@MesQueUnClub_87 Ok - nie zastanawialem się nad tym wcześniej - dlatego podrzucam takie luźne myśli na ten temat. Co do grilla - wynika to z innych przepisów - o tym pisalem. A co do Nergala - to nie chodzilo o transmisję, tylko o sam występ. Ale tak samo transmisja - jeśli jest ograniczona w jakiś sposób to myślę ze może być tak samo potraktowana - i pewnie na tej zasadzie tak to się odbywa gdy ludzie placą za taki "występ" przed kamerą na żywo
@MesQueUnClub_87 Też to jeszcze zależy, bo jeśli ta transmisja jest w jakiś sposób ograniczona, to może to być różnie traktowane. Przyklad Nergala gdy sąd uznal że to co dzialo się na scenie podczas jego wystepu, nie dzialo się w przestrzeni publicznej - chyba takie bylo uzasadnienie sądu, że impreza biletowana taką do końca nie jest. Co do grilla, to wynika to z innych przepisów, a nie z jakiejś nadrzędnej zasady - w przestrzeni publicznej nie ma ogólnego zakazu grillowania. Ale idźmy dalej - balkon to taka nieokreślona strefa - a co jeśli ktoś to robilby w swoim ogrodzie,ale ludzie zza siatki mogliby to widzieć?
@Krzysztof1987 No raczej nie o to chodzilo. Nie wiem - może ta odpowiedz jest ucięta i nawiązywal do tych slow jednego z prezydentów Islandii - "Całe pokolenie Islandczyków wyrosło na dwóch rzeczach – amerykańskiej coca-coli i polskim Prince Polo”.
@arasz1819 Tyle, że ci ludzie to samo co ty o nich, sadzą o wszystkich którzy glosuja inaczej. I tak sobie wszyscy mają swoje zdanie o innych i przekonanie, że to oni sa w pelni świadomi a nie inni.
@gumaz Balkon to strefa publiczna czy prywatna? A jak ktos to robi w pokoju,ale udostępnia z tego transmisję, to robi to publicznie? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi
@BorzyKrzys Fakt - ci roszczeniowi rodzice to jest największy rak dzisiejszych czasów. A cała sytuacja straszna i niesamowicie trudna do rozwiązania, bo kto wie czy jeszcze jakichś nagrań ktoś nie robił. Ale nawet bez tego wieść się rozniosła i nawet nie da się tego wyobrazić jak się teraz czuje ten chłopak.
@Astad Zależy kto jak i gdzie żyje,ale w większości przypadków których to dotyczy masz rację. Bez prawa jazdy przeważnie ciężko dziś żyć i normalnie funkcjonować.
@Awtameok_Klana To tylko takie teoretyczne rozważania na temat czegoś co nawet ciężko jakoś sensownie zdefiniować, bo jak to w ogóle określić czym jest dusza?
@Awtameok_Klana No nie - to akurat nie jest dowód na istnienie duszy u zwierząt - czymkolwiek ta dusza jest. To, że zwierzęta mają rozwinięte różne zmysly to jest stwierdzone, a może mają także tzw. szósty zmysl? Może widzą to czego my nie widzimy? Ale nawet jeśli tak to nie znaczy to że mają "duszę". Wiele zwierzat nie ma nawet samoświadomości.
@Bykunn Owszem - ale w takim razie warto też pomyśleć o tym do czego zmierza ewolucja. I kilka dni temu ktos tu wrzucał ciekawostkę o tym eksperymencie ze szczurami/myszami których populacja w cieplarnianych warunkach w pewnym momencie ulegała "degradacji". Ciągły pęd do rozmnażania, rozwoju, walki z problemami,chorobami itd. zanikł gdy populacja osiągnęła w danych warunkach szczyt tego co mogla osiągnąć i juz nie miała możliwości aby się rozwijać.
@fart No raczej nikt nie stworzył stricte pierwszego jajka/kury czy człowieka,bo gdyby tak było to byłaby to bardzo partacka robota. Gdyby ktos zaprojektował człowieka zanim go stworzył,to byłaby to istota idealna bez większych wad fizycznych, a to co stworzyła ewolucja to wiele ślepych dróg,prób i błędów których ślady jednak gdzieś tam ciągle jeszcze widać - choćby taki wyrostek robaczkowy. Jak juz to pytanie niech brzmi kto stworzył pierwiastki itd.
@Mario96w Ciekawa kwestia. Spotkałem się z ciekawym poglądem i próbą odpowiedzi na pytanie co bylo pierwsze - jajko czy kura. Moze to jest nieistotne co bylo pierwsze - bo zarówno jajko jak i kura zawierają kod DNA . Może tak samo i u nas nie chodzi nawet o gatunek ale tylko o kod DNA.
