
0
Prawda jest taka, że nawet najlepszy trener nie poradzi sobie, jeżeli nie ma kim grać, a w Barcie sytuacja w pomocy jest katastrofalna. Tak jak już kilka razy pisałem, w obliczu zakazu transferowego jesteśmy naprawdę w mega czarnej du**e. Za rok Xavi i Iniesta będą jeszcze o rok starsi, a dalej nie będziemy mogli nikogo dokupić. Już przy Tito mówiłem że 2 razy nam się trick z Guardiolą nie uda, nie udał się, a zarząd próbuje kolejny raz. Przez ostatnie 11 lat tylko przez jeden rok mieliśmy na ławce "prawdziwego" trenera (nie mówię tu o wynikach tylko o warsztacie), wszyscy inni byli amatorami bez jakiegokolwiek doświadczenia, a Pep przy całym uznaniu dla jego zasług miał samograja. Do czasu nowych wyborów i powrotu Laporty (można chyba założyć że tak będzie) czeka nas czas porażek i triumfów Realu. I nie ma tu znaczenia czy na ławce będzie LE czy ktokolwiek inny, z tym składem potęgą już nie będziemy. W tym roku miała być rewolucja, skończyło się na sprzedaży Cesca i Alexisa. A rewolucja dla mnie to sprzedaż Messiego, Busquetsa i Alvesa oraz odstawienie Xaviego. Tak jak kiedyś pozbyliśmy się Ronniego i Deco, tak teraz musimy zrobić rewolucję. Tylko że teraz zarząd jest w lepszej sytuacji, bo za Ronaldinho wzięliśmy 20 mln, za Messiego możemy i 200.
0
Uczepiłeś się tego Pepa jak rzep psiego ogona. Napisałem że był AMATOREM, temu chyba nie zaprzeczysz. To ile trofeów zdobył nie zmienia faktu, że dalej był amatorem, bez praktycznie żadnego przygotowania teoretycznego. Taki cud jak Pep zdarza się raz na 100 lat, kto wie może i raz w historii. Klub miał masę szczęścia i sam Guardiola miał masę szczęścia bo trafił na "samograja". Nie umniejszam oczywiście jego zasług ale trzeba też patrzeć na sprawy obiektywnie.
0
Często się zdarza że emocje sprawiają że ludzie nie umieją czytać ze zrozumieniem. Gdzie napisałem że tiki-taka jest bezsensowna? Napisałem że nie umiemy grać nic innego - jeżeli twierdzisz że umiemy to mnie uświadom, bo żyję w niewiedzy. Stałe fragmenty leżą od lat, nie umiemy strzelić, nie umiemy bronić. Najlepszy przykład to ostatnie GD. Real ciągle karci nas z rożnych a my jesteśmy absolutnie bezsilni.
Jeżeli ktoś twierdzi że jak Suarez się rozegra to będzie git, to jest albo ślepy albo głupi, bo bez pomocy i pomysłu na grę nawet najlepszy atak nie da rady. A Ty drogi Darku zanim wyzwiesz kogoś od idiotów to zastanów się trochę i oglądnij jeszcze raz ostatnie mecze Barcy (w sumie to i z tamtego sezonu też by się nadały). Gramy absolutne dno i piach i ja osobiście nie widzę szans by się to miało w najbliższym czasie poprawić.
0
A czego się spodziewać? Od 10 lat (nie licząc epizodu Taty) nie mamy na ławce prawdziwego trenera, tylko absolutnych amatorów. Kolejno Rijkard, Pep, Tito, i teraz LE. Dlatego też nie umiemy grać taktycznie, nie umiemy grać nic poza tiki-taka i "piłką do Messiego". To wszystko prędzej czy później zawali się z potężnym hukiem, a nawet już chyba zaczyna się walić...
0
Wiele jest żali wylewanych w kierunku LE, ale przecież on nie ma kim grać... z ch**a orła nie ukręcisz i tyle. Klopp pewnie niedługo wyleci z BVB, można by go wziąć, ale co z tego? Jak ma grać drużyną bez pomocników?
0
Napiszę tutaj bo mój poprzedni komentarz już "uciekł".
Wy to od razu od skrajności w skrajność. Napisałem że nie da się wygrać nic grając 18- latkami a tu od razu porównania do Milanu.
Messi, Pique, Busqiets, Suarez są w najlepszym dla piłkarza wieku, 30 latkowie, czyli obrońcy, podobnie jak Iniesta też mogą jeszcze z 2 lata pograć na najwyższym poziomie.
Wiek piłkarzy to moim zdaniem mały kłopot jak na dzisiaj. Oczywiście za 3 lata to już będzie kłopot i potrzeba nam mądrych transferów żeby drużyna się nie zawaliła. Ale do tego potrzebny jest zarząd a nie grupa kelnerów...
0
Czy wam się jednak coś nie pomyliło? Mówię do wszystkich, którzy nawołują do grania młodzieżą. "Rafinha, Sandro, Munir, Adama, Bartra, Montoya", co wy chcecie powygrywać wszystko grając juniorami? Chyba jednak się to nie uda. Oczywiście juniorom trzeba dać grać, ale wystawianie połowy składu przeciwko Realowi mogłoby się bardzo nieprzyjemnie skończyć. Z resztą ja już mam dość tych wejść z ławki Munira i Sergiego R. I chociaż byłem jego zagorzałym przeciwnikiem, wolałem już Tello i jego wejścia z ławki.
4
Mecz z Realem pokazał w jak ciemnej i głębokiej d**ie jesteśmy. I to nie tylko w tym sezonie, ale w następnym również. Oczywiście o ile FIFA nie cofnie bana. W tym momencie (brak Iniesty) nie mamy już żadnej alternatywy w pomocy. Zostaliśmy z 2 (dwoma!!) pomocnikami. Sergi Roberto dostał już tyle szans, że w końcu powinien coś pokazać, został jeszce Rafinha, ale czy to piłkarz, który poprowadzi grę Barcy? nie sądzę... Mówiłem to już wiele razy i powtórzę jeszcze raz: banda idiotów którzy przez przypadek się zebrała i stworzyła zarząd Barcelony dokonała sabotażu na tej drużynie. Tak jak w tamtym sezonie mieliśmy sabotaż linii obrony, teraz mamy pomocy. I niestety tak jak mówiłem w przyszłym sezonie tego nie naprawimy, a Xavi i Iniesta będą o rok starsi. Pozostaje nam liczyć że Real swoim zwyczajem pogubi punkty w lidze i tu będzie szansa coś wygrać
0
Bardzo ciekawie zapowiada się w sobotę. Muszę przyznać że mocno obawiam się o wynik, bo Real wygląda naprawdę bardzo mocno. Liverpool wczoraj w pierwszej połowie nawet nie pierdnął... LE powinien kilka razy pooglądać mecze Realu z Atletico, bo wydaje się że Simeone znalazł na nich sposób. Do tego będzie Suarez, pytanie czy nie będzie za bardzo chciał, albo czy nie da się sprowokować choćby Pepe, bo na pewno takie próby będą.
0
Nie mówię żeby specjalnie głosować na Mascherano jako zawodnika meczu, ale patrząc obiektywnie niewystawienie go na DMC w meczu z Realem to byłby istny sabotaż. Nie wiem co on jeszcze musi zrobić żeby LE zaczął go tam wystawiać.
10 razy bardziej wolę ustawienie Pique-Mathieu-Mascherano niż Mathieu-Mascherano-Busquets.