0

@ranger3120 A po co w ogóle jeść coś takiego?

0

@Bario_Malotelli "no i oczywiście Ameryka, kraj trzeciego świata według mnie." Wyrażenie "według mnie" to słowo klucz w tym stwierdzeniu. A tak w ogóle aby poznać najlepszy argument za prywatną służbą zdrowia wystarczy przyjrzeć się jak w Polsce (nie) działa ta publiczna.

0

@DonMatteo901 Trochę taki samozwańczy ten przedstawiciel. A Stano swego czasu sam też nagłośnił wypowiedź tej Staśko i gdyby nie on to większość z jego widzów żyłaby w błogiej nieświadomości, że w ogóle istnieje taka postać jak ta Maja. Moim zdaniem Stanowski po programie z Kapelą zauważył, że nie chce brnąć dalej w tym kierunku i stąd to odrzucenie zaproszenia. I swoją drogą - bardzo dobra decyzja.

0

@ElKamil Nie spodziewali się takiej reakcji nawet ze strony premiera.

0

@martin3131 Bez przesady - być może umknął ci ten szczegół.

3

@martin3131 To nie jest tęcza. Tęcza ma 7 kolorów a nie 6.

0

@Kengo To jakiś fejk. Widząc takie sytuacje jestem skłonny uwierzyć, że nasz świat to jedna wielka symulacja komputerowa i w takich momentach ktoś kto tym steruje nieźle się bawi.

1

@Bykunn Nie wiem o jakich badaniach tam wspominają, ale jedyny eksperyment na szerszą skalę z dochodem gwarantowanym jaki przeprowadzono w Finlandii nie wpłynął na to, że osoby bezrobotne zaczęły bardziej aktywnie poszukiwać pracy.

0

@mekston Raczej nie- on tylko cytuje tekst z filmiku w którym pseudokibice zachęcają do szczepień.

1

@Barca1992 Kogo będziesz chciał sądzić? Kogoś kto działał na podstawie wadliwych przepisów, czy tych którzy te wadliwe przepisy wprowadzali?

1

@NaFazieHitman Jak widać na czas pandemii RODO zostało zawieszone.

5

Wyższy poziom abstrakcji - ktoś z was wyrażał zgodę na takie udostępnianie swoich danych?
"Rząd zdecydował się na rozpoczęcie akcji telefonowania do osób, które nie zostały jeszcze zaszczepione.... W związku z nowymi przepisami rodzi się jednak kilka pytań i wątpliwości. Po pierwsze – akcję masowego dzwonienia do osób nieszczepionych będzie musiała przeprowadzić firma prywatna, która dostanie dane wrażliwe setek tysięcy Polek i Polaków .... Na dodatek firma zajmująca się tym specyficznym telemarketingiem dostawała prowizję od każdej osoby zapisanej na szkolenie – nie będzie to więc rozwiązanie tanie. Będzie też wymagało poszerzenia dostępu do danych pacjentów. Czy informacje będą bezpieczne? Takie pytania zadaliśmy Ministerstwu Zdrowia i NFZ-owi, czekamy na odpowiedź."

https://www.money.pl/gospodarka/szczepionka-jak-sprzedaz-garnkow-rzad-bedzie-dzwonil-do-osob-niezaszczepionych-6647996002122400a.html
PS - błędy zawarte w tekście pochodzą z artykułu - zamiast szkolenie autor miał prawdopodobnie na myśli szczepienie.

9

@kkbarca Co jak co ale tyle co Wijnaldum ma zarabiać w PSG to nie są zarobki zawodnika średniej klasy. On nie jest wart tego aby z jego powodu zaburzać drabinkę płacową w zespole.

0

@Bykunn Myślę, że jednak jest coś takiego jak to geograficzne rozmieszczenie, bo w małych miasteczkach i na wsiach takie osoby nie mają czego szukać i nawet jeśli są to nikt się nie przyzna. A ci którzy chcą się ujawnić wyjeżdżają do większych miast.

1

@msmsms Łukaszenka z Putinem pewnie opluli monitor ze śmiechu na ten widok.

1

@Barcakolcz Jeśli ktoś uważa, że państwo jest od tego aby robić wynik gospodarczy to chyba pomylił ustroje.

5

@Chakalaka Rozsądny człowiek nie zachowuje się w ten sposób. Jeśli takie rzeczy trzeba ci tłumaczyć to sorry - nie widzę sensu dalszej dyskusji.

0

@Chakalaka Nie na czym,a na kim - wklej dowolne obraźliwe słowo jakie ci pasuje - nie zamierzam łamać regulaminu opisując co myślę o tej .....

1

@Chakalaka No niezbyt to rozsądne, ale czego można się spodziewać po aktorze - dopóki mówią napisane kwestie jest jeszcze ok. Gdy zaczynają mówić własnymi słowami to wychodzi na jaw kim właściwie są.

1

@Nihas Tyle że raczej mało kto zwracał uwagę na to z jakiego powodu to zrobiła,a cała krytyka skupiła się na tej .......

2

Komentarz usunięty

3

@FanKFC Myślę, że ma szanse. Wystarczą dosłownie 3-4 mecze ze słabszymi rywalami.

0

@gaijin No właśnie południe USA jeszcze kilka dekad temu było idealnym miejscem do życia.

2

@Barca1992 "Mam tak samo jak ty.." Swoją drogą jak grało tylko 16 zespołów to jednak było lepiej.

0

@Catalanian1991 Tak wiem, że granice pomału są przesuwane, ale w tym przypadku nie ma żadnych podstaw prawnych które to umożliwiają.

0

@Borneo Nie mówimy o Pisie tylko o pracodawcy któremu dajecie przyzwolenie na łamanie prawa wobec swoich pracowników

0

@Borneo Nie ma takiej możliwości w przypadku gdy szczepienia są dobrowolne. Europejski Trybunał Sprawiedliwości też niedawno się do tego odniósł.

2

@PJ777 Myślę, że spór w tym przypadku nie powinien się przesuwać w kierunku czy szczepionki są bezpieczne i spełnią swoje zadanie. Chodzi o to czy ktokolwiek może naruszać przepisy aby wyegzekwować dobrowolne jak na razie szczepienie.

0

@Borneo Dlatego cieszę się, że nikt mnie nie musi zwalniać ani zatrudniać, bo pracuję na własny rachunek. Tym bardziej, że jak widzę jest spore przyzwolenie społeczne aby łamano przepisy. Nawet gdy służy to wyższym celom nie powinno to mieć miejsca a przepisy powinny zostać zmodyfikowane tak aby nikt nie miał wątpliwości i nie musiał ich naruszać czy naginać.

2

@Catalanian1991 A od kiedy to pracodawca ma prawo pytać pracownika o jego stan medyczny czy choroby? Prawo przewiduje jedynie, że pracownik musi przechodzić badania lekarskie wstępne,okresowe, profilaktyczne i ewentualnie powypadkowe. We wszystkich tych przypadkach to lekarz decyduje czy pracownik ma jakieś przeciwwskazania do pracy na jakimś stanowisku a nie pracodawca. Wyobrażasz sobie jakie larum by się podniosło gdyby jakiś pracodawca zapytał pracowników o to czy są chorzy np na AIDS, a potem zwolnił tych którzy są chorzy? Nie porównuję COVID do AIDS tylko przytaczam taką hipotetyczną sytuację aby uzmysłowić co niektórym po co są odpowiednie ramy prawne w jakich mamy funkcjonować.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?