@MesQueUnClub_87 Kult cargo. A ja polecam lekturę Trylogii księżycowej - lektura też prowadzi do ciekawych przemyśleń. Też jest tam opisane jak powstaje wiara ale i kult jednostki - gdy człowiek wysłany z Ziemi na Księżyc pozostaje tam z dziećmi które tam się urodziły i jest on dla nich ojcem, mędrcem, bogiem. Do tego autor przewidział powstanie UE w czasach jeszcze przed pierwszą wojna swiatową.
@Stinger_ Tyle,że nawet gdyby zmarnował tyle setek, to też trzeba wziąć pod uwagę fakt,że do tych setek trzeba najpierw dojść i nawet jesli mu koledzy to wystawią to też musi się znaleźć w odpowiednim miejscu. To też wielka umiejętność
@LambiPL Chyba nie o to tu chodziło w tej wypowiedzi , tylko raczej o to,że nie musiałby żony do tego zmuszać zważywszy na zasady które ona sama wyznaje.
@gumaz No sorry - można kogos nie lubić,ale w takiej sytuacji to chyba nie dokonuje się podobnych wyborów i ratuje w miarę możliwości każdego kogo się da.
@mrboom "uważasz, że Ronaldo jest lepszy od Messiego?" Moja odpowiedź będzie nacechowana subiektywnie, glównie niechęcią do wymienionego, wiec nie podejmuję dyskusji. Tym niemniej jednak nie dziwi mnie zbytnio to ,że ktoś może mieć takie wlasnie zdanie.
@Pedri16Future Brawo dla takiego prezydenta Warto naglaśniać podobne absurdy. Skoro Orliki to sztandarowy projekt Tuska,to moze zainteresuje się problemem i stworzy przepisy które uniemożliwią pieniaczom czepianie się dzieci.
0
@MesQueUnClub_87 Ok - nie zastanawialem się nad tym wcześniej - dlatego podrzucam takie luźne myśli na ten temat. Co do grilla - wynika to z innych przepisów - o tym pisalem. A co do Nergala - to nie chodzilo o transmisję, tylko o sam występ. Ale tak samo transmisja - jeśli jest ograniczona w jakiś sposób to myślę ze może być tak samo potraktowana - i pewnie na tej zasadzie tak to się odbywa gdy ludzie placą za taki "występ" przed kamerą na żywo
1
@MesQueUnClub_87 Też to jeszcze zależy, bo jeśli ta transmisja jest w jakiś sposób ograniczona, to może to być różnie traktowane. Przyklad Nergala gdy sąd uznal że to co dzialo się na scenie podczas jego wystepu, nie dzialo się w przestrzeni publicznej - chyba takie bylo uzasadnienie sądu, że impreza biletowana taką do końca nie jest.
Co do grilla, to wynika to z innych przepisów, a nie z jakiejś nadrzędnej zasady - w przestrzeni publicznej nie ma ogólnego zakazu grillowania.
Ale idźmy dalej - balkon to taka nieokreślona strefa - a co jeśli ktoś to robilby w swoim ogrodzie,ale ludzie zza siatki mogliby to widzieć?
0
@Krzysztof1987 Edit - moze jednak masz rację - nie wiedzialem ze ta firma jest w rękach jankesów
0
@Krzysztof1987 No raczej nie o to chodzilo. Nie wiem - może ta odpowiedz jest ucięta i nawiązywal do tych slow jednego z prezydentów Islandii - "Całe pokolenie Islandczyków wyrosło na dwóch rzeczach – amerykańskiej coca-coli i polskim Prince Polo”.
0
@arasz1819 Tyle, że ci ludzie to samo co ty o nich, sadzą o wszystkich którzy glosuja inaczej. I tak sobie wszyscy mają swoje zdanie o innych i przekonanie, że to oni sa w pelni świadomi a nie inni.
0
@arasz1819 W swoim przekonaniu? Każdy się za takiego uważa.
1
@gumaz Balkon to strefa publiczna czy prywatna? A jak ktos to robi w pokoju,ale udostępnia z tego transmisję, to robi to publicznie? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi
4
@BorzyKrzys Fakt - ci roszczeniowi rodzice to jest największy rak dzisiejszych czasów. A cała sytuacja straszna i niesamowicie trudna do rozwiązania, bo kto wie czy jeszcze jakichś nagrań ktoś nie robił. Ale nawet bez tego wieść się rozniosła i nawet nie da się tego wyobrazić jak się teraz czuje ten chłopak.
1
@Astad Zależy kto jak i gdzie żyje,ale w większości przypadków których to dotyczy masz rację. Bez prawa jazdy przeważnie ciężko dziś żyć i normalnie funkcjonować.
1
@arasz1819 "Tylko, że ja w przeciwieństwie do wielu jestem tego świadom". Każdy kto idzie do wyborów jest o tym samym głęboko przekonany.
1
@Safrani "Rynki przeżyją boom, akcje przeżyją boom, kraj przeżyje boom."
1
@Awtameok_Klana To tylko takie teoretyczne rozważania na temat czegoś co nawet ciężko jakoś sensownie zdefiniować, bo jak to w ogóle określić czym jest dusza?
0
@Awtameok_Klana No nie - to akurat nie jest dowód na istnienie duszy u zwierząt - czymkolwiek ta dusza jest. To, że zwierzęta mają rozwinięte różne zmysly to jest stwierdzone, a może mają także tzw. szósty zmysl? Może widzą to czego my nie widzimy? Ale nawet jeśli tak to nie znaczy to że mają "duszę". Wiele zwierzat nie ma nawet samoświadomości.
1
@Bykunn Owszem - ale w takim razie warto też pomyśleć o tym do czego zmierza ewolucja. I kilka dni temu ktos tu wrzucał ciekawostkę o tym eksperymencie ze szczurami/myszami których populacja w cieplarnianych warunkach w pewnym momencie ulegała "degradacji". Ciągły pęd do rozmnażania, rozwoju, walki z problemami,chorobami itd. zanikł gdy populacja osiągnęła w danych warunkach szczyt tego co mogla osiągnąć i juz nie miała możliwości aby się rozwijać.
9
@fart No raczej nikt nie stworzył stricte pierwszego jajka/kury czy człowieka,bo gdyby tak było to byłaby to bardzo partacka robota. Gdyby ktos zaprojektował człowieka zanim go stworzył,to byłaby to istota idealna bez większych wad fizycznych, a to co stworzyła ewolucja to wiele ślepych dróg,prób i błędów których ślady jednak gdzieś tam ciągle jeszcze widać - choćby taki wyrostek robaczkowy. Jak juz to pytanie niech brzmi kto stworzył pierwiastki itd.
1
@Mario96w Ciekawa kwestia. Spotkałem się z ciekawym poglądem i próbą odpowiedzi na pytanie co bylo pierwsze - jajko czy kura. Moze to jest nieistotne co bylo pierwsze - bo zarówno jajko jak i kura zawierają kod DNA . Może tak samo i u nas nie chodzi nawet o gatunek ale tylko o kod DNA.
3
@MesQueUnClub_87 Kult cargo. A ja polecam lekturę Trylogii księżycowej - lektura też prowadzi do ciekawych przemyśleń. Też jest tam opisane jak powstaje wiara ale i kult jednostki - gdy człowiek wysłany z Ziemi na Księżyc pozostaje tam z dziećmi które tam się urodziły i jest on dla nich ojcem, mędrcem, bogiem. Do tego autor przewidział powstanie UE w czasach jeszcze przed pierwszą wojna swiatową.
1
@Kgorecki2500 Co on miał na myśli? Bo z tego fragmentu to nie idzie wywnioskowac.
2
@Stinger_ Tyle,że nawet gdyby zmarnował tyle setek, to też trzeba wziąć pod uwagę fakt,że do tych setek trzeba najpierw dojść i nawet jesli mu koledzy to wystawią to też musi się znaleźć w odpowiednim miejscu. To też wielka umiejętność
8
@Bulbazaur17 Na tym chyba właśnie polega "zakład Pascala"
0
@Popitek12 Głosuj na trzaskowskiego - on ma wszystkie poglądy,a nawet wiele więcej
1
@Edoss Taktyk sztabki zlota
0
@gumaz Bo łatwo napisać cos głupiego bez zastanowienia się nad taka sytuacją i uzmysłowieniem sobie jej skutków
0
@NeroTFP1 Publikujesz pod wlasnym nazwiskiem czy pod pseudonimem, tak jak niejaki Aleksander Glowacki?
0
@LambiPL Chyba nie o to tu chodziło w tej wypowiedzi , tylko raczej o to,że nie musiałby żony do tego zmuszać zważywszy na zasady które ona sama wyznaje.
2
@BorzyKrzys Idealne rozwiazanie.
0
@gumaz No sorry - można kogos nie lubić,ale w takiej sytuacji to chyba nie dokonuje się podobnych wyborów i ratuje w miarę możliwości każdego kogo się da.
2
@Kgorecki2500 Hej - ale to byly jeszcze czasy gdy Braun nie mial brody - zupelnie innym czlowiekiem byl wówczas.
0
@mrboom "uważasz, że Ronaldo jest lepszy od Messiego?" Moja odpowiedź będzie nacechowana subiektywnie, glównie niechęcią do wymienionego, wiec nie podejmuję dyskusji. Tym niemniej jednak nie dziwi mnie zbytnio to ,że ktoś może mieć takie wlasnie zdanie.
0
@Pedri16Future Brawo dla takiego prezydenta Warto naglaśniać podobne absurdy. Skoro Orliki to sztandarowy projekt Tuska,to moze zainteresuje się problemem i stworzy przepisy które uniemożliwią pieniaczom czepianie się dzieci.